Ben je geniální student MIT, kterému v dalším studiu brání nedostatek finančních prostředků. Proto po kratším váhání souhlasí s nabídkou svého profesora Mickyho Rosy. Pod jeho vedením se stane součástí studentského týmu, který pravidelně létá do Las Vegas, kde pomocí techniky tzv. „počítání karet“ obírá kasina o tisíce dolarů při hře Blackjack. Ben si zpočátku chce přivydělat jen tolik, kolik potřebuje na zaplacení studia, ale s jídlem roste chuť a svět luxusních hotelů a hýření je lákavý. A stejně tak lákavá je půvabná studentka a spolupachatelka Jill, do které se Ben zamiluje. Ačkoliv počítání karet není nezákonné, v sázce je mnoho a záhy nejde jen o to orientovat se v kartách, ale také o nutnost nenechat se přistihnout šéfem ochranky jednoho z kasin Colem Williamsem. Navíc se jednoho dne Ben při hře nesoustředí a jeho vinou prohraje skupinka hodně peněz. Pohádá se s profesorem, přesvědčí tým, že mohou pokračovat společně právě bez Mickyho, a začíná hra kdo s koho... (TV Nova)

kvocoDH

Aj som rozmyslal zeby som dal 4* pretoze fakt je ten ze ma tento film bavil. Boli tu iste nudne pasaze, hlavne zaciatok, pretoze prvych 45minut vlastne kazdy vopred vie aky bude mat dej vyvoj. Stylovo mi film velmi pripomina Oceans Eleven, ktore bolo vsak ovela stylovejsie a lepsie spracovane. Oplati sa pozriet si to. ()

Dodkes

Výborný námet, bohužiaľ posadený do klasickej dejovej línie "myšlienka-niečo sa nepodarí-morálne ponaučenie-happy end" Už od začiatku filmu má človek pocit, že vie ako to celé dopadne a nakoniec sa nemýli. Dej niekedy plynie príliš pomaly, naopak niektoré veci by zaslúžili ísť viac do detailu. Potešia zábery z kampusu slávneho Massachusetts Institute of Technology. Niektoré prešľapy voči realite, napríklad to, že v poslednom ročníku MIT študenti preberajú elementárnu matematiku, alebo to, že hlavný hrdina Ben je génius pretože vyriešil otrepanú a triviálnu pravdepodobnostnú úlohu, uberajú na celkovom dojme. Po morálnych strákach sú charktery postáv rozdelené na klasických "správaňakov" a "záporákov". Niekedy však chýba konzistencia napríklad v ich intelekte. Benov profesor z MIT Mickey (Kevin Spacey) na jednej strane vymyslel celkom vtipný systém signálov predávania informácii o hodnote kariet v balíčku, na druhej strane niekedy pôsobí naivne až hlúpo. Atmosféru filmu naopak vylepšujú podarené zábery z Las Vegas, pohľad na fungovanie kasín, sveta peňazí a slávy v kontraste so zasneženým a sivým Bostonom. Herecnké výkony sú na dobrej úrovni, aj keď ničím oslnivé. Scénaristom sa podarilo aj zopár celkom vtipných scén. Takže ak vám nevadí polopatistický výklad deja od začiatku až dokonca a trochu vás zaujíma Black Jack (oko) alebo kasíno ako také, ako oddychovka na víkendový podvečer to celkom obstojí. 60%. ()

lolo0000

Pre našinca použitá nie až tak známa kartová hra aspoň pre mňa neznáma vyznela po filme už ako známa , i keď nemusí to byť pre každého ľahko pochopiteľné. Vďaka tomu že to je natočené podľa skutočnej udalosti tak dáva filmu ešte väčšiu autenticitu. ()

Maverick*

Nic nového se ode mne nedozvíte, prostě teenage-mainstream Dannyho Parťáci jinak. Přesně za tři stars. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA: Teď potřebuju panáka. - Co to děláš? - Co? - Co to děláš? Vydělávám prachy. ()

square

Vyprávění o tom, jak někdo hrál ve Vegas karty mi přišlo bohužel příliš často jako Rimmerovo vyprávění o památné hře v kostky na Červeném trpaslíku, prostě nudné. Dávám bod za výběr hudby. ()

Vandislav

Není záběr, který by překvapil. Pouze sledujete příběhovou linku a přemýšlíte, zda-li se na své cestě zakroutí jinak než čekáte. Nebudu vás napínat - nezakroutí. Necelé dvě hvězdičky díky podařeným hereckým výkonům. ()

Ondrish

Zase raz nechápem. Po dlhej dobe konečne dobrý, inteligentný a netoxický film z Hollywoodu a hodnotenie v modrej zóne. Asi to väčšina videla a hodnotila na základe nejakého nie zrovna vydareneho dabingu - podla mojej skúsenosti dokáže zlý dabing (a hlavne dialógy) ubrať 1 až 2 hviezdičky, čo sa zrejme odzrkadlio aj v tomto prípade. Dopnené 24.5.2009 - film je už v červenej zóne, tak je všetko OK. ()

mindkiller

Vedel som že u mňa bude mať tento film skvelé hodnotenie, ale že ma takto pozitívne prekvapi som ani netušil, a to už som niaky ten optimista. ... skrátka doporučujem a jediné čo má mrzí je to, že tam nieje viacej scén kde si užívaju život v Las Vegas, ale s tím sa dá žiť, no nedá sa mi žiť s tím, že tento film nemá pri percentach viacej červenej farby :). ()

o.d.y.

Filmy s karetní tématikou miluju. Zvláště tento, kde se vše točí kolem vysokoškolské matematiky, které vubec nerozumím :) Je parvda, že by se scénářem dalo ještě něco dělat, ale já jsem spokojen. Už jen pro ten pocit, že jde všude obejít systém mám tento v oblíbených. ()

1DRAGON1

Tenhle kousek mě dokonale pobavil, žádná nuda, sympatické herecké obsazení a ke konci pěkné zvraty. Co víc si přát? ()

jardel24

Limonáda o klukovi bez peněz, který má v hlavě a neváhá toho využít. Ben by rád zamířil na Harward a schopnosti na to má, problémem je ale školné. Úplně náhodou se mu naskytne možnost obrat počítáním karet při Black Jacku kasina v Las Vegas. Koho by nelákala možnost vyřešit svou finanční situaci tak elegantním a navíc legálním způsobem? A na to přesně sázel i scénárista a vyšel z toho průměrný příběh s jedním rádoby dějovým zvratem. Divák při filmu nijak zvlášť netrpí, ale po skončení na něj zapomene dřív než odplují poslední závěrečné titulky. ()

Juklitz

Jezus, film to má dobře našláplé, ale druhá polovina je tedy pořádné šlapání hnoje a ještě k tomu na místě. Jeden z ukázkových případů, jak taky se dá pohřbít dobrý film. ()