Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiální text distributora)

Aven

Strašně povrchní, roztahané a nudné, bez snahy jít hlouběji do charakteru postav, nedej bože do vysvětlení jejich pohnutek. Trailer mě dost namlsal, o to víc mě mrzí, že ve filmu není nic "navíc" - v podstatě všechno zajímavé je právě v traileru. ()

venalce

Tohle byl jeden z nejdivnějších filmů, co jsem v poslední době viděla. A tentokrát to nemyslím jako lichotku. Páni, já myslela, že nejdivnější upíři jsou v Twilight sáze! Omyl! To jste ještě neviděli zdejší bojové nehty (!) a nejpodivnější způsob přeměny na upíra, jaký kdo kdy vymyslel. Kam se poděly tradiční upíří zuby? Vyšly z módy? A k samotnému filmu: Nejprve to vypadalo na průměrný film, pak se to zlepšilo až k nadrůměru, ale nakonec z toho vyšla podprůměrná slátanina. Asi jako když smícháte podivnost twilitovských upírů (lehce říznutých těmi tradičními) s Percy Jacksonem nebo Eragonem a přidáte trochu laciného moralizování. Výsledek si jistě domyslíte sami. Jediné, co bylo sympatické, byly ostatní "zrůdy", ale žádná z nich nedostala dostatek prostoru, abyste ji lépe poznali. Pravděpodobně budete na konci s dojetím vzpomínat na Drákulu nebo Interview s upírem...a možná...možná si vzpomenete i na Twilight a ze srdce mu odpustíte. ()

lykan9

Nevím proč, ale když jsem Upírova pomocníka viděl v roce 2009, tak se mi utkvělo v hlavě, že se mi líbil. Když jsem se však podíval nyní, tak mi tento film nijak dobrý nepřišel. Možná je to tím, že filmů podobného žánru jsem viděl již mnoho a tento musím nyní řadit do skupiny méně povedených. Možná, kdyby měl tento film tenkrát úspěch a natočilo by se pokračování, tak by docházelo ke zlepšování jako v případě Harryho Pottera, ale takto je to průměrná pohádka bez špetky originality. ()

Ichabod

Výborný výlet mezi řadu monster, kde nám nehrozí pobledlí homosexuálové nebo pseudopřekombinované vztahy a osudy maníků s hůlkou. Vampire´s assistant je svižně natočený, ještě lépe obsazený (John C. Reilly jako upír je skoro tak přirozený a trhlý jako Christopher Lloyd v Back to the Future a bude neméně pevným bodem v této plánované quatrologii). Solidní soundtrack a vesměs fantasy komediální atmosféra diváka po sto minut udržuje v příjemné atmosféře. Snad se sérii bude dařit zatímco ty ostatní upadají. Nevím jaký měl film rozpočet, ale dojem z něj je rozhodně dobrý, efektů je dost a vypadají dobře a pár záběrů je rozhodně výborných. ()

Mr.Dogman

Tohoto filmu jsem se nemohl dočkat. Knižní Darren mě chytl natolik, že jsem poslední díly série přečetl za necelých čtrnáct dní. Těšil jsem se tak, že už jsem předem věděl, že to nenaplní mé očekávání. A bohužel je to nenaplnilo. Tedy ne úplně. Upírův pomocník je zpracování,o které by jiné knižní předlohy mohly žadonit (že, Eragone) , ale protože Darren je srdcovka, vždycky jsem si říkal: ,Tohle by šlo přece natočit jinak, líp' nebo ,Proč jsem sakra dávají tohle? Vždyť to se stane až dlouho po tom'. A právě ten druhý údiv je hlavní příčinou, proč jsem měl někdy výhrady. To, že se Steve přidá k.... je v knižní sérii odhaleno až v polovině, a přijde to jako velký zvrat, zatímco tady je to jasné už od začátku. Nebo to, že se pan O.Sudd přiklání k Vampýrům, je taky smutné, protože v knihách je zprvu krásně neutrální. Další věci, co mi vadili, se již nevztahují k tomuhle, ale k tomu, že se vše děje moc rychle. Naštěstí to je jen problém první půlky, a od té doby co je Darren v cirkusu, se vše dostane do správného tempa. K hercům nemám žádné výhrady, všichni hrajÍ dobře a Salma Hayek ve filmu působí jako krásná perlička. Hudba je někdy zdá se mi až moc dětská, ale dá se to překousnout. No řeknu vám - když jsem začal psát tenhle komentář, byl jsem rozhodnutý, že dám čtyři hvězdy. Když tak nad tím ale přemýšlím, film je svižný, zábavný a oproti ostatním fantasy (právě typu Eragon) je to vlastně lehký nadprůměr. Takže za pět ;) DARREN SHAN FOREVER! :) ()

blackJag

Paul Weitz se stejně jako jeho bratr Chris pustil do adaptace dětské fantasy (MADAME OKTA Darrena Shana vyšla i u nás) a jako u ZLATÉHO KOMPASU i tady není výsledek nic moc. Slibné obsazení naprosto nevyužité, John C. Reilly se na svou roli moc nehodí, děj je sušší než suché z nosu a finále je vyloženě o ničem. Už trailer naznačoval, že nepůjde o nic světoborného a taky že nejde. S přivřením všech očí pavoučice Okty těžký průměr. Nedivím se distributorovi, že uvedení v našich kinech nakonec vzdal, protože na toto by se davy nehrnuly. Zaslouženě. 50% ()

Guzo

Mám z toho poměrně rozporuplný dojem, asi to bude tím, že předlohu vůbec neznám (ani jsem původně nevěděl, že to podle nějaké bylo). Ale co se tedy týče jen filmu, místy to bylo takové nemastné neslané, příběh mi přijde, že tam je jen "aby se neřeklo", děj se neposouvá dál plynule, ale nárazově a trošku vyumělkovaně.. Nicméně na další díl se klidně podívám a hudba se mi líbila.. ()

Kosmik 1

I já se přidávám do klubu uživatelů, jenž tenhle film hodnotí jako oddychovku. :) Příjemné fantasy, které pochytilo od každého něco. Taková všechochuť. Není to žádné béčko a ani se tak neprojevuje, zároveň ze sebe nedělá trhák, kterým také není. Jedná se o průměrné fantasy zaměřené spíše pro mladší publikum, avšak mě se líbilo taky. Pár nápadů bylo originálních, ale spousty jsme již někde viděli. Pokud ale bude pokračování, tak si na něj rád počkám. Možná, že tu může být skrytý potenciál a úplně bych Upírova pomocníka nezatracoval. 60% ()

Puyi

Tajně jsem očekával něco jiného, lepšího, ale nemohu říci, že bych se nějak zvlášť nudil. Prostě jsem asi jen doufal v trochu větší blbost, tedy trochu více vtipu. Závěr filmu hodně stylový, ale to už nemohlo nějak vynahradit průměrný celý film. Dávám tři hvězdy, sice silné tři, ale jen tři. ()

zolo23

Škoda, veľká škoda druhej polovice filmu ktorá upadá do predvídateľného stereotypu. Veľmi dobre zvládnutý film hlavne po vizuálnej stránke(tie obludky a hlavne ich schopnosti boli urobené fakt výborne). Pre mňa osobne príjemné prekvapenie. John C.Reilly si úžasný:-) 7/10 ()

BMAJTZ

Bohužel to nefunguje tak jak bych si představoval, že by to fungovat mohlo. Kdyby se to bralo trochu víc vážně bylo by to precijenom lepší. ()

ZkuKol

Není to žádný zázrak, ale nelze tomu upřít originalitu a nápaditost. Obsazení je velmi sollidní, Paul točit umí a soundtrack alá Elfman sedí. Žel na scénáři je vidět, že spojuje 3 knihy dohromady a jak to všechno dopadne se nedozvíme, protože film hluboce prodělal. Je to trochu škoda, ale upíři nikdy holywood neopustí, tak není třeba smutnit. Darren je hodný hoch, dokud neukradne pavouka, co málem zabije jeho nejlepšího kamaráda, pro jeho záchranu musí obětovat svůj dosavadní život, aniž by tušil, co dalšího ho ještě čeká... 55% ()

MiaMoonlight

FUJ ten český DABING. Toto se nám opravdu nepovedlo. Naopak film je povedený, i když mě mrzí, že jsou dvě Shanovi knihy hozeny do ejdnoho filmu, protože chybí spousta skvělých a napínavých okamžiků, tudíž si knihu užijete mnohem víc. Nicméně každý ví, že to tak je vždy, když je k filmu knižní předloha. Takže tuhle mojí připomínku ignorujte a stahujte/kupujte/půjčujte/shánějte(v originálním znění). ()

sedm.1

Konečně zas po dlouhé době film,který mě opravdu potěšil a nadchnul.Moc jsem o jeho existenci,natož o knižní předloze nevěděl,ale takovéto překvápko,to je prostě paráda a balzám na duši.Kouzelný a okouzlující příběh,kde se mísí akce,fantasy,romantika,humor a to vše je zabaleno do "burtonovského" stylu,nádhera.Od první minuty zábavná a dějově strhující jízda,pohádka pro děti i dospělé(ikdyž podle mě dospělí si to vychutnají daleko více) a především jeden z nejstylovějších snímků za hodně dlouhou dobu.Byl jsem naprosto ohromen úžasnými a sympatickými herci a třeba takový John C.Reilly odehrál svou životní postavu,neskutečná role,bomba.K tomu excelentní atmosféra,nehorázná spousta vychytávek,ultraoriginálních postaviček a strhujících scén.Celé to prostředí "cirkusových zrůd" mě naprosto omráčilo a více než nadchlo a chtěl jsem stále víc,daleko víc.A zde nastává možná největší problém.Upírův pomocník totiž jasně celým svým dějem směřuje k nejednomu pokračování(což je jasné i z literární předlohy) a já mám obavy,aby vůbec nějaké vzniklo(díky mizerným výdělkům),neboť je v tomto prvním díle mnoho načnuto a připraveno pro další dění,rozvíjení postav a celé mytologie a bez vzniku pokračování by byla vlastně i existence a význam tohoto parádního filmečku téměř zbytečná. ()

DavidS.

Další zubatá teen rychlokvaška, která se nese na komerční vlně Stmívání a spol., ale spíše než na romantiku vsází na "pohádkovost" a snad i na o něco mladší publikum... Kdyby se přitlačilo na bizarnosti i humoru a mlaďoši byli více charismatičtí, tak by to bylo snesitelnější...Takhle mi bylo jen líto C.Reillyho a dalších...Dafoe, zdá se, začal upíří role sbírat :) Litr krve za něco podobného Shadow of the Vampire... ()

jondoe

Slusna oddychovka ako stvorena na zabitie vecera. Len je skoda, ze znamejsi herci boly malo vyuzity (Hayek, Dafoe, Watanabe) a tak povediac boly len do poctu. Za to ma prijemne prekvapil John C. Reilly, ktoreho som doteraz poznal ina z vedlajsich uloch. Filmu nechyba vtip a akcia a zabavnych monstier je tu ako maku. Film je toceny pre nastrocnych divakov, ale aj dospelejsi divaci, ktory dokazu povolit uzdi svojej fantazii a vypnut mozog si ho mozu plnohodnotne uzit. ()

Herráček

Cirque de Freak... To je tak jediný, co tomuhle jde věřit... Příšerky tam jsou... Někdy víc příšerkovitý a někdy míň... Ale mám z toho nepříjemně nekonzistentní dojem... Ty malý mršky tam teda byly proč..? Jen abychom se jim zasmáli..? A ty velký mršky byly dost nudný... Jen trochu odlišný pohled na krevpijící zubatce v týn hávu... ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?