poster

Život Briana

 • český

  Monty Pythonův Život Briana

 • anglický

  Life of Brian

 • slovenský

  Život Briana

 • anglický

  Monty Python's Life of Brian

Komedie

Velká Británie, 1979, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Po tom ako som si osvojil typický montypythonovský humor v jednotke som len mierne sklamaný z pokračovania, hlavne kvôli hviezdičkovým oceneniam a očakávaniu. Som rád, že už sa tu neobjavili prestrihy zasahujúce do filmu spoza štábu, film je tým ucelenejší a tým aj dodáva pocit inteligentnejšej paródie. A to je už čo povedať, odvaha sparodovať život človeka, ktorý má s tým Ježišovým viac než len pár náznakov je dosť silná káva. Aj keď to ostane len pri nich, každému dôjde o čo ide. A podarilo sa. Ak sa niekto urazí, nevie o čo prišiel. A ja túto partičku šiestich pomätencov začínam s chuťou vyhľadávať ďalej. 85%.(7.10.2007)

 • Eddard
  *****

  Tak jsem teď pár minut v tichosti seděl nad klávesnicí a snažil se přijít na něco objevného, nového, co bych napsal o Brianovi, životním dílu nejgeniálnější komediální, satyrické partičky jménem Monty Python. Nejdřív jsem chtěl napsat, že to není o nesmyslnosti některých prvnků křesťanské víry, ale o všeobecné blbosti lidí nebo nějakou podobnou rádoby chytrou ptákovinu... Zapomeňte na to - pokud jste Briana neviděli, běžte a sežeňte si ho, podívejte se na něj a budete vědět svoje. Brilantní, nezapomenutelné... jestli si ani po něm nezamilujete tuhle pětku (resp. šestku) komiků, není vám pomoci. 100% "Romani ite domum"(21.6.2006)

 • mchnk
  *****

  Tak jestli že by se mělo jednat o parodii, nebo snad cílenou kritiku církve, rozhodně by to ztratilo svou pointu. Podle mně, jde-li o parodii, tak rozhodně parodii na slabomyslnost lidské mysli. Existuje tedy Starý zákon, Nový zákon a zákon Monty Python. Brian má celý život neskutečně absurdní smůlu, která je specifická pro celý film. Paradoxní, absurdní, směšný, přesto moderní a naprosto ukázkový způsob jak vládnout lidem, či připravovat revoluci. Neskutečně precizní byrokracie, nebo naopak směšná loutka, v čele Impéria. Monty Python nejen skvěle pobavili, jako vždy, ale také (jako vždy) zanechali upřímnou a určitě základní myšlenku, tentokrát o individualitě osobnosti. I to vše se snaží Brian zdělit lidem, kteří ho následují jako mesiáše, proti své vůli. Jasně slyšící a i přesto hluchý dav, je nádhernou ukázkou dnešního konzumního života, kde naše potřeby určuje reklama. Výborné absurdní dialogy jako vždy a jedinečný humor. Už samotnou jedinečnost jejich humoru je potřeba respektovat.(21.6.2012)

 • lamps
  ***

  Moje vůbec první setkání s tvorbou slavného seskupení Monty Python, a jak to tak vidím, možná raději i poslední. Pánové okolo Terry Jonese mají opravdu hodně zajímavý a ujetý smysl pro humor, který je ale tomu mému na hony vzdálený. Když tak nad filmem s odstupem času přemýšlím, vybaví se mi jen šišlající Caesar a závěrečná písnička Always Look On The Bright Side Of Live. To jediné mě totiž dokázalo fakt hlasitě rozesmát. Jinak ale překvapivě nudná záležitost a doposud jedno z mých největších filmových zklamání.(29.5.2012)

 • Dadel
  *****

  Nejlegračnější komedie všech dob. Při psaní tohohle filmu snad museli Pythoni upsat duši ďáblu, protože si nedovedu představit, jak by jinak někdo mohl vymyslet něco tak vtipného. A navíc jde o velmi inteligentní humor, jehož autory jsou velmi vzdělaní lidé. A to, že se tento film pokoušeli různí církevní papalášové zakázat, je dalším důkazem jejich donebevolající omezenosti.(23.10.2003)

 • - V křesťansky založeném Irsku byl film zakázán po dlouhých 8 let. (cubajz)

 • - Scéna s Brianem na kříži se točila ráno, kdy byla dost zima, proto má na sobě John Cleese oblečení. (don corleone)

 • - Šest herců hraje 40 různých postav. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace