Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

MegaBite

Po zhlédnutí Svatého Grálu jsem si říkal, že tvorba Monty Python zřejmě nebude nic pro mě, ale nakonec jsem zkusil i Život Briana. Tenhle humor mi neskutečně sednul, naprosto geniální film. Určitě se k němu někdy v budoucnu vrátím. ()

Polux

10/10 | Nediskutabilně (protože o tom se v tomhle případě fakt nedá polemizovat:-)) nestárnoucí pecka, jedna z nejlepších (nejtrefnějších) komedií všech dob a v rámci celovečerní produkce MP absolutní topka. | Protože zatímco ve Svatém Grálu a Smyslu Života je geniální humor v jednotlivých scénkách pospojován více či méně souvislým dějem, v Brianovi se děje totéž (co scéna, to komediální klasika - legendární Biggus Dickus ftw:-)), ale navíc má mimořádně zábavný a neodolatelně podvratný náboženský podtext a příběh, který funguje sám o sobě (jako regulérní sandálovka - kulisy zbylé po Zeffirellim se tenkrát šikly), i kdyby v něm žádný humor vůbec nefiguroval. A kromě toho nakažlivou vypalovačku Always Look on the Bright Side of Life pod závěrečnými titulky (Zimmer na koncertech taktéž), plus v našich končinách vydařený dabing (naštěstí stále původní). | Osobně si pro zlepšení nálady dávám opáčko každý rok a hlášky k nevoli svého okolí cituji na pravidelné bázi. Kdo zatím neviděl, doporučuji co nejrychleji napravit, protože tady se psaly dějiny (jak křesťanství, tak kinematografie):-). | PeZet ()

charles3

Komedie, nad kterou se dokážu při opakovaném sledování bavit stále víc. Trojí odboj proti Římanům, kteří Judejcům vlastně vůbec nic nepřinesli (až na ... + ... + ... + ... + ...), nemá chybu! Aktuální v každé době, v každé zemi s libovolným náboženstvím a politickým zřízením. Ideální film na velikonoce, optimálně na bílou sobotu odpoledne, k čaji o páté :-) ()

JoHoo

Viděl jsem ho asi čtyřikrát a rozhodně je to nejgeniálnější ze všech celovečerních Pythonů, ale pořád mám dojem, že mi tam něco uniká. Holt nejsem tak geniální. Stejně ale jsem se bavil neskutečně takže nemůžu jinak. ()

Jim_Caesar

Crucifixion, yes, crucifixion, yes, crucifixion, no....just kiddin' -yes:-) Bože takovejch nezapomenutelnejch hlášek:-) Pokud nejste zapřísáhlý katolík, tak se nad tímhle filmem musíte chlámat aspoň 90 minut:-) Ať žije Polulina Permanenta:-) To mi připomíná, že docela obdivuji práci toho, kdo Monty Pythony překládá, páč to musela být fakt makačka, bravo! ()

danick

Jak jsem se nedávno dozvěděl, byla tato brilantní montypythonovská komedie kromě několika jihoamerických států zakázána (snad omylem) i v Norsku. To vedlo v sousedním Švédsku k reklamní kampani jejímž sloganem bylo: "Film, který je tak vtipný, že ho v Norsku zakázali!". Myslím si, že to je propagace hodná Monty Pythonů. Děkujeme páni cirkusáci i vám pane Harrisone. A jestli tu není žádný Weginald, Wodewick ani Wogew, tak pvopusťte Bwiana. ()

o.d.y.

Teprve včera jsem se podival na život Briana a to ten film mám doma už rok, velká chyba že jsem se na něj nepodíval dřív. Film plný černého humoru, absurdních rozhovorů a geniálních Monthy Pythonů.....Začáteční ukamenování nemá chybu :)) ()

plissken

Sranda, která nemá obdoby, spoustu parodií, hlášek a gagů. Nemám co bych dodal, snad jen že ty ufouni už byli fakt moc, při téhle scéně sem se zkácel pod stůl :D ()

Kritik83

Jeden z filmů, které musíte vidět. Něco tak nabité, že se půlku filmu valíte po zemi smíchem, a druhou půlku se minimálně usmíváte - to je život Briana. Pokud tedy nejste věřící (což u nás není moc pravděpodobné). Z pythonovských filmů je tento asi nejvíc "přístupný veřejnosti" - i když jako fanoušek samozřejmě musím doporučit úúúúplně všechno od těchto nehynoucích komiků - a proto pokud neznáte pajtny, pusťe si Briana, a uvidíte že Vás chytnou a budete shánět další (pokud nejste věřící). Sebevražedná - 100% + varování: bude vás fyzicky bolet bránice ()

Tartarus

Máme Wodewika?Jak já bych chtěl být Brianem. Mít hodnou a starostlivou maminku, chodit si kamenovat místní borce jak se mi zachce, hrát si s kamarády z LFJ, nebo VFJ (?) - renegáti!, nenávidět nablblý Římany (dali nám jen akvadukty, silnice, zdravotnictví, kanalizace bezpečnost, víno...), učit se latinsky s římskými centuriony, létat si do vesmíru, udělat sem tam nějaký ten zázrak, sakra kde mam sandál a také samozřejmě prožít svých deset minut slávy na křížku. No a samo, pěkně od plic si zazpívat... Tento muž je velitelem několika kohowt!!! ()

HellW10

Naprosto geniálně rouhačský humor, nedivím se, že George Harrison se kvůli realizaci filmu zaručil svým domem. ()

Romanko99

Sorry, ale toto nie je zrovna styl humoru, ktory by mi sedel. Ano, je tam par vtipnych chvil, ale vseobecne sa mi na to hodi pomenovanie - humor za kazdu cenu, co nie je vzdy zrovna to najlepsie. Pre mna su urcite vtipnejsie a kvalitnejsie filmy ako Monty Python, je to jednoducho vec nazoru. ()

doginko odpad!

čakal som že ma to nebude asi baviť.A? Nebavilo....trápne,nudné...nezasmial som sa skutočne ani jeden jediný krát a to je už sakra čo povedať....Ale ako mimozemšťania ma naozaj dorazili...možno keby som to videl pred 20-timi rokmi...tak by ma to tiež asi unudilo k smrti :D ()

Ondrish

Veľmi pracne som si musel zdôvodňovať, aby som dal tomuto dielku aspoň tie 3 hviezdičky. Akože fóriky sú niektoré fajn, poburujúce mi na tom nepripadá nič, ale bohužial mne tento film pripadal trochu ako strata času. Tlačil som hodiny dopredu, nech to už celé skončí a to je zlý signál.... a to podotýkam, že J. Cleesa a M. Palina mám celkom rád a navyše to produkoval beatlesák George Harisson (som celoživotný fando Beatles), no ale napriek všetkým protekciám je to podľa mňa trochu blbosť. ()

perún

tento film neviem ohodnotiť ako komédiu, lebo mi všetko pripadalo tak reálne zhľadiska ľudského zmýšľania a správania, že to bol pre mňa smutný film. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005