Ebenezer je lakomý, starý lichvář, který nenávidí všechny a všechno, včetně Vánoc nebo svého synovce Freda. O sedm let později, je opět Štědrý den, Ebenezer odmítá Fredovo pozvání na vánoční večírek a odmítá přispět na charitu. Jde domů, kde se mu zjeví duch jeho zemřelého partnera, který ho varuje, aby se zřekl života lakomce a začal dělat pokání, jinak ho čeká v posmrtném životě tvrdý trest. Také mu řekne, že ho navštíví tři duchové. Stařec je vyděšený, ale nakonec tomu všemu moc nevěří. Jenže v noci se mu zjeví Duch minulých Vánoc, který ho bere na cestu zpátky v čase, do jeho mládí, kdy dal přednost penězům před láskou. Za další hodinu přichází Duch současných Vánoc, který mu ukazuje radosti a spokojenost všech, kteří milují Vánoce. Za chvíli přichází i Temný stín, Duch Vánoc budoucích. Ten bere Ebenezera do budoucnosti a ukazuje mu, co se bude dít po jeho smrti. Duchové Vánoc mu otevřeli oči a odkryli pravdy, kterým nikdy nechtěl uvěřit. Dřív než bude příliš pozdě, musí otevřít své srdce a odčinit všechno špatné, co v životě udělal. (TV Nova)

Vědma

Mimořádně otravná záležitost. Otravný byl hlavně neustále ječící Jim Carrey, otravný byl celý způsob, jakým byl tento animák natočený. Tři hvězdičky dávám za dobrý začátek s Dickensovskou atmosférou a za některé výborné hororové prvky, za tu odvahu natočit film, který by mohl být brán jako vánoční rodinná zábava, takovýmto hororovým způsobem. Jinak tohle určitě nebude můj každoroční vánoční film. ()

fmash

Jsou filmy, u kterých by mělo být uvedeno procento, o něž si máte v duchu snížit částku, již jste ochotni na nákup daného snímku vynaložit v případě, že nestojíte o 3D efekty. U Vánoční koledy tu číslovku tipuji tak na šedesát. Touha ohromit z toho čiší, a přitom příběh je jen o silně nesympatickém týpkovi, jenž má tu neuvěřitelnou kliku, že se celý svět duchů včetně pohanských bohů může přetrhnout, aby se ten týpek začal chovat jako spořádaný a hlavně perspektivní pohan, dotující své bližní, a ne jako lakotné hovado, které zítra beztak umře. Dost mi to pilo krev, i když za to asi z větší části může Dickens, ale překvapivě jsem to bez větších problémů dokoukal. 2¾. ()

Linda.csfd

Vymazlená a důstojná verze mého oblíbeného Dickensova díla. Krásné fantazijní animace, úžasná temná i hravá atmosféra, děsivé a překvapivé momenty, hořící slizce úchylný duch, "sympaťák" Ebenezer Vydřigroš a krásná hudba Alana Silvestri. Jednou jsem se ptala, zda může film někomu změnit život. Neříkám, že tento příběh mění lidem životy, ale ukazuje příklad a smysl toho, že je možné se změnit a být lepším člověkem. ()

honajz2

Sice z té animace bůhvíjak unešený nejsem a v nejedné scéně je znát, že se Zemeckis snažil za každou cenu natáhnout stopáž, ale jinak se mi to líbilo. Děj Vánoční koledy zná asi každý, takže netřeba se v něm nějak pitvat, ale tuhle adaptaci bych označil za celkem povedenou, zaujmout mě dokázala, dobře se na ni dívalo a kvůli povedenému a vtipnému konci nakonec dám o hvězdičku navíc. Další Zemeckisův povedený film, ale jak jsem čekal, těm starším se rozhodně nevyrovná. Slabé 4* ()

SonG

No čekal jem oddechovku pro děti, dočkal jsem se napůl horroru,napůl pohádky, přičemž ani jedna polovina se mi nijak zvlášť nelíbila. Pokud bych film bral po obsahové stránce, vysloužil by si slabší průměr. Po technické stránce však válí. Nízké přelety nad městem, mimika postav, pohyby - naprosto nádherná animace. Škoda že jsem to neviděl ve 3D, jinak bych možná dal 4 hvězdy, takhle to je ,,jen,, průměr. ()

Fíla

"Vánočná koleda" v podobě "Vánočních" duchů? Jo, tak to by šlo. Fajn podívaná, a na Vánoce dvakrát tak dobrá. ()

Chen

Docela mě překvapilo, že se žádné malé dítě, které bylo v sále nerozbrečelo, protože i přes optimistický konec je film docela temnou a depresivní záležitostí, která je jen výjimečně okořeněna o vysloveně veselou chvilku nebo rádoby zábavný držkopád. Název je tak trošku matoucí, protože čekáte pestrbarevné rozjuchané dobrodružství, ale nenechte se mýlit, byli byste hodně překvapení. Přesto jsem se pobavil, i když raději si pustím Sám doma nebo Vánoční prázdniny, pokud budu chtít cítit ducha Vánoc :D ()

HappySmile

V první řadě bych ráda upozornila, že i když je to kreslené, dětem bych to raději asi moc nepouštěla. Já být malej špunt, tak se u toho snad počůrám strachy. :o) Animace velice povedená a hlavní postavy v nich bez problémů poznáte, protože jejich rysy jsou zde jasně viditelné. Příběh pěkně odsýpal, snad jediné, co by se dalo vytknout, je trošku urychlený konec - okamžitá náprava Vydřigroše. Ale koneckonců ničemu to nevadilo. ()

M.i.k.e

příběhově samozřejmě Zemeckis nepřináší nic nového.Koneckonců Vánoční koleda už byla zpracována tolikrát,že bychom se možná ani nedopočítali.V tomto případě tedy záleželo na tom,jak si Zemeckis poradí ze zpracováním a tady musím uznat,že se mu to povedlo na jedničku,Vánoční koleda je sice trošku temnější a strašidelnější,než by vánoční film pro děti měl být,ale to není vůbec na škodu.Animace je zkrátka úžasná a v tomhle ohledu udělal Zemeckis od Polárního Expresu (a vlastně i Beowulfa) obrovský skok kupředu.Když k tomu připočtu výborného Jima Carreyho,má koleda našlápnuto na novodobou vánoční klasiku...80% ()

Martin741

Robert Zemeckis si toci filmy po svojom a ja som stale fandom jeho tvorby, aj po Beowulfovi. Ale tento snimok je na vianocny film az moc strasidelny a depresivny. 75 % ()

Innuendo1987

Vážně nechápu proč jsou z tohohle všichni tak odvaření. Stokrát omleté téma, v podstatě jen zkopírované do nové a pěkně hnusné animace s digitálním Carreym. No jak vidno tak uživatelům čsfd opravdu stačí ke štěstí málo. Když už Disney, tak já dám vždy raději přednost Mickeyho vánoční koledě z roku 1983, která má toho opravdového "ducha" a atmosféru vánoc. ()

William_

10/10. Nejlepší animovaný film co jsem kdy viděl, pro mě bezkonkurenční srdcovka, na kterou se kdykoliv rád podívám. ()

Figu

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film prostě patří k vidění do každých svátků Vánoc! Animace je nádherná, prostě přesně ta Zemeckisova, hudba Silvestriho jak jinak než famózní, časová stopa ideální, no a příběh? Až díky své manželce vím a znám příběh duchů Vánoc minulých, současných a budoucích! Je to nádherný a u těchto nejradostnějších svátků v roce, je tato pohádka k nezaplacení! 80% ()

vydumnica

Rodinný film tak to snáď pre väčšie deti a komédia ani náhodou, skôr by som ho nazvala hororom pre deti. Vianočná koleda alebo A Christmas Carol podľa predlohy Charlesa Dickensa je síce animovaný a dokonca Disney film, ale je to celé také pochmúrne, strašidelné a skôr smutné než veselé, možno až depresívne. Určite to nie je ten typ vianočného filmu, ktorý nás pozdvihne na duchu a zahreje pri srdci, aj keď samozrejme posolstvo v sebe má. Až ma mrzí, že nedávam filmu Roberta Zemeckisa vyššie hodnotenie. Kým jeho Polar Express milujem a videla som ho nespočetne veľakrát, pri Vianočnej kolede som sa trošku nudila a ani animácia sa mi až tak nepáčila. Verím, že v kine a v 3D by to bol lepší zážitok. Od prvej chvíle to malé deti odradí alebo vystraší, hneď na začiatku je pohľad zblízka na mŕtvolu a neskôr sú tam duchovia a kostra, truhla klesajúca do jamy, malý chlapček v truhle, atď. veru naozaj to nie je film pre malé deti. A mám pocit, že som tento film už videla. Nemohli z Vianočnej koledy urobiť trošku vianočnejší film? Musím si niekedy pozrieť aj nejakú inú verziu tohto príbehu. ()

Langy10

Tuhle pohádku jsem chtěl vidět hned jak vyěla do kin, ale nemel jsem čas.... Ale nakonec jsem to viděl pozdějc a musim rict, ze se povedla :)...Dickensova pohádka Vánoční koleda vás vtáhne spočátku do špatný atomsféry, ale postupem času uvidíte jak se vám to bude určitě líbit :) ()

lebowski!

Příjemný a vůbec ne špatný film, který má své kvality a pro mne obávaný motion-capture vypadá fajn. Stejně se ale nemůžu ubránit dojmu, že by to mohlo vypadat ještě lépe kdyby se Zemeckis vrátil ke sterému dobrému 2D. ()

Nach

Jedna z těch pohádek, která neublíží, ale její opomenutí vám též vrásky nevykouzlí. Myšlence, že Zemeckis věnoval svůj čas zbytečnému projektu místo něhož mohl natočit hraný film se nevyhnu. Ano, pravidelně tuto myšlenku mám, ač je Jim Carrey sebelepší i v animované roli. Prostě látka která tu byla mnohokrát a jistě ještě mnohokrát bude. Teď ale opravdu vážně drahý Roberte... vrať se k hranému filmu, prosím. 75% ()

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

Ferrell, Reynolds a Vánoční koleda

23.09.2019

Ještě nemáme ani prosinec, a už se musím pustit do rozebírání nejkrásnějšího období roku, Vánoc. Můžou za to totiž herci Will Ferrell a Ryan Reynolds, kteří se teď čerstvě upsali novému muzikálovému… (více)

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Zemeckisův vodní svět

Zemeckisův vodní svět

07.04.2010

Studio Disney sice po slabých komerčních výsledcích Vánoční koledy přestalo financovat Zemeckisovo ImageMovers Digital (a v lednu 2011, po dokončení Mars Needs Moms!, jej nadobro uzavře), ale… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli