Oko bere

21: Oko berie

Oko berie

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

Zarazila mě jedna věc... Tenhle solidní, zábavný i zamyšleníhodný kousek ve filmografii průměrného režiséra tuctových romantických komedií, kdy jeho posledním kouskem byly dokonce nedotažení, přehnaní a ve finále snad i podprůměrní Vrahouni. A uprostřed toho všeho podařené casino drama. Kde se to v tom Luketicovi vzalo sakra!? Luketic je jako typický návštěvník casina, přijde s vidinou zisku, nejdříve se drží na svém, vyloženě nevyhrává ani neprohrává, najednou se usměje štěstí a vsadí si na správnou kartu, aby vzápětí zase všechno promrhal a z casina odešel, tak jak přišel. Nevýrazný. Ačkoli tenhle film byla jeho šťastná karta, kterou si nedokázal udržet.(3.4.2011)

Chytlavé, ale opět jsem si nic pro sebe neodnesl.. :-((25.4.2017)

Lepší režie se scénářem, výborně napsanými i zahranými postavami. Jenom pořád nemohu pochopit, proč se pořád vraceli do toho stejného kasína i přes to, že věděli že je všechno provalený.(19.12.2008)

Nějak jsem viděl modré hodnocení a tak jsem si řekl, že na večer si to pustit můžu a uvidím, co se z toho nakonec dokáže vyklubat. Nečekal jsem, že to bude až tak moc chytlavé, jako to na první pohled absolutně nevypadalo. Sympatičtí herci, zajímavý matematikou propletený příběh. Asi bych si také přál mít mozkovnu plnou matematických výpočtů. Jen si to představit. Přijít do casína s pár šupy a odejít s miliony v kapse. Hezky by to hřálo, ale špatně by to dopadlo. To je jednou jasné. Peníze dokáží člověka změnit, ať si řiká co chce, takže je tu jedna věc k dobru, ale další věci naopak k zlu. Tenhle film to vlastně ukáže dost znatelně, jen se chce do toho všeho pořádně zahledět. Do jádra filmu, do jeho karet, které rozvrhne po stole a už jen závisí na divákovi, zdali bude chtít jeho hru hrát až do konce. Každopádně já jsem to zkusil a rozhodně jsem nelitoval. Ten král s desítkou na stole, představující jednadvacet, totiž řikal pravdu a tu, že tento film si lepší ohodnocení rozhodně zaslouží. --- Winner winner, chicken dinner(18.6.2008)

Výborný, chytrý film, Jim Sturgess věrohodně ztvárnil přerod chudého slušńáka na sebevědomého bohatého floutka. Radši jsem jednu hvězdičku přidala, když ostatním to připadá jako průměr - mě se to jeví jako výrazný žánrový nadprůměr a na rozdíl od většiny filmů se něco dozvíme z prostředí, do kterého bychom se asi těžko ve skutečnosti podívali.(16.10.2008)

• - Praví studenti Blackjack Teamu chodili do kasin vždy po čtyřech. Jeden hrál, dva počítali karty a dávali mu tipy, čtvrtý přecházel mezi stolky a podle pokynů ostatních sázel velké sumy. (Lenarek)

• - Film se točil v kasinech v Las Vegas za plného provozu, věšinou měli filmaři k dispozici pouze dva nebo tři hrací stolky. (Rafik)

• - První kasino, které nepřetržitě monitorovalo všechny hrací stoly kamerami, bylo věhlasné Mirage, otevřené v Las Vegas roku 1989. (Siriuss)