Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

DarthHuzeCZ

Jelikož mám na humor Montyho Pythona nejistý názor kvůli některým dílům, která mi přišla svou nesmyslností až za hranice snesitelného, Život Briana se mi opravdu líbil. Některé části se sice moc nepovedly, ale to drtivě přebíjí ten zbytek, který z tohoto filmu dělá naprosté veledílo. ...no dobře, možná ne veledílo, ale je velmi dobrý. ()

Profík

Tady bych si troufl tvrdit, že si film mohou užít i ti, kteří Monty Pythony normálně nemusejí. Příběh, který drží pohromadě, skvělé scény a ten závěr, úžasná píseň, za kterou patří Idleovi veliké uznání. Nedoporučuju u filmu jíst, hrozí zadušení smíchy, málem se mi to povedlo. 100%. ()

mfanta

60% - Řadím tento film mezi Svatý Grál (ten je lepší) a Smysl života (ten je horší). Bylo tam pár vtipných gagů, u kterých jsem se s chutí zasmál. Nenudil jsem se, ale ani jsem nebyl vyloženě nadšený, jak by se u mě jako u fanouška Monty Pythonů dalo předpokládat. Musím ale konstatovat, že chapman je pan herec, který by asi dokázal zahrát cokoliv včetně vážných rolí. ()

Mr.Hahaha

Viděl jsem i horší filmy, ale tenhle humor jde nejspíš úplně mimo mě. Člověk se sem tam zasmějě, proto jedna hvězda, ale většinu času je to opravdu kravina ()

predoci

Velmi inteligentní parodie na křesťanství, u které má divák jistou šanci se velmi intenzivně zařehtat. Klasické montypythonovské triky, jako jsou Gilliamovy animované titulky nebo přejímání ženských rolí muži, jsou samozřejmostí. Nutno zřejmě přiznat, že dívat se na Život Briana by bylo výživnější v situaci, kdy by vysmívání se náboženství mělo šanci způsobit alespoň malý záchvěv kontroverze; i bez toho má ale velký půvab sledovat, s jakou invencí se pánové chopili úkolu parodovat křesťanství striktně jen na základě Nového zákona. Závěrečné Always Look on the Bright Side of Life zůstane dlouho v uších nejen militantnímu ateistovi ()

zimi

Neeeefunguje to na mě, špatnej humor, chápu to téměř vždy, ale není to ono!!!! Ani jednou jsem se od plic nezasmál, občas je to k pousmání, ale když vás komedie nerozesmeje, stojí za .... ()

zuzanli

Tento film jsem videla asi sedm az patnactkrat, nedokazu to spocitat. Lepsi videt v originale, pokud mozno, to je tutovka. Pro me je to film, na ktery musi byt spravny moment a nalada, ja si ho vzdycky neshledla az do konce. Tez nam ho jednou na filde doporucili jako historicky velice hodnotny film, ponevadz pekne zobrazuje podstatu toho tehdejsiho zidovskeho byti a ziti, takze jsem se potom trochu vic soustredila nejen na hlasky. Monty Python maji neskutecny prehled a nadhled. Nemuzu tomu dat jine hodnoceni. ()

ArturDent

Tohle počítám mezi pět nejvtipnějších věcí, co jsem kdy měl možnost vidět. Rýpanec do rádobyrevolučních levicových hnutí je perfektní, stejně jako tupé následování "spasitele" bez sebemenšího přemýšlení, co on vlastně říká. Trochu mě překvapila reakce některých křesťanů, kteří dali odpad, protože se cítí tímhle filmem dotčeni... Mě jako křesťana film vůbec neuráží, ani nemám pocit, že by urážel církev nebo křesťanství. Všimněte si, že Brian (omylem považovaný za Ježíše) je prakticky jedinou normální postavou :D A vůbec: "Romanus Eunt Domus" ()

Sadova302b50

Můj nejohranější film vůbec. Kdykoli na mě padá splín, naservíruju si tuhle hromadu úžasné satiry, slovního humoru a neskutečných šíleností, včetně mimozemského únosu, ultimativní výuky latiny, nekonečně se usnášejícího místního odboje, bizardního prorockého neštěstí, optimistické písničky a jde-li o jména, popvavdě nekompvomisního Piváta, v originále s původními titulky, abych byla přesná. Jo, tohle miluju. ()

Karlito74

Srdcovka a na ty co nechápou jeden špičák a dva placáky, ať pěkně začnou brát ten život z lepší stránky. Nemusí si vybrat ani tykev ani sandál, stačí se jen začít se smát a nebrat se vážně...... Geniální dílo, ve Švédsku uváděné jako - Tak vtipné, že ho v Norsku museli zakázat :) ()

Rorschach_SK

"Ježiš nie je vtipný, ale dogmy áno". Monty Python zobrali náboženskú korektnosť a ... pochovali ju po tonami gagov a hlášok v jednej z najlepších komédií histórie. Alebo ako zlá adresa narodenia, vedľa Ježišovho chlieva, z Vás môže spraviť Mesiáša proti Vašej vôli. ()

Panel250

Bozi, bozi, bozi. Jako co dodat? Na rozdil od Svateho gralu pecka od zacatku do konce. Uz jen zamysleni nad tim, proc podobny kousek nikdy nedokazou natocit treba nemci stoji za to... Je to proste jinej oddil :) Zivot se nesmi brat tak vazne ;) Jo a komu se tenhle film nelibi, tak s tim na pivko fakt nemusim. ()

Kotol

Tento majsterstuck je presne to, čo tento svet potrebuje! Potrebuje to aktuálne a akútne, aby si tu už ľudia kvôli žiadnym dogmám neodrezávali hlavy! Autorom tlieskam, ich fórky z filmu ma vďaka ich mnohozmyselnostiam bavia znova a znova. Film odporúčam premietať vo všetkých kostoloch. ()

Pavel.Kubik

Dodnes nepřekonatelná komedie z dílny Monty Pythonů, produkovaná Georgem Harrisonem z Beatles. Geniální skeče, lehké laškování s náboženskými fanatiky, celkový nadhled nad nábožeským bludařstvím všeho druhu, a v neposlední řadě logický a pochopitelný děj, geniální Montypythonovský humor a zakončení v podobě úžasné písně „Always Look On the Bright Side of Life", mě dostaly – dávám 5* ()

prasecak_cz

Parodovat biblické a náboženské téma? To může napadnout jenom brity... vskutku brilantní britský suchý humor - inteligentní a přehnaný, tak jak ho mám rád! ()

Erufael

Skvost mezi filmy. Většina filmu vlastně zapadá i do naší doby ... Rozhodně jedna z nejlepších komedií vůbec ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005