poster

Barva kouzel (TV film)

 • Velká Británie

  The Colour of Magic

 • Slovensko

  Terry Pratchett: Farba mágie

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2008, 190 min

 • bukowski83
  *****

  Hravá fantasy pohádka, která nadchne nejen svou nápaditostí, ale také perfektní výpravou za kterou nebyly vyhozeny milióny a na kráse jí to absolutně nic neubírá. Spousta geniálně vykreslených postav a i když jsem předlohu nečetl, vychutnal jsem si Barvu kouzel dokonale. Smrtka přidává pátou hvězdičku jako nic. 75%(5.8.2011)

 • Morzael
  ***

  Celkem slušné na to že to mělo tak nízký rozpočet. Ale i tak, Mrakoplaše jsem si představoval jinak, než jako stoletého starce, bylo to dost osekané, bohužel i o dobré vtípky. No každopádně, nekoukejte na tento film pokud jste nečetli knihu, protože jinak si budete o chudákovi Pratchettovi myslet divný věci...(1.4.2009)

 • kagemush
  ****

  Objektivně tak okolo 50% (už kvůli mizernýmu castingu--neměl by taková vybírač herců nejdřív si přečíst něco od pana Pratchetta a pak teprve obsazovat role?, nemusel by potom tolikrát šlápnout do .....). Když se mi ale celkem v pohodě podařilo potlačit slabší chvilky (takže většinu času) filmu a užít si to málo z Terryho co bylo a Cohena zvláště, dám 70%,a taky proto,že je zatím Pratchetta tak málo ve filmu.(27.3.2011)

 • mat.ilda
  *

  Táááák nezáživné, že jsem přes veškerou snahu nebyla schopna si vzpomenout, o čem to sakra bylo, až jsem si přečetla popisek, tak mně trochu svitlo, vzpomněla jsem si však jen na želvu, která nese Zeměplochu a Smrťáka, ten jediný byl povedený a směšný, jinak nuda od počátečních titulků až po konečné, kde jsem s hrůzou zjistila, že "to be continued". To ale už naštěstí neuvidím.(1.3.2009)

 • Hellboy
  ****

  Na Barvě kouzel je (na rozdíl od Otce prasátek) vidět, že Vadim Jean dostal na svůj projekt mnohem více peněz, hraje zde více známějších herců (Tim Curry, Sean Astin, Jeremy Irons...), Smrťě mluví Christopher Lee a trikové scény jsou opulentnější. Přestože je to pořád ještě docela zmatek, dá se na to dívat snadněji, než právě na Otce prasátek. Pořád se ale ještě jedná spíše o film na experimentální rovině, přičemž oním experimentem myslím podivnou touhu adaptovat Pratchettovy knihy (Barva kouzel a Lehké fantastično) snad stránku po stránce.(6.6.2011)

 • - Britská verze má 184 minut a americká jen 132 minut. (Terva)

 • - Vadim Jean, ktorý režíroval aj predošlý film zo série Zemeplochy Hogfather, využil aj niektoré lokality použité v minulom filme pre zabezpečenie kontinuity. Napríklad scény vo veľkej sále Neviditeľnej univerzity boli tiež natočené v krypte Guildhall, v Londýne. (Greenpeacak)

 • - Film měl premiéru v Curzon Cinema v Londýně 3. března 2008. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace