Radoušek

John Carter: Mezi dvěma světy - tenhle film je u mě opravdu mezi. Abych řekl pravdu už dlouho mě film nezaujal, ale zároveň i zklamal. Největším problémem je pro mě představitel hlavní postavy - Taylor Kitsch prostě není herec. Je obrovská škoda že studio nenašlo jiného charizmatičtějšího Johna Cartera. Dalším problémem je scénář, rozhovory mezi postavami jsou prostě napsány idiotsky. Ale abych jenom nenadával musím poukázat i na klady filmu. Po technické stránce je film velmi kvalitní a i příběh má své kouzlo a klidně bych si zašel na pokračování a Lynn Collins je jako princezna velice ucházející a na Mars bych se kvůli ní taky rád vrátil :-D ()

Mayusko

Vizuálne efekty super,príbeh dost predvidatelní.Kitsch sa roly Johna Cartera zmocnil na moje prekvapenie skvelo a sadlo mu to.Krásna Lynn Collins mu dobre sekundovala a skrášlila každú scénu.Jediné čo mi prekážalo bola stopáž . Malo to byť o 20 min kratšie a filmu by to len prospelo. PS:Chcem takého "psíka" ako Woola:-) ()

pavont

Obavy boli zbytocne, skor ako vykradacka to posobi ako pocta znamym hitom a naviac Taylor Kitsch prekvapil. Spusta dobrych napadov a woola je proste bozia. ()

mansonn

Natocne podla knihy len lutujem ze to nebola kniha od Moorcocka - Mesto selem, ktory je uplne na ten isty namet len dej na marse je lepsi. K filmu dodam ze ma dej, vyber hercov je velmi dobry, super efekty a oplati sa vidiet, otazka je ci zaujme tento film miesto v mojom archive, popravde povedane neviem neviem, nezanechal na mne velky dojem.Skusim este raz pozriet o par dni, samozrejme treba si utvorit vlastny nazor ()

Chizkiyahu

"Connoisseur" filmů z tohoto filmu bude zklamaný, protože John Carter neztrácí čas hovadinami typu "Je dobro lepší než krásno?" a "Je prázdný život ještě životem?", které se líp hodí do buddhistických chrámů. John Carter nezná strach a nezná milost. John Carter chce svou jeskyni zlata. A... u Johna Cartera jsem se bavil tak, jak jen je u filmu možné. Důvodů je mnoho - JC (vidíte paralelu?) se nestará o to, že je místy klišovitý. Ještě si z toho sám udělá šprťouchlata a bez ohlédnutí jede dál. Knižní předloha je zpracována hezky a filmu přizpůsobena, aby bylo na co se koukat! (resp. aby toho bylo ještě víc!) Nevyskytuje se tu žádný dialog v moderním stylu, kde se hlavní hrdina podívá do prázdna řekne neskutečně pitomou hlášku jako "Moje rodina je mrtvá" nebo "Mě bohové opustili" a další one-linery, kterých akční scéna nešetří. Místo toho šetří dechem, aby se mohl prodírat haldami mrtvol, skákat po městech, znesvěcovat chrámy, bojovat ve vzduchu, ničit životy a mnoho dalšího. To všechno dělá způsobem víc než příjemným a hlavní postavy ze všech sil pomáhají. Záběry se strefují přesně do "takhle to je dobrý, konec", takže ani akční souboje, ani krátké řečičky nejsou nudné, všechno kolem je nádherně barevné a jupí juchů a divák může alespoň v duši poskakovat radostí společně s Johnem. Možná to je béčko, ale na nic si to nehraje, což z něj z mého pohledu dělá filmové zjevení, ze kterého by se mohlo mnoho "oskarových trháků" poučit. Jako vzkaz prosím všechny hlupáky, co tu papouškují "Vždyť to je Avatar!" aby si porovnali století vzniku scénáře/ předlohy, přidali pár hvězdiček, nasadili své hipstr brýle a odešli se upít k smrti latté machiatto do starbucks. EDIT PRO BUDOUCÍ DIVÁKY A RECENZENTY: Pokud váháte, zda jít či nejít a orientujete se podle zdejších komentářů, tak nemohl jsem si nevšimnout, že pozoruhodné množství mála hvězdiček je založeno na nechuti se seznámit s pozadím filmu a předlohy před jejich zkouknutím (o to horší, že velké procento z těchto lidí se považuje za znalce či nadšence filmu). Proto prosím, abyste si našli alespoň velmi základní informace, pokud budete mít chuť následně zkusit ostrost svého pera/klávesnice na zdejších stránkách. Poté alespoň z mého pohledu nevyjdete jako ignoranti. (bez urážky, ale co je moc...) (o vykrádání Avatara se totiž u scénáře mluvit nedá, ledaže by měl pan Burroughs na počátku dvacátého století stroj času) ()

teseth odpad!

Nevím o co se vlastně tvůrci snažili. O fantasy - potom jim to jaksi celý nefungovalo a jedna věc popírala druhou. O romantický film - mezi hlavními hrdiny chemie nefungovala a už jsem hodně dlouho neviděl tak prkenou ústřední dvojici. Dobrodružný - chybělo napětí, překvapení a nějaká kulervoucí scéna. Akční - no tak v tom případě už jsou šmoulové superramba. Prostě film o ničem a nikom. Naprosto zbytečně drahá sranda, která skončí na levných dvd. Po shlédnutí filmu ve vás tenhle počin nic nenechá. Zbytečné vidět. ()

Mer-Em

No traileru č. 1 bych dal z fleku 5*, pouštěl sem si ho mnohokrát a nemoch sem se dočkat filmu, příběh mě natolik nadchnul že sem si dokonce stáhnul knížku v pdf a přečetl z ní jednu stránku a to většinou přečtu jen nadpis v novinách. A tak když sem konečně šel na film byl sem trochu zklamaný. Film byl místy trochu prázdný, možná by mu pomoho -20 minut. Vizuální stránka super, stejně tak herci, hlavní hrdina sympaťák od pohledu. I když je to možná divný u filmu nabitým trikama, tak se mi moc líbily scény ze země. Klidně bych si dal další díl, ovšem asi to nedopadne, škoda. Byl sem na 2D verzi páč sem si blbec nevšim že 3D je taky s titulkama, no nic počkám si na BD ()

Torak

Odkedy sa John ocitol na Marse som sa cítil ako keby som zapol počítačovú hru. Rôzne rasy od zelených "orkov" uctievajúcich hordu (najlepší boli orkskí sniperi) až nadľudskú rasu a samozrejme klasický boj dobra proti zlu. Staré a otrepané, ale bavenica. Kedže som knihu nečítal, tak to s ňou neviem porovnať. Ale pri filme som sa nenudil. ()

Sareman

Poměrně dobrý námět byl Hollywoodem překroucen na vesmírnou telenovelu. Jakmile si myslíte, že jste nějakou postavu pochopili, začne se chovat úplně jinak a ke všemu proti zdravému rozumu. Za dobré efekty a námět si to tři hvězdy zaslouží, ale nic podobného už dlouho vidět nemusím. ()

Libb

Vůbec jsem netušil, do čeho jdu, originál vůbec neznám a ani jsem moc nevěděl, o co má přesně jít. O to víc jsem z filmu nadšený - kdovíjaké složité dialogy mně nechyběly, postavy byly sympatické (ty správňácké, samozřejmě), děj měl po většinu filmu spád a vzhledem k tomu, že jsem neznal tento žánr, jsem opravdu nevěděl, co čekat v dalším okamžiku a závěr mě velice příjemně překvapil. Škoda jen podání v brněnské Olympii, to malinké plátno tomu hrozně uškodilo :-( ()

mmajjkii

Pro mne je tento snímek takový nemastný neslaný, ani neurazí, ale také Vás nezvedne z křesel, takže si myslím, že 3*, IMDb 6/10 jsou oprávněné a zasloužené. ()

Terminator666

Film byl průměrný v každém ohledu. Začátek byl takový kostrbatý, děj se zlepší až po polovině filmu. Hudba byla přijatelná. Výkony herců dobré. Nevidím důvod proč ho nedoporučit jako rodinný film. Film, který není extra třída, ale dá se na něj bez problémů koukat. ()

Mukade

prekvapenie roka, nečakane parádny filmík! údajne to je prepadák, tak som to začal pozerať len z núdze a......BOMBA!! supppper :) ()

fabregas1

Výprava, triky a vůbec vizuální a technická stránka filmu funguje na výbornou.Co se týče příběhu, tak je to už horší (prostě nefunguje), je to taková hra na honěnou.Andrew Stanton až příliš sází na vizuální efekty a zapomíná vyprávět příběh.Casting v tomhle snímku je stejný propadák jako je příběh.Taylor Kitsch a Lynn Collins mě nepřesvědčily, Mark Strong odvádí na malém prostoru svůj typický padoušský standard, Ciarán Hinds dostal ještě méně prostoru a takový James Purefoy tam hraje pár minut.Asi nejvíc jsem si zamiloval hnusněroztomiléhokurevskyrychléhojakože pejska jménem Wooloo (ten byl výborný).Přes všechny výtky by bylo nefér Johna Carterta zatratit, je to extrémně drahá a extrémě dlouhá sci-fi fantasy podívaná,která si najde své obecenstvo. ()

H3LLfire

Místy trochu přepálené scény, první hodina filmu docela dost nuda a mnoho nevysvětlených skutečností. Pokud se rozhodujete jestli koukat na tohle, nebo na něco jiného, doporučuji něco jiného :-) ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády