poster

Život Briana

 • český

  Monty Pythonův Život Briana

 • anglický

  Life of Brian

 • slovenský

  Život Briana

 • anglický

  Monty Python's Life of Brian

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Bloody Good! Typický Monty Python, ať už se jedná o skeče z Létajícího cirkusu nebo filmy. Vypointované scény takřka geniálního statusu (ukamenování ve jménu Jehovy, lekce latiny od centuriona, je tady něco směšného na jménu Pyjus Čůrus, žalářníci) vs. hluchá místa, která se nejspíš trefí do noty jen úzké skupince lidí (rozumějte autorům), ale těch je v Bvianovi naštěstí poskrovnu.. Takže, než naposledy vyjdete ze dveří, vezmete si jeden kříž a postavíte se do řady nalevo, tak vězte, že náboženství je jen fraška v Zeffirelliho kulisách, co je plná nedorozumění, falešných proroků a nedobrovolných mesiášů a k chvilkovému sjednocení dospěje jen tehdy, když si z něho utahují. Pochvala Petru Paloušovi za odvážné a přitom velmi trefné užití výrazu "nepičuj" při tvorbě titulků..(24.1.2011)

 • misterz
  ****

  Aj napriek tomu, že mi humor Monty Python nie je veľmi blízky, musím uznať, že Život Briana sa vydaril a mňa príjemne prekvapil, pre mňa podstatne lepšie ako časť o sv. Grále. Trefná, zábavná a hlavne nadčasová satira na všetko možné, náboženstvom začínajúc a rôznymi spoločenskými nešvármi a neduhmi končiac.... 75/100(4.5.2016)

 • venus
  *****

  Always look on the bright side of life... Nejlepší MOMENTY z filmu: ukamenování za rouhání (Jehova), výstup z podzemí mezi nohama muže, který je namalovaný na podlaze, Pius Čůwus a následné popadání všech smíchy na zem... CITACE: - Kdo jste? - Jsme tři mudrcové. - Co? - Jsme tři mudrcové. - Tak proč se plížíte mým domem teď, ve dvě hodiny ráno? - To mi nepřipadá moc moudré. - Jsme astrologové. - Přišli jsme z východu. - To je nějaký vtip? - Jdeme žehnat tvému dítěti. - Musíme se mu poklonit.(4.3.2006)

 • Divočák
  *****

  Asi nejlepší celovečerák Pythonova cirkusu. Kultovní hlášky i skvělá písnička nakonec, která vám dokáže zvednout náladu v jakékoliv životní situaci. ***Věděli jste, že: Monumentální kulisy, ve kterých film v Tunisku vznikal, jsou zbytky kulis z televizního filmu "Ježíš Nazaretský" Franca Zaffirelliho, který tu natáčel o dva roky dříve. Dokonce i kompars tvořili z valné části titíž lidé, a režírující Terry Jones se tak dočkal vlídných rady typu "takhle by to pan Zaffirelli neudělal..." ***(18.3.2007)

 • MM_Ramone
  *

  Toto je jeden z titulov, kde pôjdem proti prúdu. Jednoducho nechápem obľúbenosť tohoto snímku. Vôbec som sa pri ňom nedokázal zabávať, ani chvíľu. Celý čas sa mi to zdalo veľmi trapné. Primitívna paródia Ježišovho príbehu. Hlúpučký pokus urobiť biblickú satiru. Nie som žiaden náboženský fanatik. Nie som bigotne veriaci kajúcnik, čo trávi celé dni modlitbami. To ani zďaleka. Ale film "Život Briana" sa mi aj tak zdal veľmi, veľmi úbohý. *(9.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace