Proč lékařské univerzity praskají ve švech? Co vede lidi studovat medicínu? Konkrétněji pak obory jako je patologie a soudní lékařství? Že by chuť nořit prsty do mrtvého masa? Láká je přítomnost smrti? U party nadaných mladých patologů z Philadelphia's University Hospital tomu tak už nejspíš bude. No a uznejte. Kdo by tak skvělé postavení nevyužil ke zkoumání čerstvých vzorků? Nehody se přece stávají každý den a když jste tím, kdo určuje zda to opravdu nehoda byla nebo ne, máte jedinečnou šanci rozřezat si, jen tak ze zvědavosti, i živého človíčka. Do téhle fajn party si to napochoduje i vynikající student Ted Gray (Milo Ventimiglia), který měl díky svým skvělým výsledkům možnost, zapsat se do tohoto speciálního programu pro mladé patology. A protože je Ted sympaťák, vezme ho „parta" téměř okamžitě mezi sebe. Hned na to mu samozřejmě vysvětlí, jaké jedinečné možnosti mu členství v téhle speciální skupině nabízí. Ted bohužel udělá tu fatální chybu, že couvne a z ničeho nic se tak dostává na první místo žebříčku hitparády s názvem „tomuhle se brzo stane nehoda". Zbývá mu proto jediné. Porazit mladé patology ve vlastní hře a dostat je tam kam patří. Do márnice. (3DD!3)

Le_Chuck

Mark Neveldine a Brian Taylor po druhý rát znásiľňujú medicínu, ale zďaleka nie tak zábavne ako u Crank. Nemajú ťahača (Ventimiglia nie je Combs aj keď sa snaží), čo kompenzujú úchylnosťou a odvahou (prsia, krv). Čo je určite plus, teda vlastne jediné koli čomu sa oplatí pri Pathology zrelaxovať. 55% ()

Spooner

Žánrově docela povedený kousek. Děj sice nepřichází s ničím novým a vůbec ničím vás nepřekvapí. Narozdíl ale třeba od takové Anatomie, která měla podobný námět, je aspoň na co se dívat. Scénaristé Neveldine a Taylor (režiséři mnohem lepšího Cranku) si totiž neberou servítky a proto si zde užijeme dostatek tělních tekutin, rozpitvaných mrtvých těl nebo třeba sexu mezi mrtvolami. Je ale pravda, že nebýt toho a charizmatického Mila Ventimiglia, tak by nemělo moc na co se koukat. Režie má totiž svoje slabší chvilky,místy to docela drhne a někdy jsou některé scény plně využity. Ale i tak je to celkem příjemné pokoukání. ()

Faustka

Pořádná medicínská úchylárna. Páni doktoři si myslí, že mají moc brát životy druhých, když ví jak na to. Rozehrajou hru, kdo z nich spáchá dokonalejší vraždu a pak si pořádně zapitvají. A američtí puritáni by si už mohli odpustit ukazovat přikryté mrtvé tělo rouškou přes určité partie. Je to nevěrohodný, až to bije do očí. ()

petero

Hollywoodske objavy Mark Neveldine a Brian Taylor (CRANK) nám z pozície scenáristov prinášajú ďalšiu svižnú jazdu, ktorá na úkor spádu postráda hororové momenty no rozhodne nie atmosféru. Zaujme tým ako sa mladý patológovia predbiehajú v určení tej správnej diagnózy nebožtíka, pričom vo väčšine prípadoch to niektorý z kolegov vie úplne presne. Neviem ako má kto zafixovaného Mila Ventimiglia, ale podľa mňa sa sem úplne hodil a aj to zahral najlepšie zo všetkých zúčastnených. Najlepšie scény: návšteva brlohu pod vplyvom drog a rozbitie dusíkom schladených pľúc. 70% ()

Xmilden

Horor? To snad ne, je to sice místy nechutné, ale napětí a nervy drásající scény zde nehledejte ani náhodou. Je to v podstatě takový výpravný film o partě rozmazlených a znuděných patologů, kteří si moc rádi přidávají práci. Někdy mi svými bezchybnými a pohotovými diagnózami připadali jako novodobí supermani. Prosím netočit druhý díl. ()

Hrabka

Co to jako mělo být? Hodně úchylná záležitost. Hra o tom, že někdo někoho zabije a ostatní kolegové z branže patologů pak musí příjít na to, jak k vraždě došlo, je tedy pro pořádně silné žaludky a je to více méně humus. Konec se vybarvil celkem slušně, tak nakonec dávám dvě hvězdy, ale jinak to stálo teda za velký kulový. Samotný nápad je vskutku nic moc a i děj na mě nepůsobí nijak zajímavě. To už asi nikdy více. 35% ()

Big Bear

Tohle se hodně točí na hraně kdy už jsem tomu místy nevěřil. Pár nápadů tam však bylo zajímavých a konec celkem ušel. Pathology je vlastně takový mírně okopčený Dexter z pro někoho atraktivního prostředí patologie. Více psát nebudu abych nevyzradil pointu. Pár zářezů do těl mrtváků divák uvidí, nicméně spíše než o horor či thriller se jedná o krimi, které neurazí, když nad ním moc nebudete přemýšlet. Tři skalpely. * * * ()

Rover

Já nad tím filmem musim pořád přemýšlet, a to už něco znamená. Proto lehce nadsadím, a dávám čtyři. Řekl bych, že tohle je lehce podceněný film, protože ta atmosféra tam prostě je. HUDBA: Johannes Kobilke, Robb Williamson - Lehce nadprůměrná, ale nic nového, nejlepší byly převzaté skladby (např. ta od Santaollaly či od koho) ()

666teen

Ve Philadelphiii žijí nejen lidumilní právníci obhajující chudáky stižené AIDS. V temných suterénech si tu vegetí partička doktorů, pro které platí patolog=psychopat. A pořádnej. Svižná, lehce morbidní exkurze do prostředí márnic a piteven s překvapivým koncem. P.S. Rozhodně dokoukejte i titulky:-) ()

S.Quentin QUALE

Průměrný thriller z neokoukaného prostředí patolie, takže další morbidní záležitost. Slušné dialogy i herecké výkony brzdí prázdnota scénáře a na můj vkus teda gore efekty, na kterých šlo zapracovat mnohem víc - ve vztahu k námětu to nebylo dostatečný. 55% ()

Mi Nü-Chai odpad!

Tady se někdo mocinky moc snažil být šokující a neuvědomil si, že je ve skutečnosti krotký, slabý a bezbranný jako čerstvě vylíhlé kuře. Nic moc herci (zejména hlavní hrdina, neskutečný to kus ohavného dřeva), überstupidní dialogy, vyčpěle klipovitý střih, trocha umělé krve, nahoty a quasicynických hlášek prostě ten cool film, o který všichni tak stáli, neudělají. ()

Allien.9

Jedním slovem: úchylné. Další z nekonečné řady hororů, které chtějí zaujmout mladé diváky úchylnostmi, vraždami a sexem, a přitom jsou úplně o ničem. Plusem je maximálně tak nečekaný konec, takže zkouknout a zapomenout. ()

misterz

Pointa a celková logika filmu je celá postavená na hlavu, ale akoby akýmsi zázrakom to ani tak nevadí. Partička budúcich patológov, ktorá po nociach vraždí ľudí len preto, aby mali čo na stôl a mohli sa dohadovať o príčinách ich smrti no... prečo nie? Film má aspoň spád, výrazne nenudí a v závere sa pokúša akože o niečo nečakané, čo má diváka prekvapiť. Výsledok síce za veľa nestojí, ale snaha sa cení. Zaujímavosťou je, že v snímku (odhliadnuc od partnerky hlavnej postavy a staršieho pána doktora, ktorý tu je aj tak len do počtu) sa nenachádza ani jedna vyslovene kladná postava. Všetci to sú buď priami, alebo skrytí hajzlíci. 60/100 ()

2-Xtreme

Divný, ale dobrý hororový triler. Nečakal som vela, ale ani málo a som rád, že som dostal niečo v rozmedzí toho čo som čakal :) Takého mierne psycho trilery s hororovými prvkami môžem a síce Pathology nie vôbec dokonalý film a má dosť múch dobre sa naň pozeralo a mám s neho dobrý dojem. Hlavný námet je podľa mňa slabo využitý a zdalo sa mi, že všetko je prvoradejšie než tá ich hra, ktorá vlastne mala byť hlavným aspektom filmu. Ku koncu bol film hrozne predvídatelný a narýchlo zosmolený bol aj samotný záver. Ešte že gore bolo na dobrej úrovni... suma sumárom: jednoduchý, mierne nadpriemerný film, ktoprý nemusí sadnúť každému a viem pochopiť ludí čo tomu dajú 50% aj 90% je to otázka vkusu a aj ja film hodnotím pomerne vysoko aj napriek tomu, že je tak jednoduchý, predvídatelný a miestami plytký. U mňa 70% ()

Sobis87

Obyčejný a fádní thriller, který se snaží vybočit z řady prostřednictvím přemíry brutality a animálního sexu. To je ale vše. Jinak to je zase ta samá ohraná písnička o mladých a neklidných, kteří si své životy tentokrát zpestřují se skalpelem v ruce a s mrtvolami na pitevním stole, jejichž orgány dokáží rozebrat ještě dřív, než stačí vychladnout. Víc k filmu netřeba dodávat, scénář je tradičně plný logických děr, postavy občas reagují jako opice po lobotomii a...a krev stříká a stříká, střeva vyhřezávají, mozky se kutálejí a bradavky tvrdnou...klasika, přesně tak, jak to mají mladí dneska rádi. Ale abych jen nekritizoval, tak musím přiznat, že režie není nejhorší, gore efekty dokonce perfektní a závěrečná "romantická pitva za doprovodu teskného klavíru mi upřímně udělala radost. Na kvalitní filmový zážitek to ale pořád málo. 40% ()

IQ Tiqe

Je to hra. Studenti patologie sami zabíjejí a vymýšlejí případy pro své kolegy, kteří mají za úkol určit příčiny smrti. Zní to krutě, ale tenhle motiv se mi líbil, byl o něčem. Ale celkové zpracování už ne, kromě zmíněné hlavní myšlenky nemá film co nabídnout. ()

Kudly4

Velice zajímavý Horor, s výbornou atmosférou, kde nechybí spousta sexu a otevřených těl. Horor, který mě dost bavil a chutnal - čtyrečka. A jelikož jsem tady podlehl kráse Lauren Lee Smith, pálím rovnou plný počet. Doporučuji. ()