Oko bere

Oko berie

• Nový Zéland

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

Oko bere je skvělý film s výborným scénářem, slušnou režií, charismatickým Kevinem Spaceym a spoustou nových neokoukaných tváří, ale proti tomuhle všemu stojí zásadní problém a to stopáž. Zkrátit snímek o dvacet až třicet minut, tak neváhám a dám jasných pět hvězdiček. Opravdu styl jakým je snímek natočen se mi moc líbil, ale místy jsem se neubránil nudě. I tak se, ale docela divím, že Oko bere je v "modrém", protože čtyřhvězdičková podívaná to určitě je (samozřejmě jedná se o můj názor a absolutně nikomu ho nevnucuji). Lepší čtyři hvězdičky.......(1.6.2008)

50%... I guess it’s luck, but it’s the same Hard luck, you’ve been trying to tame Maybe it’s love, but it’s like you said “Love is like a role that we play.” Just bend the pieces till they fit Like they were made for it But, they weren’t meant for this Chasin’ the ghost of a good thing Haunting yourself as the real thing It’s getting away from you again While you’re chasin’ ghosts.(7.5.2008)

Napětí, zápletka. ( Na vysoké úrovni ) Vynikající. Zas jeden povedený karetní film. Pět studentů, jeden skvělý plán a Las Vegas na lopatkách. „Kdo by se nechtěl vydat do Vegas a přijít si na spoustu peněz, ne proto, že měl štěstí, ale proto, že vymyslel neprůstřelný plán?“ ptá se Kevin Spacey, když popisuje kouzlo příběhu filmu 21. Spacey prohlašuje, že i když příběh působí jako pohádka, inspiroval se skutečným příběhem skupiny studentů M.I.T., který se odehrál v devadesátých letech. „Moc se mi líbil ten kontrast mezi tím, jak žijí v Bostonu - kde jsou za šprty - a ve Vegas, kde jsou kýmkoliv, kým chtějí být.“ ( Hodnocení: 8/10 )(18.12.2009)

Jim Sturgess je zajímavý na pohled, ale Kevina mám raději jako geniálního klaďase než záporáka nebo outsidera. V konkurenci s jinými lepšími podobnými karetně kouzelnickými kousky tento snímek o něco pokulhával, vlastně jen díky zmíněným hercům patří k lepšímu průrměru ve své kategorii. Překombinovaný narychlo usmažený závěr s cílem dovysvětlit některé nejasnosti se ovšem fakt moc nepovedl. Být rozhodčím ve věci stipendia, mám stejně otevřenou pusu dokořán, ale rozhodnutí by padlo jinam už s ohledem na morálku a spravedlnost.(28.4.2014)

Na film se dobře dívá a má dobré obsazení, ale dost zamrzí, že film je natočen jak podle šablony, kde člověka nic nepřekvapí a chod příběhu se dá bez problémů uhodnout. Kdybych během celého filmu neměl pocit, že jsem něco podobného viděl už v několika jiných filmech, tak by celkové hodnocení mohlo dopadnout lépe, ale tvůrčí práce scénáristů se bohužel nepovedla. Pro mě spíše oddychová a jednohubková podívaná, která nepotěší a ani nezklame, mé hodnocení 2,5 hvězdičky…(30.12.2008)

• - Film byl v USA použit jako atraktivní cena pro soutěžící deváté řady Big Brothera. Soutěžilo se v blackjacku a vítězové zhlédli speciální projekci snímku. Hlavní cena byla zájezd do Las Vegas v hodnotě 21 tisíc dolarů. (duklak2)

• - Po filmu Superman se vrací (2006) se jedná o druhý snímek, ve kterém si Kevin Spacey a Kate Bosworth zahráli hlavní roli. (Shadowspark)

• - Ačkoliv partu tvořili Asiaté, jejich role dostali běloši. Ve skutečnosti ovšem barva pleti hrála velkou roli: Asiaté připadali obsluze kasin "jeden jako druhý", navíc měli pověst notorických a nepříliš úspěšných gamblerů. (duklak2)