Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

hEROic

momenty vyborna akce, ale vsechno je tak hrozne splaseny a misty az trapny, ze z toho vznika Bckovej gulas... namet zajimavej, jen to chtelo uchopit trosicku stridmeji, konec no comment... 60% ()

sadlokan

B film s B hercema a s O hláškama.Wrestlingový herec bez možnosti dalšího vývoje,zábavnej asi jako radiátor.K.O.nejpozději v kole č.9 pomocí velmi efektního výlezu pod tramvajovou trolej.Dál už by mohl pokračovat jedině pod akční přezdívkou"Škvarek". ()

BeranSon

Námět je už tak trošku ohrané klišé, které by bylo rozhodně lepší, kdyby ubralo na tahu a akci. Herecky je to taky bída, John Cena v této branži nemá perspektivní budoucnost a jeho kamenný výraz mu prostě nelze jednoznačně věřit. Režijně a produkčně je to taktéž prach. -4/10- ()

P.J.2

Řekněme že v televizi nic nedávaj, vy si neumíte nic stáhnout, hry v PC nemáte, opravdu moc se nudíte a nemáte rádi přemýšlení ve filmech, přesně v tu chvilku vám doporučuji tento film. ()

MickeyStuma

Standardní akční snímek, kdy jedna akce střídá druhou, má to patřičný švih, napětí a dostatečný elán. Když se to rozjede, neexistuje jediná brzda, která by zmařila dějový rozjetý vlak. Námět však už je bohužel značně vyčerpaný a tak zde jsou mnohé dramatické scény, které jsme měli možnost vidět už v 90.letech. Např. scéna z nezastavitelnou tramvají je jak vystřižená ze snímku ´Policajt ze San Francisca´. I přesto se jinak jedná o povedenou akční popkornovou zábavu, která sice v jistých mezích nenadchne, ale ani neurazí. ()

Raziel_cz

Harlinova nadupanější verze Smrtonosné pasti 3. Je to vizuálně atraktivní, děj má tempo jako máloco, akce je napínavá a přehledná a samozřejmě je zde velmi solidně hrající John Cena. Jo, příběh není nic nového, ale finální zvrat mu dodává šťávu a dokazuje, že pro scenáristu to rozhodně nebyla banalita. Filmy financované WWE jsou obvykle dost průměrné. Tenhle je úplně někde jinde. ()

kvardis

Vic akce chybelo, hlavne bitek v kterych by John Cena urcite exceloval, ale bohuzel tim ten film ztratil.Tak jen cely film doufate v nadeji ze zaverecna bitka bude zadostiucinenim, ze jste vydrzeli az do 12th round... ()

ZackSawyer

Tak já teda nevím... dokoukl jsem to což o to, ale že bych u toho seděl nějak přikovanej? Vždyť už jsme to všechno ač trochu jinak všichni někdy někde viděli. No taková neakční americká blbůstka "akčnáček". A kde byly ty strhující kola? Dokonce 12? Byly vážně strhující? Pro mě teda nikoliv. ()

Skleni

Po mariňákovy som čakal znova jednoduchú akciu, ktorá to roztočí na plný plyn. No nestalo sa. Je očividné kto stojí za filmom. Naháňačky, výbuchy hádanky. Presne, keď spojíte nebezpečnú rýchlosť a die hard. John nieje super herec no takéto role mu idú. Scenár akoby písali špeciálne pre neho. "I will find u and i am gonna kill u" je síce krásna veta no v podaní takého Liama v Taken mi sedela omnoho viac. Neviem. Hádanky vo filme sa mi zdali jednoduché a keď aj boli ťažšie tak zasa John ich vyriešil jak keby ich sám vytváral. Záver ma osobne trochu prekvapil, ale neuspokojil. Možno tak kamera bola fajn. Ale to je asi všetko. 61% ()

darkreider

Kedysi na TV kmital jeden borec a nie nebol to Chuck Norris, ale Bruce Willis a Harlinova inšpirácia filmom Die Hard 3 musí byť jasná. Cez to sa ešte povzniesť dokážem, ale nesympatický Cena(musím sa pridať k hlasom, ktorý v tomto hercovi nevidia žiadnu osobnosť, len svaly) nedokáže ani minimálne nahradiť trojité eso Willis, Jones, Irons. Aspoň, že hlavný záporák bol cool. ()

Pacek

Celkem krutá honička s namakaným Johnem Cenou a vychytralým záporákem.Nudné místo tam nikde není,přesto věci trošku postrádají logiku a pár akčních scén....nezlobte se ale pokusit se zastavit tramvaj autem? Akční filmy mam vcelku rád,ale nesmí se to přehánět.Film neurazil,ale finále mi přišlo poněkud odfláknuté,jako by už scenarista neveděl,jak to správně zakončit.Cena by si měl najít něco kde skutečně uplatní svoji maskularitu.Třeba nějakou arénovku ala neporazitelný. ()

jacko

a vic ani tuk...par dobrejch scen, ale divna kamera...cena je fakt jatro a nechapu jak muze toto mit vic * nez treba tournament :/ ()

Kingjiri

Jsem rád, že Renny Harlin oprášil svý režisérský zkušenosti ze Smrtonosné pasti 2 a natočil solidní a místy oldschoolovou béčkovou akci, která jenom málo kdy ztrácí tempo a napětí. Scénářem jde sice o slušnou vykrádačku - proč jsem si jen vzpomněl při způsobu (úkoly zadávané prostřednictvím mobilního telefonu), jakým trápil záporák hlavního hrdinu na Smrtonosnou past 3 a Simon says?:). Tenhle motiv ale funguje pořád dobře, tak proč ho opět nepoužít. Dle očekávání se divák dočká několika přehnanejch scén a sem tam potrápí menší nelogičnost, což se ale dá v tomhle případě tolerovat. Trošku jsem byl v rozpacích z představitele hlavního hrdiny Johna Ceny, nakonec však jeho účinkování dopadlo obstojně (kam se na něj hrabe Steven Saegal:)) a vedle The Rocka tu máme dalšího obstojně hrajícího wrestlera. Už z traileru jsem se na 12 kol těšil a jsem spokojenej, protože jsem dostal přesně to, co jsem očekával, čtyři jistý hvězdy. ()

PEZ

Toto fakt nie. Keby islo len o sproste B-cko (resp. skor C-cko), tak ok, ale v tomto pripade nefunguje nic. Scenar ako cez generator, herci strasne prehravaju, John Cena proste nevie hrat, neda sa mu verit ani sekundu, policajti FBI uplne nedoveryhodni, cele strasne schematicke. Sa nestacim divit, ako tak skuseny reziser, akym Renny Harlin je (Die Hard 2 !!!), dokazal natocit tento akcny paskvil. Traslava kamera to uz len uplne zabija, mal som pocit, ze pozeram velmi nevydarenu cast slabeho serialu. Nehovoriac o tom, ze kazda scena nemala ziadnu logiku, vsetko sa odohravalo tak, ako scenaristovi vyhovuje. Nezvladnuty filmik, skoda - tesil som sa na brainless akciu, ale ostalo len pri brainless. ()

Torgal

Harlin vzal scenár Smrtonosnej pasce 3 a natočil svoju verziu. Fakticky, ono je to skoro jedna ku jednej. Dúfal som, že to bude druhý Vojak (upútavky v TV boli v tomto ohľade veľmi sľubné), čo je môj GP akčňák, no moje želanie ostalo nevypočuté. Záporák je podstatne slabší, nehláškuje ani nevybuchuje to tak ako by bolo treba, ale tempo filmu je slušné a bavil som sa. Stále je tu cítiť závan 90-kových akčných filmov a to je vec, ktorá je v dnešnej dobe už dosť zriedkavá. 6-/10 ()

Pingu

Srandovní akčňák plnej mozekrvoucích klišé, nesmyslnejch zápletek, ještě nesmyslnějších řešení a hrdinskym závěrem hodným přiblblym americkym filmům. ... :) ()

Ondr@932

Velmi vydařelý akční thriller se spoustou akce a napětí. Už dlouho jsem neviděl takto povedený akční film. Režisér Smrtonostné pasti 2 se předvedl v tom nejlepším světle :-) Jediné co musím vytknout je herec John Cena, který je nesympatický (má divný rypák :-D). Ale jinak super akční film! 75% ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)