• Německo

• Austrálie

• Kanada

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 589)

Věř, že štěstí přijde co z pohádek znáš, budoucnost Ti vyjde i když chyby máš…. Řeknu hodně málo: ABBA a M.Streep. Jakožto generačně poznamenaný hudbou této skupiny, jsem si ji rád po letech připomněl. Pobavili mne i drobné vtípky během písniček. Ovšem to, co předvedla M.Streep – klobouk dolů! Střelená, trhlá, veselá, usměvavá, roztančená – ty 3* jsou její zásluha! To ostatní? Asi jsem starej…(18.12.2008)

• hellstruck

Tak tohle bylo snad za trest. Tento počin považuji za horší zlo, než jakým je kupříkladu Stmívání. Uvedla bych sem pár trapných hláškek pro představu, ale to bych sem rovnou mohla zkopírovat celý ten prostoduchý scénář. O příšerných písničkách od ABBY (nikdy jsem si nevšimla, jak hloupé jejich texty jsou) raději ani nemluvě. Tak moc přeslazené, že mi skoro tekl med z obrazovky. Hlavní a jinak dobří herci si zde utrhli náramnou ostudu, ale předpokládám, že nějaké náctileté nanynky, které mají rády Glee nebo HSM to chytne. Možná pokud bych se na to měla dívat jinak a brala to tak, že Mamma Mia! paroduje veškeré výše zmíněné počiny, tak by to tak příšerné nebylo,nevím. Ale je to po dlouhé době film, při kterém jsem se načapala, že na něj zírám nevěřícně s otevřenou pusou.Zkrátka kýč,při kterém mi za všechny hlavní hrdiny bylo trapně...FILMOVÉ PEKLO! PS:A Meryl Streep se mi nadobro znechutila!(30.5.2012)

Mamma Mia! je v pravdě hodně velká hovadina, neskutečně ujetá, přeslazená až hanba (ke konci nebýt písniček tak už zcela nepoživatelná), kýčovitá až na půdu, ale na druhé straně neuvěřitelně chytlavá a veselá. Soundtrack od ABBY byl pro tenhle film obrovskou výhrou a já se chvílemi až divil, kolik jejich písniček vlastně znám, přestože si nepamatuju, že bych je někdy sám poslouchal (zřejmě mě jimi mamka, jejich velká fanynka, v dětství dost často a vydatně "krmila"). Druhou devízou tohoto snímku je Meryl Streep. Ostatní herci šli úplně mimo mě (překapivě bohužel i Colin Firth), ale tahle herečka mě opravdu fascinovala, kde jiní vidí skřepčení pomatené/sjeté stařeny, já vidím zatraceně vitální ženskou, která opravdu působí jak 40-cítka, hraje, tancuje a zpívá jako o život a já se nestačím divit. A jistě nezapomenu především na její podání The Winner Takes It All, což je teda taky paradox sám o sobě, na jedné straně famózní Meryl a na proti ní totální prkno v podobě Brosnana (to nepíšu proto, abych se zavděčil všeobecnému znechucení, on byl prostě k smíchu a já se zrovna u téhle písničky v žádném případě smát nechci). Jistě, bez výborného soundtracku by to ona sama neuhrála, ale takhle nemůžu jít pod 3*, za ni, hudbu a taky ten vtíravě pozitivní feeling z této prosluněné blbosti.(14.9.2012)

Ale no ták, lidi, je to muzikál s písněmi od ABBY! Co byste jiného čekali? Já jsem čekal nenáročnou zábavu a pár dobrých fórů. Zábava byla velká, a fórků bylo ještě víc! Navíc, tento film je tak prošpikován pozitivní atmosférou, že i když jsem pak šel hladový z kina, (navíc byla i dost zima), měl jsem na tváři takový nenucený úsměv. A to se mi stává jen u mála filmů. Na závěr takové upozornění: Kdo nemá rád písně od ABBY, či muzikály, ať se radši nedívá. Vy ostatní si to pusťte a uvidíte. Po druhém zhlédnutí na DVD: Zvedám na plný počet a klidně mě všichni ukamenujte! Tohle je prostě záležitost, která vám zvedne náladu a vy se smějete.. Navíc pokud tohle srovnáte s muzikály "této" doby, (ano, narážím na Muzikály ze střední...), tak tohle je muzikál, při kterém se Vám nebude chtít zvracet..(18.9.2008)

• Eddard

Rád si poslechnu Abbu, mám rád Meryl i tři přítomné pány, líbila se mi Amanda Seyfried... Co se mi opravdu nelíbí, je představa, že bych se na tuhle barevnou skopičinu musel dívat podruhé. Jeden z mála filmů, u kterého jsem polovinu času zvažoval, jestli nemám vzít nohy na ramena a utéct. Nemám ani moc náladu se mi rozepisovat, co všechno se mi na tom nelíbilo, jenom doporučím: pokud se navzdory mému varování na tenhle pojuchaný ostrov vypravíte, ujistěte se, že je léto, jste opilí a nemáte nic lepšího na práci. 40%(13.5.2009)

• 3DD!3

Nejsem sice cílovka, ale skřípání nehtů po tabulí jsem i tak nečekal. Brosnan jediný to jakž takž uhraje (zpívání není ok), jinak se všichni trapně pitvoří. Streepová si tohle nezasloužila. Krutě neuspokojivý závěr a neskutečně hloupí lidé. Připomíná to české filmy.(19.5.2018)

• Lavran

Panenko skákavá! Levná fondánová ozdoba na vánoční stromeček, která sice upoutá blyštivým obalem, ale po rozbalení a nakousnutí zeje prázdnotou s odérem prošlé spotřební lhůty. Tuze špatné po technické stránce (ke všemu zarážející televizním lookem), tuze prázdné obsahově, tuze rigorózní v choreografickém ohledu, tuze herecky mátožné, tuze a otužile bezpohlavní. Očekávaná zklamání naštěstí mírní skutečnost, že oheň slavné hollywoodské muzikálové tradice udržují jiní. (autor tohoto komentáře je sice hudebně tolerantní, ale předpojatosti vůči rozjuchanému seskupení ABBA se před projekcí neoprostil)(19.11.2008)

• Rogue

Nesnáším ABBU, ale z celé té přebarvené taškařice s tanečními čísly kvality týden prošlých tesco výrobků mi její písně přišly jako to nejmenší zlo.(4.1.2009)

Mamma Mia! I like it.(16.9.2009)

BAFTA Awards - 2 nominacie: Najlepsi anglicky film / Hudba - Benny Anderson, Björn Ulvaeus _______ V poslednej dobe som si nejako oblubil muzikaly a ked este k tomu v nejakom hraju pesnicky ABBY a hra v nom moja oblubena herecka Meryl Streep, tak o to viac som sa tesil a spokojnost po pozreti filmu bola naplnena. Vobec tu nejde o scenar, ale skor o humor, tanec a spev. Je pravda, ze Brosnan by mal zostat len hercom, pretoze ten jeho hlas v pesnicke SOS bol podla mna hrozny, ale tak dalo sa. Publikum v kine sa naozaj zabavalo a na konci filmu dostal mily potlesk, ked zacala hrat piesen Thank You for the Music. Pamätam si, ze moja sestra dookola pocuvala ABBU a vtedy mi to trosku liezlo na nervy, ale paradoxne prave kvoli tomu som si o par rokov ABBU oblubil a dnes obdivujem, ze kolko hitov a nadhernych pesniciek ta skupina ma. A moja najoblubenejsia pesnicka? The Winner Takes It All. _______ Amanda Seyfried - (Sophie) +++ Meryl Streep - (Donna) +++ Pierce Brosnan - (Sam Carmichael) +++ Stellan Skarsgard - (Bill) +++ Colin Firth - (Harry Bright) +++ Julie Walters - (Rosie) +++ Christine Baranski - (Tanya) +++ Benny Andersson - (Hráč na piane na lodi) +++ Björn Ulvaeus - (Hráč na piane na pláži) +++ Hudba: Björn Ulvaeus, Benny Andersson, Stig Andersson +++ Produkcia: Tom Hanks, Rita Wilson, Benny Andersson, Björn Ulvaeus +++ (Videl v kine 29.07.2008) +++(30.7.2008)

Kurva drát, co se to se mnou jenom děje? Vždyť to byl sladkobolný dojímavý romantický kýč a navíc poskládaný z písniček skupiny, jejíž hudbou mě rodiče pravidelně mučili v děství (byť její historickou hudební úlohu uznávám). Ono to přesto funguje, šlape od prvního záběru až do střelených závěrečných titulků a ještě mě to několikrát nefalšovaně dojalo.Pro fanoušky Abby stejná povinnost, jako Across the Universe pro fanoušky Beatles. P.S. Pierce Brosnan by zpívat vážně neměl. Pokaždé je totiž vidět, jak se hrozně moc trápí. P.S. 2 Amanda Seyfried je tady neskutečně nádherná.(27.7.2008)

• NinadeL

Letní cukrová vata slepená Abbou... Překvapila jen Christine Baranski.(16.2.2009)

I když je to založeno na tom nejhorším americkém komediálním stylu,který totálně nesnáším, muzikály vůbec nemusím, musím stejně ocenit, jak skvěle se podařilo všechny ty notoricky známé hity smontovat do celku, který dává smysl, všichni jak to hezky odzpívali, aniž by to člověka nějak pobuřovalo a především obdiv Meryl Streep, kterou jsem kdysi jako herečku měla hodně ráda.(30.11.2008)

Možná to byl kýč, ale ABBU jsem kdysi baštila, jako tenkrát téměř každý. A protože jsem film viděla v Lillehammeru, kde právě pršelo a byla zima, tak mě opravdu zahřál. :-)(5.8.2008)

• troufalka

Hvězdně obsazená s... slabota. Jinak se to říct nedá.(27.8.2014)

• castor

.. bohužel jede na půl plynu!! Někdo tu má před svatbou a někdo (a těch bude požehnaně) v hlavě docela nasr.. tedy prázdno!! Že chce být diváctvo neustále baveno je jasné, a v principu proti tomu netřeba nic namítat. Jenže tady je to tak pro 40+, osamělá, unuděná, u filmů příliš nepřemýšlející.. Žijící legenda a trošku jiná liga (jen považme samotné nominace = 12 nominací na cenu BAFTA, 23 na Zlatý glóbus a neuvěřitelných 15 na prestižního Oscara) Meryl v záviděníhodné kondici táhne hereckou plejádu, jenže tady nelze přivírat oči nad nedostatky. Příběh je prabídný, kdy se prakticky na "všem" dalo vytěžit o poznání více. Prázdná dramatická stavba mnohdy nutí k údivu, jak se s látkou pracovalo a jak okatý je sled samotných písní legendární švédské formace, mezi kterými se postavy ani nemohou nikam posunout a zase je tu zpěv, aby se naše 40+ mohli řádně nakrucovat v sedačkách. Chaotická, úsměvná a těžkopádná choreografie rozhodně nemůže těšit, stejně jako jednání postav netepe vnitřním životem. Při natáčení se určitě všichni náramně bavili, ale ani přes prosluněné Řecko (rozhodně plusové body) a letní bláznovství to z plátna není cítit!! Rozjuchaná až telenovelská Mamma Mia! mě nesemlela ani nepobavila a nesympatický starý kámošky skákající na posteli taky nejsou zrovna mým šálkem kávy!! ** až ***.. stačí si vybrat!!(4.2.2009)

• MM_Ramone

Oh, "Mamma Mia!" toto bolo pre mňa sklamanie. Očakával som kvalitný filmový muzikál, ale to som sa veru prepočítal. Môže za to najmä jalová réžia neskúsenej Angličanky Phyllidy Lloydovej, lacne pôsobiaca kamera, plytký nezáživný príbeh a afektované herecké výstupy, všetkých zúčastnených aktérov, pri ktorých sa vkuse nahlúplo hihňajú alebo híkajú ako somári. Nikdy som nedokázal oceniť ani tvorbu švédskej disco-popovej kapely ABBA a tak ma nijak zvlášť neoslovili ani piesne použité v tomto filme. **(6.11.2009)

• kulyk

Se Sovětským svazem přišla bída na zem. A kdo tomu nevěří, saje čaráky k večeři! Že by byl tento koment mimo misku? To baba blíja taky!(18.1.2014)

Výborná skládačka z písniček od Abby, každý si tam může najít to svoje. Je to veselé, je to hravé, je to skoro dojemné. No ale křepčící Meryl Streep? Ne nee, to mi tam pořád nesedělo. Samotný výběr herců ala "nacpěme tam tolik celebrit, co jen to půjde" byl dost nešikovný. Chemie mezi Meryl a Piercem je dost mizerně umělá, další dva otcové byli trochu ve stínu a křečovitě chladní a "máminy kámošky" byly úplné křoví (proč Christine Baranski a Julie Walters???). Mamma Mia! mohla být fakt pecka, kdyby se trošičku zapracovalo na vyváženějším hereckém obsazení, choreografii a zpěvu. Kamera byla lehce kýčovitá, modrá je dobrá, ale všeho moc škodí. Závěrečný Afroditin pramen, který mi tolik připomínal Troškům Kameňák, si mohli tvůrci taky odpustit. Každopádně je to příjemná oddychovka, kterou řadím, do té lepší kategorie.(16.11.2008)

Nejsem nijak zvlášť zatížený na ABBA, ale film se mi před pár lety celkem líbil (po dvojce již méně) a to muzikály fakt nemusím. Z filmařského hlediska se rozhodně nejedná o žádné terno, ale ty nádherné prosluněné lokace daly vzniknout správnému letnímu trháku. A překvapilo mě, kolik známých herců umí zpívat, nebo se tak alespoň tváří...60%(30.5.2014)

Myslím, že kdybych se koukal na Mamma Mia! a měl v sobě pár paňáků, rozhodně bych se nebránil tomu zatančit si (v mém případě "zatančit") před televizí. Vlastně bych ani nepotřeboval mít promile, protože tenhle typ písniček ve mě evokuje pocit, že člověk dokáže rozbít parket, aniž by měl po ruce zbíječku či tu železnou monstr kouli, která zapřičiňuje pády obytných domů. Mám je rád a myslete si o mě, co chcete.__ Je sice pravda, že jsem přistupoval k Mamma Mia! lehce kriticky, poněvadž jsem nechápal, co může být tak gigantického na filmu, který se odehrává dáááleko od civilizejšn a není v něm jediného, záběru aniž by se tam nevyskytovalo slunce. Ale právě ta letní pohoda je geniální. Obvzlášť, když se na něj díváte v době, kdy se ptáci rochní někde u moře a vy si mažete ruce Indulonou z důvodu ovátí chladným severním větrem. A není mi tady proti srsti ani přirovnání k matrjoškám, čili slovo kýč neberu (a to jsem chodící odborník na kýč). Herci si navíc užili film opravdu z gruntu a po pravdě jsem dlouho neviděl takovou hereckou rozjařenost (Streepová je skákající dobrá nálada) a prostě všechno je moc. Ale pro jistotu: Pierce Brosnana raději uzavřete do vypolstrované místnosti a pusťte mu ve smyčce jeho song. Já vím, nemůže za to, že není Kurt Cobain, ale když tohle bylo stejné jako přejetí nehtem po okapu. Pa ram pa!(16.11.2008)

1 2 3 4 5 6 7 21 41 60 80