Victor Mancini je posedlý sexem, ale přitom se musí postarat o svou umírající matku. A to není zas tak snadný úkol, jak se zdá. V chytré černé komedii na motivy románu Chucka Palahniuka hrají Sam Rockwell, Anjelica Huston a Kelly MacDonald.
Film, který režisér Clark Gregg natočil na motivy románu světoznámého prozaika Chucka Palahniuka (Klub rváčů), vás zve na chytrou a vtipnou výpravu do hlubin sexuálního nutkání i k výšinám druhého příchodu Ježíše Krista! Victor Mancini (Sam Rockwell) je závislý na sexu. Kromě podřadné práce v podivném zábavním parku a svádění všeho, co se svést dá, ještě tahá peníze z důvěřivých lidí pomocí podvodu, který ho jednou může připravit o život. Teď nicméně stojí před těžkým úkolem. Aby zachránil svou umírající neurotickou matku (Anjelica Huston), musí přivést do jiného stavu její svůdnou lékařku. Je to úkol, který se snadno řekne, ale hůře plní. Zalknutí - to je škodolibá a zamotaná komedie o dysfunkci, spáse, lásce a libidu. (oficiální text distributora)

viperblade

Od tohoto filmu jsem nic nečekal, nevěděl jsem, o čem to je a ani jsem nevěděl, kdo všechno tam hraje. Zkrátka a dobře, nechal jsem se překvapit. A překvapený jsem byl i na konci, jak se dá zazdít opravdu zajímavé téma… Choke není špatný film, bohužel mi přišlo, jakoby si liboval v tom, že skáče z komedie do rodinného dramatu (a ne moc plynule). Navíc, všichni zúčastnění mají za sebou mnohem lepší role, kde toho předvedli mnohem víc (pokud chcete vidět Sama opravdu hrát, pusťte si Moon či Frost/Nixon, pokud chcete vidět hrát Kelly, pusťte si Boardwalk Empire nebo Trainspotting a pokud chcete vidět něco víc z Paz, tak taky vám doporučím Boardwalk Empire :-)) Ten twist na konci je sice fajn a nečekal jsem ho, ale to je asi to jediné opravdu zajímavé na tomto filmu. Jinak je to veskrze průměrný snímek o několika zvláštních lidech…50 %. ()

Niktorius

Kdepak, neštkám nad tím, že jsem nedostal další Fight Club, ale jsem rozčarován, že byla kniha postmdernistického provokátera Palahniuka zfilmována až tolik usedlým způsobem. Knižní Choke nemá žádný nosný děj a její kouzlo spočívá právě ve stylu jakým je psaná, z něj pramení veškerý humor i všechna důležitá sdělení. Ve filmu se tenhle problém částečně řeší přes Victorovy vnitříní monology, ale i těch je jen pár a film zůstává trčet daleko před dosažením specifické palahniukovské atmosféry. Nevím nevím, jak se na film budou tvářit diváci neznalí knihy, vypuštěno je mnoho a i to co zůstalo je podáno dosti šedivě. P.S: Když už chci točit scénu, ve které spolu dva lidé jakože souloží, tak si přece pohlídám, aby nebylo vidět, že má žena na sobě pořád kalhotky, které by už dávno měl žmoulat v ruce její partner .... ()

freddy

Skoro mi docházejí slova, protože něco takového jsem opravdu snad ještě neviděl. Toto komediální drama je samo o sobě jakýmsi originálním počinem, ze kterého jsou mé pocity jaksi smíšené. Na jednu stranu mi čas s tímto filmem velice rychle uběhl, na druhou stranu jsem měl z filmu trochu rozpačité pocity, jako bych snad ani nevěřil tomu, co před sebou vidím. Nedokážu ty pocity přesně popsat, s takovýmto filmem jsem se snad opravdu ještě vůbec nesetkal. Bez jakýchkoliv pochybností se určitě jedná o originální příběh, který stálo za to vidět a který docela příjemně uplynul. Stejně tak je zde i sem tam něco vtipného a nápad, že hlavní hrdina by mohl být jakýmsi potomkem Ježíše byl opravdu zajímavý. Rozhodně ale musím konstatovat, že toto je velmi netypická černá komedie, kde divák snad ani nemůže vědět, na čem je, a závěr mi dal v tomto pocitu za pravdu. V hlavní roli muže, který dochází za umírající matkou a který klátí všechny ženské, které potká, zde exceluje Sam Rockwell, kterého jsem až dosud nikterak výrazněji nevnímal, ale v této roli byl výborný. I pěkné herečky jsou zde k vidění a celkově je tohle velice povedený film, který je opravdu neotřelý a originální a se mnou jako s divákem hrál velmi podivnou hru, ale nakonec ho musím zhodnotit kladně a jako velice vydařenému a nadprůměrnému filmu mu uděluji čtyři hvězdy. ()

Fiftis

Hlavný hrdina je jeden mladík posadnutý sexom, ktorého skvele stvárnil Sam Rockwell. Ten je pre mňa ako druhý Seann Wiliam Scott, teda druhý Stifler. Je zárukou kvalitných komédií a komických scén. Vtipných situácií je vo filme požehnane, i keď sa ani zďaleka nejedná o najlepšiu komédiu. Za zmienku stojí scénka, keď sa Victor zamýšľa, že o Ježišovom detstve nieje veľa informácií, že to tiež mohol byť kok*t. Jedná sa proste o trošku nadpriemernú komédiu, ktorá vás bude baviť ak od nej nebudete čakať príliš veľa. ()

Jhershaw

Z filmů, které jsem na Febiu viděl, jsem se při Choke bavil asi nejvíc; ale nakolik to je zásluha Palahniukovy předlohy, neposoudím. ()

Arkos

Nevím jestli tohle byla komedie nebo drama. K smíchu toho moc nebylo, takže asi spíš drama. První půlka mně přišla dost utahaná, druhá už mně i celkem bavila. Celkem ale o prsa za 3 hvězdy. ()

IQ Tiqe

Béčková nezávislá tvorba, neznámí herci, bez hudby, erko jak vyšité kvůli sexu. Přesto koukatelné, něco do sebe to má, o humoru se sice nedá moc mluvit (ačkoliv... "Co kdybys sklapla a nechala se znásilnit po mým?"), spíš jde o spoustu absurdních nebo překvapivých situací. Pointa je ale hodně slabá a znovu bych si to nepustil. # příběh 4 | hudba 0 | humor 2 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 4 ()

predators

Musíte, jak se říká, přijít k tomu na chuť :-) Někomu může vadit lehce depresivní nádech a zaměření filmu. Toto se ovšem s přibývajícími minutami mění a vy zjišťujete, že se vám to vlastně líbí. A tak budete s nadšením a očekáváním sledovat, zda-li se Samu Rockwellovi a jeho šarmu nějaká ta slečna "ubrání". :-) Originální a občas i zábavné...a opatrně s tím jídlem! :-)) 76% ()

Bachy

Milé překvapení. Naprosto skvělé připomenutí výborné knižní předlohy. Bál jsem se průšvihu a jak jsem si oddychl, když vyjely titulky. Nestalo se, Palahniuk je ve filmu cítit až až. Netuším, jestli na neznalé předlohy snímek také zapůsobí tolik, ale pro mě to bylo, jak kdybych znovu listoval knížkou. Občas něco chybělo, občas trošku poupraveno, ale výsledek skvělý. Zalknutí jsem rozhodně neviděl naposledy a vůec bych se nedivil, kdybych po dalším shlédnutí přihazoval i hvězdu poslední. Takhle jsem si Manciniho představoval. Jen snad Victorovy vzpomínky na minulost vyznely v knížce ještě daleko silněji. Jinak bez chybičky. ()

Happens

Tak nízké hodnocení mi film předběžně znechutilo, nicméně film byl pochoutkou a překvapením, řekl bych, že nízké hodnocení plyne z neznalosti knižní předlohy. Já knihu přečetl a dokonale jsem se nechal unášet na Palahniukové filozofii a nebral jsem film jako úchylný pohled na svět jednoho úchyla. Film nedosahuje hloubky Klubu rváčů, ale i tak se autor dobře dostal pod povrch, navíc hlavní postavy odpovídají mým knižním představám. Vtipné drama o životě. ()

klerik

Veľmi dobré. Palahniukovské, čiže zvrátené, sarkastické, vtipné, výstižné... Sam Rockwell je pre mňa ešte lepším predstaviteľom takéhoto typu hrdinu než bol Norton. (Inak ak poznáte seriál CALIFORNICATION, ľahko spoznáte aj z tejto adaptácie, prečo sú Palahniuk a Bukowski najobľúbenejší spisovatelia jednej z postáv.) Choke vie prekvapiť, ale nemôžte čakať, že bude šokovať. Pokiaľ bol KLUB BITKÁROV režisérska exhibícia, tu ide "len" o kvalitný film, pri ktorom sa zamyslíte... a zaručene aj vzrušíte... ()

Arsenal83 odpad!

Presne ten typ filmu z kategórie: všetkého veľa škodí. Od začiatku mi to prišlo scenáristický zúfalé. Keď na vás v prvej minúte vybafnú spŕšku slov ako honiť, trtkať, fajčiť vtáka, mušlička, lízanie arašidového masla z kundy... Nuž neviem, to prejde chuť na romantiku asi každého a hlavne – nie je to vôbec vtipné. ()

mat.ilda

Myslím, že nebudu přehánět, když napíšu, že k natočení takové blbosti byla zapotřebí notná dávka odvahy, která se ovšem vyplatila - tedy alespoň mně. Obří podíl na ustálené hladině téměř nepřetržité pobavenosti diváka se musí přiznat především vydrzlému ksichtu Sama Rockwella, ale i roli si vychutnávající Anjelice Huston - pokud je vidíte tak rádi, jako já, máte velkou šanci, že se u "Choke" nezalknete vzteky, naopak, báječně zrelaxujete mysl a možná i tělo :-) ()

Flakotaso

Nebylo to špatné a uvažoval sem o čtyřech hvězdách. Potom na mě ale vybafly zbytečné vzpomínkové vsuvky a až do omrzení opakovaný motiv s popletenou matkou a musel jsem snížit na tři hvězdy. Vtipu je naštěstí i tak dost (scény z historického městečka jsou jasně nejpovedenější), ale bohužel to jako celek nemělo pořádné grády. ()

sharky

Klub rváčů 2 se rozhodně nekoná. Bohužel tahle filmová adaprtace je na rozdíl o dsvého předchůdce příliš doslovná (navíc malinko dějově vykastrovaná). Přispívá k tomu i knižní předloha - Choke je mnohem slabší knížkou než Klub rváčů. šeď a průměrnost, nic co by mě vtáhlo, žádná scéna neutkví v hlavě. Jediné zajímavé na film, je výborné obsazení Rockwella do hlavní role. Kéž by se David Fincher chopil jednou režie Survivora s Rockwellem v hlavní roli, to by byla pecka... ()

Ivoshek

Není to nějak složitý film. Má dost jednoduchých, docela fungujících vtipů. A takhle per partes to bylo docela povedené. Hlavně pravidelný pohled na ženy s představou "jaká asi je"... "Hmm, spíš takhle". ()