Reklama

Reklama

Život Briana

  • Česko Monty Pythonův Život Briana (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ve své době vyvolal Život Briana skandál kvůli neúctě k církvi, dnes zbyl velice zábavný snímek parodující příběh o Ježíši. Brian se totiž narodil ve stejný den jako Mesiáš, se kterým si ho všichni pletou a způsobují tak spoustu absurdních gagů. Hlavní hrdina se připojuje k Lidové frontě Judee, aby pomohl svou zemi osvobodit od nadvlády Římanů. A to i přesto, že Římani dali Židům vodovod, silnice, pořádek, kanalizace, školství, víno...To je snad bez debat, ne? Šestice z Monty Python se tu objevuje hned v několika rolích. Graham Chapman hraje nejen Briana ale i Pya Čůra, Michael Palin se objevuje v roli Piláta i soucitného dozorce vydávajícího kříže odsouzencům na smrt atd. Známým vtipálkům při natáčení posloužily dokonce i marocké kulisy Hvězdných válek. (Jinny)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (974)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Snad nejlepší komedie všech dob. Monty Pythoni jsou pwostě nepwekonatelní. Fantastické hlášky, skvělé momenty, ale i celý děj. Tady nejde wíct jeden nebo dva nejlepší gagy, pwotože jsou všechny výbowné. A pewličkou je závěwečná písnička - ktewá má úžasně optimistický text a hoooodně chytlavou melodii. Pokud jste nikdy Monty Pythony neviděli, tenhle film je asi nejlepší volbou, jak s těmihle wecesisty začít - je to totiž z toho, co natočili, nejvíc "film" (hlavně co se týče souvislého děje) a tak nemusíte být tolik v šoku, jako tweba kybyste se nejpwve podívali na Smysl života. Ale zase na dwuhou stwanu - twacetiminutové skeče jsou něco úplně jiného, takže ty byste pwo začátek taky vynechat neměli. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jak už jsem napsal před patnácti lety u komentáře ke Svatému grálu, s filmy od Monty Pythonů mám problém ten, že je pokládám za víceméně nevtipné. Tady jsem se zasmál, no spíš uchechtl několikrát, nikdy to ale nebylo nad "sofistikovaností" humoru, který vyvěrá z náboženství, ale vždy, když se postavy častovaly nadávkami, nebo někdo někoho praštil a tak. Pár zajímavých scén by se našlo (dialog o tom, co Římané udělali dobrého, nápis o jejich odchodu po celé zdi), ale pro mě je to na vyšší hodnocení málo. Tenhle film že někoho tehdy dokázal naštvat? V tom případě jsme ušli velký kus cesty. Smysl života dám asi za dalších patnáct let, počítám. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Geniální komedie, kterou si celý Cirkus rezervoval místo v tom nejžhavějším místě pekel. Bible všech vulgárních kacířů (že, Shnoffe), Bible těch, kteří se rádi smějí všemu... i Bibli. Ty, kdož jsi bez viny, hoď po nich kamenem, ale jsi-li žena, pozor, ať ti nespadnou vousy! Souhrn nádherně vypointovaných vtípků, které se dokáží urazit zřejmě všechny věřící bez rozdílu vyznání. Ale co, i když vás křižují řiďte se prvním a jediným přikázáním: "Allways look at the bright side of life". To je náboženství Montyho Pythona, to je náboženství, kterému se vždycky rád ukloním! Amen. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Od Svatého grálu jsem si řekl, že na další film Monty Pythonu koukat už nebudu. pak ale přišel nedostatek komedií a náhodou se naskytla příležitost vidět Život Briana a tak jsem do něj šel. Popravdě musím říct, že když jsem film opravdu vnímal a sledoval veškeré narážky a hlášky na historii, tak jsem se fakt bavil. A možná, že když bych s Monty Pythony žil, jako hromada fanoušků, tak bych se bavil ještě víc. Každopádně to není žádná prvoplánová zábava, kde prostě vypnete a jenom si užíváte uvolněnou atmosféru. U tohodle filmu je tolik narážek, že na první shlédnutí se všecky snad ani nedají pochopit. Každopádně musím říct, a to naprosto upřímně, že jsem se fakt bavil. A když budu moct, podívám se na tenhle film znova, protože ta absurdita celé parodie Ježišova života je parádní. A já se musím omluvit, že jsem Monty Pythonům takhle křivdil. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (40)

  • Scéna, v ktorej predstaviteľ Piláta (Michael Palin) spomína svojho priateľa s menom Biggus Dickus (Graham Chapman), bola údajné natáčaná tak, že komparzisti nevedeli presne, o čo pôjde – bolo im len povedané, že dostanú peniaze ak sa nebudú smiať. Výsledné ''pučenie sa'' teda nebolo hrané, ale išlo o reálny zadržiavaný smiech. (Bankyz)
  • Jedinou z postav, která se objevuje ve všech čtyřech celovečerních filmech Pythonů, je bůh. (Morien)
  • Film doprovázely reklamní slogany jako: „Odhalte taje filmu, který je kontroverzní, svatokrádežný a rouhačský. A kdyby ho nedávali, zajděte na Život Briana.“ (zzzw)

Související novinky

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval…

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným…

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano…

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)…

Reklama

Reklama