Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

maestrotatum

Viem si predstavit ako cirkev zúrila keď videla Briana a jeho život. Aj po štyridsiatich rokoch je to nadpriemerná komédia a určite (z pohľadu ateistického ja) oveľa záživnejšie než starý zákon. Film je na seba nadväzujúcou reťazou dômyselne premysleného bizáru. V Brianovi je jednoznačne najlepším prvkom tá satira/ ten dokonalý výsmech z ?neomylnej? dogmy. [80%] a tak pekné úvodné titulky som dlho nevidel. ()

Memesis

Podle mě je tenhle film jediný z MontyPythonovských, ve kterém jsou sketche naprosto a důkladně zapracované do děje filmu. FIlm se mi z MontyPythonovských taky nejvíc líbil a myslím si, že nejsem jediný. 100% ()

Alex_01

Nejsou můj šálek kávy. Jako něco z toho je jakože vtipné, díky své překvapivosti v naprosté banalitě, kterou neočekávám, jakožto divák, ale někdy to překvapení nebo až příliš dlouhé nesmyslné žvanění prostě nefungovalo a bylo to tak velmi často. Film nese zajímavé poselství Monty Pytlonů obecně, že bychom měli brát život s nadhledem, neřešit co je a co není a smát se i v těch nejhorších životních situacích, což mi příjde velmi milé. ()

Salus

Toto je i na Pythony dost velká intelektuálština. Klobouk dolů před odvahou urazit jakékoliv náboženství a vlastně cokoliv, co je bráno moc vážně. Skvělé. Oblíbená scéna - výuka latiny sprejera Briana ()

gédé

Bezpochyby nejlepší film Monty Pythonů měla původně financovat EMI, ale na poslední chvíli se zalekla brutálního scénáře a natáčení zrušila. Ve chvíli nejhlubšího zoufalství se ozval George Harrison z Beatles a nabídl šest miliónů liber, které údajně získal uvalením hypotéky na svůj vlastní dům! Tomu se říká filmový fanda! ()

Pisoarec

Život Bryana je sice velice zábavný film od legendární skupiny Monty Python, ale říkejte to lidem, kteří tento snímek v několika zemích zakázali (Anglie, Irsko, Norsko atd.) Skutečně to nechápu, jakmile si uděláte legraci třeba z homosexuálů, nikomu to nevadí, přitom je to téma dost aktuální, ale dělejte si legraci z Boha a z ukřižování a váš film se nebude promítat. Myslim, že by se lidi měli konečně probudit a zapnout mozek, konečně to sou přece študovaní lidé a chovají se jako malá děcka. Teď k filmu: Jde o poměrně přesný popis Ježísovi cesty na smrt. Hlavní hrdina se zcela nečekaně stane milovníkem davů a všichni ho považují za spasitele. Nakonec se dostane do rukou římanů a skončí na kříži. Vedle spousty vtipných hlášek a scének, typicky ,,montypythonovských" typu ,,co všechno nám dali římané" nebo zkoušení z gramatiky jedním z vojáku, když Brian píše disigentské heslo na zeď, mě nejvíce dostala závěrečná scéna. Záběr na několik ukřižovaných ,,hříšníků" a k tomu pro Briana hrající píseň ,,Všechno musíš vidět z té lepší strany" a závěrečné hodnocení Irica Idlea, že Tery Jones na tomto filmu nevidělá ani korunu! To nevím , jestli se stalo, každopádně se nám tak urodil jeden z nejvtipnějších a ve spoustě ohledech i nejbizarnější film v historii nejen skupiny Monty Python. ()

Kmotr.r

Genialni satira, genialni dilo Monty python. Absolutni zvracenost. Film, ktery vam po zhlednuti propujci jizdenky rovnou do pekla! A kdyby jste se nahodou ocitli na krizi klidne si zaspivejte "Always Look on the Bright Side of Life" a bude vam lip. Jinak krize najdete venku po leve strane. Kazdy jeden prosim! ()

lehkoživka

Náboženští fanatici jsou vděčným cílem humoristů (není divu a dobře jim tak:), ale málokdo se tak nádherně strefil do jejich podstaty jako Monty Pythoni v tomto filmu. Výborné a velmi vtipné od začátku až do konce. 100 %, pochválen buď Brian ()

lisma

Monty pythoni vytvořili tímto svým filmovým počinem něco co nemohu ohodnotit méně než maximem. Genialita jejich humoru je jím prostoupena skrz naskrz. Nenašel sem v něm hluché místo a takřa po celou dobu sem se musel smát tomu co tam ti šílení britové předvádějí. A kolikrát já už Briana viděl. Osobně považuju tento film za nejpovedenější z jejich hlavní trojice společných kousků. Moje hodnocení je jednoznačné. ()

Lancer

Není to zas tak vtipné, není to zas tak satirické, ani trefné, nadčasové, inteligentní...ujde to, ale řadit k nejlepším komediím - rozhodně ne. ()

Wacky14

Fantastická parodie, která překvapí člověka snad v každé druhé scéně. Absolutně nezaloženo na důvěryhodných hereckých výkonech (Muži hrající ženy, které předstírají, že jsou muži). Skvělé záběry z kamenování a ukřižování. A snad nejlepší vtip, který mi doslova vehnal slzy smíchu do očí, byl infarkt gladiátora po pár kolečkách. Doporučuji vyzkoušet, ale chápu, že se nemusí líbit, je to přeci jen velmi specifický druh humoru. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005