Oko bere

• Nový Zéland

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2008, 118 min

• Jordan

neuveriteľne predvídateľné, nudné a ničím zaujímavé klišé, ktoré ide až priveľmi okato podľa overenej a naplánovanej schémy, takže tomu chýba život, šťava, ani ten spacey nie je kúzelník, aby to celé utiahol a tak sa nechá stiahnuť, a toho najlepšieho - pribratého tlčhubu fishburnea je tam tak strašne málo . . . no skrátka prázdna bublina;(3.3.2009)

50%... I guess it’s luck, but it’s the same Hard luck, you’ve been trying to tame Maybe it’s love, but it’s like you said “Love is like a role that we play.” Just bend the pieces till they fit Like they were made for it But, they weren’t meant for this Chasin’ the ghost of a good thing Haunting yourself as the real thing It’s getting away from you again While you’re chasin’ ghosts.(7.5.2008)

Napětí, zápletka. ( Na vysoké úrovni ) Vynikající. Zas jeden povedený karetní film. Pět studentů, jeden skvělý plán a Las Vegas na lopatkách. „Kdo by se nechtěl vydat do Vegas a přijít si na spoustu peněz, ne proto, že měl štěstí, ale proto, že vymyslel neprůstřelný plán?“ ptá se Kevin Spacey, když popisuje kouzlo příběhu filmu 21. Spacey prohlašuje, že i když příběh působí jako pohádka, inspiroval se skutečným příběhem skupiny studentů M.I.T., který se odehrál v devadesátých letech. „Moc se mi líbil ten kontrast mezi tím, jak žijí v Bostonu - kde jsou za šprty - a ve Vegas, kde jsou kýmkoliv, kým chtějí být.“ ( Hodnocení: 8/10 )(18.12.2009)

Poměrně bezkrevná jednohubka na deštivý večer, která nikoho neurazí, ale nadchne pouze ty, kteří u podobných filmů neradi přemýšlí a mají ve svém filmovém TOP 10 na nejvyšších příčkách všechny Dannyho parťáky. Tenhle teenagerský odvar se totiž snaží na Clooneyho partu navazovat tolik, až zkrátka musí jednou narazit. A tady se tak stalo po zhruba hodině a půl bezproblémové zábavy, kde ze sebe nevýrazný Luketic tahá poměrně zajímavé montáže a záběry, aby posléze přepnul na unylý morální podtón o tom, že je někdy lepší vsadit na horší karty, i když to znamená trnitější cestu k vítězství. Sturgess každopádně po Across the Universe opět válí.(26.5.2008)

Variace parťáků s méně známými herci, "zamilovanějším" scénářem a narozdíl od vyzrálého "staromládeneckého" feelingu prvního zmiňovaného filmu se zde dočkáme spíše dravosti a nespoutanosti mládí. Bohužel vše trochu sráží fakt, že je celý scénář sice efektivně zpracovaný, oku lahodící a po celou dobu se snaží být velmi cool, čemuž notně pomáhá periferie města světel a kasin, nicméně nemohl jsem se ubránit jistému dějovému klišé a klasicky kopírovaným hodnotám. Otázkou zůstává, nakolik se tvůrci mohli v příběhu takovéhoto kalibru těmto věcem vyvarovat.(13.12.2008)

• - Massachusettský technologický institut nedovolil filmařům natáčet v univerzitním areálu, museli proto vzít zavděk bostonskou univerzitou. (duklak2)

• - V roce 1997 závratná jízda Blackjack Teamu skončila. Jeden z členů prodal seznam parťáků kasinu za pouhých 25 tisíc dolarů. (Lenarek)

• - U nás populární hra oko se od amerického blackjacku liší hlavně tím, že se nehraje s žolíkovými kartami, nýbrž s mariáškami. (Siriuss)