Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

da_silva

Green Hornet osciluje mezi "trochu nuda,dost to drhne", "Rogen už zase dvě minuty v kuse řve a je to otravný" (čili 2*) a "hele fakt dobrý" , "a teď i ten Rogen byl vtipnej" (4*), takže ve výsledku je to zasloužený průměrný hodnocení. Christoph Waltz opět výbornej, ale moc prostoru teda nemá. Asi nejlepší je fakt ten Franco na začátku a taky zjištění, že Edward Furlong se ještě nepředávkoval a je naživu. Jo a 3D opět úplně zbytečný, pokud půjdete na 2D verzi, tak o nic nepřijdete. ()

sebuLba

Není nic lepšího, než když se další filmový rok rozběhne s takovou odpočinkovou neotřelou pecičkou. Hodně dlouho jsem si říkal jak si s takovým materiálem poradí ze všech stran uznávaný Gondry. Poradil dobře, co dobře přímo na výbornou a nebýt tak nesympatického Rogena, ke kterému si prostě během filmu nemůžete vytvořit nějaký pozitivní vztah pálil bych plný počet. Seth hraje takovýho hňupa až to není pěkný. Toto a zbytečné 3D je jediná výtka k tomuto jinak svěžímu akčnímu filmu, který si na nic nehraje a jen vás dvě hodiny baví občas místy dost zvrhlou zábavou. Všechno zapadá tam kam má a nad tím vším zase ruluje Waltz. Ten chlápek je prostě k nezastavení a jeho Chudnofsky je jednoduchým ztělesnením zla. Zabíjel to v parchantech, extrémně to zabíjí i tady. Franco, Furlong a spol by mohli vyprávět :) s klidnýn svědomím 80%, které si dám určitě po uvedení na bd znovu. ()

ElFifo

Zvláštní případ, z nějakého úchylného důvodu se mě to prostě líbilo..podobně jako u Kick-Ass. Tak na podruhé už to není taková hitparáda. Kick-Ass nakope Sršni..ass. ()

MrFarmer

Chvílema trochu přehnané a uměle působící, ale od druhý poloviny to je slušná napůl parodická akce a nakonci sem odcházel z kina docela spokojenej, určitě můžu doporučit, i když některý lidi to asi těžko překousnou :D ()

@nthr4X

Neviděl jsem to v 3D a ani mi tam nechybělo. Výborná akční komedie, u které jsem se opravdu bavil. Skvělé hlavní postavy (zejména Kato) a neustále vysmátá Cameron Diaz. ()

JohnTheOne

Nářez. Od začátku téměř do konce nářez. Snad jen vyjma asi 20-ti hluchých minut před závěrečným finále. To co byl vloni Kick - Ass, je letos Green Hornet. Parádní start filmového roku 2011. Seth Rogen je úžasný a jeho vtipy jsou vtipné. Kdo je ale ještě úžasnější, je Hanz Landa (Ještě jednou děkuji Tarantinovi za tento objev). Waltzovi záporáci opravdu sedí. Co víc dodat? Trailer za moc nestojí, o to větší překvapení je samotný film. ()

Chester46

Byl na 2D, takže film jsem si užil. Být tam o jednu dvě honiček navíc a ubrat asi 15 minut, kde je to fakt k ničemu tak jdu do plných. Takhle jen 4*. V roce 2011 máme Kick - Ass film Green Hornet! ()

Pjotrik

Už dlouho jsem nebyl z nějakého filmu takhle rozčarován. Postava Britta Reida je svým způsobem originální, ale nějak se nedokážu 2 hodiny dívat na flákače s rádobyhrdinskými sklony a myšlením dvanáctiletého kluka. Tenhle Sršeň hraje hru o jedné personě a ničím mě neobohacuje (párkrát jsem se zasmál, toť vše). Člověk si říká "teď asi přijde moment. kdy se tomuhle bláznovi trochu rozsvítí v palici" - a ono nic, ba naopak! na komedii to postrádá dostatečnou nadsázku, na akční krimi je to příšerně stupidní. Jednoduše mi přišlo jako kdyby tenhle Sršeň seděl i na režisérském křesle. ()

MaxQ69

Tak jsem vyrazil na nové filmové zpracování legendárního komiksu. Čekal jsem akční podívanou, ale místo toho jsem dostal velkou porci akční parodie. Nebylo to ani tak zklamání, spíš překvapení. Já si říkal, co by Seth Rogen dělal v roli superhrdiny?! Pak mi to došlo, ale nevím, jestli byl, sice sympatiký zato nudný, Jay Chou vhodným partnerem pro Zeleného Sršně. Charisma mu určitě nechybí, ale na rozdávání ho také nemá. Stále překrásná Cameron Diaz byla jistě dobrý tahem, škoda, že nedostala větší prostor. A nakonec Chris Waltz - nad tím jsem přemýšlel hodně dlouho. Waltz je bezpochyby vynikající herec, jehož výkony obohatily již tak skvělé filmy, mezi niž patří např. Hanebný pancharti, ale které také vytáhly ze dna slabé německé televizní krimi. Každopádně se nedomnívám, že Waltz alias Chudnofsky byla rozumná volba. Stačí, že z toho trhlý Rogen dělá frašku, seriózní Waltz v roli zabijáka-idiota mi zkrátka neseděl. Celkově jsem byl s filmem spokojen, i přesto (nebo možná právě proto), že Gondry tolik překopal původní komiks. 70% ()

Jamall

Iron man změnil barvu. Ze začátku jsem se bál hlavně obsazení. Rogen v roli hrdiny? Cameron Diaz? No naštěstí mě Zelený sršeň mile překvapil. Je akční, zábavný, dostatečně retro a to mi ke spokojenosti stačí. Silnější tři. ()

dawe3

Líbil se KATO na motorce a sexy Cameron. Celkový dojem z filmu je dobrý. Ale Mindy a celý Kick-Ass mi seděl přece jen víc. ()

astarik

Tak moje druhé 3Dčko a narozdíl od Avatara bych se bez něj tentokrát i obešel. Asi bych měl přestat koukat na trailery, páč jsem měl dneska pocit, že film vidim už podruhý a hlavně počáteční rozvíjení zápletky mi přišlo strašně neobratné a umělé: Jé umřel mi táta -> Á automechanik je mistr bojových umění -> tak budeme hrdinové. V této fázi mi stále neseděli ani herci - když Chou nebyl v akci tak měl stále stejný výraz a Rogenovy hlášky s výslovností zvracející žirafy nebyly. Bohudík sršáň zraje jako víno a s akčními scénami přišel spád, tvůrčí obrození a konečně i trocha humoru. Od scény, kdy se hlavní hrdinové rubou v luxusní vilce už jsem byl plně spokojen. Stejně jako se záporákem :-) ()

yarghoul

Už několik filmů nemůžu přijít na chuť Sethu Rogenovi... Není mi sympatický a proto se mu těžko fandí jakože klaďasovi. V tomhle filmu mu ještě ke všemu "slouží" o hodně sympatičtější a vtipnější Kató (ty žlutá vopice :))). A co čert nechtěl, proti Rogenovi stojí ,dle mého názoru, nejsympatičtější záporák za posledních hodně let, Christoph Waltz. Takže ať se na mě Rogen nezlobí, ale v tomhle filmu pro mě rozhodně nebyl hlavním hrdinou. Do dvojky navrhuju spolupráci pánů Kató a Chud-nof-sky :)) Jinak k filmu. Spousta technických vyfikundací a vehementů mě dostanou vždycky, dobrý fórky a elegantní pointa. Zelený sršeň bodnul téměř do černého! PS: I já se musím přidat k názoru, že jestli je něco na tomhle filmu 3D, tak akorát titulky. :( ()

Element2

Možná bych i řekl, že tu máme "Kick-Asse" pro rok 2011, ikdyž je K-A v jiné lize. Tenhle film je opravdu nabytý akcí a jsou tu minimální hluchá místa a k tomu drsný humor a to hned od první scény jsem si mohl hubu utrhnout. Bohužel si tenhle film nedokážu představit s dabingem, který tu spoustu fórečků ořízne. Každopádně je tam toho tolik, že pokud to neuvidíte AJ, ale jen s dabingem, bude se spokojeně bavit ()

p.a.douch

Seth Rogen a Jay Chou si tenhle film ukradli pro sebe. Nestačil jim vůbec nikdo, ale zvládli to skvěle a utáhli to. Christoph Waltz mě trochu zklamal, ale jde o to co mu dovolil scénář. Začátek měl skvělej, ale potom šla jeho postava rychle do kopru. Přítomnost Cameron Diazové jsem nepochopil. Na můj vkus příliš obstarožní sexbomba. Michel Gondry mě zatím ničím obvzlášť nezaujal, ale tenhle film se mu doopravdy povedl. Mě film bavil a syna ještě víc. Takže jestli chcete vzít kluka okolo 11 let do kina vřele doporučuju. Budete se bavit. 80 %. ()

Vozataj

Green Hornet mohl být spíš Hi-Tech Kato než floutek Britt. Přesto se mi líbily nějaké vtipy a celkové pojetí. Dávám 3 a půl *. ()

krachman

Musím dát 4*, protože co se týče žánru, tak je to za posledních 5 let jednoznačně to nejlepší, co jsem viděl....doporučuju ()

spawnxp

Seth Rogen (Britt Reid) je za pako, Jay Chou za akčního stydlína, Cameron Diaz je vystařená a Chudnoffsky/Bloodnoffsky je, řekněme, "hodně výstřední"... Ale dohromady překvapivě zábava náramná. Dobrý 4/5 ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)