Tý jo. pět hvězdiček, a proč ne! Parádní scénář, super výkon mimořádně paranoidního Gibsona a Julia, která se mi snad poprvé ve filmu líbila (nějak neujíždím na vší té vlně Pretty woman a spol. - nic proti filmu, jen ona se mi prostě nelíbí :)). Každopádně jsem rád, že jsem snímek konečně zhlédnul, ani nevím, proč mi utíkal tak dlouho. Především hudební podklad nutno vyzdvihnout. A i nějakej ten vtípek se podařil. Hlavně napnutý jak kšandy, i když na můj vkus možná až v moc dlouhé stopáži. Ale i tak - fajn thriller!(10.5.2010)

Výborný scénář (můj oblíbený Brian Helgeland), standartně výborná Donnerova režie a dvě velké hvězdy. Mohlo z toho vzniknout něco špatnýho ? Nemohlo ! Jenom ten konec mohl být trošilinku .........., ale Julia Roberts (které to obzvlášť slušelo) a především Mel Gibson (který byl velmi opravdově paranoidní) to zase lehce vytáhli na pět * :-)(3.3.2003)

Americkej thriller, kterej se utápí v průměrnosti. Akce pomálu, v podstatě žádná, scénář lehce hollywoodsky přehnanej a v hlavních rolích hvězdy, který nikdy neuměli hrát. Ale Richard Donner v devadesátých letech ještě docela uměl, tak se na to i přes rutiní a tempo ztrácející poslední třetinu dá koukat.(6.3.2009)

Poprvé jsem film viděl asi ve 12ti letech a už tenkrát sem z toho byl úplně vyřízenej.Dokonalá ukázka toho nejlepšího herectví,jaké může jen filmové plátno nabídnout.Podle mě jednoznačně Donnerův nejpromakanější režijní počin,Gibsonův Jerry vás tak strašně chytne za srdce a dojme,že si celý film maximálně přejete aby vše dopadlo dobře a jako bounus si přidejte skvělý,konspirační a napínavý scénář s dokonalými vtipnými vsuvkami.Jeden z nejmíň doceněných filmů,který má být oslavován a hodně připomínán. 100%.(1.3.2012)

Film presne podľa môjho gusta. Viem dosť o tom čo sa deje za oponou a som dostatočne paranoidný na to, aby som pochopil, že Jerry vie o čom hovorí. Jednotlivé svetové udalosti sú navzájom popreletané a vytvárajú tak dokonalý príbeh, presne ako Conspiracy Theory. Pre mňa jeden z najlepších filmov Mela Gibsona, ktorý sa nikdy neopozerá. Započúvajte sa aj vy do tmavej noci, či nezačujete vrtule čierneho vrtulníka rozrážajúceho vzduch nad vašimi hlavami.(1.2.2010)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 7. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Zhruba v čase 1:33:54 se v záběru ukáže dodávka s nápisem Hynek Enterprises, Inc. Je to odkaz na dr. Allena J. Hynka, astronoma a vědce, který byl poradcem Air Force v otázkách UFO mezi lety 1940 - 1960. (HyneX)

• - V kině, ve kterém se Jerry schová před pronásledovateli, právě promítají film Jestřábí žena. Konkrétně závěr filmu, kdy Navar vjíždí na koni do katedrály. (m.xFuck)