Pojašený a konšpiráciami posadnutý Mel Gibson, sympatická Julia Roberts a padoušsky Patrik Stewart bola podľa mňa výtečné zvolená herecká zostava. K réžií Richarda Donnera tvorcovi mojej obľúbenej série Smrtonosných zbraní ako vždy nemám čo dodať on je proste Pán režisér. Akcia a tempo filmu mali patriční nádych Donneroviek a to je fajn.Pre mňa 80%(14.12.2010)

Richard Donner natočil velice povedený a inteligentní thriller z prostředí zákulisních her. Vskutku zajímavé že zprávy a dění kolem nás by mohly nějak spolu souviset. Mel Gibson ve vrcholné formě dokazuje obdivuhodné zaujetí pro svou postavu. Přestože Julii Roberts nemusím, tady mi seděla. A považuji tento film za její druhý nejlepší po Pretty Woman.(20.11.2011)

Najlepší na filme je samotný obsah a zápletka s dobrou atmosférou, ktorá fungovala hlavne na začiatku a prvej polovici. Neskôr dobrá atmosféra troška poľavila, čo bolo spôsobené prekombinovaním deja a hlavne začalo sa tam miešať veľa politiky (aj keď chápem, že bez toho to asi nešlo). Čo sa týka Gibsona, treba uznať, že paranoidného taxikára zahral veľmi presvedčivo. Filmu tak dodal svoj charakteristický herecký punc, kedy aj napriek tomu, že ide o vážnu vec, nechýba v žiadnom jeho snímku aj štipka humoru a prípadne i pár pekných hlášok. 80/100(30.4.2014)

Tý jo. pět hvězdiček, a proč ne! Parádní scénář, super výkon mimořádně paranoidního Gibsona a Julia, která se mi snad poprvé ve filmu líbila (nějak neujíždím na vší té vlně Pretty woman a spol. - nic proti filmu, jen ona se mi prostě nelíbí :)). Každopádně jsem rád, že jsem snímek konečně zhlédnul, ani nevím, proč mi utíkal tak dlouho. Především hudební podklad nutno vyzdvihnout. A i nějakej ten vtípek se podařil. Hlavně napnutý jak kšandy, i když na můj vkus možná až v moc dlouhé stopáži. Ale i tak - fajn thriller!(10.5.2010)

Donnerovi se povedlo velmi dobře namíchat žánry. Trocha slušně psychologie, několik akčnějších scén, několik zábavných momentek a hlavně výborná chemie mezi hlavními hvězdami. Je to těžko zařaditelný hybrid, ale nejde mu upřít smysl pro originalitu a psychopat Gibson zahrál bravurně. Rozhodně stojí za vidění, dneska už v podstatě klasika. Společně s Nepřítelem státu vynikající špionážní film. Narozdíl od filmu Tonnyho Scotta nepůsobí zdaleka tak hi-tech. Někomu sedne jedno, někomu to druhé.(9.2.2014)