Yes Man

• USA Yes Man (více)

JohnnyD

Najhorší Carrey od druhého Acea Venturu. Málo kultových gagov (bohovská kapela hlavnej hrdinky), mizerné podporné role, priemerná hudba a ničím výnimočný scenár v konštrukcii klasickej carreyovky o nejakej sile, ktorá zmení život obyčajného Johna Doea. Ale aj tak je to dostatočne zábavné. Jim is Jim. ()

Arkos

Pouze velice průměrná komedie, při které jsem měl co dělat abych neusnul. Obličej Carreyho nebudu komentovat, ale komedie by měla diváka rozesmát a to se tomuhle filmu moc nepovedlo. ()

Boogeyman

Sledování filmu mi poněkud kazila moje přítelkyně, která mi neustále předhazovala prohlášení typu: „Ten Carrey je tak hrozně sexy, to je neuvěřitelný jakej z něj vyzrál nádhernej chlap.“ Jedinou útěchou mi byl v téhle ponižující situaci fakt, že já mohl aspoň bezostyšně slintat nad božskou Zooey Deschanell. Jinak je Yes man příjemná komedie, kterou člověk opravdu musí brát s vypnutým mozkem a neřešit, jak je sice krásné, ale nesmyslné až nebezpečné ono filmové heslo „žij naplno, do všeho se vrhni po hlavě, jedině pak bude mít život pravou hodnotu“. Kolik asi lidí při odjezdu od kina sveze podezřelého bezdomovce někam do lesa? A kolik jich díky tomu potká Zooey Deschanell? A kolik už se jich z lesa nevrátí? ()

Ducharme

Čekala jsem něco Carreyovsky praštěného, přehnaného, lehce dětinského, ale očekávání se překvapivě nanaplnila. Yes Man je příjemná komedie, která sice ničím nevyniká, ale rozhodně nenudí. Carrey konečně jednou ukazuje, že komedie nemusí stavět jen na svém gumovém ksichtu. ()

Indiana

Průměrná komedie, něco jako Lhář, lhář. Akorát že Jim Carrey už tu působí trochu sešle a nemá to ten švih jeho 90s komedií, které byly víc nenucený. ()

hippyman

jim carrey zde v šestačtyřiceti dokazuje vše možné i nemožné, jako by snad ani nestárl... nepovažuji se za jeho velkého fandu, ale zde mi vůbec nevadil, ba naopak. scénář byl celkem ucházející, žádná extrasuprsvít romanťárna, nepřehršle vozembouchového humoru, prostě a jednoduše milý snímek, který pobavil, a to je asi u tohoto žánru hlavní, ne? ANO. 70% ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// +překvapil mě Jim Carrey, Zooey Deschanel byla velice příjemná, a je tu Bradley Cooper, příjemné, lehce romantické, zábavné a již zmíněný snesitelný Carrey -předsudky k tomuto filmu mě donutili se mu dlouho vyhýbat, což je škoda/// Důvod je ten že hlavní představitel už dávno neplatí za jistotu a s jeho filmy je to jak na houpačce. Jednou dobré, podruhé průměrné a nezábavné (Pan Popper a jeho tučňáci). Občas Jim hraje dobře (23) a občas je příliš trapný. Nicméně tady mi sedl, nejen jeho postava, ale to i jak ji hrál. Líbil se mi scénář filmu, který byl příjemný a má svoje romantické kouzlo. Takže ho mám vlastně zase rád, alespoň do té doby než s ním uvidím nějaký špatný film./// Celkem 78%/// ()

Cappuccino

Jim Carrey hral už v rozhodne lepších komédiách. __ Po prvom zhliadnutí som filmu pravdepodobne skočil "na špek". Ale po druhom vidím obrovské zádrhely. Ako býva u tohto herca známe, smejete sa vždy keď je na scéne. Čo sa to preboha stalo? Ja sa nesmejem! __ Príšerne lineárne, príbeh vopred jasný a nezáživný. Čas od času režisér vystihol situáciu skombinovanú s Jimovým komediálnym nadaním, ale z celkového potenciálu pomaranča vyšťavil absolútne minimum. Finálne hodnotenie dokonca nezlepšuje ani nadmieru vydarená "redbull scéna". Môj šálok kávy chutí absolútne inak. Aká škoda.. ()

Ruut

Možná je to trochu tím že jsem dlouho žádné do romantična laděné komedie neviděl, ale Yes Man se mi celkem líbil. Nebudou to salvy smíchu ani mraky legračníh grimas velkého Jima, ale fakt sázka na jistotu bez vulgarismů, velmi korektní a hlavně nikoho neurážející - teda až na obligátní jehovisty. A klidně jo - běžte na to, příjemná jednohubka se skvělými herci. Vedle Jak se zbavit přátel a zůstat uplně sám další sympatické překvapení v tomto žánru v letošní zimě. 70%. ()

Aidan

Nechal jsem se čtrnáctiletým sousedem umluvit, řekl jsem Yes a vzal ho na komedii s Jimem Carreym; bez valných očekávání, ale byl jsem vcelku mile překvapen - ne úplně trapným humorem a ne docela nesmyslným poselstvím. Pravda, světem se dnes potulují hordy přestárlých adolescentů, pro něž by se mnohem lépe hodil nějaký ten "No Man" s výzvou: ´Neboj se, uvaž se! Večírky omez, na výpravu do Uruguaye už nejezdi, ožeň se, pracuj, starej se o rodinu..." Jsou zde však i tací, kteří z hlavy ne a ne vypudit zlovolná kantovská našeptávání povinnosti, kteří své životy úzkostlivě plánují s vědomím odpovědnosti za každý prožitý okamžik a jimž (třeba jako mně) do katolických mozků infiltrovala protestantská pracovní morálka. Pro takové může být tahle komédie vcelku užitečnou připomínkou toho, že je někdy dobré říkat ano i tomu, co přichází nenaplánováno. Konzervativním poutníkům po vyšlapaných cestách, příznivcům osvědčených receptů a zažitých tradic Yes Man může pomoci k docenění otevřenosti vůči novotám. Ale výhrad zůstává mnoho: Carreyho hrdina je po většinu filmu jen konzumním přitakávačem praktikujícím pozitivní formu rezignace ve světě nekonečných nabídek. Jeho univerzální ano je sice chvilku zábavné, ale poněkud infantilní a nezodpovědné. Znám jiného přitakávače a mám ho mnohem raději. Jmenuje se George Bailey a přivedl ho na svět Frank Capra ve filmu It´s A Wonderful Life. A tenhle George Bailey říká vždy ano svému svědomí, kdykoliv má volit mezi ním a svými sny. A tak se nikdy nestane světoznámým architektem ani nepodnikne cestu kolem světa a dokonce ani žádnou z těch pitominek, které Jim Carrey v Yes Manovi. A nikdy nebude tím, co si o sobě vysnil, ale stane se kýmsi mnohem krásnějším, byť sám svůj život dlouho vidí jako selhání. Jeho "yes" je mnohem obsažnější... a hlavně: jasně život orientuje - kenoticky, k sebeztrácení a službě druhým, zatímco to carreyovské "yes" neznamená víc než povrchní postmoderní redukci světa na dětské hřiště. ()

Javert

Originální komedie s výtečným Carreym, který se po delší době objevuje v čistě komediální roli. A musím říct, že pauzička mu velmi prospěla! Yes! ()

Goldbeater

Nejlepší komedie s Jimem Carreym za posledních deset let! Jednoduchá, originální a vtipná zábava, která se úplně obejde bez fekálního a sprostého humoru a dokáže příjemně pobavit v každé náladě. I když Jim dělá svoje obličejové opičky už pěknou řádku let, v tomhle filmu to vypadá stále moc vtipně a celá jeho role zpočátku otráveného člověka měnícího se na velmi energického týpka byla skvělá. Příjemná a sympatická podívaná. ()

DJ Obelix

Parádní komedie na volnou chvíli a pro Carreyho je jako dělaná. Sice už nežijeme v 90. letech, kdy by tento film slavil určitě mnohem větší úspěch, nicméně jsem rád, že Jim stále umí zahrát v klasické oddychovce. YES! A Tetsuo je starý NO man ... skutečně jsi od tohoto filmu čekal nějaké morální poselství? Já bych tomu rozhodně nepřidával takovou váhu, ale respektuji tvůj názor. Jen nevím, zda by se tento pocit měl reflektovat do hodnocení snímku. ()

k212

YES the soundtrack, the blue-eyed Bradley (first season of Alias was the beginning of this sweet obsession) and singin' Zooey (since She & Him, I guess). NO to Jim and his FFF (funny-fucking faces), main narrative line and absentee logic. 55%. ()

kingik

Po delší době jsem se podíval na film s Jimem Carreym a nebylo to nic extra. Viditelně zestárlý Carrey tu hraje ušlápnutého úvěrového poradce v bance, který je přesvědčen, že ho po rozchodu s jeho ženou, z kterého se ještě ani po třech letech nevzpamatoval, ho už v životě nečeká nic pozitivního, a tak v ubíjejícím stereotypu je jeho největším povyražením sledovat po večerech dvd z videopůjčovny. Život se mu ovšem změní v okamžiku, kdy na doporučení svého dávného přítele vstoupí do spolku lidí vyznávajících filisofii slova ANO. Po daném slibu musí od té chvíle za každých okolností říkat chtě nechtě ANO a slovo NE je pro něj tabu. A tak budeme svědky Carryeových eskapád, kdy i ve velmi nepříjemných situacích bude muset souhlasit, ale potíž je v tom, co kdyby zase jednou odmítl. Je to marné, ale scénář není příliš propracovaný a situace, ve kterých Carrey musí vyhovět, zase nejsou tolik humorné. Spíše se jedná o příjemnou komedii s umírněným hereckým výkonem Jima Carreyho, který už se tolik nepitvoří, ale dle mého soudu začíná na stará kolena solidně hrát. Partnerkou je mu sympatická Zooey Deschanel a rozhodně špatně si nevedl Rhys Darby. Film se mírně při absenci humoru vleče, konec snadno odhadnete, ale dalo se na to dívat, i když mohl být námět lépe využit, a tím by to celé získalo na zajímavosti. Takhle je to podprůměr, na kterém je nejzajímavější právě Carreyho výkon, který film po celou dobu spolehlivě táhne. ()

Aknah

Ale jo,bylo fajn, vidět po dlouhý době Jima Carreyho v akci :) Bylo tu tak akorát zábavných scén, do toho trochu ulítlý nápad, držtičky Carreyho, který jen potvrdil, že komedie jsou prostě jeho krevní skupina a že pořád dokáže rozesmívat. Zoey mu však moc nesekundovala, takže místama to byla trošku nuda, protože tam byl furt jen on a nějak mi chyběl někdo druhý.... Ale jinak můžu říct, že mě to pobavilo a po dlouhé době sem se něčemu fakt zasmála ! ()

Šakal

Po shlédnutí tohoto snímku, říkám i já na jeho konci YES! Nečekejte žádné těžké nápory na vaši bránici, žádné těžké vulgarismy, žádnou ztřeštěnou komedii ve stylu ACE VENTURA. Na to , už přeji jenom Jim trošičku " zestárnul a dospěl " ! Hollywood dostál svého slova a v době krize přichází s oddechovým snímkem, u kterého nemusíte sálodlouze přemýšlet a pouze volně nechat plynout děj. Jim Carrey si se svou rolí poradil vcelku obstojně a na hlavní představitelku ženské role Zooey Deschanel se příjemně dívá! Je to snímek na jedno příjemné zkouknutí, který ničím zásadním sice nepřekvapí, ale zároveň také nenudí a to i díky oboum hlavním představitelům. 70%! p.s. pouze si odnáším jedno " ponaučení " z tohoto snímku, že né za každé situace bych byl schopen říci YES! Ta " pohledná dáma v letech" i kdyby kouřila jako pánbůh, tak v tomto případě bych byl nucen terapii okamžitě přerušit a říci jedno velké jednoznačné NO ! :o) Při scéně, kdy si vzala Jima do parády, mně opravdu při pohledu na Jimův výraz ve tváři běhal mráz po zádech.. :o) ()

IQ Tiqe

Místy trochu přehnané, ale díky bohu se zde až tolik neprojevuje Carryho "crazy" styl). Na to, že jde o komedii, jsem se nijak moc nezasmál, ale autorům se podařilo přimět mě k zamyšlení nad smyslem života, a to se cení, 70%. ()

Sonnery

ANO! Jsem odpověděl jen několik okamžiků po závěrečných titulcích mé stařičké sousedce, když jsem ji potkal před Kauflandem s balením Tajny nebo podobnýho hnusu, na okázku zda bych jí nepomohl. Balík jsem donesl až domů, ale k mému překvapení mi řekla "pouhé" díky a žádný prasárny se nekonaly. ()

Jordan

výborne som sa bavil, film na napumpoval pozitívnou energiou, romantika nebola presladená a dala sa zniesť - a aso to vo veľkej miere závisí od protagonistov - prekrásna zooey a sympaťák jim (ktorý zreje a zreje no pritom stále dokazuje, že je komik telom i dušou) a ich bláznivé charaktery sú naozaj správna esencia dobrej mierne romantickej zábavy, rozhodne som si nemohol vybrať lepší film, ktorým odštartovať kino sezónu 2009, nápadom podobné ako starší carreyho klamát klamár no ešte lepší plus výborný soundtrack z pera Eels; ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí