Che Guevara

• Česko Che Guevara: Revoluce (více)

26. listopadu 1956. Fidel Castro se plaví na Kubu s osmdesáti povstalci. Jedním z nich je i Ernesto „Che“ Guevara, argentinský doktor, který sdílí s Castrem společný cíl – svrhnout zkorumpovanou diktaturu Fulgencia Batisty. Che se projeví jako nepostradatelný bojovník, rychle si osvojí umění partizánského boje. Jakmile se Che pustí do boje, s nadšením ho oslavují jeho velitelé i kubánský lid. Tento film zachycuje vzestup Che během kubánské revoluce, od doktora – přes velitele – k hrdinovi revoluce. (oficiální text distributora)

MUNRO

Dosti mizerný životopis.Poprvé jsem si film pustil asi před rokem,ale po půl hodině nudy jsem vložil do přehrávače jiné dvd.Životopisné snímky mám rád a proto jsem se po delší pauze rozhodl,dát druhou šanci.Po hodině jsem začal přemýšlet o čem vlastně ten film je,protože se vlastně nic zajímavého nestalo a děj se nikam neposunul.Che Guevara sbírá v pralesích povstalce,sem tam se párkrát vystřelí a občas se objeví černobílý dokumentární odkaz.Po hodině a půl,během které jsem si bez problémů párkrát odskočil k plotně,jsem dvd přehrávač vypnul.Zbytečně by se namáhal a to v tomto případě nestojí za to.To,co se odehrálo během hodiny a půl,by se dalo v kostce sestříhat na 15 minut a vzniknul by velice zajímavý krátkometrážně-dokumentární film o Che Guevarovi,který by zasloužil mnohem lepší hodnocení.Navíc mám dojem,že film dělá s Guevary skvělého člověka,bojujícímu proti zlu.V mých očích byl Che Guevara komunista jako prase,nicméně vzhledem k tomu,že bojoval proti jakémusi diktátorskému režimu,bojovalo v podstatě zlo,proti zlu.Názory,jako že pracovat by lidé měli kvůli potěšení a ne kvůli penězům,nebo že povraždí každého,kdo nesdílí jeho politický názor,ideálně zapadají do komunistického cítění.Dvě hvězdy si film zaslouží alespoň za výborný výkon Benicia Del Tora,realistické prostředí a slušně vytvořenou atmosféru tehdejší doby.Nepochopitelné je,že režisér Soderbergh natočil dva díly o celkové délce cca 4 hodin.Fakt nemám potřebu ztratit další dvě hodiny u druhého dílu.To se radši po stopadesáté mrknu na Samotu u lesa. ()

RomanT

Životopisný film, ze kterého se o ústřední postavě nedozvíte nic. Tedy kromě toho, že byl vedoucím pionýrského tábora, chodil po lese, léčil a náhodným kolemjdoucím něco řekl. Ani v náznaku nevypovídá, proč se Che stal takovou legendou. Naprosto chaotické zpracování, skladba scén i kamera (zejména ta v černobílých pasážích), velice často jsem se musel pozastavit nad tím, proč právě proběhlou scénu Soderbergh do filmu vůbec zařadil. Byl při smyslech? ()

Sunwheel

Svojím spôsobom sa ťažko dá urobiť objektívny film pre stvárnenie tak rozporuplnej osobnosti, akým bol Guevara. Mnoho ľudí ho mýtizuje (film Motorcycle Diaries, či bežný ľavicový študent, ktorý sa hrá na ľudomila a ignoruje objektívnu realitu) a veľa iných naopak len haní. Tento film neuprie istú fascináciu hlavnou postavou, no dokáže strhnúť diváka pre dej a miestami aj držať v napätí. Filmové remeslo vysokej kvality, pri ktorom dokáže menej rozhľadený divák aj ignorovať mierne agitačný tón. ()

Tomas_PO

Americké spracovanie komunistickej revolúcie..to už je aký oxymorón. Nezaujalo, ani politicky, ani filmovo, ani emočne. Zidealizovaná predstava niečoho, čo nemohlo napokon dopadnúť inak ako to poznáme z reálu. Škoda, postava Che Guevaru, jeho život a zmýšľanie by si nepochybne zaslúžil kvalitnejšie spracovanie. ()

Muňa

Guevara je i dnes dost kontroverzní, asi proto se tvůrci snažili tenhle film udělat co nejobjektivnější, aby si nenasrali ani jeden tábor veřejnosti. To je fajn, umí v tom chodit, ale film je nudnej, opravdu je to nuda. Je to vlastně dokument o partyzánech z Kuby, nedozvíme se nic o jednotlivých osobnostech, o jejich přesvědčeních, nic. Ono to asi nejde natočit jinak, aby to nebyla agitka nebo kydání špíny, ale podle mě - kdo zajde na film o Guevarovi, ten už předem bude mít k téhle ososbnosti vztah (kladnej nebo zápornej), takže přehnaný odstup tohohle filmu je mimo. Dost mě to zklamalo, ale jinak asi poctivá filmařina no. ()

onde

Líbilo se mi to. Precizně natočené, prostě nemůžu souhlasit s názory o nějakém velkém chaosu, který se tam režisérovi vloudil. Čekám ještě na druhou část, která dle mého názoru nakonec rozhodne o celkovém dojmu. Výborná atmoféra a kamera. Impresivní byl také herecký výkon Del Tora, který podal svoji roli velmi přesvěčivě... ()

epsyn5

Autentický dokument,,,ale táák nudný,,díval jsem se na to po částech asi 3 dny a musel se hodně snažit, abych to vydržel.. ()

tomma odpad!

Opravdu krásná pohádka o hodném a spravedlivém partizánovi, který společně s dalším Fousáčem osvobozuje Kubu od nadvlády zlého krále, aby zde potom nastolili vlastní režim. Jůůů, přál bych si, aby všechno bylo krásné jak v hollywoodských filmech. A teď mě omluvte, jdu zvracet. ()

Názorožec

nějak jsem se z filmu nedozvěděl nic víc než jsem tušil - což mi vždy připadá jako škoda u filmů, které vycházejí ze historických událostí... jinak je to příklad jak může ideologie zaslepit a dát pocit falešné jistoty - např věty "...pokud nekapitulujete další krveprolití bude na vaší zodpovědnost" je příklad demagogie a delgování zodpovědnosti... ()

Kratasedf

Nechci rict, ze by ten film byl spatny, jen asi poradne neznam historii Kuby natolik abych ten film pochopil, tak jak bych mel. ()

carramba66

Fantastický Benicio del Toro ve své životní roli revolucionáře, který žil a zemřel pro myšlenky rovnosti a bratrství mezi lidmi. Ačkoli měl Soderbergh těžkou pozici kvůli scénáristickým mantinelům životopisného žánru, popral se s tím dobře i s pomocí flashbacků. 80%. ()

Kivis

Uf... O Kubě, místní revoluci i Che Guevarovi jsem se toho v poslední době docela dost naposlouchal i načetl. O to víc jsem se těšil na tenhle film s Del Torem v hlavní roli. Bohužel, nadšení se nekonalo. Jakoby Soderbergh a především scénárista Buchman vůbec nevěděli, z jaké strany to vzít. Několik historických útržků z předrevolučního období je plytkých a dohromady nic neřeknou. Působí, jak kdyby si jen autoři potřebovali odfajfknout, že se o dané události zmínili. Prolínání časových linií mám rád, ale tady působí naprosto samoúčelně. Osobnost Che Guevary a kubánská revoluce je filmařsky tak vděčné téma a divák dostane jen přes dvě hodiny zmatečné nudy. ()

sherudan

Přátelé, a kdy se dočkáme filmu, oslavujícího hrdinství Reinharda Heydricha, když už jsou v módě zákeřní vrazi? ()

sugar80

Solidní zfilmování zápisků revolucionáře Ernesta "Che" Guevary, který popisuje svou významnou úlohu v kubánském převratu. Rozhodně se nejedná o klasický nudný dokument, chvilku pozorujeme postup revolučních sil, pak zase Guevarovo vystoupení na půdě OSN anebo rozhovory s novináři. Benicio Del Toro v titulní roli je lahůdkový, ostatní dělají víceméně komparz.______ PLUSY: Herecký výkon Del Tora, způsob vyprávění ______ MÍNUSY: Idealistické, nedostatečné vysvětlení historických faktů ()

BOIKOT

Opravdu úžasná záležitzost . Nejlepší De Toro jakého jsem kdy viděl zahrál CHE GEVARU více než výborně AŤ žije REvoluce FIDEL CASTRO a CHE Guevara bozi KUBY 4ever!!!! ()

Pardalozo

Na některých webech jsem si o od českých kritiků přečet že tento film je značně zidealizovaný a tedy velmi nereálný, což řada z nich nebyla schopna přenést přes srdce a film zhodnotila velice nízkým hodnocením... To že je film zidealizovaný pravda je, ale proboha jedná se o film, znám tuny americkejch trháků který jsou zidealizovaný ještě mnohem více, jako příklad slouží snad všechny akční snímky americké produkce, kde jeden hrdina všechny pobije a zachraní svět nakonec zamává americkou vlakou s řečma o americké svobodě.... Nebo řada válčnejch snímků kde jsou němečtí vojáci znázornění jako fašističtí fanatici jež si nezaslouží nic jiného něž kulku atd. atd. a nad takovými snímky všichni chrochtaj jak jsou dobře udělaný mají cit pro moment a bitvy jsou velice věrohodné a co na tom že pravda byla naprosto překroucená, dokud film propaguje lidi s naší strany a je vše OK a hodnocení je vysoké... Já osbně rozhodně nejsem komunista ale že partyzáni musí bejt plní ideálu (jak několikrát zaznělo ve filmu) jsem věřil, film poměrně reálně popisuje historii průběhu revoluce (ne pohnutky aktérů) a snaží se naznačit proč CHE pro některé i dnes zůstává symbolem revoluce, a to že byl film přehnaně optimistický a lehce naivní mu docela promíjím protože jak jsem říkal takový jsou skoro všechny ale dokud se jedná o spojence tak to nikdo neřeší... PS: Doporučuju všem jako prequel Motocyklové deníky kde byl Che mimochodem zobrazen taky jako starostlivý vzdělaný mladý doktor, který pomáhá nemocným lidem ()

Mazmen

Jako životopisný film to jakž takž ušlo, alespoň jsem se něco dověděl, akorát mě to vůbec nebavilo a asi 10x jsem se podíval na hodinky, kdy už to konečně skončí. Pro mně, jednou a dost. Na dvojku se už dívat nebudu. ()

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes