poster

Život Briana

 • český

  Monty Pythonův Život Briana

 • anglický

  Life of Brian

 • slovenský

  Život Briana

 • anglický

  Monty Python's Life of Brian

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  Zatracený Římani! Upřímně, ještě v polovině filmu jsem si myslel, že více jak čtyři hvězdy tomuto filmu nedám hlavně proto, že některé vtípky byly na mě moc nucené (věděl jsem, čemu jsem se měl smát, ale nějak na mě nefungovaly). Jenže pak přišel šišlající Pilate, sebevražedné komando ("To jsme jim to natřeli, co?") a neskutečně pozitivní písnička "Always Look on the Bright Side Of Life" a já věděl, že bych této ztřeštěné komedii křivdil, kdybych jí přeci jen i tu pátou nepřidal. A když si to tak přehrávám zpětně a porovnám tento snímek s nedávno viděným Smyslem života (kterému jsem dal za čtyři) tak bych vážně Životu Briana křivdil a moc. Takže za plný počet a nezapomeňte následovat… koho chcete.(13.8.2010)

 • lamps
  ***

  Moje vůbec první setkání s tvorbou slavného seskupení Monty Python, a jak to tak vidím, možná raději i poslední. Pánové okolo Terry Jonese mají opravdu hodně zajímavý a ujetý smysl pro humor, který je ale tomu mému na hony vzdálený. Když tak nad filmem s odstupem času přemýšlím, vybaví se mi jen šišlající Caesar a závěrečná písnička Always Look On The Bright Side Of Live. To jediné mě totiž dokázalo fakt hlasitě rozesmát. Jinak ale překvapivě nudná záležitost a doposud jedno z mých největších filmových zklamání.(29.5.2012)

 • Madsbender
  *****

  Fenomenoinstantmachohitparádosuperdupermegaübersympahyperatď. Došli mi hyperboly, čas prejsť k argumentom. ////////// Len veľmi stručne: Za každou nadsadenou scénou, každou narážkou, každým gagom a každým presne miereným popichnutím triafajúcim priamo do čierneho skrýva sa rozsiahla skutočnosť, či už historická alebo dnešná, kronika ľudských mýlok, hlúposti a márnivosti naprieč dejinami. Motivickým základom je nie pranierovanie kresťanstva, tobôž jeho výsmech. Je to prostá odveká zákonitosť džungle civilizácie - vládni, alebo budeš ovládaný. Náboženský dogmatizmus, falošní proroci, slepá viera a jednoduchá psychológia nerozhodných davov a más. Vždy je za kým ísť, vždy je proti čomu sa (zbytočne a s nejasnými motiváciami) búriť - vtedy i dnes. Organizovaný chaos par excellence, o politickej scéne nehovoriac. ////////// Čo je ale zásadné, Life of Brian je explózia neretušovaného doterného humoru. Napriek zdanlivej epizodickosti scénok je to súvislá, nehanebnosťou obalená a vulgárnou nenechavosťou skrz-naskrz prelezená virtuózna záležitosť, ktorá náležite klepne po prstoch tých, čo si to zaslúžia. A teraz ma ospravedlňte a podržte mi na chvíľu ten kríž, musím si odskočiť. 90%(29.12.2014)

 • misterz
  ****

  Aj napriek tomu, že mi humor Monty Python nie je veľmi blízky, musím uznať, že Život Briana sa vydaril a mňa príjemne prekvapil, pre mňa podstatne lepšie ako časť o sv. Grále. Trefná, zábavná a hlavne nadčasová satira na všetko možné, náboženstvom začínajúc a rôznymi spoločenskými nešvármi a neduhmi končiac.... 75/100(4.5.2016)

 • Sarkastic
  *****

  Od seskupení Monty Python jsem nejdříve viděl Monty Python's Flying Circus, pak Holy Grail a teď jsem čekal vyvrcholení v podobě Life of Brian. Bohužel to se nekonalo. Bylo tu sice spousta vtipných momentů, ale u Holy Grailu jsem se pobavil mnohem více. Hodnotím 5*, ale jenom díky té skvělé písničce na konci filmu.(27.2.2008)

 • - Ve filmu je zobrazen jako císař Římského impéria Julius Caesar, ten byl ale v době, do které byl snímek situován, po smrti už 44 let. (TheTrox)

 • - Eric Idle nazpíval původně skladbu "Always Look on the Bright Side of Life" normálně. Ale pak se rozhodl to zkusit se silným londýnským přízvukem. Nahrávka, kterou pořídil na hotelové pokoji byla pak použita ve filmu. (don corleone)

 • - Film financoval George Harrison se svou společností Handmade Films, když firma EMI od projektu odstoupila. Harrison to prý udělal proto, že chtěl prostě vidět další film od Monty Pythonu. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace