Reklama

Reklama

Život Briana

  • Česko Monty Python: Život Briana (více)
Trailer 1

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (997)

lesumir 

všechny recenze uživatele

I když je Život Briana opravdu vtipný, inteligentní a hodně ohledech opravdu bláznivý, tak se přes tři hvězdičky nepřenesu. Ale i to je mega úspěch, protože Svatý Grál jsem bral jako opravdu nemístnou kravinu, u které jsem se zasmál pouze jednou nebo dvakrát. Tohle by se mělo vysílat o Velikonocích, néé Ukřižování krista! :-) ()

sud 

všechny recenze uživatele

Potrefená husa zakejhá - to mě vždycky napadne, když čtu o tom, s jakou nevolí se tento film kdysi setkával a vysloužil si kontroverzní pověst. Život Briana se totiž nestrefuje do Ježíše, křesťanství apod., pranýřuje náboženský fanatismus a dogmatismus napříč všemi spektry, terorismus, revoluce, zbytečné násilí ve všech možných podobách - prostě všechno, co by se v žádné víře vyskytovat nemělo. Oproti Svatému grálu je tu znát vyšší rozpočet i větší zkušenost s natáčením celovečerních filmů. Graham Chapman hraje navíc Briana tak přesvědčivě a seriózně, že by se uplatnil i ve vážném biblickém dramatu. Co ještě dodat? Snad jen, že píseň Allways look on the bright side of life je tak neskutečně optimistická, že i po skončení filmu je dobrá nálada na dlouho zaručena. 100%. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Viac ako desať rokov som sa k tomuto filmu nevedel dostať a väčšinou som čítal iba pochvalné recenzie. Niečo som od Pythonovcov už videl, takže som vedel aký druh humoru mám očakávať. Napriek tomu som ostal dosť prekvapený, že z toho množstva vtipov ma nechytil takmer žiadny a ani jedna scéna mi nepripadala dominantná alebo niečim výnimočná. Trošku som sa pobavil pri scéne "čo nám dali Rimania". Pre mnohých je vrcholom záver s piesňou, no mňa to nechalo absolútne chladným, zvlášť ak som sa nijako zvlášť nebavil pri predošlých minútach. Dabing bol dosť nepodarený a vrcholom trápnosti bol/a Brianova matka, ktorá rozprávala akokeby jej niekto ťahal maternicu kliešťami. Mnohí tu spomínajú inteligentný humor, ktorý vo filme je a tí, ktorích film neoslovil, ho vraj nepochopili. No, považujem sa za dosť inteligentného na to, aby som pochopil všetky vtipy, ktoré film obsahuje, problém je, že minimálne polovicu vtipov som už počul a mnohými ostatnými alebo podobnými sme sa bavili ako malé deti. Jednoducho tento druh humoru mi nesadol. Tým nechcem film zhadzovať, ale od filmu v top 200 som čakal oveľa viac. Môj obdiv má hlavne z dôvodu, ako otvorene si dokázali strieľať z kresťanov. A to je podľa mňa asi jediný dôvod, prečo sa film pýši prívlastkom kultový. Slabé tri. 50%. ()

zputnik 

všechny recenze uživatele

Máte občas pocit, že se s Vámi život nemazlí, smůla se Vám lepí na paty a světýlkem na konci tunelu jsou vždy světla rozdivočelé lokomotivy? Pak nevěšte hlavu, ale "vždy se dívejte na život z té lepší stránky". Tak nějaké takové poselství budoucím generacím předávají ve svém geniálním snímku ŽIVOT BRIANA členové "skupiny" Monty Python. Byť děj filmu je zasazen do 1. století našeho letopočtu, humorem a satirou nastíněné společenské problémy se nadmíru a převážně hodí do současnosti. Poznámka: jedna část filmu obsahuje paradoxní situaci - muži hrají ženy, které se ve filmu maskují za muže. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Geniální dílko! Filmy od skupiny Monty Python prostě miluji. Začalo to Svatým grálem, pokračovalo Smyslem života, a jako poslední jsem viděl v kině Život Briana. Všechny filmy jsou geniální, a Život Briana není výjimkou. Tenhle film, to je útok na mé bránice od začátku do konce filmu. Geniální parodie na Ježíše a na Římany. Prostě perfektní bezchybná geniální komedie, kde je k vidění tolik vtípků, jako v málokterém jiném filmu. Navíc to bylo vtipnější o to více, že některé ženské postavy hráli muži, což je další z geniálních vtípků. Mám pocit, že nemám dostatek slov, abych tuhle komedii vychválil, a tak prostě konstatuji, že tenhle film je jízda. A tleskám za perfektní závěr, hromadný zpěv na křížích, to byl prostě odvaz. Bez debat je to maximální hodnocení, rovných 100%, protože takových komedií je k vidění málo. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (43)

  • Pythoni si nevěděli rady se závěrem filmu. Pohled na les křížů s ukřižovanými jim přišel divný, a tak vymýšleli, co s tím. Erica Idleho napadlo, že by film mohl skončit veselou písničku v Disneyho stylu. Během dvaceti minut měl napsaný text a poté začal na hotelu na své kytaře vymýšlet melodii. (Landauer)
  • Když Monty Python v Karibiku pracovali na scénáři, byl u toho i bubeník kapely Who Keith Moon. Původně si měl zahrát roli jednoho z věštců v ulicích města, ale vše zhatila jeho tragická smrt (7. 9. 1978, Londýn). (Morien)

Související novinky

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

V nedožitých 78 letech nás v úterý opustil velšský herec, scenárista, režisér a v neposlední řadě spisovatel, Terry Jones. Člen světoznámé britské komediální skupiny Monty Python vystudoval… (více)

Zbouchnutá Bible

Zbouchnutá Bible

10.12.2007

Judd Apatow, který vrátil komedie na čelní místa komerčních řebříčků (a zachránil tak čest žánru celkově klidně se koukněte na letošní statistiku kvalitního humoru v kinech), spojil síly se zkušeným… (více)

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano… (více)

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (více)

Reklama

Reklama