misiaq

I po druhom a tretom zhliadnuti ma tato sci-fi romanticka dobrodruzna vyprava velmi bavila, ma to chemiu a vsetko to pekne drzi pokope. Taylor Kitsch hra vyborne a Markovi Strongovi velmi sedi Rola zaporaka.... no a nehovoriac o princeznej Lynn Collins,. po opatovnom vzhliadnuti som to zhodnotil na plny pocet. nieco podobne sa uz vobec netoci a tym sa zaner zuzuje na par filmov kde jc kraluje ()

Merenre

Jako vypadá to pěkně aj se mi líbí ten žánr, ale nakonec je to strašná nuda. Podobně jak tu psal JASM sem udržel pozornost asi necelou hodku a ve zbytku filmu sem dělal všechno možné, jenom ne že bych to sledoval. Škoda...přitom to mohla být zábavná a svižná scifi vypalovačka ze staré školy. ()

Jack_F.

Ani erekce při sledování princezny nezakryje fakt, že je to tragická sračka. Dost dobře nechápu, proč tomu Verbal dal pět hvězd, když tam(mimo jiné) mají vojáci kostýmy jak z podfinancovaného péčka a navíc jsou jen odlišeni barvami jako v age of empires. :D Nudná srágora, omezená fantazie, debilně vypadající všechno od marťanů, po lodě, kostýmy, stavby..no vše až na princeznu. Jako je to pohádka, ale svatba ala známe se asi tak tři dny a jebat moji uhořelou bývalku je vážně na úrovni zvláštní školy. ()

meda2016

Předlohou je kniha Princezna z Marsu, která už byla v r. 2009 jednou velmi špatně zfilmována. Nyní lépe. Vizuálně opulentní triky o létání. Vzbuzuje zvědavost a tak jsem dokoukal s nadšením i s pohoršením nad očividnými chybami. Fyziku porušuje hybnost, setrvačnost, pevnost, akce a reakce - viděli jste Supermana, že?...Ale co, je to zábava. Trikové postavy připomenou Star Wars, mystika připomene ságu Galactica, válka připomene A... - na to si přijděte sami . A zákon silnějšího připomene, že silnější je ten kdo nemusí být čestný, zásadový, myslí na svůj prospěch a cíl. Jednání některých postav jsem nečekal a promyslel až později. Je jich 10, zbytek jsou davy. Film jsem nezatratil i když jsem si během sledování říkal, že je to fantasmagorie. ()

wdc

Pokud se vám líbil film Avatar, tak se podívejte i na toto. Unikátní prostředí a příběh. Nehledejte v tom logiku, je to fantasy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Api Ders

Když se vám nepovede obnovit Star Wars, rozhodnete se vytvořit něco nového. To ale v tomhle případě nebyl zrovna nejlepší nápad - anebo to nedělali ti správní lidé. John Carter je bezpochyby vizuálně dobře zpracovaná podívaná, ale scénář je opět dvakrát delší, než měl být. Navíc obsahuje mnoho nesmyslů a nedorozumění. Úplně samotný začátek příliš nenadchnul, ale jakmile se náš hrdina s Batmanovským hlasem probouzí na Marsu, dobrodružství začíná. Postupně je z toho ale pohádka a mísí se tu již tolikrát využité nápady. Do poloviny je to ještě celkem pěkný snímek, poté ale přichází absurd, trapnost a klišé. Ústřední hrdina je čím dál tím zajímavější postava, jehož tajemství však nejsou ani ke konci vysvětlena. A konec... o tom už radši ani nemluvím. To už jsem vypnul. ()

babuška

Nemám ve zvyku kritizovat kritiky jiných, ale to co někteří píšou je opravdu hrůza. Značí to o obrovské neznalosti knžní předlohy a srovnávání s typy filmu jako Avatar, Star Wars o pod. je v tomto případě ubohá. Vžydť Lucas sám čerpal z knih o Johny Carterovi. Knížky popisují Mars a jestli se alespoň Flipnic, někdy zajímal o geosložení této planety tak ať se nediví, že je tam písek a poušť. Více jak 100 LET, stará knižní předloha, je dodnes majstrštykem v žánru sci-fi a je jen škoda, že je smrsknutá do dvou hodin. Je pravda, že Stanton se zrovna nejlépe neprezentuje ale na rozdíl od Avatara nehraje na ekocity. Všem kdož nečetli knižní předlohy radím ne bděte ale čtěte. ()

Epco

Film mal byť úvodom k možnej sérii a je mi jasné že dobrý film potrebuje dobrého protivníka. Ale Mark Strong ako by sem nepatril. Našťastie sa nejedná o otrocký prepis prvej knihy Burrougsovej Marťanskej série, ale vytŕhanie kúskov z rôznych kníh tejto séria a ich násilné tlačenie do zoznamovacieho dielu tiež veľmi nepomáha. Myslím si že konflikt tak ako je nastolený v knihe by bol dostačujúci aj pre film. Načo pridávať Johnovi manželku a dieťa, ktoré nemajú na vývoj postavy skoro žiaden dopad a tak ďalej a tak ďalej. Skrátiť, vypustiť 3D a skoro 100 rokov starú látku inovovať iným spôsobom. ()

sha.piro

Co napsat o tomto filmu? Že i vcelku průměrné herečce Lynn Collinsové to v roli princezny Dejah nesmírně slušelo (i přesto, že její herectví by se dalo ještě pilovat)? Že Tharkové byli naprosto fantastičtí, 100x hezčí a přesvědčivější než ti pidloocí "Šmoulové" z Avataru? Že létající stroje, akční scény, bílé opice a spousta dalšího stáli za to usednout v sálu kina a nasadit si 3D brýle? Má vůbec smysl psát kritiku, nebo pět chválu? Nemá. Pokud se rozmýšlíte nad tím, zda na tenhle film jít, nebo ne, pusťte si v sekci "Videa" upoutávky s č. 2 a 3 a pokud vás nepřesvědčí ony, pak nechoďte. Pokud ano, jděte. Můj dojem z filmu jako celku nebyl v ničem odlišný od hodnocení ukázky. Věděl jsem, že budu muset brát s rezervou HULKovské megaskoky apod., ale co, v každé pohádce z říše fantazie a vesmíru musíte s něčím takovým prostě počítat. Já se vcelku dobře bavil. Normálně bych hodnotil jen třemi hvězdičkami a půl, ale překrásně modré oči princezny Dejah (oči byly v tomto případě pro mě tou princeznou), obyvatelé Marsu Tharkové, Bílé opice a kouzlo obou světů spolu s precizně zvládnutými akčními scénami (a také dosti zajímavý konec) byly velmi přesvědčivé, proto si zaslouží o něco víc... 80% ()

60_pod_nulou

Nádherná skoro pohádková podivaná. Chválabohyni tam nebyl skoro žádný patos ani trapnosti, dalo se to užít se vším všudy. :-) ()

hardridick

Na tento film som sa rozhodol ísť len tak zrazu. Nepozrel som recenzie, ani o čom to je. Zaujal ma názov film a povedal som si, že raz sa nechám prekvapiť. Neľutujem. Po dlhom týždni som sa konečne uvoľnil a bavil na slušnej úrovni. Samozrejme, ako každý podobný film, aj tu už človek dopredu vie, čo sa bude diať, no to na zábave neubralo. Efekty skvelé, hudba taktiež, chémia medzi hercami výborná. Scenár sa nevyhol "klišé" častiam, no na zábave to neubralo. Štyri * u mňa zaslúžene. ()

Pompeius

Když je braková předloha, brak jsem i očekával a dostal ho. Ale nesmírně zábavný, svižný, který si na nic nehraje. Dal bych 70%, ale systém pěti hvězd umožňuje jen 60 nebo 80%. A pak jsem si uvědomil - vždyť mě to bavilo mnohem více než ultranudný vyprázdněný a klišovitý Avatar, kterého jsem ocenil na 60% (a to jen díky vizuálu)! Takže čtyři hvězdy jsou tu a doufám, že bude i pokračování. Opravdu příjemná zábava. PS: James Purefoy malý prostor využil dokonale jako jedna z nejzábavnějších a nejsympatičtějších vedlejších postav. ()

nehoda

Přijde mi, jakože ho všichni chtěli pohrdlivě shodit, ještě než film byl k vidění. A předem sýčkovat a věštit, že bude špatný. Pitomci. V blockbusterech je o třídu i dvě lepší než Avatar, Transformeři, prakticky cokoli posledních pár let. ()

dwarwen

Viděl jsem v kině ve 3D. Po technické stránce to bylo téměř dokonalé, ale kazí to dost jiných věcí. Předloha byla ve své době jistě novátorská a průkopnická, ale dnes už to kouzlo trochu ztrácí. Hlavně mi ale dojem kazil hlavní hrdina. Nejdřív neumí ani chodit a po chvíli běhá a skáče jako by tam žil celý život. Jednou na plno skočí 30m a podruhé ze dvou kroků asi 300... jeho herecký výkon jako takový vcelku ujde a určitě bych vyzdvihl ty jeho vzpomínky z minulosti. Celkově vzato jsem asi čekal trochu víc, ale určitě to za to stálo. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády