Jon Baker (Dax Shepard) a Frank "Ponch" Poncherello (Michael Peňa) zrovna vstoupili do řad kalifornské dálniční policie. Každý ovšem z jiného důvodu. Baker je životem protřelý motorkář, snažící se dát do pořádku své zkrachovalé manželství. Nabubřelý Poncherello je zase agentem FBI v utajení, vyšetřující mnohamilionovou loupež, ve které může mít prsty samotná kalifornská policie. Nezkušený nováček a ostřílený policista společně tvoří značně nesourodý tým. Není proto divu, že na sebe problémy nenechají dlouho čekat. Naštěstí však kombinace Bakerova řidičského talentu a Ponchovy pouliční znalosti může přinést kýžené ovoce. Pokud však jeden druhého dříve nedožene k šílenství. (HBO Europe)

Hollohlaway

Tak to byla spíš parodie, jinak si tu tunu nesmyslů nedovedu vysvětlit. Pár scén ujde a Peňa je vtipný, ale ústřední pár je divný až moc a blbnou v podstatě bez příčiny. Tohle těžce zazdil scénář. ()

sedm.1

Zásadní problém této akční krimi komedie spočívá v tom, že akce je málo a stojí za hovno, krimi linka je vycucaná z prstu, působí naivně, nenápaditě a především nezáživně, a co se vtipnosti týče, ani jednou jsem neměl za těch sto minut potřebu se byť jen pousmát, natolik to v tomto ohledu bylo marné. Dax Shepard není příliš dobrý a ani zajímavý herec, a na režisérské pozici si svou reputaci tedy minimálně u mě určitě nenapravil. Celá tato podívaná je zpracována vážně nepoutavým způsobem, zápletka je kostrbatá, bez spádu, bez nápadu, bez živelnosti, v závěru s chybějící gradací, a to nezmiňuji otravné zvraty, opsané jak z nějaké učebnice klišé. Veškeré postavy tu pak působí jako stotisícátá kopie, a bohužel ani herci to celé příliš neoživují, i když alespoň ten Peňa si tu udržuje nějakou tu úroveň zábavnosti, ovšem jinak fakt bída. Také je nutné konstatovat, že film nedisponuje ani žádným stylem, atmosférou, či napětím, a jak jsem již zmiňoval, humor tu je až povážlivě nefunkční, kdy především ústřední dvojice se tedy snaží špičkovat, dobírat se a hlásit při každé možné příležitosti, nicméně zůstalo skutečně jen u marných pokusů, takže o vtipnosti zde nemůže být také ani řeč. Mě tento snímek zkrátka ničím neoslovil, a v podstatě se nedá považovat za nic jiného, než nezáživný, tuctový a ve většině ohledech nefunkční produkt, kterých je mnoho a mnoho dalších, jen ale tedy v daleko zábavnějším a přesvědčivějším provedení. ()

YoZo8

Od komédie Nekecaj a pádluj! sa Dax Shepard stal mojim obľúbeným komikom. Milujem tie jeho veľké biele zuby. Ten jeho priblblý výraz tvare a nezávislácku povahu. Takých ľudí mám rád aj v reálnom živote. Tých čo neriešia zbytočné veci, čo si vedia spraviť srandu z iných ale hlavne sami zo seba. Toto síce nebola komédia úplne podľa mojich predstáv, ale nasmial som sa až-až. Dax už má za sebou celkom zaujímavé režisérske skúsenosti, keďže sa nejedná o jeho režisérsky debut. Na obraze to bolo naozaj vidieť. Na mňa niektoré scény boli trošku drastickejšie a dialógy trochu vulgárnejšie, ale dá sa to odpustiť, keďže príbeh mal tempo a zaujímavé humorné momenty. ()

iXtr3m3

Nepoznám predlohu a ani ju poznať nechcem, toto hodnotím ako neškodnú buddy akčnú komédiu, niečo ako novodobejšia smrtonosná zbraň. Dax je sympaťák a Peňa je pán. Nenadchlo, neurazilo, ešte nejaké ich eskapády by som zvládol. :) ()

Gogo333

Taková ta klasická průměrná akční komedie okořeněná trochou nahoty. Na jedno kouknutí zabavilo a podruhé už asi vynechám. Děj docela utíká, akce ujde, vtípky takový průměr, sem tam nějaké potěšení pro pány a to je tak vše. ()

666Carnage

Nebyla to špatná komedie. Sice hned na začátku víte kdo je padouch ale byly tam momenty u kterých jsem se fakt zasmál. Dobré obsazení a i pěkný akční scény na motorkách. 55% ()

Hanys_

Jeden neumí jezdit, druhý neumí střílet. Fain oddechovka, která hodně těží z neustále hláškujícího tandemu Peňa-Shepard. Akce překvapivě docela dobrá, a mít to trochu lepší zápletku s padouchy, mohlo být ještě líp. ()

MiaMahoney

Tak co to máme v tomto nemastném-neslaném receptu? Pár pěkných záběrů ze slunné Kalifornie, v podstatě zfilmované pětkové GéTéÁčko, zhruba tři jakš takš úsměvné vtípky na celou stopáž, to celé ve finále okořeněné Paranoidní Černou Nedělí. A to jaxi k vyššímu hovnocení nestačí. ()

mkali

Perfektní one evening komedie, místy nelogická, místy super zábavná, každopádně znovu to asi vidět nemusím. ()

Flopik

Pohodový film na nudný večer pri ktorom sa občas zasmejete, ústredná dvojka mi sadla a akcia je natočená skvelo. Toho humoru mohlo byť ale rozhodne viacej, alebo respektíve mohol byť lepší. Akcia to celkom vynahradzuje a ja som sa celkom bavil. Medzi 3 a 4*, prikloním sa k lepšiemu. ()

BOURQUE

Začiatok veľmi nádejný, uprostred spíš plochý a na záver trošku viac adrenalínu. Jedná sa o „akčnú“ komédiu, ktorá nemá žiadne ambície, len trošku zabaviť ľudí. Dvojica M. Peňa a D. Shepard celkom sympatická. Po prvom videní slabšie tri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Hapretor

Vtipné jen v některých momentech. Bez těch trapných keců o sexu apod. by se to klidně obešlo. Jen na zabití času. ()

helloween93

Vtipná buddy komedie, která dokáže i v rámci žánru překvapit (useklá hlava na motorce, Peňovi ustřelené prsty) a nabízí zručně natočenou akci. V čem film trochu pokulhává, je místy děravý scénář, některé scény mi tam úplně nenavazovaly. Myslím si, že se známějším obsazením film mohl zaznamenat úspěch. Takhle film v kinech komerčně shořel. Btw, Kristen Bell tam mohla mít víc prostoru. Btw 2 - Dax Shepard mi tu místy připomínal Billyho Draga. 3* ()

MickeyStuma

Stejně jako u celovečerních snímků 'Miami Vice' či 'Jump Street 21' se i tentokrát jedná o filmovou vzpomínku na populární stejnojmenný seriál z roku 1977. Není od věci také připomenout, že se tvůrci k námětu v roce 1998 vrátili a natočili snímek pod názvem 'ChiPs '99', avšak stále se jednalo jen o televizi. Tato vysokorozpočtová akční komedie jako by vypadla z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Vše podstatné to má a v rámci tzv. buddy filmu ani nelze nic vytknout. Klasická atmosféra, klasický humor, klasický námět příběhu. Takže naprosto nic neznámého. Český divák to má stejně jako u 'Miami Vice' složitější tím, že původní seriál ze své doby v podstatě vůbec nezná, takže jako vzpomínka pro něj film prostě fungovat nebude. Snímek tedy nemá čím překvapit, ale na druhou stranu, proč to nebrat jen jako obyčejný zábavný snímek natočený stylem 90. let. Potěší svým humorem, nadhledem, akčností a diváckou rozvahou. Co chtít víc. ()

Kingjiri

Komediální dějová linka je dost užvaněná, což v zásadě nevadí, jen je škoda, že je aspoň trochu vtipnej přibližně každej druhej vtípek a fakt zábavnejch moc neni. Akce byla koukatelná, jenže moc prostoru nedostala (asi kvůli rozpočtu). Škoda, v případě přidání několika akčních scén by se totiž mohly zredukovat ty nepříliš funkční komediální. Podivaná ze škatulky "neurazí, nenadchne". Třetí hvězda za Rkovej rating, sympatickou buddy dvojku a pár solidních vtípků. ()

tranquill

"Přestaňte vojíždět Kaliforňanky a věnujte se svýmu případu!" S lepším scénářem mohla mít tato akční komedie na víc. ()

dakarin

Vidím zde několik stylů - 1/ bláznivá potrhlá komedie plná nápadů ... ovšem za 2/ nečekaně sofistikovaná satira různých aktuálních jevů a tentencí ... ale za 3/ vcelku nyní se často objevující hrubost za čarou a ta hranice se ještě posouvá --- to za 3/ mi neladí a nefandím tomu -> proto 40%, jinak dost dobrá kamera a spád, škoda... ()

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky