Život Briana

Život Briana

Monty Python's Life of Brian

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Tak jestli že by se mělo jednat o parodii, nebo snad cílenou kritiku církve, rozhodně by to ztratilo svou pointu. Podle mně, jde-li o parodii, tak rozhodně parodii na slabomyslnost lidské mysli. Existuje tedy Starý zákon, Nový zákon a zákon Monty Python. Brian má celý život neskutečně absurdní smůlu, která je specifická pro celý film. Paradoxní, absurdní, směšný, přesto moderní a naprosto ukázkový způsob jak vládnout lidem, či připravovat revoluci. Neskutečně precizní byrokracie, nebo naopak směšná loutka, v čele Impéria. Monty Python nejen skvěle pobavili, jako vždy, ale také (jako vždy) zanechali upřímnou a určitě základní myšlenku, tentokrát o individualitě osobnosti. I to vše se snaží Brian zdělit lidem, kteří ho následují jako mesiáše, proti své vůli. Jasně slyšící a i přesto hluchý dav, je nádhernou ukázkou dnešního konzumního života, kde naše potřeby určuje reklama. Výborné absurdní dialogy jako vždy a jedinečný humor. Už samotnou jedinečnost jejich humoru je potřeba respektovat.(21.6.2012)

Geniální komedie, kterou si celý Cirkus rezervoval místo v tom nejžhavějším místě pekel. Bible všech vulgárních kacířů (že, Shnoffe), Bible těch, kteří se rádi smějí všemu... i Bibli. Ty, kdož jsi bez viny, hoď po nich kamenem, ale jsi-li žena, pozor, ať ti nespadnou vousy! Souhrn nádherně vypointovaných vtípků, které se dokáží urazit zřejmě všechny věřící bez rozdílu vyznání. Ale co, i když vás křižují řiďte se prvním a jediným přikázáním: "Allways look at the bright side of life". To je náboženství Montyho Pythona, to je náboženství, kterému se vždycky rád ukloním! Amen.(26.1.2004)

Vkusně natočená parodie na křesťanství a jelikož jsem ateista tak jsem si film doslova užívala.Jediné co mi vadilo bylo, že se film nevyhnul přeplácanosti,co tam měla dělat ta vsuvka s mimozemt'any?Herci hrají dobře ale kdybych měla zmínit jedinou postavu která mě dostala vždycky do kolen, byl by to šišlající Cézar a jeho debaty na téma "Můj pfítel Pyjus Čůvus" xD(22.2.2010)

Žádnému jinému filmu se nikdy nepodařilo tak pregnantně pojmenovat všechno to, co si myslím o věřících. Myslím, že psát cokoli dalšího je zbytečné, snad jen, že až mě někdo bude chtít zabít, ať mi pouští pořád dokola scénu s Pilátem na téma "Můj pfítel Pyjus Čůvus" - uřehtám se k smrti a na pohřbu mi dejte zahrát "Allways Look on the Bright Side of Life". 100 %(11.4.2003)

" Zdar Césarovi! - Nazdaw. - Jen jeden přežil, pane. - Aaah. Swaz ho na zem. - Prosím? - Swaz ho na zem. - Aaaah. - Ehm, jak se jmenuješ, žide?- Brian, pane. - Bwian. -Nene, Brian. - Hehe, ten malý lotw má kuwáž. - Co má pane? - Kuwáž. - Ano, to má pane! - Né kuwáž. Swrnatost, ikus, twoufalosti. - Ehm, asi tak jedenáct, pane." Monty Pythoni ve své nejlepší formě. I kdybych to viděl tisíc krát, budou mě chytat pořád stejné záchvaty smíchu.(20.9.2011)

• - John Cleese si přál, aby Ježíše hrál George Lazenby. Ten však tou dobou pracoval na jiném projektu, a tak roli nakonec dostal Kenneth Colley. (Dreadd)

• - Eric Idle nazpíval původně skladbu "Always Look on the Bright Side of Life" normálně. Ale pak se rozhodl to zkusit se silným londýnským přízvukem. Nahrávka, kterou pořídil na hotelové pokoji byla pak použita ve filmu. (don corleone)

• - Film se dočkal divadelního zpracování, které uvedli v počátku 90. let v Itálii. Nikdo se nezmínil o tom, že byl film natočen v roce 1979 a dočkal se skvělých ovací jako novinka. (don corleone)