Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

vojtik

M. Night Shyamalan zažívá krizi středního věku. Všichni mu to odpustíme a budeme tajně doufat, že to pomine. ()

dino.h odpad!

Stává se z toho móda - nastrkat do takovéto slátaniny hromadu týnejdžrů a doufat, že se to chytí... Tohle se snad chytit nemůže... Btw velmi dobrý a výstižný komentář má sa_kra. ()

Milkom

Snad všechno bylo špatně, od scénáře přes kameru až k samotným hereckým výkonům. Jediné plus vidím ve stopáži, která nebyla přepálená a tak film neuspí. Ale abych nezůstal jen u negativní kritiky. Film nabídne zběžné sesnámení s velice působivým světem čtyř živlů, ukáže nádherné příšerky, no a to je vlastně tak všechno. Nic víc!!! Hodně slabé 2*. ()

Marty7CZ

ten kluk indickej fakt stratil poslední soudnost a na doby ZNAMENÍ můžem asi fakt zapomenout... Hrozná kravina bez špetky inovace = nedokoukáno!!! ()

stiewe

Shyamalan by se měl vrátit k tomu co mu jde a né experimentovat s věcmi, které mu nic neříkají a říkat zřejmě nebudou. ()

Lovedeath

S čistým svědomím dávám krásné dvě hvězdičky. Jednu za děj, který se Shyamalanovi nepodařilo zas až tak moc zprznit. Druhou z půlky za triky a z části za to, že jsem se ani moc nenudila. A ted, k druhé stránce věci. Scénář, dialogy a zpomalené záběry... všechno špatně, špatně, špatně. ()

Bezmenny

Čo silno zamrzí je nevyužitý potenciál myšlienky. Verím, že sa dali spraviť krajšie aj grafické efekty, ale tie nie sú kameňom úrazu. Dialógy...to je des a hrúza. Nepochopiteľné slová v nepochopiteľných situáciach. Niekedy miesto rečí mali byť činy a miesto činov mali byť reči. Naozaj veľmi zamrzí tá šanca, ktorú to malo.... ()

Tiiso

Můj komentář se nebude odlišovat, nějakým velkým způsobem od ostatních zde na čsfd, uvedených. Režisér svůj příběh posadil do poněkud teatrální, nebo lépe řečeno naivnější roviny, která v divákovi probouzí lehký úsměv na tváři. První půlhodina snímku, mě předložila děj, ve kterém jsem se seznamoval s postavami, a jejich osudy. Následný, odvíjející příběh můžu posuzovat z několika pohledů a úhlů. Jde o docela dobrou fantasy, obsahující smysluplný děj a ne úplně zatracující zápletku. Rovina duchovní, může působit jak kladně tak zároveň i opačně. Někomu řeči o duši, nesmrtelnosti prostě sedí, někomu lezou krkem. S výkony herců už je to v některých případech horší. Objevuje se dosti přehrávání a falešného přednesu v dialozích. Vůbec hercům chybí dosti charismatu a uvěřitelnosti. Technické zpracování snímku dopadlo o něco lépe, ačkoliv se jen tak tak dokázalo přehoupnout přes pomyslnou laťku průměru. I když triky držela ve svých rukou ILM, mnohde jejich kvalita kolísá. Některé okamžiky jsou jasně rozeznatelné, že jde o digitální trik. Hudební doprovod James Newton Howard ničím nevyšperkoval a předvedl jeden ze svých tzv. sterilních dílek. Ačkoliv režisér drží vyprávění pevně v rukou, nedokázal mě snímek dosti vtáhnout do děje. Ke kladům přihazuji schopně odvedené bojové scény a některé, celkové pohledy na scénu. Z filmu je cítit o pokus vyzdvihnout formu výroby a na velké projekci se toto snažení vyplácí. Dále si dovolím kladně zhodnotit mix a střih zvuku a jeho efektů. Ale to vše dohromady v mých očích nestačí ani na průměrné tři hvězdičky. Shyamalanovi díla z dob minulých, jako je Šestý smysl, Znamení či Vesnice jsou mému srdci prostě bližší a jeho novější počiny si ke mně cestu hledají zatraceně hůře. Nebo já k nim? ()

Zombiepod

Úchvatný bordel. Ako fanúšik fantasy som si doteraz myslel že najväčším prepadákom bol Eragon, no táto tupá zlátanina by sa mu nedokázala vyrovnať v jedinom ohľade. Primitívny a bezduchý scenár ktorý sa divákových emócií či zmyslov nedotkne ani v jedinom prostom momente je ešte k tomu prezentovaný v podaní katastrofálnych hercov ktorých asi našli niekde na ulici. Bezpredmetné dialógy vás budú otravovať celý film, tak si kedykoľvek môžte odbehnúť a garantujem, že vám z deja nič neujde. Veľmi ma mrzí ako dokáže niekto pochovať tak skvelé anime ako je Avatar, a Shyamalan je posledný od koho by som to čakal. Jeho réžia vždy patrila k tým lepším, no tu musel byť jednoducho permanentne nafetovaný alebo zhulený, iné vysvetlenie pre to nemám. Druhá polovica už ako tak graduje na lepšiu úroveň, efekty sú parádne a kulisy nádherné, akčný záver tiež celkom ušiel, ale to bohužial nerobí celý film. A už vôbec nie v prípade, ak sa pokúšame natočiť veľkolepé fantasy. ()

TommyDiamond odpad!

Tento film byl vyhlášen jako nejhorší film roku 2010. Ale když jsem četl recenzi k tomuto filmu, nechtělo se mi věřit,že je to takový brak. A rozhodl jsem se konečně se podívat. Bohužel konstatuji, že takhle trhlý a přeplácaný příběh jsem hodně dlouho neviděl. Fantasy mám hodně rád,možná je to můj nejoblíbenější filmový žánr. Ale takhle ho prznit? Navíc nesnáším dětské filmové hrdiny. Takové ty co bojují s dospělými. Ten film pak nemůže brát člověk vážně. A nechápu když on dokáže jako dítě vymlátit za chvilku padesát lidí, jak mohl někdo vyvraždit celý klan dospělých bojovníků. Fantasy filmy jsou o efektech a soubojích. O mravní síle a udatnosti hrdinů. O neskutečných tvorech atd. Ale poslední vládce větru postrádá uplně všechno co jsem zmínil a od fantasy očekávám. Byl to zcela zbytečný projekt a budu se snažit na tento nefilmový zážitek zapomenout. Celokvě 5% ()

Petike odpad!

Ja v prvom rade ani nechápem, načo tento film vôbec vznikol. Vari ľudia dodnes nevedia doceniť animovanú kinematografiu a potrebujú to mať po lopate zremakeované so živými hercami za desiatky a stovky miliónov vyššiu sumu ? Filmové verzie postáv sú hotoví zombíci. Ešte aj Aang, dočerta ! V seriáli to nemá ľahké a dobre si uvedomuje, aké bremeno nesie na svojich pleciach, ale aj napriek tomu je to veselý a bodrý dvanásťročný faganisko, ako hocijaký iný chlapec v jeho veku. Čo z toho zostalo vo filme ? Nič. Len samá strnulosť a nefungujúca, prehnaná serióznosť. Shyamalan je chudák, lebo nedokáže dať ani do látky určenej primárne pre decká trochu života, farby a radosti. V tejto pseudoadaptácii sa každý mračí alebo tvári smrteľne vážne, akoby mu niekto zožral večeru. Ono by to ani neprekážalo, keby aspoň vytiahli nejaké kvalitné dialógy, ale oni len melú a melú jedno klišé za druhým... Skrátka, tento film je zlý vtip, podvod na divákoch. A začínam si myslieť, že ho Shyamalan tak naschvál koncipoval : "What a tweeeest !!!" Veru, to je asi twist ending tohto filmu : "Vďaka, že ste vydržali pozerať túto kravinu celé 2 hodiny, milé publikum ! Vybabral som s vami a vašimi očakávaniami a teraz sa na tom potajomky dobre bavím..." Mám z väčšiny tunajších komentárov dojem, že poniektorí ani nepochopili, že Shyamalan mal robiť adaptáciu (hefty typu "Shyamalan si vymyslel svet...", atď.). Ale popravde, ani sa im nečudujem : Náš Manoj jeden nešťastný mal dokonca tú drzosť, že nedal do úvodných titulkov žiadne poriadne "based on". Zato nemal najmenší problém dať pod "written by" svoje vlastné meno. :-( No prostě humus, velebnosti... :-( V ideálnom svete nedáte výpravné fantasy filmy točiť diletantovi Shyamalanovi. V ideálnom svete nenariadite natočiť absolútne zbytočné hrané adaptácie kvalitných animovaných seriálov. Snáď mi tu nechce povedať, že publikum by dokázalo napr. Batman : TAS oceniť len keby to bolo prerobené na hraný celovečerák ?! Ach jaj... Animačné geto... :-((( Jediné, čo ma na tomto filme potešilo, je, že pár mesiacov po premiére získal Zlatú malinu za Najhorší film roka. Aspoň bola potupená česť seriálu konečne pomstená ! ;-) P.S.: Apropo, pozrite si, čo hovoria postavy z pôvodného seriálu na svoje filmové náprotivky : http://www.youtube.com/watch?v=fmRjMWk3lno Pecka... :-DDD (Hej, hej, ja viem, použili tam zábery z dielu, kde boli na divadelnej hre a neboli s ňou spokojní... ;-) ). ()

VvV14

Má to nápad a něco jako styl..... ale jinak naprosto neuvěřitelně nudný průběh. A to nemluvím o divném konci zřejmě prvního dílu. Možná mě dost ovlivňuje to, že jsem se na tento film podíval v televizi kde řadili reklamy každých 20 minut a 2 minuty před koncem byla poslední. Pak z naprosto nepochopitelných a naprosto pro mě odporných důvodů ustřihly titulky. Ne, tohle se nepovedlo. ()

sWONDER

Keby toto dielko nenatočil majster mystérie M. Night Shyamalan, možno by sa ľudia na to pozerali inak. Priemerná zábavná jednohubka , ktorá sa dala urobiť úplne inak. Ak by všetko bolo lepšie premyslené, mohla byt na svete ďalšia zaujímavá trilógia. Slušný príbeh, vizuálne je to celkom v poriadku, hudba výborná. Škoda, že je to až príliš detinské a ploché. Po skončení, som už chuť na pokračovanie nemal :( ()

Caa

Úžasná pohádka plná neotřelých nápadů a neuvěřitelně propracované bojové choreografie. Pro některé velké zklamání a nejhorší film roku 2010, pro mě osobně milé překvapení a mnohočetný vizuální orgasmus. Kdo jste neviděl kreslený seriál Avatar: Legenda o Aangovi, který byl předlohou filmu, doporučuju. Zasmějí se u něj nejen děti, ale i dospělí. ()

acn

Tak, Shyamalan se nám praštil o dno. Roztomilé, jak si myslel (spíše celé studio, ale co už), že tenhle výtvor bude mít více dílů:)). Herci skoro všichni příšerní, efekty průměrné, chemie žádná, charaktery postav čistá nula. Vyprávění příběhu neexistuje, celých 99 minut se zde jen vysvětluje. Postavy chodí a pořád něco vysvětlují, co se stalo tady a co se stalo támhle. Ze silného vypravěče človekem bez fantazie. Smutné. Dodatek: Ještě než jsem viděl něco málo ze seriálu, zdály se mi ty taneční kreace neskutečně dementní. Teď je mi Shyamalana líto. Tolik možností co si vymyslet a on je schopný jen po někom hodit CGI šutr. ()

Milda003 odpad!

Uplně nesmyslný děj a jediné plus bylo že tam byli řekněme docela dobrý efekty. Navíc co mi nešlo přes pašl tak Dev Patel jako ninja co ovládá oheň... Ty vole proč zrovna von? Milionář z chatrče dobře dejme tomu, ale ve v dobrodružný akční slátanině fakt nezazářil, ba naopak mně nutil nedržet pozornost.. ()

Godhaj

,,And maybe we can stop in the villages on the way, start a change in The War in these small villages. Shyamalan si dal nelehký úkol. A to převést celou první sérii úspěšného seriálu do jednoho filmu. Zkracovalo se tedy, jak to jen bylo možné. Postavy, které v seriálu dostaly dost prostoru, tady pronesou za celý film sotva pár vět. A věty to nejsou zrovna košaté a krásné a jen dokazují, že Shyamalan by určitě neměl psát. Jenže ani režie nedokazuje žádné kvality. Snímání je toporné. Občas kamera zabírá nesmyslně postavy příliš zblízka, což působí úchylně, navíc nikdo z herců neumí hrát, a tak je pohled na ně naprosto žalostný. Dále filmu chybí jakákoliv dynamika. Shyamalan vůbec neumí natočit akční scény. Ty jsou tak unylé, že působí jako nějaká parodie. Souboje jsou vtipné, protože se vždy musí hooodně dlouho cvičit taiči, než se něco stane. Ale někdy se také nestane nic, takže jsem jen naštvaně sledoval nesympatické herce, jak s sebou kroutí před kamerou. Shyamalanovi se povedlo nemožné. Přetvořil nádherný seriál v naprosto nemožný pokus o film. ()

Scraffy

Nie, tak toto sa nepodarilo. Celkom mám rád M. Night Shyamalana, ale toto sa mu vôbec nepodarilo. Efekty nie sú bohviečo a herecké obsadenie taktiež. Nejdem tu ani vypisovať, čo všetko ma na filme sralo, lebo by som tu bol do rána. ()

george82

To ne. M.N.Shyamalan naprosto nepatří mezi mé oblíbence. Ano padal na mě při filmu pocit, že koukám na béčko. Zvlášť při dialozích a atmosféře celého filmu jsem v paměti pátral, proč na to koukám. Jediné, co se mi opravdu líbilo byl "Šestý smysl" a "Vyvolený". Očividně nějaké světlé období tohoto pána. Jinak bída, bída. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011