Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

kajas

Silný lidský příběh o novinářské cti. Kate byla úžasná, ale na malém prostoru vyniknul i David "Ross" Schwimmer. Jeho postavu bych nakopala do koulí a pak na něj ještě plivla, tak mě naštval. ()

Gereth

Slibně rozjeté drama, kterému ale brzy dochází dech. Po nějakém čase se děj dostane do mrtvého bodu, kde už se jen líně převaluje a spolu s vámi netrpělivě vyhlíží rozuzlení. To je ovšem tak stupidní, že jsem mu zprvu nemohl ani uvěřit. Až s příchodem závěrečných titulek jsem se konečně probral natolik, abych se zmohl na nechápavé: "Cože?? To si snad děláte ... " 60% ()

SonG

Inteligentní drama a vybroušeným koncem...Kate Beckinsale, moje oblíbeňkyně, zahrála na výbornou a snad poprvé jsem ji viděl zahrát takovouhle roli. Zvládla to dobře...Precizně budovaná atmosféra bezmoci a totální nadvlády těch ,,zlých,, a v opozici osamocená reportérka, která je tvrdá jako kámen a stojí si za svým ,,neřeknu,,..... ŠKODA jen, že to nešlo do kin.....velká škoda... ()

Maddlis

Štve mě, že to nemělo dobrej konec - pokud by ho však mělo, už by to potom neodpovídalo skutečnosti..Po finální scéně mi přeběhl několikrát mráz po zádech. To se mi často nestává. ()

Martin741

Nudna sudna drama o dvoch zenskych, ktore sa nemusia. Kate Beckinsale /Underworld, Motel Smrti/ je sice na urovni, ale toto je zas jeden z tych filmov, u ktorych musim v kine bojovat, aby obsah moj pobureneho zaludka neskoncil dolesediacemu za golierom. Takze 10 % a jedem dal ()

kaposlav

Tak opatrné a precenzurovane, len aby to vypadalo, že CIA robí všetko podľa pravidiel. Film je, alebo nie je podľa skutočnej udalosti? Podľa mňa mal byť, ale niekto sa niečoho bál a mal prečo. Upravené do prijateľnej podoby. V skutočnosti sa "v demokratických" USA riešia takéto záležitosti najprv zastrašovaním. U toho v tomto filme aj skončili (cenzúra) a potom nasleduje vyhrážanie, či uplácanie. Ak sa nepodarí, tak sa pristúpi na mučenie a vraždenie. Kto asi tak zabil tú Agentku CIA? Pravicový extrémista? Hahaha! ()

Figu

Občas se stane, že ti z ničeho nic vleze před bulvy něco extra ze světa filmu a ty zíráš, jak je možný, že jsi o takovým skvostu nikdy nic neslyšel!?! Do téhle kolonky pro mě zapadá absolutně přesně drama Nic než pravda. Tento žánr moc nevyhledávám, proto jsem díky kvalitě filmu příjemně překvapenej. Herci famózní! Od Beckinsalové, přes Aldu, Schwimmera, Farmigovou až po Dillona, kterej byl za mě rozhodně v jeho životní roli. Příběh je až tak realisticky natočenej a tak to Lurimu žeru, že se snad zkusím ještě porozhlídnout po něčem, co natočil a půjdu do toho. Story suprová, 103 minut ideálních, no a ten konec, to rozuzlení?! Tak to je přesně ten kopanec na prdel! Miluju tyhle koncovky (trochu s nadsázkou alá Šestý smysl), který donutí člověku rozběhnout mráz po těle a dovede ho k přemýšlení! Opravdu velkej zážitek! 85% ()

Petoss1

Kate to zahrala výborne a vlastne nie len ona. Zišla sa dobrá partia hercov. Príbehy z novinárskeho prostredia nie su mojou šálkou kávy, ale toto bolo pozerateľné to áno, hoci rýchlejšie tempo by neuškodilo. Na konci som zistil, že celý právny systém je postavený na hlavu a vlastne ani nechápem prečo to nepovedala. 70% ()

bourec

I bez toho,aby člověk shlédnul tohle poutavý drama ví,že síla medií a i síla politický mašinérie je obrovská,a hlavně ta druhá semele vše,co ji stojí v cestě.Boj novinářky s politickými zájmy byl beznadějnej a to vám dojde hlavně ve chvíli,kdy se dozvíte,kdo Kate na tu myšlenku navedl.Copak by ji někdo tohle věřil,kdyby prozradila svůj zdroj.Skvěle zahraný,dobře napsaný!70% ()

Skleena

Výborná Beckinsale a klasicky "svůj Alda". Pointa v podobě odhalení zdroje mnou nijak výrazněji emotivně nezasáhla, každopádně především díky zachování určité nestrannosti, kdy si divák může sám vybrat s argumenty které strany by měl vlastně sympatizovat, jde o velice zajímavé drama. A není to jen tím, že mám prostě slabost pro Veru Farmigu! :) ()

O´Neill

Velice dobré drama, s naprosto úžasnou Kate Beckinsale v hlavní roli, a rovněž velice dobrou V. Farmigou v roli vedlejší. Film má úžasný námět, velice dobrou hudbu, scénář i výtečné herce, k dokonalosti mu však chybí lepší atmosféra, jelikož tento film, který má tolik kladů, ze mě stejně nedostal nějaké větší emoce. Přesto se jedná o nadprůměrnou podívanou, kdy člověk zjistí až úplně na konci, proč Rachel (Kate) tak neústupně trvala na tom, nesdělit svůj zdroj. ()

Kwaichi

Aj keby priznala pravdu na začiatku, kto by jej to bol uveril ? Skvelé herecké výkony a pútavý príbeh, len miestami mohol plynúť trochu svižnejšie. ()

Cheeter

Abych se přiznal, pustil jsem si tenhle film kvůli Alanu Aldovi. Tak nějak se snažím vidět i další snímky, než jenom M*A*S*H. A je ho radost vždycky vidět hrát, stejně jako tady. Navíc i další herecké obsazení bylo skvělé, byť jsem nikoho z herců neznal. Co se příběhu týče, tak dobře vymyšlen i zpracován, hlavně ten závěr se mi líbil, to by mě snad za celou dobu nenapadlo. Docela rozumím krytí zdroje, ale zase na druhou stranu, takhle tu osobu zneužít, to asi nebylo správné. Takže na první pohled skvěle vypadající novinářka není takový andílek, jak se může jevit. Aspoň z mého pohledu. ()

Wormboy

Mimoriadne zaujimavy film, ktory sice miestami az prilis zavanal liberalnou propagandou, no vecne to nic nemeni na tom, ze vsetci zucastneni si dali naozaj zalezat na ceste, ktora viedla k zaverecnej pointe ukryvania zdroja, tato je prekvapiva, logicka a inteligentna zaroven...3,5/5* ()

Martrix

Excelentní herecké výkony, velmi slušný scénář a filmové zpracování, vás nadchnou. A pak dostanete během posledních 3 minut takovou facku, že vás napadne, jestli těch posledních pár minut nevymyslela sedmiletá holčička. Škoda. ()

pufina

Strhující drama, které mě překvapilo už od samotného začátku. Zásadová reportérka Rachel Armstrong napíše článek, který odhalí identitu tajné agentky CIA a teď příjdou ty hlavní otázky - vzdá se svého syna proto, aby uchránila svůj zdroj? Vzdá se svobody a své rodiny proto, aby získala Pulitzerovu cenu a držela se svých zásad? - Já si na tyto otázky během filmu odpověděla a odpovědi byly jasné, pak přišel závěr filmu, poslední moment a já své odpovědi musela přehodnotit. A podle toho konce můžete vidět, že i když "zdroj" ani neví, co řekl a co vše tím způsobí, tak novináři nikdy neváhají, jsou odporní, využijí všeho a každou příležitost k tomu, aby napsali článek (aniž si uvědomí předem důsledky) a v tomto případě i za cenu lidského života.. Kate Beckinsale a Vera Farmiga byly dokonale přesvědčivé.. ()

PROCESOR

Kam se posunula a neustále posouvá demokracie..Svoboda slova a projevu (chránit svůj zdroj) versus v dnešní době všemocná formulka v zájmu bezpečnosti státu. Kde je a kdo má pravdu? Pointa je celkem drsná. Systém je nastaven a už si to sedá... ()

laik_60

"Pane prokurátore, pletete si Vaše právo s Vaší mocí !!! " Silný dramatický príbeh o slobode prejavu slobode novinára, a štátnym dirigizmom, všetko zmiesť zo stola. Je zlé. keď štátna moc chráni seba, a nie svojich občanov. Silný emotívny príbeh hodný snaď aj vyššieho hodnotenia, nebyť toho záveru ()