poster

Barva kouzel (TV film)

 • Velká Británie

  The Colour of Magic

 • Slovensko

  Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

 • Joe321
  ****

  Jak Lehké fantastično tak Barva kouzel jsou velmi pěkné knížky (Mrakoplaše mám hned za Hlídkou) a tak jsem byl velmi zvědav na zpracování, i když chápu těžkost takové činnosti. Rovnou řeknu, že výsledek je uspokojující, ačkoliv něco tomu chybí. Otec prasátek je lépe dotažený, Barva se potýká s poněkud zvláštním stříhem příběhových linií a ani se zde nepovedlo moc úspěšně převést humor vlastní Pratchettovi. Některé zastávky hrdinů jsou uspěchané a kdo nečetl předlohy podle mě musí být občas trošku dezorientovaný. Pratchett se převádí na filmového zpracování, za to jsem rád a doufám, že se konečně dočkám té Hlídky. /mágové přivolali Smrtě/ - "I was at a party, you know." ... "I hope it's a good party!" - "I think it might go downhill at midnight." - "Why?" - "That's when they'll be taking my mask off."(22.4.2008)

 • zipper111
  ****

  První Terry Pratchettovka. Druhá, kterou jsem viděl sfilmovanou. Původně jsem nechtěl, protože už mám svět Zeměplochy naprosto vyrýsovaný ve své fantazii, ale přece jenom jsem se koukl, i když se strachem, že moje představy ztratim :) A byl jsem docela spokojenej, svět na zádech Velké A'Tuin je vykreslen překvapivě hezky a tak jsem si mohl docela vychutnat příběh, který se povedlo přenést do scénaře v celku dobře. Nejvíc mě potěšil asi hlas Smr'te v podání pana Christophera Lee.(30.9.2008)

 • Noviik
  *

  To má být pokus o vtip? Něco tak tragicky nudného a neuvěřitelně hloupého jsem dlouho neviděl. Asi mám smůlu na filmy, které jsou považovány za něco úžasného, viz. Transformers a podobné blbosti. Jediné co si pamatuju je ten příšerný Mrakoplaš. Jednu hvězdičku dávám za herecké obsazení v čele s Christopherem Lee.(9.6.2008)

 • Shadwell
  **

  Na Hollywood příliš neokázalý, na evropský film příliš pošetilý, na kouzelnickou fantasy příliš nemagický, na komedii příliš impotentní, na ambiciózní adaptaci příliš dekorativní. Zkrátka a dobře, že si někdo nandá klobouk, z něj ještě nedělá mága. Obzvlášť když takový představitel Mrakoplaše čerstvě vylezl z kurzů herectví a předvádí hotovy ochotnicky martyrium.(8.5.2008)

 • SoolenJV
  ***

  Převést knihy Terryho Pratchetta, aby byl zachován jejich styl, humor a gejzír nápadů, je přinejmenším velmi obtížné, ne-li vůbec nemožné. Tento film dělal co mohl, s prvními Zeměplošskými knihami se vyrovnal po svém, něco ubral, něco přehodil a něco přidal. Na televizní produkci překvapí slušné efekty, herecké výkony jsou dobré, Sean Astin je přímým ztělesněním svého knižního předobrazu, ale nejlepší je Barbar Cohen, stejně jako v knize.(16.7.2009)

 • - Většina lidí, co hrála rozzuřený dav "Star people" a zákazníky v hospodě "Prokopnutý Buben", jsou Zeměploští fanouškové. (Bakllazaan)

 • - Jedná se o zfilmování dvou knih, které na sebe navazují. „Barva kouzel“ je předlohou první části filmu a „Lehké fantastično“ té druhé. (artuš)

 • - Herec Richard da Costa (Zavazadlo) hraje též Knihovníka. Pro tuto roli samozřejmě studoval v ZOO pohyby skutečných orangutanů. Mimochodem v tomto snímku není nikdy vidět v lidské podobě. (Bakllazaan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace