Satirické komediální drama, v němž Robert De Niro hraje upadajícího hollywoodského producenta,který se snaží ubránit ponížení ze strany Hollywoodu.Při natáčení svého nového filmu prochází doslova peklem.

Film je natočen podle knihy What Just Happened? Bitter Hollywood Tales from the Front Line od Arta Linsona, ve které autor popisuje své zkušenosti jako producent v Hollywoodu. (Worissek)

Trailer

Matty

Producenti jsou taky lidi – s ničím objevnějším Levisonova adaptace knihy Arta Linsona (povoláním producent) nepřichází. Prolínání nezdařeného filmu (děti a psy nezabíjet) s Benovou snahou dát vše do pořádku je nápadité leda užitím nenápaditého soundtracku, ale již nedokáže využít analogie mezi sebezahleděností umění a některých lidí. Absentuje pořádný začátek i konec, film se ubírá po spirále a neměnným postavám dovoluje chovat se jenom tak, jak bychom od aktérů hollywoodské komedie čekali. Problém tkví v povaze díla, která není výhradně komediální, více hraje na ne přímo smutnou, ale jaksi smutně hluchou strunu. Podřizuje se tomu také unaveně hrající De Niro, jehož Ben nebudí dojem ryby dost dravé, aby dlouhodobě zvládala proplouvat rybníkem přetékajícím konkurencí. Filmy z filmařského prostředí mám rád, ty kousavé, dokazující, že ani hvězdám z nejzářivějších nechybí smysl pro humor, obzvlášť. Tahle satira je ale bohužel vybavena jenom nejistě nasazenou zubní protézou. 65% Zajímavé komentáře: StarsFan, Satan ()

Renton

Scénář: Art Linson .. Fajn záležitost, chytrá, ale místy mi přišly situace a postavy až neskutečně vyšinuté, přitažené za vlasy. Měl jsem tak obdobný problém, jako u předešlé Barryho satyry, Wag the Dog. Nebo je tak dokonalou? ___ Částečně podobně zaměřené jako Tropic Thunder, ovšem proti ní se bojí skutečně říznout a rozhodně tak famózně nebaví. Dobrou vzpomínku na What Just Happened? tak obstarává především výborný Robert De Niro a spousta menších byť někdy nevýrazných roliček, kde v čele stojí otrávený Bruce Willis či roztomilá Kristen Stewart. 70%. ()

Enšpígl

V podstatě se stalo uplný hovno, ale hrozně legrační, takový hovi, hovi. Nevím jak to v zákulisí filmovýho byznysu chodí a je mě to vlastně šumák, ale tohle mě dostalo. V půlce filmu se řeší jestli má ve filmu chcípnout nějakej pes a nebo ne, aby se z toho náhodou diváci neposrali a že vedle leží rozstřílenej člověk nechává všechny v klidu. Opravdu jak typický pro tuhle dobu. No a v půlce filmu se už řeší mnohem důležitější věci. Bruce Willis má totiž fousy a my řešíme zda si je oholí nebo ne. Pak jsou ve filmu takový ty nenápadně vtipný polobomby, třeba když De Niro mluví s agentem Bruce Willise po telefonu, tomu by se smál i čerstvě ukřižovanej Ježíš Kristus. Další prdel, taková moje osobní je pohřeb nějakýho židovskýho agenta, když se De Niro dozví že jeho dcera předevčírem šukala s nějakým dalším agentem a ten agent zrovna přijde k De Nirovi a začne mu vyprávět jak předevčírem šukal užasnou mladou a totálně blbou roštěnkou. Kdyby ste viděli ten rezignovaný výraz De Nira, kterej tam měl (podobný jako na zdejším plakátu k filmu ) , no co vám budu povídat, já jsem se málem posral smíchy. Vůbec Robert tady hraje neuvěřitelným způsobem očima. Opravdu málo kdy mě tak moc rozchechtá obyčejný koukání jako v tomhle filmu to Robertovo. ()

B!shop

Tak Barry se zase vraci do formy, timhle me prijemne prekvapil. Film je vlastne neco jako Tropicka boure. Kritizuje manyry filmovejch hvezd, problemy s uvedenim filmu na platno kuli producentum a proste celkove filmovej prumysl. Ale oproti Tropicky bouri je tohle spis takovy konverzacni komedio-drama. Film vlastne sleduje dve hlavni linie, problemy s uvedenim filmu Seanna Penna, kdy se vsichni boji pustit do kin film, v jehoz zaveru zaporaci rozstrili Penna a jeho psovi rozmaznou mozek o chodnik. Druha linie je s Brucem Willisem, kterej si nechce oholit svuj plnovous. No a krome toho, ze je film docela zajimavej, pekne natocenej a chytre a zaroven vtipne napsanej, tak se muze oprit o par paradnich hercu. Celym filmem provazi De Niro, kterej je jako vzdy naprosto bezchybnej, ale mnohem vic se mi libil Bruce. Ten hraje sam sebe a je jako fuckujici, trochu tlustej plesoun s obrim plnovousem naprosto brutalni, jeho sceny patri k tomu nejlepsimu. Z ostatnich stoji za zminku jeste Sean Penn, kterej se ale moc ke slovu nedostane a Turturro jako zbabelej agent Bruce Willise se zaludecnima problemama. Celkove sice ma film sem tam naky hluchy misto, ke konci mu lehce dochazi dech a ta linie s De Nirovo manzelkou je vicemene zbytecna, ale i tak jsem se tech 100 minut dobre bavil. ()

Jara.Cimrman.jr

"Filmovej průmysl je krutej a mělkej rigol na prachy, kde si kurvy a zloději žijou jako v žitě a dobrý lidi umíraj jak psi ..... ale má i stinný stránky." Filmovým producentem jsem nikdy být nechtěl, protože jsem tak nějak intuitivně vytušil, že takový jedinec nemá čas ani na koupání se v penězích, neboť musí seřvávat agenty, klanět se hvězdě, usměrňovat režiséra a ještě co nejhladším způsobem pronikat do zadku šéfky studia. To jsou příliš velké komplikace na to, abych chtěl jeho moc nebo jeho prachy, i když kdybych byl mladší a nadrženější, tak by mne určitě přesvědčily ty zástupy slečen zažívající orgasmus již při letmém pohledu na jeho výpis z účtu. V každém případě trvám na tom, že producent Ben měl k filmové zábavě skvěle nakročeno, ale nakonec mě pobavil o dost méně, než mohl. ()

• Film ukončoval v roce 2008 festival v Cannes. Byl promítán jako nesoutěžní snímek. (HappySmile)
  • Heslo filmu "In Hollywood, everybody can hear you scream (V Hollywoodu tvůj křik každý uslyší)" je hříčka na slavný titulek filmu Vetřelec (1979) "In space no one can hear you scream (Ve vesmíru tě nikdo neuslyší křičet)". (HappySmile)

Související novinky

Robert De Niro ve Varech

Robert De Niro ve Varech

11.06.2008

Samozřejmě ne na koupelní léčbě, ale na letošním 43. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Herec, režisér, producent a dvojnásobný držitel Oscara převezme na slavnostním zahájení festivalu…