Parta dětí na cestě za pokladem pirátů. Dobrodružný film s řadou triků a efektů podle námětu Stevena Spielberga. Parta dětí najde mapu, na které je vyznačen úkryt pokladu pirátů. Na cestě za zlatem musí zdolat řadu nástrah a vyváznout z mnoha nebezpečných situací. O zlato se však zajímá i skupina zločinců, která se chce dostat k bohatství jako první. (HBO Europe)

Jaro.Krafcik

Toto niekto prirovnáva k Indymu? Asi ťažko, ukričané deti. Nejako ma to nebavilo. A to mám rád staré filmy. Vždy majú svoje čaro, ale toto by ma nezaujalo asi ani v dobe vzniku. Priemerná záležitosť, ktorá aspoň rýchlo zbehla. 3* ()

Marrdaa

Něco, co si musíte pustit právě když začínáte mutovat nebo nejpozději, když se Vám podaří domačkat beďary po těle a máma Vás žene vyčistit si zuby. Toto jsem bohužel zaspal, ale svým dětem to neudělám. Timing je tady rozhodující, nemůžou si to nechat ujít, pak by na ně totiž mohl zbýt Uncharted nebo jiná stupidní novotina typu Jumanji 10. ()

filokk

Buraci Muj milovany film z dětstvi i počitačova hra na Atari 800xl Snad nejlepši dětska dobrodružna komedie.A aby v tom neměl prsty Steven Spielberg.. ()

Styxos

Další z filmů mýho dětství a pořád je úžasný. Scéna, kdy Tupoň ukázal tričko se Supermanovým emblémem, mi vyloudila na tváři radostný úsměv ()

greath

Útek do detských čias, kedy ešte nebolo mobilov, počítačov, proste zlaté 80. roky s peknou atmosférou. Aj napriek tomu, že som to pozeral po takmer 30 rokoch od premiéry (zababušený pod perinou a vonku snežilo), celkom očarilo a pobavilo. ()

zsn

Dětská klasika pro příjemné, nejen rodinné, víkendové odpoledne. To už dneska nenatočíte. Takové jiné Stranger Things. A 17 letý samec Josh Brolin. Už tehdy to byl hotový chlap😊 ()

Hollohlaway

Příšerně uječené debilní postavy mě zabránili to dokoukat. To se nedalo, hlavně idiotsky se chovající a blekotající Cvalda byl na přesdržku. Chtěl jsem vědět co mi kdysi uniklo a fakt jsem měl dobrou vůli, ale dál než do poloviny jsem to nedal. Zajímavá byla sestava dětských verzí slavných herců, dokonce jsem poznal Marthu Plimpton, ale to je asi všechno. Zřejmě pro dospěláka nepřenosná zábava. ()

folklorman

Toto dílo je jednoznačně můj nejmilejší film z mládí. I v dnešní době se k němu rád vracím. Je neuvěřitelné kam až sahá lidská tvořivost. Obsazení herců, zápletky, místa, dialogy - vše je i po těch letech stále stejně dokonalé a nesmrtelné. Ve filmu můžeme vidět spoustu začínajících mladých herců např. SEAN ASTIN, který si zahrál v pro většinu známém filmu PÁN PRSTENŮ. Všem, co tento film unikl, ho vřele doporučuju. ()

vitekpe

Paradni film pro deti, ke kteremu nemam zadnou pripominku. Nektere sceny jsem si pamatoval i po tech triceti letech, a nebyl jsem zklaman ani trosku. Velka radost. ()

Han22

Jeden z těch klasických 80. filmů, který jsem neviděl jako dítě, ale až teď. Nevím, proč ho nikdy nedávali, protože je naprosto skvělý, asi nejlepší zahraniční dětský film, co jsem viděl. Je to v podstatě až na krátký rozjezd nonstop dobrodružství, se spoustou skvělých scén a pastí a perkfetním finále. Donner sice točí filmy všech žánrů, ale z 99% na výbornou a ani tady mě nezklamal. ()

M.Niccals

Jeden z filmů mého dětství. Pět hvězd je sice značně nekritických ale vzpomínky, které ve mně vzbuzuje jsou k nezaplacení. ()

DonQ

My máme pány kluky a amíci mají zase Goonies. A troufnu si říct, že Burákov z toho vychází vítězně. Hrozně příjemná rodinná komedie. V dětství best offka, dnes velmi příjemná nostalgie, které bych se nebránil, kdykoliv bych ji zavětřil v programu. Proč se už tyhle filmy dnes nedaří točit? ()

iXtr3m3

Detský Indy, nezabudnuteľná pecka rokov osemdesiatych napechovaná detskými hrdinami predtým, ako sa stali slávnymi, úžasná výprava a jasne viditeľná radosť z natáčania aj hrania všetkých zúčastnených. Spolu so Stoj pri mne naozajstný klenot pravých osemdesiatok. ()

charlie_ando

"Goonies never say die." Pro mě vrcholný představitel zlatých 80. let, kde z povedeného scénáře Chrise Columbuse dokázal Richard Donner (zpovzdálí je cítit dozorující Steven Spielberg z pozice producenta) vytáhnout povedený mix nevinnosti, milého humoru a lehkého napětí, který mi vždy dokáže zvednout náladu. Ještě teď si pamatuji, že když jsem jako malý kluk poprvé film viděl na VHS zapůjčené taťkou z videopůjčovny, chtěl jsem hned po jeho dokoukání vyrazit na výpravu za pirátským pokladem. Vřelá náklonnost k tomuto filmu mi zůstala až do současnosti a ani neúprosný zub času na tom nic nezměnil. Není to jen nostalgická vzpomínka na období dětských her a malin nezralých, ale hlavně díky té spoustě fantazie a opravdového přátelství, která tenhle dětský příběh obklopuje, je to hlavně nevšední zážitek. Určitě na tom má velký podíl skvěle vybrané a napsané postavy astmatický Mikey (Sean Astin), který je, ale srdcem party, prostořeký "Kecka" Clark (Corey Feldman), vynálezce Data (Jonathan Ke Quan), nešikovný a přehánějící Cvalda (Jeff Cohen) a starší brácha, co neudělal řidičák Brand (Josh Brolin). Nemůžu a nesmím zapomenout na dívčí osazenstvo milou roztleskávačku Andy (Kerri Green) a ječící Stef (Martha Plimpton). Náhoda tomu chce, že kluci na zaprášené půdě najdou mapu k ukrytému pokladu piráta Jednookého Williho. Cesta za dobrodružstvím tak může začít, chodby a jeskyně vyražené piráty roku 1632 jsou plné nástrah a čekají jen na odvážlivce, kteří je chtějí pokořit. Před divákem je rozehrán boj za společnou budoucnost, který zjemní neopakovatelné kouzlo první pusy. Vše je zasazeno do malebných kulis městečka Astoria a idylické pláže Cannon Beach, které propůjčují filmu snový nádech. Nechybí ani zavilí záporáci gangsterská rodinka Fratelliových a jejich nejmladší člen Nemotora se srdcem na pravém místě. Dave Grusin složil skvělý funkční soundtrack, který zvládá povznést celkový zážitek ještě o level výš, ale přitom se nijak nevnucuje. Tento film je pro mě prostě těžká srdeční záležitost. ()

KoRner

Naivné, občas vtipné a neuveriteľne ukričané detské dobrodružstvo. 80-tková atmosféra super, je mi trošku ľúto, že som film nevidel ako malý, asi by to bola srdcovka. ()

borec999

Naozaj to pôsobí ako taký detský Indiana Jones. Dobrodružná, feelingom typicky jednoduchá a bezstarostná 80ková zábava a oddychovka (nielen) pre deti, to sú pre mňa Rošťáci. Nie je to síce taká pecka ako najlepšie Donnerove filmy( Smrtonosná zbraň, Omen)- vek na filme je predsa len dnes už cítiť, úvod je pomalší a filmu trvá než sa rozbehne. Ale od momentu kedy sa ústredná grupa spustí do krbu a začne honbu za dobrodružstvom( pokladom), to našťastie šlape. Chris Columbus rodinné filmy, resp. filmy s deťmi v hlavných úlohách vie a tu potvrdzue, že ich vedel aj dávno pred Sám Doma , Otcom v sukni či HP. Okrem scenáru (Columbus) veľmi cítiť aj vplyv Spielberga z produkčného kresla. Je to totiž príjemne detsky naivné a hravé, nevinné, trocha akčné, sem tam vtipné, sem tam prekvapivo dosť neslušné( na film s deťmi v hlavných úlohach, ktoré tu nadávajú jedna radosť) a zároveň aj dojímavé (Cvalda a Tupoň boli úplne božskí :)). A schválne? Kto spoznal bez titulkov v hlavnej úlohe jedného z chlapcov Josha Brolina? Slabšie 4* a 70% ()

eagle-eye

Kdybych to viděl před dvaceti lety, asi bych dal z nostalgie víc hvězdiček. Donnera uznávám a asi natočil opravdu to, co chtěl a já mu to nějak nezazlívám, u mě tímto svým raným pokusem rozhodně neklesnul. Jenže mě celou dobu štvalo, jak se ty malý hadi pitvořili, vřískali a pouštěli z huby jeden blud za druhým. Nakonec docela srandovní byli, jak už u těchto filmů bývá zvykem, záporáci, především operně nadaný zpívající zloduch Robert Davi. ()

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (více)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner