Parta dětí na cestě za pokladem pirátů. Dobrodružný film s řadou triků a efektů podle námětu Stevena Spielberga. Parta dětí najde mapu, na které je vyznačen úkryt pokladu pirátů. Na cestě za zlatem musí zdolat řadu nástrah a vyváznout z mnoha nebezpečných situací. O zlato se však zajímá i skupina zločinců, která se chce dostat k bohatství jako první. (HBO Europe)

Skuby47

Zábavný dobrodružný film pro děti všeho věku, který mi připomínal Indiana Jonese nebo Cestu do středu země. Byl, pravda, příliš ukřičený, čímž mi šel na nervy, ale jinak v něm bylo vše, co si v dětské fantazii představujeme – jeskyně, tajemné chodby, v nich různé nástrahy a pasti, kostry, piráti a samozřejmě poklad. Je to film na který se nezapomíná. S potěšením jsem ho sledovala kdysi dávno a ani teď po letech nezklamal. Asi ve mně kus dítěte zůstalo. ()

filmmovier

Naprosto úžasné, prvotřídní, čistokrevné dobrodružství v tom správném IndianaJonesovském stylu. Sympatičtí hrdinové (a mezi nimi jedna nesmírně krásná dívka), sympatičtí a zábavní záporáci (ve velmi rafanovském stylu) a spousta koster, pastí, nástrah a parádních vynálezů. Atmosféra naprosto dokonalá. A po stránce humorné to taky šlape na jedničku, vtipné je to dost a hudba skvělá. Tenhle film se mi v dětství dokonale vyhnul, tak jsem to napravil teď a lituju jen toho, že se mi to v dětství dokonale vyhlo. Spielberg je z toho vidět a cítit na míle daleko. 85%. ()

andriy

V dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec...skvělá a zábavná dobrodružná podívaná. Update: Tak jsem se na to podíval znovu po mnoha letech, a z mého dětského nadšení nevyprchalo vůbec nic. Poprvé jsem film viděl v originále a musím říct, že český dabing se tehdy hodně povedl, některé hlášky jsou dokonce do češtiny přeložené lépe, než je tomu v původním znění [viz třeba "Fuj, ty smrdíš víc jak celá tělocvična." :)]. ()

bubun odpad!

Další z nepochopitelných kultů, ke kterému odkazují dodnes některé filmy a seriály. Minulo mě to podobně jako jiný USA kult, Breakfast Club, a pokud je to možné, vytáčelo mě to ještě víc. Neustálé ječení skupiny mladých nesympatických kluků a dementní trojice záporáků + "roztomile" debilní ušaté monstrum, k tomu připitomělá zápletka a rádoby mysteriózní prostředí, na konci umělé dojetí. To je to, co dostanete. To mnou zmíněné ječení je tam opravdu pořád. Fakt pořád. ()

Dado

Z času na čas sa mi pri výbere filmov, z ktorých mám pocit, že by ma mohli baviť, podarí šliapnuť úplne mimo, a toto je jeden z tých prípadov. Respektíve, možno to bol správny krok, ibaže s oneskorením prinajmenšom jednej dekády. Byť totiž v ich veku, tak by ma pirátske dobrodružstvo násťročných sopliakov zrejme dokázalo spoľahlivo vtiahnuť. Dnes už však vidím predovšetkým rozpačitú snahu natočiť Indyho pre deti, ktorej akékoľvek pozitíva (hudobná stránka, príjemná dobová atmosféra a občas i nejaký ten zábavný okamih) dokázali u mňa bezpečne udupať nesmierne uškriekaní hlavní hrdinovia, nevtipne ťarbaví záporní hrdinovia a putovanie oboch týchto skupín, ktoré vo mne nezanechalo žiaden výraznejší dojem. Asi to teda nebol práve najlepší spôsob, ako sa zoznámiť so scenáristickými schopnosťami Chrisa Columbusa, ktorého som doteraz poznal len ako mimoriadne zručného režiséra. (40%) ()

neoBlast

Dětský film, který je v 21. století už trochu mimo, ale kultovní status, kterého nabývá v zámoří je pochopitelný a zasloužený. Typický produkt 80. let a Marshallovské/Spielbergovské produkce je dnes zajímavý hlavně účastí Seana Astina a Joshe Brolina (kurňa ten klučina je přece ten drsňák z Tahle země není pro starý...), kteří jsou v dětských rolích ještě více neodolatelní než ve svých dospělích reinkarnacích. 50 % ()

Compadre

Richard Donner zkrátka umí. Normálně filmy s nepřemožitelnýma děckama moc nemusim, ale tenhle se opravdu povedl. Moc dobrá dobrodružná podívaná pro celou rodinu! :) ()

dANo

Pobavil som sa miestami veľmi dobre, ale hlavne na naivnosti a takisto na tom skvelom nádychu 80tych rokov. Ináč, je to taká priemerná zábava určená hlavne pre mládež. ()

KasparekZabijak

Nesmrtelna detska klasika, kterou jsme s bratrem sjizdeli na VHS do zblbnuti, pred par lety jsme si film dali z nostalgie znovu, samozrejme to nebyl takovej hit jako kdyz nam bylo deset a osm ale pet hvezd je jasne danejch. ()

H.Gordon

Buráky jsem milovala jako malé děcko. Měli jsme to puštěné skoro furt. Hlavně tupoun byl uzasný. Ale ctyři hvězdičky spíše patří nostalgii, než samotnému filmu. Kdybych ho viděla těd, asi by to byl pro mě čistý průměr, na který se znovu podívám. Ale furt ho mám v té dětské paměti, jako hodně dalších filmů, takže tohle hodnocení je více ovlivněné ()

brando

Americká osmdesátková klasika pro děti, v Evropě téměř neznámé. Kdybych viděl v ranějším věku zřejmě bych hodnotil výše. Ale výčet dětských herců je zajímavý, najdeme mezi nimi spoustu dnešních hotových herců, ale třeba i kraťase z dvojky Indyho. ()

lykan9

Skupinka sebe překřičujících kluků se vydá hledat pirátský poklad, aby se nemusela stěhovat ze svých domovů. Z jiných filmů či seriálů, které na tento film odkazovali, jsem pochopil, že by se mělo jednat o výbornou dětskou pecku z 80´tých let. Rozhodl jsem se tedy, že tento rest musím napravit a podívat se na tento údajný skvost. Možná kdybych byl jedním z těch, kteří Rošťáky znají již od dětství, tak bych byl ovlivněn nostalgií a přistupoval bych k filmu jinak. Mě však tento film v dětství minul a s dospělým nadhledem musím konstatovat, že Goonies nejsou dobrým filmem. Dětští herci mi po celou dobu lezli na nervy a jejich výkon mě potvrdil pravidlo, že převážná většina dětských amerických herců je děsná a protivná. Mnohem raději si pustím Záhrobní komando, u kterého jsem nostalgicky zaujat, protože toto je film mého dětství. ()

hroubek

Tak jsem dohnal tuto klasiku. Není to vůbec špatné a vidět to jako dítě, tak je to můj hodně oblíbený film. Bohužel jsem to jako dítě neviděl a bohužel jsem to viděl s dabingem (myslím si, že originální znění by bylo lepší). Film vypadá parádně (ta technická stránka v druhé polovině a v závěru je úchvatná), má to dobré postavy a parádní druhou půlku. Dost mě mrzí, že mi nesedla část v hospodě a neocenil jsem některé momenty, kde už na mě nefunguje nostalgie jako u diváků, co to viděli v dětství. Zde mě to moc nebavilo a i tempo bylo pomalejší. Režisér Richard Donner odvedl špičkovou práci, scénář od Columbuse není vůbec špatný a herci hrají dost dobře a užívají si to dobrodružství. Rošťáci jsou hodně fajn film. ()

Eoin

Neskutočne ukričaný film. V tej dobe to muselo vyznieť inak, no dnes to považujem za prostú americkú adventure-jednohubku na odľahčenie šedých buniek ale so silným tlakom na bubienky. Druhý krát to vidieť nechcem, radšej siahnem po podobnom, mne milšom detskom dobrodružstve Stand by Me. Mladý Sean a Josh potešia. ()

Killda

Příběhově to dost drhne a ono dobrodružství je místy až zbytečně přitažené za vlasy. Ale parta dětských herců je tak sympatická a osmdesátková feelgood atmosféra je natolik silná, že se tomu dá odpustit opravdu hodně. 7/10 ()

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (více)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner