Ak už sprisahaneckú teóriu, tak potom radšej 'JFK', ale aj tak to má skvelé grády. Jemné romantické ladenie tomu dáva nečakaný šmrnc, ale najviac sa tešte na skvelý scenár, napätie a nemenej je tu aj skvelo natočená akcia s kopou nadsázky. Proste taký fajnovo stráviteľný filmový popcorn. 80%.(5.3.2006)

Donner to s Melem umí a jeho umění hrát šílence tu naplno využil. Vzhledem k názvu překvapivě zajímavá zápletka zaručí docela dost dobrou podívanou a i když film nějak netahá diváka za nos a děj plyne bez nějakých větších nečekaných zvratů a překvapení, tak jsem se pořád dobře bavil. Trošku tomu chybělo větší napětí, ale jinak se jedná o kvalitní thriller.(3.1.2017)

Mel Gibson je neškodný blázen, který má pocit že ho sleduje FBI,CIA,NOVA...Kdo se prostě v těch zkratkách má vyznat. Ale co když se ukáže, že ho opravdu někdo sleduje??? Mix různých žánrů zpočátku celkem funguje, navíc Gibson se do téhle role dost hodí, boužel ke konci ta překombinovanost už tak po hromadě nedrží. (navíc - SPOILER - tohle je tak trochu vykradený Bourne...) 6/10(28.11.2011)

Od Donnera celkom nečakaná vec. Predsa len duo Gilbson-Donner evokuje niečo iné než politický triller. Pravdu povediac sa mi film na prvý krát nepáčil (možno práve pre tie mylné očakávania) zato na druhý krát to bolo celkom pošušňáníčko. Len sa treba pekelne sústrediť. Petku nedám lebo, predsa len to nieje môj štýl.(23.6.2005)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $75,982,834Tržby Celosvetovo $136,982,834║ Tak po dlhšom čase som sa k tomuto špionážnemu počinu od Richarda Donnera vrátil s musím povedať, že lepšie som spraviť nemohol. Z prvotného priemerného hodnotenia musím zmeniť svoj postoj na najvyššie, lebo takto kvalitne skonštruovaná špionážna dráma sa len tak nevidí, jedine ma napadá Scottov Verejný nepriateľ(95%). V podstate po celý čas nám príbeh ponúka strhujúce teórie a tým nám nedovolí spustiť zrak s prezentovaných obrázkov a to dej nepotrebuje ani nejakú bombastickú akciu, čo by zbytočne premrštila dej do banálnosti. Mel Gibson a Julia Roberts predvádzajú bravúrnu súhru aká sa len môže od takýchto mien očakávať, z ich vystúpenia sú cítiť emócie, napätie a nehovoriac už o strachu. "Donner keď má chuť do točenia a k tomu dobrý scenár, tak to je badateľne cítiť, čoho je dôkazom aj tento jeho počin!"(18.5.2005)

• - Na přání režiséra Donnera je úvodní Jerryho scéna celá improvizovaná Melem Gibsonem. (fannah)

• - Jerryho licenci pro taxi vydal Raffi Paloulian, přítel scénáristy Briana Helgelanda. Objevil se i ve filmu jako statista. (fannah)

• - Číslo Jerryho taxíku je 1S48, číslo autobusu 1648 - odkaz na vedoucího komparzu Harryho Wowchuka, který se narodil 16. října 48 a pracoval s Donnerem a Silverem na třech filmech. (fannah)