Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

wikked

Mělo to potenciál béčkového andělského masakru, ale vznikla z toho pouze plytká skoro-akce s příšernými dialogy. Škoda Bettanyho a promarněné šance. ()

Wysch

No, tak to dopadá, když se snažíte být příliš dobří. Legie je sračka, o tom žádná, je to pořádný béčko, námětem i zpracováním. Dialogy se občas dají přežít, co se přežít nedá, to jsou monology. Užvaněné scény na střeše se kombinují s uboze nakroucenou bitkou třeba u auta. Myšlenka a závěrečná pointa je taky padesátkrát viděná a zpracovaná. Ale i když je to sračka, takovéhle sračky je potřeba mít. Protože pak si klučina, kterej má 20 hodin do rozhodující zkoušky, řekne, že si musí odpočinout, stáhne si zcela nelegálně DVD rip týhle brutální sračky, co má na ČSFD pouze 44% a když skončí titulky, blaženě si vytáhne cigaretu a jde si zapálit. Takovéhle pocity po zkouknutí naprosto ultimátního hnoje totiž miluju - ani jednou jsem se nedíval na hodinky, ani jednou jsem neměl nutkání odejít, ani jednou jsem nespustil oči z monitoru... a o tohle tu snad jde, ne? Už od prvních videí a posterů a vobrázků bylo patrný, že to bude béčko par excellence. Tak nechápu, proč jste od toho čekali filozofické duševno s vyhmátlými dialogy. Já dostal odpočinkovou sračku a jedno z lepších překvapení - protože tohle, to si prostě musím koupit na DVD. Zapneš, vypneš mozek, koukáš. Ideální hnůj na koukání. 70% ()

Korbitch odpad!

Největší filmový omyl tohoto týdne. Děj postavený neskutečně na hlavu, hromada příšerně otravných klišé keců, ale fakt hodně příšerných a dějová linka jak tep někoho s aritmií. Útoky na benzinku byly trapný jak baníček. Boha jeho to bylo tak hrozný, že sem ještě furt nasranej jak slepec, co mu zloměj hůl. Já teda nevim jak vám, ale mě z toho je normálně fakt jako špatně, já si nedělám srandu. Fuj no já se asi budu muset uklidnit šípkovým čajem :-D Jak tam najelo těch 50 000 aut a začali vylejzat ven a nechávali se zastřelit jak holuby na náměstí :-DDD to bylo špaHAHAHAtnýýý :-) Jako že většinou výplňovou vatáž a klišé zase tak neřešim, tady už to tvůrci hodně přehnali. Čekáte fakt nějaký nebeský parchanty a tam všude pobíhaj obyčejný lidi, který jako někdo ovládá. Tak skvostný námět skýtal ohromné možnosti, bohužel ho pohřbili nebetyčně debilním scénářem!!! Strčte si to do sedínky a nechte si to z ní čouhat. ()

MartinezZ

21.2.2010 ~ To máte tak, když si někdo usmyslí, že prostě stůj co stůj musí natočit béčkovou řežbu, že tam musí být andělé, že musí být zlí a vůbec že to musí být maso ála zombie a musí se to tam mlátit a musí tam být nějaká romance a musí a musí a musí a bleh! ~ No a tak se to tedy zfilmuje, Bůh se chová jako rozmařilé děcko, co neví, která hračka ho baví víc a tak, jako my kdysi s angličáky, se jme jednu hračku rozbít. Průser je, že tou hračkou je zrovna lidstvo. A protože je Bůh všemocný, tak místo jednoho mávnutí všemocnou rukou si přičaruje bezedný kalich popcornu, na zteč pošle anděly a sám bude jen zírat, jak se tam ti mravenci dole snaží. ~ V další části se poznáme s několika postavami kdesi v pouštním motorestu, znuděnou těhotnou servírkou, která počala jen tak sama od sebe (asi se fakt hodně nudila), mladým trdlem aka synem provozovatele motorestu, Dennisem Quaidem jako jeho otcem a několika dalšími nepodstatnými postavami, které jsou tu jen proto, aby bylo koho kuchnout. A právě na tenhle motorest se obrací pohled celého nebesstva. Právě těhotná servírka, která v těhotenství hulí jak Turek, nosí pod srdcem spásu lidstva (ne, prototyp kardiostimulátoru to není). ~ Za nějakou chvíli vypadne signál úplně všeho a na scéně se objevuje archanděl Michael, který se s Božím rozhodnutím nechce smířit a bude bojovat proti andělům. Ti na sebe nenechají dlouho čekat a protože jsou to bytosti andělské a rozpočet asi nebyl zas tak veliký, je pro ně zřejmě jednodušší bojovat s tou hrstkou lidí vtělením se do lidí jiných - ha, máme tu andělská zombie. Michael ale není blb, ví, co na anděly platí. Kupodivu jsou to (asi zase díky rozpočtu) normální palné zbraně. Samozřejmě, anděla stačí picnout kulovnicí a je po něm. Neříkejte, že jste čekali nějaké exorcisty! ~ A tak se chvilku střílí a umírá, když kde se vezme tu se vezme archanděl Gabriel. Týpek, co si sem odskočil asi z připravovaného remakeu Predátora. Ten je pro změnu na straně Boha a slepě plní jeho dětinské manýry. Míša a Gábi si jdou po andělských krcích, kupodivu zase jen střelnými zbraněmi a nějakým přiblblým palcátem a zase se to mlátí a umírá... A víte co, ono to přestane bavit i Boha a tak si to zas rozmyslí, senilita je fakt blbá věc. A celá tahle královská debilita končí otevřeným koncem, kde si asi někdo pod halucinogenními drogami naivně myslel, že by to snad mohlo mít pokračování, nebo co ježiši kriste šmarjá josef potěš protěž ježkovy voči tfuj! ~ Jsem v naprostém údivu, jak do TOHOHLE mohli daní herci dobrovolně jít, to už museli být vskutku na pokraji existenčního krachu. Film je totiž ukázková blbina. Na druhou stranu, pokud v nás Bůh ztratil víru a sesílá apokalypsu, možná se jen adaptoval na dnešní poměry ála 21. století. Biblická potopa už jednou byla, nyní bude lidstvo zaplaveno těmihle idiotskými filmy. ()

Praxis

Chápu, že je to z kategorie B, ale některé věci jsou na filmu rozhodně velmi zvláštní. Prošpikováno tunami klišoidních scén, kdy se střídá frenetická akce a pomalé, vysvětlovací scény, do toho jakási "polo"křestanská nosná linka. Mno nevim, megahustá atmoška zezačátku filmu spolu s milou zubatou babičkou se postupem času kamsi vytratila a stalo se z toho takové nestabilní vyvraždovací dílo plné výbuchů, tlustých děcek se zlýma očima a zmrzlinářů s dlouhými ručkami. K vrcholu všech klišé nechybí ani hrdinný černoch, co nezapomene zemřít. Závěr naštěstí trošku zvedá nízko položenou laťku díky bitce andělů a rozumně vysvětleným koncem spolu s návratem Michaela. Ale i tak moc nedoporučuji :-) 45% ()

Popluh

Vlhký sen zbloudilého studenta církevní školy aneb Legie - akční survival béčko, které se ani na minutu nebere vážně. Scott Stewart s minimálním rozpočtem čaruje co mu síly stačí a daří se mu servírovat film, který se vám odvděčí stylovou zábavou pokud přistoupíte na jeho hru. Přitom ale nezapomíná ani na výbornou atmosféru. Tedy až do úplného konce, který se zvrhne v naprostou a neskrývanou oslavu možností, které vám otevírá béčkový žánr. Můžete si dovolit vše, a co se týče béčkového zpracování náboženské tématiky, Legie toho nabízí opravdu hodně. Mimo jiné i neskutečně charismatického Paula Bettanyho, kterému nemáte problém uvěřit jeho roli. A to hraje anděla, který se vzepřel Bohu aby mohl přiletět na zem, uřezat si křídla a kosit démony střelbou obouruč ze samopalů. Hell yeah! ()

Riddick77

Atmosférická akční podívaná, která nemá výraznější ambice zaujmout ničím jiným, než jednoduchým příběhem s dobrou akcí a kupou nelogičností. Nicméně dobrá zábava a velmi charismatický Paul Bettany, který si to tu opravdu dává. 6/10! ()

Freemind

Kam s ním? Legion rozhodně není špatně udělaný film, řemeslně je dokonce velmi na výši. Co z toho, když je to taková strašná kravina? Souhlasím s J*A*S*M - tohle je naprosto zpackaná příležitost, inteligentní tvůrci by z tohoto filmu mohli vybrousit klenot. Ke hlavním plusům patří technické zpracování (opravdu začínám mít radost z úrovně hollywoodských kameramanů), velmi, ale opravdu velmi dobře napsané dialogy a vztahy mezi postavami a celková atmosféra filmu, v několika místech jsem si vcelku užíval až nehollywoodsky rozvinutá témata a momentky. Bettanyho herectví mám moc rád, tady mi někdy svým projevem opravdu hodně připomíná Steva McQueena. Tyto kladné prvky bohužel často zastiňují opravdu debilní akční scény a hlavně strašně plytké pojetí tématu, jak je ostatně u tohoto typu filmů nedobrým zvykem. Démony bych ještě bral, ale sypat do andělů série ze samopalů je už trochu silné kafe. Tož zase nic, přátelé. ()

numi

Chtělo to trochu více přitlačit na pilu, připsat (hlavní?) roli pro ruční sekačku a mohlo to být alespoň vtipné. Takhle všechno přebíjí neuvěřitelně tupé dialogy a "ženiální" andělské kostýmy. ()

erased

Být Legie samostatným filmem, byla by dalším biblickým zklamáním připomínajícím sérii The Prophecy: nejen že má téměř identický lákavý motiv, taky se honosí sympaťákem v hlavní roli a bohužel taky úplně stejně, ne-li hůř, selhává v naplnění svých ambicí. Jenže zatímco pokračování The Prophecy stáhla sérii s každým dílem níž a níž, Legie se dočkala neplánovaného pokračování v podobě seriálu Dominion, jenž možná není žádným zázrakem, ale rozhodně vymaloval post-apo svět, který stojí za pozornost. Jako taková je tak sice Legie proklatě nepovedným pilotem, ve kterém je špatně prakticky všechno, na co si člověk vzpomene, ale i tak uvádí do povedeného epického děje o andělských kejklích, vyvoleném Spasiteli a o všem ostatním, co na obrazovkách i přes svoji kýčovitost (nebo kvůli ní) tolik chybělo. ()

gogos

Hodina a půl nudy. Snímek tak prokouknutelný a ohraný, že to není až možné. Dialogy nudné, charaktery postav nezajímavé, herecké výkony na bodu mrazu, všude samá kýčovina... Vše zachraňují jen solidní efekty, povedené epická hudba a místy slušná řezničina. Legion není dobrý film, ale na druhou stranu je zde vidět, že i na sračkoidní film jde sestříhat výborný trailer. ()

suicide

Obsahově hovadina, pár logických chyb, scénáristicky chatrné..ale aby člověk dneska kvalitní scénář pohledal. Na druhou stranu skvělé vizuální zpracování, hudba a i herecky to nebylo špatné. Takže 50% ()

movieband

„Jako dítěti mi matka vyprávěla o proroctví. O čase, kdy svět pokryje temnota a kdy se rozhodne o osudu lidstva. Jednou jsem se zeptala matky, proč se Bůh změnil a proč se na své děti, tak hněvá. Nevím, řekla mi, když mě balila do deky. Asi ho už ty hovadiny unavujou.“ Tohle zaznělo na začátku filmu a v tu ranu mě hlavou proběhlo „Are you fucking kidding me?“ Podobných WTF momentů je ve filmu ještě pár, ale nebylo to zas tak špatné. Bohužel režisér podkopává nohy sám sobě, a když si na začátku začíná budovat nějakou tu temnější atmosféru, tak si to posere starou babkou, která mu tam začne skákat po benzince s občerstvením jak za mlada s hláškou „Všichni tady zemřete!“ Co mě pak dostalo, byl posedlý v podobě zmrzlináře, z kterého měli všichni nahnané. No schytal to taky chudák. Kdyby si to Stewart nepodělal těmadle hovadinami, tak je to vcelku solidní pokoukání s temnější atmosférou a dějem o konci světa s luxusním soundtrackem, podařenými efekty a sympatickými herci. 58% ()

Thomassi

Legie je hodně zvláštní film. Je to apokalyptický a o andělech s bouchačkama a všelijakýma zbraněma. Jeden se postaví celé armádě a všichni bojují o jedno dítě. Začátek se mi líbil a když pak na řadu přišlo prostředí pouště a opuštěné benzinky, říkal jsem si hodnocení zde na čsfd je hoodně slabé. A na tom si trvám i po shlédnutí celého filmu. Konec sice byl už natahovaný, ale pořád v mezích. Samozřejmě, bylo tam dost nevychytaných věcí, ale když jsem dal Percy Jacksonovi 3*, zde nemůžu dát méně. Navíc hodně dobrá hudba a známí herci (Bettany jako anděl překvapil, dále třeba Gibson nebo Dennis Quaid), i digitální efekty se povedly (andělé byli luxusní). Já se bavil a 44% je zatraceně malé číslo. ()

m@rz

Taková průměrná ptákovina. Čekal jsem trochu víc. Souboje andělů apod. Akce tam trochu bylo, ale málo, dobrá temná atmosféra, ale až moc tmy. ()

FilmFan24

No tě pic! Apokalypsa se vším všudy: černí potetovaní andělé odění v kůži jakoby vypadli ze sado-maso XXX filmu, těhotná ženská, která kouří jak fabrika a filmový diváku div se, dítě co se narodí má spasit svět a korunu tomu nasadila bába ze žraločíma zubama, která leze po stropu. Slátanina, která se tváří jako cool záležitost...no ale je to celé k smíchu. Nepochopím, na co producenti nalákali herce do tohoto paskvilu. ()

AlistairMir

Někdy mezi Liškovem a Horním Zapadákovem leží v poušti restaurace. A za jeden den se v ní dle všeho prostřídá víc rivných existencí než za celou její dočasnou existenci. Ať už dva z party rychle a zběsile, dacan s křídlama nebo třeba asi tak 1000 padouchů co brouzdá kolem. No a jak to v těchto filmech bývá tak různorodá a různobarevná skvadra spojí své síly a ve spartském nepoměru tisíc na jednoho se brání zuby nehty s andělem strážným po svém boku se jim přece nemůže nic stát ne? No může anděl má celkem den blbec takže všechny fakt nezachrání. Koukat se na to dá, ale žádná pecka jak se slibovalo to opravdu není. PONAUČENÍ Z FILMU : Potraty by se měly zakázat nikdy nevíte jestli vaše dítě nebude poslední naději lidstva. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)