Yes Man

• USA Yes Man (více)

iamek

Přesně hloupost jakou jsem čekal. Jim Carrey mi opět leze na nervy tak jak to umí jen on. Nejraději bych ho do toho jeho úsměvu kopl. Vzhledem k tomu, že to je komedie tak bych se měl aspoň sem tam zasmát jenže jsem se nezasmál ani jednou, a k tomu se film neuvěřitelně táhne. ()

Lenny.M

Skvěle vymyšlený film. Jima mám od mala ráda, takže jsem si ho užívala, navíc příběh byl pěknej s celkem logickým zakončením, takže bych to tak do odpadů neházela :) Má to být film k zasmátí, třeba i trochu zamyšlení a ne pitvání toho či onoho, YES! ()

korbitch22

Carrey ve své nejdospělejší komedii dokázal neskutečným způsobem pobavit i donutit diváka trochu přemýšlet nad něčím hlubším.Zatímco jeho Božský Bruce byl až příliš romantický, Lhář, Lhář zase moc rodinný a Ace Ventura zase extrémně šílený, tak Yes Man je od všeho trošku perfektně dohromady poskládaný.Skvělé gagy, vynikající herci, rozkošná Zoe a trošička toho fekálního humoru (babča je fakt hirošima hadr:-) v silném příběhu který má neuvěřitelnou hloubku.Od srdce sem se smál, výtečná komedie, jeden z nejlepších Carreyho filmů vůbec a můj velice oblíbený film.100% ()

Arsenal83

Carrey zase nesklamal, nebol to jeho vrchol, ale ako komédia veľmi potešilo. Spoločne s ľahkou romantikou a do daného žánru veľmi vhodnou Zooey Deschanel film ako celok spríjemnil nedeľný večer. ()

heyda

Hodně příjemné překvapení. Jim Carrey skvělej a Zooey je k sežrání, nedivím se, že se do ní zbláznil. Jde bez debat o komedii, která nemá jen pobavit, ale má donutit diváka zamyslet se nad vlastním životem. Jak ho tráví atd. Já tedy osobně jsem hodně přemýšlel, jestli nežiju dost podobný život jako Carrey na začátku a trochu bych řekl, že i ano. A slovo ANO, je důležité!!! Ubrat některé ty přehnané scény, tak není o čem debatovat, takhle dám 4, ale opravdu hodně velké 4 hvězdičky. :-)))) ()

mcb

No man. Obyčejný odlesk kdysi slavných Carreyho komedií. Není to nuda, ale ani se u toho nebudete popadat za břicho. Pár dobrých momentů to má, snést se to dá, ale jinak absolutně stereotypní komedie, která se jen snaží prvoplánově pobavit. Scénář je hodně "mimo", zahrnuje jen onu myšlenku říkat na vše "ano", ale veškerá další jednání hrdiny jsou naprosto iracionální a mnohokrát způsobí nepříjemné kroutění s hlavou. Do jisté míry se určitě pobaví každá generace, takže nelze nedoporučit. Je to vlastně taková ideální ždímačka na rande do kina. Nenáročná, občas zábavná a za den si na ni nevzpomenete. Jenom na ten polibek po ní :) ()

Stanislaus

Yes Man disponuje zejména nápaditým námětem a obsazením sympatické Zooey Deschanel, ale na druhé straně filmu škodí poněkud protivný Jim Carrey (už jsem se asi přejedl tou jeho jednotvárnou mimikou) a fakt, že jsem se nijak výrazně u filmu nezasmál, což je u komedie trochu problém. Romantická linie nebyla špatná, ale celkově nic nadprůměrného. Zkrátka celkem oddychová jednohubka, u které může člověk skutečně vypnout a nepřemýšlet, protože takový typ filmu to nevyžaduje. ()

Flego

Myšlienka bola dobrá, len sa malo na scenári trochu popracovať. Logika niekedy utekala nevedno kam. Jim Carrey predviedol čo vie, len nechápem načo boli dobré tie jeho ksichty... Film to však nebol zlý. ()

rikitiki

Výborný nápad s ohromným potenciálem, bohužel tvůrci šli příliš prošlapanou cestou jednoduché komedie, byť sem tam probleskne trochu závažnější motiv, třeba o ubíjejícím stereotypu a jak se ho zbavit. A Jim Carrey si mohl odpustit své gumové grimasy, protože tohle nemá být ztřeštěná veselohra. /20. 4. 13./ ()

honajz

Jim Carrey se pomalu blíží padesátce, a tak jeho kreace už nejsou tak agresivní. Dokonce se zdá, že se zaměřil ve svých filmech na morální poselství. Jen vzpomeňme Lhář, lhář nebo Božský Bruce, z nichž morální poselství kapalo velmi hustě. Neříkám, že by ve filmech neměla být morální poselství, ale všeho s mírou. Začátek Yes Man je postaven na slibné premise - negativistický muž, který je po rozvodu nejraději sám doma a nechce se mu chodit s kamarády na pivo, v práci zůstává už kolik let na jedné pozici, se po jedné seanci zaslíbí, že bude na vše odpovídat ano. A hned potká bezdomovce, který chce odvézt do svého parku, bezdomovec si půjčí i mobil, vezme peníze... Jenže díky tomu potká Yes Man dívku, s níž by chtěl prožít další život. Společně stráví spoustu bláznivých chvilek, aby pak došlo zákonitě k prozrazení celé jeho motivace a on musí udělat radikální rozhodnutí. Snímek opravdu měl na daleko víc. Téma je hodně silné a v současné době velmi aktuální. Ale podání je ubohé, i když Jim se snaží a dokonce udělá pár gumových obličejů. Tvůrci ho posílají do skutečně prazvláštních situací, ale pořád to jsou situace neškodné, bez chuti a bez zápachu, jen pro fór samotný, a leckdy ani ten. Teoreticky - co by se stalo, kdyby Jima někdo oslovil, ať si na sebe dá několik kilo výbušnin a zajde na večeři s americkým prezidentem? Ano, chybějí totiž hraniční situace, které by však vývoj postavy tak uspíšily, že by film netrval 100 minut, ale jen asi polovinu. A skutečně za hraniční situaci nepočítám nechutnou scénu, která se sem dostala z jiných současných žánrů, kdy se Jim nechá ojet svou osmdesátiletou sousedkou bez zubů. Vůbec není propracované jeho okolí v práci ani jeho kamarádi, o manželce se nic nedozvíme, ani důvody rozvodu, proč je muž takový, jaký je? Nějaké náznaky vysvětlení se samozřejmě objeví, ale jsou ploché a povrchní až hanba. Osobně mne film začal nudit kolem 40. minuty a do konce jsem jej doslova protrpěl, protože už šlo jen o sledy více či méně vtipných scének, jimiž se film prokopal do moralistního finále v nemocnici, které všemu nasadí korunu svou blazeovaností i trapností.Zároveň dělá z hlavního hrdiny totálního pitomce, když na "řešení" nepřišel sám a daleko dřív. Až si jeden říká, co je na něm vlastně tak zajímavého, aby dostal u své lásky druhou šanci? A těch otázek pak je daleko víc, marně se dovolávají logiky, a pokud se jimi necháte ovlivnit, film si i přes několik málo vtípků moc neužijete. ()

Roman.Ticka

Skvělý scénář s jasně danou psychologickou linkou. ANO nebo také VĚŘ a překonáš všecky bariéry světa. To celé zabaleno do vtipného, Jimem skvěle podaného dárečku, který jsem rozbalovala s chutí a udělal mi opravdu radost. K tomu filmíky přece jsou no ne? ()

poz3n

Jim Carrey je fantastický ''věčně neposkvrněný'' herec, který se ale občas neovládne a exhibuje se svými ksichty i ve filmech, kde se podobné kreace vůbec nehodí. Zooey Deschanel má nejen uhrančivý obličej, ale i nějaký ten herecký um. I přesto však zřejmě zůstane navždy utopená v rolích střelených a nestálých holek, kterým k životu stačí jen ten pohled, díky němuž dostává muže do kolen. I tak je ale Yes man příjemný film, s nereálnou avšak pozitivní myšlenkou, která vás na konci stejně donutí uvažovat o tom, že byste alespoň na chvíli na vše říkali ''Ano''. 7/10 ()

Ivoshek

Ale jo. Jim Kurri se tu pitvoří o dost míň než normálně a je tu i pár povedených vtípků. Taky Zoo Deschanelovà je tu fajn. Nesmal jsem se u toho nahlas, ale ani mi to nějak nevadilo. V pohodě komedie na televizi, když neběží nic lepšího. ()

jonyyy

Po nadupaném traileru jsem čekal víc, ale i tak jsem se dost bavil, třeba když ho chudáka zatkla CIA. Kolečkové kombinézy neměly chybu - tomu bych taky řekl YES. Objevilo se i několik málo trapnějších okamžiků. Celkem za 70% ()

TheEvilTwin

Odpočinkové rodinné pobavení pro všechny věkové skupiny a všechny typy diváků. Yes Man svým nápadem dokáže zaujmout, Jim Carrey v hlavní roli je naprosto perfektní a jeho tvář je v komediích úplně jiná liga než kohokoliv jiného a nejvíc pak musím vychválit zejména humor, který je přirozený, trefný a donutí diváka se od srdce zasmát. Skvělá věc a po dlouhé době trefa do černého. ()

HellFire

Nemůžu jinak než za pět. Uvědomil jsem si, že tohle je vyjímečná komedie v té záplavě, která nás má pobavit sprostou mluvou a prděním. Nebýt toho hnusného klišé o rozvodu, tak je to ještě lepší. ()

Kailo

Jimík už nám sice zestárl, ale i tak hrát umí a to předvedl zde. Neříkám, že má pořád ten Elán co měl za mlada, ale nikdo není stále mlád že ? No, k filmu... Prostě komedie, která pobaví a pro slabší povahy i rozesmutní. Upřímně si myslím, že ty dojáky mohli vynechat. Už je to na mě moc ohrané,ale aspon že je Happy end :o) a další velké Plus je pro mě Zooey... ach ty její písně, ach ty její oči. No, tuhle holku jsem si sakra zamiloval____ Have a Fun 85% ()

eraserhead666

Ne že bych se nebavil, mnohé vtípky byly výborné, ale..... Celkový potenciál docela výborného nápadu a zápletky mi po hodně rychlé chvilce přišel nevyužitý a hodně brzo to sklouzlo do klasického romanticko/komediálního mustru, ne teda kýčovitého, ale asi tak - na začátku jsem se strašně těšil co z toho všechno vyleze a hodně brzo to začalo být předvídatelné. Opomíjím i fakt, že se někdo dokáže naučit plynně hovořit korejsky za pár týdnů.... Ale jako sonda možné podoby života pozdních singles třicátníků zajímavé. Allenův kolega v práci byl naprosto ujetý. Ve filmu velmi zábavné, ale v reálu nevím jak dlouho by takový člověk v mé společnosti vydržel naživu :-). ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí