Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

moviesfan

I zde se nedočkáme reálnějšího děje, kde by FBI rozhodně nenechala konat policistu na vlastní pěst a určitě by se sám neřítil ulicemi v hasičském voze. Nebo mi snad něco ušlo? Ať je to tak či tak, tohle filmu určitě nezazlívám. Jasně, je to jenom akční snímek, který však je dostatečně dobrý na to, abych vydržel necelé dvě hodiny stopáže sledovat jednotlivá kola o záchranu přítelkyně policisty (J.Cena) se zaujetím. ()

Torision

Je to stylovej rychlej akčňák, kterej má sypaťáka v hlavní roli i potřebnej drive, rychle uteče a dá se na něj v pohodě dívat. Dávám tomu ale jen 3* a to hlavně proto, že 4 už jsem dával lepším věcem. I když mi na tom v podstatě chyběly jenom hlášky a trochu lepší záporák. Asi nejsem tak náročnej. :) ()

corpsy

Štandardné akčné béčko, ktoré si požičiava so superhitov ako NEBEZPEČNÁ RÝCHLOSŤ či SMRTONOSNÁ PASCA 3. Najviac ma však mrzí, že kedysi akčný macher Renny Harlin tu podáva výkon hodný do ,,direct to DVD,, filmov a to čo niekedy vo svojich filmových peckách dokázal, tu vidíme len na malilinkej ploche. A podobne ani John Cena sa asi nikdy nestane veľkým akčným hercom. Na to by potreboval ani nie tak originálny scenár, ale lepšieho režiséra. ()

PauloZ

Solidní akční jednohubka. Cena běhá, skáče, řífí auta, střílý a celkem hezky mu to jde. Příběhově to taky neni hloupé. Takový mix Die Hard 3 a Nebezpečné rychlosti. ()

ladko

Taký The Marine bol omnoho lepší - 12 Rounds chýba lepší záporák a aj akcia sa mi zdala slabšia. A tých klišovitých momentov bolo na môj vkus trochu veľa. A mimochodom, čo mali znamenať tie neustále zábery na Dannyho nohu pridávajúcu plyn?(lame) Pointa celých 12 rounds ale bola celkom podarená, takže nakoniec aspoň za tri hviezdy. ()

mysiak

Toto mi chýbalo...mozgový výplach na ktorom sa môžem baviť, neriešiť a kochať sa dobrými zábermi..John Cena nie je žiaden herecký talent, ale pasuje do takejto role a to je hlavné a Harlin sa snaží vrátiť k svojim zlatým dobrý koreňom čo sa mu z väčšej časti podarilo..celkomo ide o veľmi solídnu zábavu, ktorá chýba v dnešných časoch.... ()

O.Peta

Až po filmu Legendary, který se mi líbil se zpětně vracím i k tomuto filmu s J. Cenou. Musím říct, že i mně film značně připomněl Smrtonosnou past 3 a Nebezpečnou rychlost, ale já to neberu jako vykrádačku již zmíněných filmů, spíš jsem rád, že se občas ještě něco takového natočí, zvlášť když se to povede jako zde. 12 kol mi přišlo i o dost lepší než třetí díl Smrtonosné pasti, jen ten závěrečnej zvrat byl už trochu moc. Jinak pro mě ale solidních 80% ()

golfoxovox1

Klasický ryze akční film... Jednotlivá kola byla celkem zajímavá a na film nenudil, ale zároveň nezanechal žádný hlubší dojem nezanechal, navíc se zde objevují prvky, které jsou recyklovány z mnoha akčních filmů včetně mé oblíbené a do jisté míry kultovní Nebezpečné rychlosti, i proto u mě tento film patrně zapadne do průměru. :-) ()

blackrain

John Cena je prostě akční hrdina tělem i duši bez bázně a hany. Nefláká se tady ani na chvilku. Jen, co se film rozjede, tak se samozřejmě rozjede i Cena a nezastaví se dokud toho bastarda nevyřídí. Vůbec mi nevadilo, že se v tomto filmu bez obalu vykrádají starší akční filmy. Sem se ty scény hodily. O nějaké pořádné zápletce taky nemůže být řeč. Tohle je klasická popcornovka se vším podstatným, co má taková zábava mít. ()

kaylin

Tohle by se mi i docela líbilo, kdyby to šlo ještě dál a bylo to trochu drsnější. Je zde ale celkem zajímavý nápad, že musí hlavní hrdina v podání wrestlera Johna Ceny plnit určité úkoly, aby zachránil ženu, kterou miluje. Není to zas tak moc originální, ale nápad to má a Cena je překvapivě dobrý. Moderní akční film? Proč ne, jen trochu víc násilí by to chtělo. ()

MATADOR

V dnešní době se už ani nedá najít dobrý akční film, tak jako tomu bylo v devadesátých letech a v těch následovných. 12 kol je akční bída a nebít několika málo dobrých scén, ze kterých si už žádnou nepamatuji, tak tenhle film stojí za prd. Je to docela sranda, že má někdo takovou představu o akčním filmu. ()

Thomassi

Celkem slušná akční jízda. Je pravda,že to připomínalo Smrtonosnou past 3 a další akční snímky, ale mělo to spád a od začátku až do konce jsem se docela bavil. Samozřejmě byly tady nesmysly a nebylo jich málo a hlavní hrdina byl dost těžkopádný. Ale jak říkám, svůj účel to splnilo a mně tento filmeček sedl. 65%. ()

m@rz

Hezká podívaná staré školy - styl Nebezpečná rychlost / Die hard 3. Ale ten styl Crank mě tam fakt štval a hlavně efekty na konci byly hodně mizerné. Škoda. Hodně pokazily podívanou. Taky mě fakt naštvala ta chyba - když pustím tlačítko na otisk prstu na 10 vteřin, tak to vybouchnete - tak bych mu urval ruku i s tím tlačítkem, ne? ()

FilmFan24

"12 kol" se tváří navenek jako áčková akční jízda, kterou díky prkenému J. Cenovi a scénáři málem doslova kopírující třetí Smrtonosnou past, není ani náhodou. Povedené akční scény paradoxně sráží rozstřesená kamera nápadně připomínající styl Tonyho Scotta. Dalším problémem je necharismatický protivník, kterého by - pokud by to dovoloval scénář - srazil John Cena pouhopuhým pohledem. Být osmdesátá léta minulého století jsou "12 Rounds" svěžím počinem pro fanoušky akčního žánru. Dnes jsou tak akorát filmem na jedno shlédnutí. ()

Derek

harlinovy to stale ide a dokaze natocit paradne akcne sceny i ked kvoli nie prilis velkemu rozpoctu sa tu dost striha tak ma clovek sem tam problem s orientaciou co je smutne pretoze v prehladnosti harlin vzdy patril k najlepsim, ale i tak je to hlavne vdaka nemu slusny akcny priemer tahany dole drevenym cenom a scenarom vykradajucim vacsinu akcnych filmov z 90. rokov. ()

Dexter1

Pri vykrádačke akčných klenotov som čakal aspoň nejakú podarenú a drsnú akciu a keď nie to, tak aspoň vtipné hlášky. Nič z toho sa nedostavilo. Áno peniaze sa do toho vrazili a výbuchy boli, ale akosi ma to nechytilo a jediný sympaťák vo filme bol práve záporák, takže mi nič iné nezostávalo len držať palce jemu. A Cenovi doporučujem vrátiť sa do ringu, lebo plátno vôbec nie je pre neho. ()

vegetol.mp

Slušné demoliční derby, které táhne dolů nedomyšlený scénář a totálně nevýrazný hlavní padouch. Jinak je ale tempo víc než slušné a Cena je na zápasníka překvapivě obstojný herec. Harlin odvedl slušnou práci. 70% ()

Patw

Celou dobu to byl dobrý akční film, který ani minutu nenudil. Co ale srazilo mé nadšení je přehnaný konec. A fakt že policista kvůli jediné ženě riskuje v ulicích životy ostatních lidí... trochu nereálné. ()

Skip

Když se tenhle film rozjel, byla to docela zajímavá akční podívaná, ale čím víc se to blížilo k závěru, tím víc se dostavovaly obavy, jaký ten závěr bude. Ty obavy byly bohužel oprávněné, protože závěr celý film totálně degradoval na obyčejný průměrný film, což je strašná škoda. ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)