Troy, Gabriella, Chad a ostatní spolužáci po skončení střední školy hledají na léto brigádu. Troy dostane nabídku pracovat v hotelovém komplexu s golfovým klubem s názvem Lava Springs. Práci přijme jen s podmínkou, že zaměstnají také jeho spolužáky, tedy i Gabriellu. Troy ale netuší, že majitelem klubu je otec sourozenců Evansových a práci pro něj zařídila Sharpay. Když se Sharpay dozví o ostatních spolužácích, donutí správce Fultona, aby se jich zbavil. Troy s Gabriellou plánují, že půjdou večer do klubu Lava Springs na soutěž talentů, protože se jí mohou zúčastnit i zaměstnanci. Sharpay, aby získala Troye, nasadí novou taktiku. S pomocí otce začne Troye od ostatních izolovat. Na spolužáky a Gabriellu přestává mít čas. Sharpay oznámí bratrovi, že na soutěži bude zpívat s Troyem, čímž ho de facto vyšachuje ze soutěže. Bratr se dokáže rychle začlenit mezi spolužáky, kteří poznávají, že není tak špatný, jak si o něm dosud mysleli. Společně začnou nacvičovat taneční vystoupení a on je učí vše, co zná, jen aby v soutěži uspěli. (TV Nova)

corpsy

Snáď som v poriadku. Pretože v mojom veku a záujme o totálne opačné filmové žánre, je dať takéto hodnotenie krajne podozrivé. V minulosti pre mňa takéto detinské ´´skvosty´´ predstavovali skôr niečo ako pre čerta kríž. Je to malinovka, ktorá nemá zo skutočným svetom a životom nič spoločného, ale občas treba zasnívať a vydolovať zo seba dobrú náladu. ()

F.man

Muzikál ze střední způsobil v celosvětových měřítkách telvizní zábavy docela boom - viděli jej při nasazení na Disney Channelu desítky milionů lidí, zámořšší kritici se vyjadřovali mírně nadprůměrně, no všechno naznačovalo že jde o zajímavou záložitost. Má však taková "taškařice" šanci uspět v našem srdci Evropy? Odpověď je záporná soudě dle hodnocení na CSFD i mého, který mám s tamní "popovou" kulturou zkušenosti. Muzikál ze Střední 2 je už podle názvu sequel původní jedničky a znovu se jedná o to stejné. Bandička sťedoškoláků prožívá útrapy mládí, románky, podrazy(...) a do toho všeho si sem tam zazpívá. To by jěstě neznameno nic hrozného, takových záležitostí je spousta, ale jak to tak bývá u Disneho produkce, celý film je neskonale růžový a přehraně seriálový. Herci se snaží jak o duši, což znamená, že neskonale přehrávají. Všichni, v čele s Zacem Efronem (Troy Bolton) působí až komicky. Jediná herečka, která mě zaujala je Vanessa Anne Hudgens (strašné jméno). Snad jediná z celého obsazení, jež si může říkat "herec". Na druhou stranu, pokud přistoupíte na onu "přehnanost" a začnete brát celý film z nadhledem (poté co uvidíte růžového Forda Mustanga to snad ani jinak nejde), možná, že příjde i občasný smích. Co se týče songů... Stejně jako celý film, jsou popové a naprosto maistreamové. Pokud vám nevoní současný trend elektropopzpěvu asi se budete hodné trápit, nicméně snesete-li rádio a pobrukujete si novou Madonnu, některé kousky se snad můžou i zalíbit Americká popová kultura sem tam funguje dobře - jde tudíž o strašně stupidní kravinu, avšak když se nad ní povznesete, budete se i chvíli bavit. Více jak * to ale není. ()

draggo

Oproti jedničce se tu víceméně rezignovalo na nějaký příběh, což mi vůbec nevadí. Krásně optimisticky vyumělkovaný letní film s pěknými chytlavými písničkami. Postavy se od minula vůbec nezměnily, Sharpay je opět za mrchu a Gabriella za hodnou holčičku,a by se nakonec všichni dali dohromady a měli se rádi. Proč ne, takovýhle slizký kýč mi čas od času neublíží. Viděno několikrát a vždy jsem se dobře bavil. /viděno na DVD: 60% a 3*/ ()

jarkolar odpad!

Toto není komentář, ale varování! Sledování na vlastní nebezpečí... Mě samotnému probíhala myšlenka vytrhat si vlasy. ()

kikuka

Decká majú hudobný talent, výborne im ladia hlasy a niektorí ani nie sú úplne beznádejní (viď Efronovo počínanie v Hairspray). Dokázala by som aj ten naivnučký scenár prežmurkať. Ale..tá réžia! Ten strih! Tá kamera!! Šmarjááááááááááá!!!! ()

mysiak odpad!

Kristepane, Disney a spievajúce deti...pre trápne nástročné babenky povinnosť, pre nás starších utrpenie... ()

ivishka odpad!

Člověk neví co je to láska. Tím méně to ví když mu je (tehdy jim bylo) nějákých necelých dvacet let. Je špatné se vázat hned v tom věku jako to tehdy udělali Zac a Vanessa. Nelíbí se mi ani dvojka. Pokračovat v něčem tak zh**adilém jako je Muzikál ze střední...V jedničce jsem přetrpěla trapné výlevy Ashley Tisdale jako nafintěné Sharpay či jak se to píše ale zde mi to vadí mnohem a mnohem víc...Těžko říct jestli někdy změním názor na tyhle herece to by si museli zahrát v jo dobrým dramatu aby zachránili své zadky. Bohužel tu jsou tací kteří na tom ujíždí a tak jim to jaksi pořád vynáší peníze. ()

Laxik

Takhle mi bylo naposledy na zvracení, když jsem viděl Smarta kabriolet. Ale na druhou stranu jsou i horší a nechutnější věci, třeba Smart v klasické verzi. ()

FilmFan24

Je dobré pár přátel mít si na poslední chvíli uvědomí Troy (Zac Efron), který málem skončil v osidlech nechutně bohaté Sharpay (příšerně přehrávající Ashley Tisdale) namísto aby si hleděl svojí Gabrielle (Vanessa Hudgens). Další, druhý v pořadí High School Musical je opět určený pro televizní vysílání a podle toho tak vypadá. Je tak strašně barevný, hloupý, sladký, pro někoho prostě příšerný, ale hlavně pro generaci -náctiletých boží. ()

kajas

Oproti jedničce trochu zhoršení, ale nemůžu se dočkat trojky! Jako fanynka HSM nechápu zdejší hodnocení. Když je to takový hit, znají a sledují ho i kluci, prodej soundtracku je obrovský, tak na tom asi něco bude. Nejlepší písně: "What Time Is It", "Work This Out", "Gotta Go My Own Way". ()

maverick10

Naivni podelana pohadka pokracuje - A ja si rikam, proc dop...ele nemuze byt i skutecny svet tak naivni? Ne-nemuze, to radeji musim byt blbej idealista. Sakra - vsechno to delam stejne jenom kvuli Vanesse Anne Hudgens :-) ()

Elyssea

Zac Efron je odporný nagelovaný jeliman, a celá partička vypadla z výrobní linky Matelu. Samé Barbie a Kenové. Písničky stojí za houby (přečtěte si texty proboha), taneční čísla jsou nic moc. Příběh je nulový, ale co čekáte. Tohle je totální stupidita a je smutné, že na tom náctileté pipinky tak visí. ()

O´Neill

Co jakžtakž fungovalo v prvním díle, se tady už moc nepovedlo. Aspoň ty občasné vtípky, které byly v jedničce zde už vůbec nejsou, písničky až na světlé vyjímky taky nic extra. A opět - jediný kdo to tady pohání je nádherná Vanessa. A kvůli ni zůstavam u tří hvězdiček, ačkoliv...s nadsázkou. ()