V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

Torision

Krvavé, s dobrými herci, dobrou hudbou, zajímavým námětem i tempem. Žádný nový Minority Report se sice nekoná, protože zápletka je celkem jednoduchá a děj předvídatelnej, ale i přesto mě to celou stopáž celkem bavilo. ()

PauloZ

Teda čekal jsem víc. Vůbec to není tak drsné jak se zdálo. Film sám o sobě funguje celkem dobře, akční scény jsou good (i když ta na nože mohla mět krapet lepší choreografii) a herecké trio je dost silné. Nápad na scénář je určitě dobrý, ale bohužel hodně přestřeleně zrealizovaný. Umělé orgány beru, to není nic nereálného, ale aby vymahači chodili po bytech a na tvrdo vraždili ,,zákazníky,, po tuctech? Navíc ta mařka už nebyla člověk, ale robot a konečné pitvání kvůli čárovým kódům by nepřežil ani jeden. A prostě celá ta ekonomika respektive styl prodeje byla ve filmu velice zle podaná. Nemůžu dát víc jak 3*. ()

F.man

Sakra, tak tohle mohla být docela parádní pecka, kdyby si s tím Sapochnik vyhrál více. Škoda, že atmosféra bohužel dost výrazně osciluje a v dost scén je taky děláno jen tak na efekt. Přesto Sapochnik určité cítění má, a dokazuje, že stylové a zajímavé scény může udělat (zejména díky city na obraz a zvuk - viz. skenovací scéna). Pokud se v dalším snímku bude stejně usilovně věnovat i "příběhové omáčce", mohlo by z toho něco být. Samotný Repo Men nějak výrazně neurazí, má pár velmi dobrých scén a celkové vyznění je tak veskrze kladné. Škoda jen těch nevyrovnaností v prostřední a konečné části filmu... Welcome to your world Repo Man. ()

prkalil

Filmy, které si vybírá Jude Law, jsou většinou velice dobrý. Dá se na něj v tomhle spolehnout. Jenom moc nechápu, proč to musela být TAKOVÁ řezničina. Pro mě osobně by byl mnohem působivější a paradoxně i otřesnější trochu decentnější přístup. ()

ConanVJ

Pěkná akční scifárna se skvělým zakončením. Pěkně ztvárněná budousnost, kde se platí za umělé orgány hlavně splátkami. Když člověk nemá na zplátku tak pošle firma lidi, kteří si vezmou orgány zpět, bezohledu na to, jestli ten člověk zemře nebo ne. Příběh filmu je parádní, obsazení taky, prstředí budoucnosti se mi taky líbí, akční scény jsou super (hlavně ta poslední je luxus) Mě se filmek hodně líbil a dávám mu 90% :) ()

Astaroth12

Tak takéto filmy môžem, na nič sa nečaká, hneď film začne svoju akčnú šou,k tomu parádna muzika, zaujímavý dej, s inteligentnými dialógmi, slušným námetom a dobre hrajúcimi hercami, čo si viac priať. Radšej splácať auto ako obličku. Spracovanie je neskutočne premakané, žiadne pripomienky nemam k nemu, žiadna scéna nebola zbytočná. Ale ten soundtrack,ten soundtrack, waw. V príbehu sú mierne trhlinky, ale v tomto prípade to nevadilo. Príbeh o vymáhačovi, ktorý sa z hodov náhôd dostane na tu stranu, kde boli jeho klienti ,tak sa to celé obrátilo. Z lovca je lovná zver, jak ja zbožňujem takéto príbehy. ()

spaceboyCZ

Prumerne akcne-scifoidni thriller, ve kterem nikdo nevynika a vse je tak nejak prumerne a ani Law ani Whitaker se nejak obzvlast neblyskaji... Jedine, co se slusi vyzdvihnout, je vyber skvele hudby. Skoda, z toho nametu slo urcite vytlacit mnohem vice... ()

Kryton

Film má skvělou atmosféru budoucnosti, kdy si lidi pujčují orgány. Law s Whitakerem dělají skvělou krvavou práci. Mě však hlavně ke konci ten film přišel postupně víc a více plný děr (nejen po kulkách). Nakonec výsledný pocit z filmu zachránil konec. ()

ledzepfan

Prdnout na konec nesmyslný a zbytečný twist jenom abych ospravedlnil nesmyslnost poloviny filmu je tah přinejmenším srabácký-když tím ale ve výsledku stejně nejsem schopný zamaskovat ty nejvýraznější nelogičnosti, pak jde o tah téměř dementní.......Sry-nápad i provedení dobré ale děj je urážkou myslícího diváka. ()

baribal

Celkem slušně podané sci-fi s dobrou vizí budoucnosti. Hlavní dvojka je skvělá, na první pohled nesourodá dvojka, která je však vtipná a zajímavá. Kouzlo filmu funguje především v první polovině, prezentace tohoto světa, jak funguje a názorná extrakce tělesných orgánů je takřka bez chyby. Jakmile se však dostáváme do druhé části filmu, kde hlavní slovo dostává akce, tak to začíná být trochu nuda a film přešlapuje na místě. Několik postav, které nemají co říci, zdlouhavý konec i když ten leckoho může překvapit. Rozhodně to není špatné, ale v některých místech by bylo lepší trošku ubrat. ()

Korbitch

Naprosto skvělě podaná vize o naprosto zkurvený budoucnosti, který se fakt dožít nehodlám! Minimalistická výprava tomu ještě dodává tu správnou depko atmosféru.A jak na to tak koukám, drtivá většina tutově nerozchodila ten parádní konec, protože jinak si těch mínus 10procent vysvětlit nedokážu.Koukejte na Bořka stavitele,ju? ()

Wysch

Velice dobrý snímek, který má několik faktorů, kvůli kterým normálně dávám pět hvězd, ale tadyhle jsem si dal rezervu, pač druhé shlédnutí rozhodne finálně. Ale!! Výborný Jude Law, výborná hudba a její nápadité vtažení do obrazu, díky čemuž nakonec po shlédnutí taky pomáhá rozluštit závěr; vynikající dávka vtipu a suchého cynismu a hlavně skvělý závěr. Ten skutečně nemá chybu. Musím přiznat, že jsem ho vůbec nečekal, byl jsem jím nejen mile, ale téměř šokovaně překvapen a skutečně Repo Men téměř nemají chybu. Tak proč jen čtyři hvězdy? Asi proto, že při sledování jsem tak nějak necítil pořádný drajv, pořádnou šťávu, něco se sice furt děje a některé scény jsou skutečně nápadité (viz zabití psacím strojem, řadím to k nejzajímavějším způsobům zabití ve filmu, byť stále vede prase z Districtu 9) a atmosféra je taky hutná, ale přesto tak nějak postrádám skutečnou energii. Možná to je způsobeno tím, že jsem poměrně unavenej čekáním na nejbližší ranní vlak, ale prostě... prostě jen za čtyři. A sprostě se přiznám, že jsem využil nabídky sousedů na netu a film shlédl jako blu-ray, pač českej distributor se znovu předvedl. ()

zlabus

Repo Men byl pro mě jeden z nejočekávanějších projektů letoška a stává se zatím výrazně největším zklamáním. Že se bude jednat o tisíckrát viděnou historku jsem očekával, ale doufal jsem alespoň v solidní klipovou režii. Bohužel té se mi nedostalo a snímek je jedno obří neuvěřitelně blbé klišé. Palce nahoru snad jen za gejzíry krve a Sing it back od Moloko. ()

SaNcHeZ_cz

Scénář ač vcelku slušný rozhodně postrádá originalitu ale nepostrádá slušnou akci i některé velmi povedené momenty. Když k tomu připočítáme velmi slušné herecké obsazení a povedenou režii, i když občas lehce zavánějící rutinérstvím, z Repo Men se zrodila vcelku povedené žánrová podívaná která neurazí a místy i potěší. I když se vám místy bude zdát, že tohle už jste někde viděli. ()

MartinezZ

23.7.2010 ~ Maminka mi vždycky říkala: Nemluv s cizími lidmi, nesedej si k cizím lidem do auta, neber si od cizích pánů bonbóny a nepůjčuj si, pokud to není bezpodmínečně nutné. Autem nejezdím, bonbóny si kupuji sám, cizím lidem se do životů necpu a když na něco nemám peníze, tak si to prostě nepořídím. Kdyby se tím posledním pravidlem řídili všichni ti, jenž nyní leží v krvi mrtví kdesi na podlaze, neleželi by v krvi mrtví kdesi na podlaze. Jenže jako by měli na výběr. ~ Budoucí svět se ani zdaleka nepodobá tomu z pozemského Star Treku, naopak, prachy jsou všude a pořád. Jen ta věda se trochu posunula a díky ní nemusí už umírat tolik lidí jen proto, že jim selhal nějaký orgán a oni se nedočkali dárce pro transplantaci. Nyní je možné si nový potřebný orgán koupit. A když nemáte potřebný obnos v bance, koupíte si jej na splátky. A když nemáte potřebný obnos na splátky, vezme si orgán "ústav" zpět. A nikoho přitom nezajímá, že ho máte zrovna v sobě. Od toho je tu Jude Law a Forest Whitaker. ~ Tihle dva mají za úkol najít a vzít si zpět orgán, který jeho majitel není schopen splácet. A práce je to morbidní a krvavá, protože ne každý je ochoten si jen tak, během stání ve frontě, nechat vyndat třeba játra, že. Oba jsou vlastně legálně zaměstnaní vrazi. Jude má ale doma s manželkou a dětmi problémy, je neustále "v šichtě" a doma jen sporadicky, navíc ta práce není zrovna to nejúžasnější na světě. Jude tak kouká, kterak změnit pracovní post, aby mohl uspokojit manželku a mít více času pro rodinu. Foresta tohle ale netrápí, jeho ambicí je být lepším a svoji práci si náležitě užívá. Jude tak opouští dlouholeté pracovní partnerství a přijímá poslední kšeft před odchodem do obchodního oddělení. Bohužel pro něj se něco zvrtne a Jude končí v nemocnici. S umělým srdcem. Dostane sice nové, ale rozhodně to není zadarmo a plat obchodního zástupce není takový, jaký by být měl a navíc Jude už nemůže od lidí získávat jejich orgány zpět. Sám jeden má a uvědomuje si, že si zpět nebere majetek podniku, ale že vraždí. Netrvá tak dlouho a je nutné srdce vrátit. Jude to v plánu nemá, Forest ano. Práce jako práce. ~ Velmi zajímavý nápad, velmi zajímavé zpracování, velmi neoriginální průběh děje s jednou kotrmelcoidní scénáristickou berličkou a na můj vkus trochu příliš brutální. Ohledně možnosti výměny orgánů mi to trochu připomínalo 'Minority Report', ale to doopravdy jen okrajově, s ním toto nemá nic společného (to mi jen tak proběhlo hlavou). Po dokoukání tak za sebou budete mít další námětem zajímavý film, kteréhožto dějové podrobnosti se nedlouho po zhlédnutí vytratí z hlavy. A nebude to tím, že dlužíte za mozek. ()

mysiak

Predpoklad, že tento film prepadne bol jasný od začiatku..pretože nie je cielený na mainstreamoveého diváka...ale svojich divákov si tento vcelku originálny film nájde..pretože čo je jednoduchšie, ako ukázať surovú budúcnosť, kde sa vraždí pre zisky korporácie a berú sa orgány...Jude Law exceluje vo svojej roli akčného hrdinu, ktorý sa bohužial na konci zmení na heroickú drámu...akčné scény sú zvládnuté dobre, príbeh takmer do konca filmu tiež..ale potom príde skrat..a je to len nadpriemerný sci-fi akčný film... ()

Lamiczka

Drsný thriller z budoucnosti, kde se místo ledniček na splátky prodávají lidské orgány. Některé vylepší design člověka, některé jsou ovšem životní nutností, bez které by jinak člověk nepřežil. Repo muži v hlavních rolích – Jude Law a Forest Whitaker – jsou dokonalí a v klidu zvládají utáhnout akci celého filmu. Oběma jde hraní od ruky, u Juda jsme již všichni zvyklí (zatím jsem s ním neviděla žádný vyloženě špatný film), Forest mě příjemně překvapil. Přestože v celém snímku jde především o akci a až v druhé řadě o nějaký ten příběh, nese film vcelku zajímavou myšlenku, kterou lze implementovat i do dnešní společnosti, kdy mnoho z nás pořizuje věci na splátky a pak se dostává do nepříjemných potíží. Které zatím nekončí tak tragicky, ale jisté poselství v tom je. Romantická linka mezi Remym a Beth (Alice Braga) je do příběhu velice vhodně a především strategicky zasazena, tak aby film doplnila o další zajímavou sociální vrstvu. Samotné finále filmu velice rychle graduje a eskaluje do fantastické akční přestřelky, která je zakončena jedním velkým WTF okamžikem. ()

Popluh

Výborná práce s divákem, na nic moc rozpočet poutavý vizuál, perfektní obsazení a skvělá a neotřelá práce s hudbou z Repo mana dělají přeci jen nadprůměrnou proti-systémovou utíkací sci-fi. Jude Law se navíc osvědčil jako prototyp akčního hrdiny s charakterem, kterému tu krvavou spoušť která po něm zůstává bez problému uvěříte. Doufejme, že se Miguel Sapochnik brzy zase s něčím přihlásí. 75 % ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)