Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Skupinka lovců odměn pronásleduje nejnebezpečnější zločince galaxie. Ráda zachrání svět... pokud jí někdo dobře zaplatí. (Netflix)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (64)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Asi takhle – je to mnohem menší průšvih, než jsem původně čekal. Stylizaci se podařilo trefit, hudba je super a některé postavy jsem docela poznával. Atmosféra je ale trošku jinde, začátek ještě jakž tak dobrý, některé díly uprostřed i docela fajn, ale hlavně ke konci mi tam chybí ta sympatická uvolněnost, kterou zde střídá snaha o přehnané drama ve stylu mafiánské Hry o Trůny. Navíc jsem některé postavy vůbec nepoznával v porovnání s předlohou a v určitých důležitých aspektech mi přišly skoro jako někdo úplně jiný, než jak jsem je znal z anime (hlavně Julia, Vicious...). Co se akce týká, někdy jsem byl spokojený, jindy si zase říkal, že některé údery a pohyby, které si můžete dovolit v anime, do živého provedení, tak aby to vypadalo dobře, asi prostě převést nejde. Co je ale horší, tak díky všem těm dramatům a snaze o nějakou rádoby originálnější a komplikovanější dějovou linku v závěru se spíš děsím toho o čem by mohla být druhá sezóna a jak moc daleko od stylu předlohy bychom se v ní tentokrát mohli dostat, a to není zrovna dobrá věc… Má to aspekty, které se mi líbily a věci, které mi neseděli, ale neštvalo mě to, neuráželo, ovšem kromě pár momentů a několika málo silnějších dílů jsem si to vlastně ani nijak extra silně neužil. 5,5/10 ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Anime jsem viděl před lety - a tohle mě nijak neurazilo. Naopak bavil jsem se místy velmi a dal bych si s touhle trojkou hned víc, což mě až překvapilo protože ukázky mě spíš odrazovaly. Je vidět že autoři neměli moc velký budget a museli ho maskovat kreativitou, ale taky je vidět že mají tu látku rádi a snažili se ji vystihnout. A bez kompromisů, poslední seriál co jsem viděl že si takhle nebere servítky byla snad první řada Altered Carbon.  Za to jsem mnohem radši než díla s epickým rozpočtem co naturel svých předloh jenom znásilňují (dívám se na tebe Nadace). Fakt je škoda že seriál má jen deset dílů (anime 26 + film). Nejzábavnější momenty jsou ty kdy jen tak chillují na lodi, přátelsky se hádají a plní random bounty hunter zakázky - blíž k další Firefly už se asi nedostanem - ale s tím jak je málo času se musí hlavně v druhé půlce už hodně věnovat hlavnímu příběhu (klasický noir), a to je trochu větší nuda. Čemuž moc nepomáhá ani to že hlavní femme fatale je imho docela nehezká. 8/10 ()

Reklama

Kordus 

všechny recenze uživatele

Anime Cowboy Bebop patří do mého TOP už hodně dlouho, možná bych ho označil i za svoje nejoblíbenější anime vůbec, takže jsem se obával, co se stane s hranou verzí... a překvapivě to nebylo špatné. Drží si to styl předlohy, herci jsou solidní, triky většinou na úrovni a samozřejmě, skvělá hudba obsahující většinu klasických fláků tomu přidává další hvězdičku. Jen jsem možná čekal, že si děj půjde trochu vlastním směrem a nebude se tak pevně držet originálu. Na binge-watching dobrý. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Jak moc si má smysl stěžovat? Jasně originál jsem viděl, ale nemohu říct, že bych si vše vybavil, přesto nemá smysl jen hejtit. Navzdory nepatřičnému rasovému a lgbt aktivismu ve filmovém průmyslu tlačí Netflix bota jinde (byť orientace postav je zbytečně řešená jinak, pouze Mustafa Shakir jako Jet byl trefou do černého, ostatní národnostní změny jsou mimo). Hlavní problém není vzpomínka fanoušků, jak si někteří myslí, ale naprostá neschopnost tvůrců nadávkovat a podávat příběh, tak aby nepůsobil jako laciné béčko. Jasně originál není světoborný svým námětem, ale má skvělé charaktery, pomalu vtahující atmosféru. Vicious i Spike jsou cool borci, kteří pečlivě rozmýšlejí své akce. Příběh je tady vybalen bezohledně hned na začátku a tvůrci si pomáhají dost velkými berličkami pro začátečníky (rodina Jeta by se ještě dala přežít), ale Vicious působí jako afektovaný, horkokrevný, psychicky defektní jedinec... Akční scény někdy vycházejí, jindy jsou totálně mimo (třeba závěr stačilo hodit trochu do heroic bloodshed a fungovalo by to). Akce tady není dost propracovaná, je vidět, že nebyl nikdo extra k dispozici, působí to na mě v tomhle ohledu lacině. Což zamrzí, protože výprava, kostýmy jsou povedené. Někdy epizody svým námětem fungují a baví mě, jindy ne, a tvůrci si často neví rady. Nevidím tam nějak moc velké pozitivní nápady a změny. Snad jen větší prostor a role Julie (Elena Satine je skvostná). John Cho se jako Spike snaží, nevadí mi, docela jsem si ho časem oblíbil, Mustafa Shakir jako Jet perfektní, největší kámen úrazu ja Daniella Pineda jako Faye. Nemá vypadat a působit jako laciná štětka se špatně obarvenými vlasy (a ještě k tomu je tlustá, říká Nozomi Sasaki:)), podívejte se na její tváře, nohy, tělo celkově, děs). Výhrad mám spoustu, ale herci se fakt snaží a některé díly, momenty nejsou marné, OST je super, takže zavírám obě oči, dávám tři hvězdy a skřípu nad svojí objektivností zuby. Jako vždy mohu drze prohlásit za více peněz, bych to udělal lépe z postu režiséra:) Mrzí mě, že lidi co nikdy anime neviděli, si teď po tomhle budou myslet, že anime náměty jsou béčkové, laciné a jejich příznivci mentálně retardovaní. Tak to není, anime umí být cool, originální, jedinečné vynalézavé, jen tady to dostali do ruky neumětelové. Fakt bude lepší, když dostanou původní tvůrci peníze a udělají si buď další anime, nebo adaptaci podle sebe (kde měl mimochodem Spika hrát Keanu Reeves), ale holt nemám ty miliardy. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZASTŘEL JE DŘÍV, NEŽ ONI TEBE!…“   Vizuálně nadupá píčovina. V prvních dílech bylo dost (super) akce a hlášek, ale postupně to šlo všechno do hajzlu, vizuál se vočuměl, akce ubylo a mluvilo se a mluvilo… Navíc ten jejich (asi všech tří…) osudovej příběh je celkem nuda a asi od půlky mě pěkně sralo, že jsem se do toho pustil. O lásce o přátelství a parťáctví… Kdyby začali od konce… mělo to jen šest dílů, záporák měl víc prostoru, bylo víc akce a hlavně fórů… ale to už by asi byl jinej seroš, že? Takže (jestli bude) pokračování, tak beze mě!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám tohle japonský anime. 2.) Nesnáším „anime“ a přesto bych….  ///  Thx za titule „Jan Táborský“.                PŘÍBĚH  **  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

Galerie (106)

Zajímavosti (6)

  • Ve scéně z minulosti, kdy Jet (Mustafa Shakir) nahání Udaie (Matthias Luafutu), je možno vidět český skútr CZ 175/501 „prase“. (UncleMorty)
  • Odkazem na Jetovu stíhačku, kterou v tomto seriálu nemá, je rameno jeřábu na levé straně Bebopu. (UncleMorty)

Související novinky

Cowboy Bebop se zdrží

Cowboy Bebop se zdrží

19.10.2019

Herec John Cho (Star Trek) byl vážně zraněn na place chystaného seriálu Cowboy Bebop od Netflixu. Cho si poranil koleno a vzhledem k tomu, že má v hrané adaptaci slavného anime hlavní roli, musí se… (více)

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

Cowboy Bebop našel hlavního hrdinu

05.04.2019

Hlavní roli Spikea Spiegela v chystané hrané adaptaci anime Cowboy Bebop nakonec ztvární herec John Cho (Star Trek, Pátrání). Desetidílný seriál produkčně zaštítí Netflix a kromě výše zmíněného herce… (více)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (více)

Reklama

Reklama