Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Skupinka lovců odměn pronásleduje nejnebezpečnější zločince galaxie. Ráda zachrání svět... pokud jí někdo dobře zaplatí. (Netflix)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (68)

WaraiOtoko 

všechny recenze uživatele

Tak budu asi trochu kontroverzní, ale prostě mám pocit, že největším problémem nové adaptace Bebopa je nostalgická vzpomínka fanoušků. Což říkám jako samotný fanoušek originálu, ale možná na rozdíl od nich jsem nezapomněl jak mě seriál v prvních epizodách spíš nudil a místy přišel až trapný, takzvaně mě „chytil“ až svou pátou epizodou a scénou v kostele. Schválně jsem se podíval na několik prvních dílů znovu a ano opravdu si myslím, že scénáristé nějak zvlášť neublížili originálu změnami v podobě způsobu jakým se hlavní postavy představí do děje, stejně tak jejich charakteristika a  „charisma“ se až na Viciouse (a možná postavy Feye, pořád nechápu jaký smysl měla ta lesbická scéna) podařilo zachovat, stejně tak jsem kvitoval s povděkem rozvedení hlavní dějové linky, která nepůsobí tak odstřiženě od vedlejších příběhů, které mi přišly zpracované poměrně věrně originálům na rozdíl od hlavní linky, kde jsem měl největší problém s postavou Viciouse, který na mě v původní sérii skutečně působil děsivě a vzbuzoval respekt, zde je jeho postava mnohem více rozvedena do podoby uplakánka co má „daddy issue“ naopak zrada Julie mi přišla jako dobrý nápad, vzhledem k tomu, že na mě od začátku její postava beztak působila velice nesympaticky. Byl jsem také příjemně překvapen vizuálními efekty a celkově setting světa na mě působil filmově, co mě ale nakonec zklamalo bylo něco co jsem předpokládal nejméně a sice soundtrack, byť ho dělala má oblíbenkyně Jóko Kanno, opět jsem si potvrdil, že Watanabe (režisér předlohy) možná není nejlepší režisér, ale rozhodně ví jak pracovat se soundtrackem a zejména s ním nešetří! Zde jsem v mnoha scénách jsem měl problém hudbu vůbec slyšet přes efekty, jelikož se režisér pravděpodobně řídil dle mého hloupým dogmatem, že dobrý soundtrack je takový, který scény jen podkresluje a neruší. Takže nakonec mi z toho vychází 3 hvězdy, což sice znamená, že bych se byl býval raději věnoval něčemu jinému, ovšem tady je to spíš dáno tím, že oprati originálu toho seriál zase nic tak moc nového či lepšího nepředvede a kdybych seriály viděl v obráceném pořadí, možná by i mé hodnocení bylo převrácené. ()

radekgfx 

všechny recenze uživatele

Pastiš pastiše. Tvůrci se seriál snaží vystavět na bedrech skvělé předlohy; pokud totiž člověk nečte mezi řádky, seriál úplně nefunguje. Původní anime je žánrový mix všeho možného – akce, westernu, filmu noir, komedie, jazzu, hororu, sci-fi apod. Animovaná forma tohle všechno dokáže sjednotit, netflixovská adaptace si z ní ale pouze vyzobává jednotlivé scény a nevyhnutelně tak vypadá jako chudý příbuzný. Mustafa Shakir jako Jet obstojí, John Cho neurazí, Ed ale spíše vyděsí. Hudba je skvělá, zde je stále z čeho brát. ()

Reklama

cingi.t 

všechny recenze uživatele

Dobrá a vtipná oddychovka. Samozrejme, že je to plné nelogických vecí a akčných klišé, ale kto čaká viac od takého seriálu, robí sám sebe zle. Náš hrdina je predsa nebojácny, je to doslova jeho meno!...takže umrieť nesmie aj keď je oproti nemu najobávanejší zabijak s katanou a on má drevo... Fanúšikovia Firefly si prídu na svoje, lebo futuristickí kovboji sú top! 4* ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

originální anime neznám, takže sem úplně nevěděl co čekat a i když se mi docela líbila stylizace kombinující sci-fi a sedmdesátkové retro. tak jako celek je Cowboy Bebop pro mě spíš zklamání a určité pasáže sem měl tendenci přetáčet (a to se mi prakticky nestává). Vyloženě průser to není, ale i bez znalosti originálu sem čekal víc a kdyby se mi to na listě válelo další 2-3 roky asi by se nic nestalo...40% ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Předlohou jsem absolutně netknutý a už teď sem vyloženě vytočený, že nevznikne druhá série. To je kurva pro manažery Netflixu nebo jakékoliv tvůrčí společnosti problém vyndat si hlavu z prdele a přemýšlet trochu do předu? Pokud vím, že uchopím těžkou látku, která má silnou původní předlohu a nejsem si jistý, jak ji diváci přijmou, vynaložím o menší peníz navíc a natočím místo deseti dílů dílů jedenáct. Pustím ven 9 a když vidím, že sledovanost je nedostačující, pustím jako poslední díl ten, který seriál ukončuje uspokojivě, pokud vím, že budu pokračovat, pustím jako poslední díl série ten díl, ke kterému jsem natočil otevřený konec. Fakt napřesdržku. Tolikrát už se tohle stalo a pořád se nenajde jediný idiot, kterému by to došlo. Když se vrátím k seriálu jako takovému, první tři díly sem si zvykal úplně na všechno. Naprosto mě nebavil Jet a jeho otravný představitel. Chemie mezi hrdiny je děsivá a musíme si počkat 4 díly než si to teprve sedne a to jen díky tomu, že Jon Cho je boží a všechno hlavně spasí nástup Faye na scénu. Od čtvrtého dílu to šlape jako hodinky. Skvělý hlášky, skvělá chemie mezi herci, dokonce i ten dementní Jet zapadne. Vizuální stránka je skvělá, život na lodi Bebop je fajn. Chtělo to víc lokací, víc zloduchů, víc lovení lidí. Potenciál jako prase. Mělo se to od prvního dílu točit víc kolem lovení lidí než kolem minulosti Spika a Viciouse. A už vůbec ne kolem posraného Jeta. Přerod Julie bolestivý a nepochopitelný. Marně se můžu modlit, že by Netflix natočil film ve stylu zakončení Firefly. Jakmile totiž od 4. dílu začalo všechno fungovat a přestal hrát ten zkurvený Jazz tak často, začalo to být fakt dobré. Kurva fix! 80%. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (6)

  • Ve scéně z minulosti, kdy Jet (Mustafa Shakir) nahání Udaie (Matthias Luafutu), je možno vidět český skútr CZ 175/501 „prase“. (UncleMorty)
  • Ve scéně u Any (Tamara Tunie) lze podle záběru na Glock poznat, že jsou všechny zbraně na zdi airsoftové repliky. (UncleMorty)

Související novinky

Cowboy Bebop se zdrží

Cowboy Bebop se zdrží

19.10.2019

Herec John Cho (Star Trek) byl vážně zraněn na place chystaného seriálu Cowboy Bebop od Netflixu. Cho si poranil koleno a vzhledem k tomu, že má v hrané adaptaci slavného anime hlavní roli, musí se… (více)

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

05.04.2019

Hlavní roli Spikea Spiegela v chystané hrané adaptaci anime Cowboy Bebop nakonec ztvární herec John Cho (Star Trek, Pátrání). Desetidílný seriál produkčně zaštítí Netflix a kromě výše zmíněného herce… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Reklama

Reklama