Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

tom88

U mňa celkom obyčajné, iba mierne nadpriemerný film, ktorý je mixom ľahkej rodinnej komédie a pomalšej, kľudnej drámy. Záver bol smutný to áno, psa mi tiež prišlo ľúto, ale žiaden väčší vzťah som si nevytvoril ani k hercom ani k psovi. Počas skoro dvoch hodín som sa zasmial iba minimálne. Dlhšia stopáž mi nejak zvlášť neprekážala, aj keď od takéhoto tipu filmu čakám rýchlejší spád. Ako rodinný film na jeden pohodový večer sa to určite dá. Priemerné hodnotenie je podľa mňa na mieste. 65% ()

WinnJets

Dělat tohle můj pes tak bych mu dal asi hodně rychle najevo, že takhle teda nééé. Mám doma (na zahradě u domku) určitě většího i těžšího psa než mají hlavní představitelé v tomhle fimu a rozhodně si nikdy nic podobného nedovolil, cca.1 rok (než jsme kolem domu dodělali plot) jsme jej měli doma a nezničil nám za tu dobu vůbec nic. Já vím, že tohle je přeci jen film, ale fakt hóóódně naivní a spousta těch situací, které měly na diváka působit komicky je prostě totálně přitažena za účes... ()

dr.fish

Přečte-li si člověk obsah, musí nutně očekávat takový ten obvyklý dementní film o pejskovi, který se ztratí a zase najde, nebo se jen narodí a kaká a čůrá... Tak tady se kromě toho i něco děje. Oba hlavní představitelé jsou si evidentně vědomi, že nehrají ve svém nejlepším filmu, ale snaží se ho udělat svými výkony alespoň snesitelným. To se jim v podstatě i daří. Takže výsledkem je velmi průměrná komedie, na to ovšem, že je o pejskovi, je vlastně i dobrá...50% ()

Radiq

Hodně uštěkaný, a to nejen kvůli psovi, ale taky kvuli hádkám mezi těma dvěma. Viděl jsem to už docela dávno, ale myslim, že se to celkem dalo. Pro milovníky psů to je určitě dobrej film, ale ne dobrý jako příklad pro výchovu psa. Páníček musí mít u psa nějakej respekt, že! ()

URBAN

Jedna z mála komedií které nejen že vykouzlí úsměv na tváři , ale má taky svůj příběh který vyvolává nějáké pocity a to radostné a taky občas smutné a hlavně je to příběh ze života který zna každý . ( 10.11.13/MAC/700 ohodnocený film na ČSFD.cz ) ()

StanislachKo

Čistokrvný hollywood se vším všudy. Je tam psík, je tam smiech, sú tam slzy, je tam dvojka herecky priemerných ale zato sympatických hercov, ktorí tu celkom dosť možné zažívajú svoj hviezdny strop + skoroažcameo si tu k prospechu veci strihol Arkin. Najväčšie pozitívum ale vidím v tom ako nenútene to celé pôsobí a drží pokope atmosférou. Keď som si prečítal príbeh, bol som presvedčený, že som to prekukol a opovrhujúco si zamrmlal. Náhoda mi to však priplietla pod nohy a získalo si ma to prakticky hneď. Držalo stále a koniec ma vybulil. Možno na tom mal nemalý podiel, že to nebolo (iba) o psíkovi. ()

vesper001

Psi a já. Nemyslete si, že je to nějaká povrchní známost. To je na celý život. To je hluboký trvalý vztah. Fuj, to mě to vzalo! Jennifer mě neoslovila ani v Přátelích (moje alter-ego vždycky byla Monica), Owen Wilson je nevzhledný křupan, ať si říkám kdo chce, co chce, a i když jsem o filmu četla, a věděla, jak dopadne, a stejně tak jsem si byla vědoma, že jsem labilní pejskolog, stejně jsem si ho pustila a – njn. I slzné kanálky občas potřebují propláchnout. Označit příběh Marleyho za plochý, nezapamatovatelný nebo „neplnokrevný“, může jen člověk citlivý jako sýrová topinka. Jistě, není to Iliada ani Odyssea, je to jen příběh obyčejných radostí i strastí každého pejskaře, co si v nadšení pořídil malé roztomilé štěňátko a za pár let zjistil, že se stal majetkem psa chytrého a nevychovaného – ale naštěstí i dobrosrdečného. A že je všechno příliš nažehlené, hrdinové nepřirozeně atraktivní a každý záběr prodchnutý osvěžovačem? To k americkým rodinným filmům prostě patří. A kdo kňučí po autenticitě, ať vypne telku a nasáčkuje se do přecpané tramvaje nebo vyrazí v pátek odpoledne do supermarketu. ()

Sabrewulf odpad!

Kdyby po mě někdo chtěl, abych mu co nejstručněji a nejvýstižneji (+ nevulgárně)shrnul, jaký je tenhle film, tak mi na to bude stačit jedno jediné slovo. PASIVNÍ. Ten film je tak brutálně PASIVNÍ, až je to na přesdržku (stejně jako je na přesdržku přestřelené hodnocení, ale o tom až později). Nemá to žádný děj, nemá to žádný zvrat, pointu, smysl, prostě nic. Kdybych vám do detailů popsal celý film od začátku do konce, tak nebudu ani spoilerovat, protože jednoduše není co. Rodinka si pořídí dementního čokla a ten pak chcípne. Ale pozor! Žádná tragédie, nehoda apod. což by alespoň nějaký zvrat/spoiler byl, on prostě jen PASIVNĚ sejde stářím. Konec zvonec. Retardovaný čokl dělá bordel jako štěně, dělá bordel když vyroste, dělá bordel i ve stáří a nepřijde u něj žádný progres. Do háje, kdyby pár dní před svou smrtí třeba zachránil některé z Ouwenových děcek, které by se např. topilo, nebo ještě lépe, kdyby někoho zachránil a sám při tom chcípnul, tak by to úplně změnilo strukturu filmu, katapultovalo by ho to na 5 hvězd a ještě by mi to vehnalo slzy do očí. Takhle čokl jen PASIVNĚ přežívá v rodině a já si říkám "a co jako?" Korunu tomu nasadil Ouwen, který i přes to, že čokl byl dement a neudělal lautr nic pro rodinu, nijak neukázal, že je přítel člověka, prostě jenom celý život dělal bordel, tak po jeho smrti měl na jeho adresu proslov, jako kdyby chcípl prezident Spojených států amerických. Facepalm jako kráva. Do prdele, kdyby se ten čokl aspoň po celodenním retardovaném dělání bordelu večer přitulil k Ouwenovým nohám, či tak něco! Ne, Ouwen ho chválí jen ze setrvačnosti, tedy PASIVNĚ, jen tím, že ho měli. Výsledný efekt úplně stejný, jako by vám chcípla rybička v akvárku. Dokonce ani ty jeho čoklí kusy nejsou nijak vtipné, nápadité, zajímavé, přitom si s tím šlo pohrát, že by přišla návštěva, sedla by si na gauč a ten by se rozpadl. Místo toho je to všechno podáno PASIVNĚ tak, že rodinka přijde do obýváku a vidí rozpáraný gauč. K popukání. Samotnou kapitolou je pak Ouwen s Aniston a jejich PASIVNÍ postoj k tomu všemu. Přijdou poprvé do garáže, která je vzhůru nohama a místo toho, aby ho zpráskali jak psa (heh), tak jen čumí jak degeni a jakože ježiš to je spoušť. Jindy přijdou do obýváku, gauč rozpáraný, záclony roztrhané a Aniston zas jen čumí jak piča a jakože ježiš to je spoušť, ten čokl musí z domu, ale stejně ho z domu nepošlou. Pejskařka, která ho měla na hlídání, je zdrbe, že mají čokla dementa, že nic takového nezažila a zas jen oba krčí rameny jak idioti. Třešničkou na dortu je pak návštěva pláže, kde dementní čokl pobíhá bez náhubku a obojku, načež je jeden pejskař zdrbe a vykáže je pryč, pak něco zakřičí i na svoje psy a Ouwen tomu svému degenovi řekně něco ve smyslu: "Vidíš, buď rád, že nemáš páníčka jako je tamten chlap, ale že máš nás, protože my po tobě takovou drezúru chtít nebudem". To v jazyku Ouwena. V jazyku normálního člověka to v překladu znělo jako: "Vidíš, buď rád, že nemáš páníčka jako tamten pán se smyslem pro řád a pravidla, ale máš nás, protože my jsme oba totální přizdisráči, kteří si nechají srát na hlavu. Jsou to přesně ty typy PASIVNÍCH přizdisráčů, kteří když by byli moji sousedi v paneláku, tak by toho degena nechali bez výchovy anarchisticky často štěkat a pak by se strašně moc divili, že mají promáčknutou schránku kladivem. No a pak tu máme přestřelené červené hodnocení, které není proto, že by film měl mistrovskou režii, skvělou hudbu, nebo byl mega vtipný, ale je jen výsledek - jak jinak - PASIVNÍHO přístupu ve smyslu - jé, pohyblivé obrázky s pejskem, tak se z toho všichni můžeme posrat. Strašné hovno toto. () (méně) (více)

drexik

Docela pěkný sentimentální snímek, ale strašně natahovaný. Owen i Jennifer byli dost nevýrazní (spíše nudní) takže celé herectví musel utáhnout jen chudák Marley. Slabší 3*. ()

vadic

Ve prospěch Marleye hraje několik velmi zábavných scén a hlavně dojemné loučení s milovaným členem rodiny. Naopak proti němu stojí nudná výplň těchto povedených momentů. Bohužel, kdyby měl Marley o 30 minut méně, vystřihnuto nejlépe zprostřed, byl bych nadšen. ()

Decker

Vtipne, smutne, pravdive, proste ze zivota. Wilson me prekvapil tim, ze neni jen rozevlatym blondakem po boku Stillerovych roli. ()

chelseaman22

Nemám rád psy. Owen Wilson taktéž není mé numero uno. J. Aniston patří do Přátel, do filmů ne. Přesto, jistému rozčarování jsem se neubránil. Příjemně prožité dvě hodiny, jež vygradovaly dojemným závěrem. Možná začnu mít rád psy. 75% ()

Skuby47

Příjemný a až na ten závěr i optimistický film z prosluněné Floridy o radostech a strastech rodinného života. Sympatická ústřední dvojice a co se hereckých výkonů týče, vyzdvihla bych akční kreace psího hrdiny, který zde byl v hlavní roli. Příběh, i když neměl žádnou dramatickou zápletku, byl milý a zajímavě všední. S potěšením jsem se na něj podívala. ()

Estrellita

Milý a příjemný film, který mě dokázal nehorázně naštvat v závěru a proto dávám o hvězdničku míň. Opravdu bylo nutné vyměnit účinkujícího psa a doufat, že jsou diváci slepí a nevšimnou si toho? ()

Mrkvič

Hromada příběhů, ketré chvíli vypráví o tom a pak zase o tomhle, ale všechno jen proto, aby se to na konci vrátilo k samému začátku. Některé scény, které domodelovávaly postavy, se mi ve filmu vůbec nelíbily, ale nejvíce jsem byl zvědavý na ubulený kýčovitý konec. Ubulený byl, ale s těmi kýči to tak hrozné nebylo. Sice bych film vypnul ještě před trapným předčítáním dopisů na rozloučenou, ale připravil bych se tím o jedno opravdu pěkné a milé rozloučení. Hodně mě film dojal a každý, kdo měl někdy psa, nebo byl dokonce u jeho konce, musí film prožívat stejně i s jeho nedostatky. ()

st.jim

Owen tyhle role prostě neumí, pokazil mi celý dojem z filmu. Radši bych místo něj Jima Carreyho, který se dokáže více vcítit do dramatů. Naopak Jennifer je dokonale přesvědčivá, sladká, prostě k sežrání. Jinak film Vás určitě vezme za city, rozesměje i rozpláče. Závěrem.....mít takovýhle sladký 4nohý hovado doma, tak si postavým věškerý nábytek 4 metry nad podlahou :-) ()

ecceHOMMO

Čakal som iba obyčajnú rodinnú komédiu, a ono to tak na začiatku aj vypadalo...potom prišla pasáž kedy som sa veľmi dobre bavil a zabával najmä na veciach aké neplechy Marley vyvádza. Postupne však na svetlo sveta prichádzali momenty menej radostné.....a to keď sa riešili problémy v rodinne a tudíž aj spolužitie psa a zbytku rodiny...a v závere som bol riadne namäkko....................čakal som iba obyčajnú rodinnú komédiu, ale dostal som oveľa viac. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)