Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo.  V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem (Bolek Polívka), který má už léta monopol na roli Napoleona. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však pro Touchyna špatnou zprávu - tentokrát angažoval na roli Napoleona skutečného zahraničního herce, který je mu i více podobný. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat. Přesvědčí o tom i zvěstovské, kterým ovšem přijde líto, že nacvičovali nadarmo...
V té době se vrací do města po více než dvou letech Tomáš, syn místního kronikáře. Tomáš byl vždycky sukničkář, kterého zbožňovaly všechny místní dívky, ale tentokrát přišel tátovi říct, že se skutečně zamiloval a chce se ženit. Půvabné Francouzce Claire slíbil tajnou romantickou svatbu v místním kostelíku... Jenže táta vyzradí Tomášovo tajemství v hospodě a starosta Touchyn dostane geniální nápad - jde přece o velkou mezinárodní událost, takže žádný utajený sňatek! Vesnice vystrojí milencům velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona!.. A tak se začnou dít věci... (oficiální text distributora)

ivishka odpad!

Ne a ne a ne a ještě jednou NE! Komedie? Tak to asi těžko. Nepřišlo mi vtipné nic a bohužel ani mnou oblíbené tváře jako je Bolek Polívka(poslední dobou mě začíná opravdu štvát), Miroslav Šimůnek, Jitka Čvančarová, Marek Vašut a Jan Budař mě také nějak nepotěšili - a ještě více mě naštvalo, že při nedostatku peněz pravděpodobně nejlepším nápadem tvůrců bylo obsadit modelky. Jít na takovýhle odporně vesnický a nevtipně vyhlížející film do kina tak se opravdu rozčílím. Za celých těch 96 minut se nestalo absolutně nic co by stálo za zapamatování. Nemyslete si, že jsem striktně měšťácký typ co nesnáší vesnické filmy(třeba miluji Bobule, všechny díly Slunce, Seno i když jsou některé horší než ty druhé...), ale vadí mi, když si Češi zvyknou ve vesnických filmech ze sebe dělat tupce a to je snad horší než kdybych sledovala dokument od české televize o dechovce. Takže tyhle filmy jdou mimo mě a jelikož jsem ještě neviděla Babovřesky z kterých jsou zase všichni nefilmoví inteligenti paf troufám si stejně tvrdit, že tenhle holý nesmysl je předchůdce nápadu natočit Babovřesky. ()

sta

no, dno definované Plavkami a Crash roadem to není, ale to je asi tak všechno pozitivní, co se o tom dá říct.. "nestačí vzít vesnické figurky, chvíli si s nimi pohrávat, aby se městský člověk pobavil, a pak je nechat se opít a případně pomlátit v hospodě. To není komedie z vesnického prostředí, ale zlá fraška prostředí pouze vysávající a zneužívající je k samoúčelnému výsměch životu venkovanů" 30 % ()

blackrain

Panu Kleinovi se tahle svatba vůbec nepovedla. Pan režisér už natočil mnohem lepší filmy. Pro mě osobně docela ztráta času. Herecké obsazení bylo dobré. Kdybych někdy na hřbitově potkala pana Pechu, tak okamžitě skáču přes plot a prachám hodně daleko. Taková postavička se hned tak nevidí. ()

Dr. Hawkeye

Zcela bez mučení se přiznám, že zbožňuji "Slunce, seno... (a nejvíc "... a pár facek"), kterému se film až podezřele podobá - letní komedie, rázovité postavičky, jih země (Čechy nebo Morava, vyjde to na stejno), téma "zakázané lásky" a svatby, které není přáno, ale nakonec k ní v tajnosti dojde; a nakonec dojde i na ty facky, kdy se porve celá ves. Do toho ne zcela vzorový farář a děsivě přehrávající herci... a k tomu hraje Čechomor... Jenomže "Slunce, seno a pár facek" natočil rázovitý režisér z jihočeské vesničky Hoštice (u Volyně) a použil k tomu často neuvěřitelné naturščiky (tetičky, strýčky, babičky, rodiče) a celá ta řachanda plyne ze zažitých a okoukaných (byť patřičně přehnaných) situací. Oproti tomu Dušan Klein, obecně mnohem zručnější režisér, se na rozdíl od Trošky zaměřil na jih Moravy. A v tom vidím první kámen úrazu - rodilý Slovák na Moravě (tedy té jižní) nikdy nežil, film obsadil do většiny rolí českými herci, kteří s těmi moravskými kolegy opět ztvárňují další parafrázi na téma "moravský exot" a ve filmu se mu hlavní dějový oblouk (měl-li tam nějaký být) sype pod rukama až hanba. Plusový bod si paradoxně zaslouží za mnohem vkusnější product-placement - jistě, chlastá se tam Černá hora, pokrývač "Skokan" používá krytinu Bramac, hlavní hezoun (herecky zcela prkenný Šimůnek) jezdí v Mitsubishi a Polívka prodává ve svém konzumu tablety "Vyprošťováku"... ale všechno je to tak nějak mnohem přirozenější, než v předešlé celovečerní reklamě na drogerii Teta a Starobrno... Navíc znám pár lidí, kteří stejně jako osazenstvo vesnice propadli vášni "military reenactment", ale ani tento motiv nepozvedne film nad podprůměr. ()

Damiel odpad!

10 % - Totální nic o ničem, patřící leda tak na TV obrazovku a do vysílacího času ve středu od 13:00 :) Ale asi dobrý komerční tah, zacílený na určitou sortu diváků, kteří to rádi zkonzumují na Nový rok, řádně prošpikováno reklamami, že ani nepoznají, kde končí reklamní blok a pokračuje film :) ()

L_O_U_S

Ale tak jako jó. Čekal jsem koninu a la Troška, ale tenhle film vážně není špatný. Zápletka je vlastně pitomoučká, ale čím je SVATBA NA BITEVNÍM POLI přínosem, je to, že městskému člověku připomene, jak krásný český venkov je. Dvě hvězdičky za film, třetí za našeho moderátora Pavla Handla v roli jednoho z vesničanů. (420.) ()

Aleee89

Slátanina, nuda, o ničem, mohla bych pokračovat. Na film jsem se dívala jen proto, že byl v televizi. Do kina by mě na to nedostal nikdo. Ano, jen se mi potvrzuje, že současný český hraný film je až na výjimky dost bídný. Svatba v trailerech apod. nevypadala nejhůře, takže jsem si do včerejška myslela, že to zas tak hrozné nebude, ale film předčil má očekávání, bylo to hrozné. Nesmírná nuda, jako by se nic nedělo. Postavičky sice měly nějaký potenciál, ale nic nebylo dotaženo do konce, příběh o ničem. Lokace sice pěkné, ale k čemu to je, když dívání je nuda? Žádné okořenění vtipem nebo čímkoliv. No, aspoň jsem si u toho dočetla časopis. ()

jezurka42

Elce pelce, do pekelce, chvilku horko, pak zas mráz. Život dělá kotrmelce, až si jednou zláme vaz. Krásné scenérie jižní Moravy, Bolkův silný přízvuk, roztomilý úsměv Zlatky Adamovské a hudba od Čechomoru sedící tomuto snímku jako hrnec na prdeli. Síla v obsazení, vtipný a pro mne celkem i netradičně pojatý příběh. To všechno je perfektní, ale co naplat, když to dohromady nefunguje, jednotlivé články se po čase poztrácí a po zhlédnutí filmu zůstane jenom ztuhlý úsměv na rtech a hluboká rýha na čele? Dušan Klein měl na place ty nejlepší herce české filmové a divadelní scény. Škoda, že duše jejich filmových protějšků zůstaly vesměs prázdné a jejich osudy lidsky nenaplněné. ()

Katarine

Popravdě? Tenhle film podle mě shodilo pár prvních hodnotitelů a ostatním bylo trapné dát vysoké hodnocení, aby nevyčnívali z davu. Mě se komedie líbila. Jo, dobře, není to zrovna nějaký filmový skvost, ale na dnešní poměry to rozhodně není špatné. Bez sprostých slov a trapných postelových scén se dnešní filmy neobejdou. Tenhle to dokázal a tím si získal mou přízeň. Navíc Bolek Polívka, můj český oblíbenec. Vás možná zklamal, ale mě ne. Mám sto chutí dát 4*, ale mým čtyřkovým filmům se nevyrovná, takže lepší 3. ()

Diamant

Mohla to byť výborná komédia, keby si tvorcovia odpustili zbytočné podceňovanie manželského, kňazského a rehoľného stavu. ()

MartinNDL odpad!

Když strkáte hlavu do prdele, tak nějak tušíte, že to bude smrdět. Ale upřímně, nečekal sem (a ani mně to neudělalo radost), že Klein měl zrovna sračku. Vedle Bobulí (oba filmy bohužel spojuje krásná Tereza Voříšková, která by potřebovala skutečnýho managera) další oslava buranskýho života na Moravě, která by měla být vtipná, ale je zcela nepřekvapivě pouze trapná v tom nejméně příjemném významu slova. Polívka dokázal v jednom roce zahrát dvě hlavní role, které svou otřesností překonávají i jeho alkoholismus, kterýmu snad ve Svatbě dělá podivnou reklamu a hraje tak trochu sám sebe. Then the bird said, `Nevermore.' ()

lekr

Režisér i scénarista asi přesně takovouhle frašku zamýšleli..ze zečátku to nebyla špatné ale ke konci se film zvrtl už v nehoráznou blbost...... ()

rakovnik odpad!

Co to mělo být? Neskutečná hovadina, kde ani dobří herci nedokázali nic ukázat. V jednom rozhovoru režisér říkal, jak se u natáčení všichni bavili a bylo to skvělé. Tak to byli asi jediní, kdo se u toho bavil, protože pro mě jako pro diváka to bylo utrpení. Nezasmál jsem se ani jednou a to je u komedie sakra málo. Nejvíce jsem kroutil hlavou u scény VELIKÉ slávy, kde se na náměstí městečka "tísnilo" asi 30 komparzistů a záběry byly točeny zblízka, aby nebylo trapné, že je jich tam tak málo. Roman Vojtek je bezkonkurenčně nejhorší farář, jaký kdy v českém filmu byl. Zlatý Troška a Slunce, seno... ()

Hennes

Hodně podprůměrná komedie. Od Dušana Kleina jsem očekával komedii s iteligetním humorem a ne vlezlou frašku. ()