Bohové smrti

• Japonsko Soul Eater (více)
Japonsko, (2008–2009), 20 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Acuši Ókubo (komiks)

Hudba:

Taku Iwasaki

Čiaki Omigawa, Akeno Watanabe, Hóko Kuwašima, Džunko Noda, Maaja Sakamoto, Takehito Kojasu, Ken'iči Suzumura, Kendžiró Cuda, Šin'ičiró Miki, Šózó Iizuka (více)

Epizody(51)

Soul Eater pojednává o uživatelích, kteří využívají různé bojové techniky, a jejich zbraních, které mají dvě formy, lidskou formu a formu zbraně. Hlavní postavy, Maka a jeho Soul, Black Star a jeho Tsubaki, Death the Kid a jeho Liz s Paty jsou studenty Šibusenu, který byl založen Šinigamim pro ochranu světa před Kišiny, kteří uvrhují svět do šílenství. Aby se tomu tak nestalo, mají studenti za úkol zničit každého, kdo se živí dušemi nevinných, tedy potencionální Kišiny. (Devillka)

ReaperMan

Zajímavé ale hodně nekonzistentní anime. Začátek(první tři díly) je nic moc a konec je strašný. Když si však člověk zvykne na animaci, která mi po pár dílech přišla zajímavější a zajímavější, čeká ho poměrně slušné anime, se zajímavými postavami (zejména vedlejšími). Nejvíce se mi líbil z hlavních postav Death, the Kid.Naopak ke konci Black Star mě iritoval jak byl neustále uřvaný a Maka je takový dobroser až mi také začala vadit, což vyvrcholilo v neksutečně stupidní poslední epizodě. Celkově bych seriál doporučil, zejména díky výtvarné stránce, napínavému příběhu a humoru. Ale pozor na to, že trpí jistými nelogičnostmi, občasným syndromem Fairy Tailu - tři na jednoho, záporák je smete pak jeden pobitý na záporáka a ten si ani neškrtne a příšerným závěrem. A díly s Excalibrem byly jako jeho postava tak otravné, že jsem byl nucen je proklikat 70% ()

Tess92

Soul eater mě chytil a už nepustil. Místy byl trochu slabší, některé části byly jako Naruto přes kopírák (hlavně v případě Black Star), a konec mě celkem zklamal, všechno to vyřešili nějak moc rychle, moc lehce, nakonec se stal Naruto z Maky (na kterou mi to úplně nesedí), ale stejně je škoda, že tvůrci se rozhodli jenom pro 51 epizod. ()

Puslanka

Za mě lepší 3*. Postavy Black Star a Death the Kid s jeho "pistolkami" jsou svým charakterem hnaným do extrému pro mě úžasný. Podobně tatíkové (od Maky a Shinigami) nebo Franken Stein. Výborné na rozptýlení. Škoda konce, který seriál trochu kazí, a extrémního protahování dílů nesmyslnými vsuvkami, především v první části seriálu. Za to bych někoho roztrhala... ()

mpet

Výborný nápad, skvělé bojové scény a slušný soundtrack. Tady už mě ale superlativy došly. Spousta dílů je slabších a některé postavy jsou opravdu trapné. Nejvíc mě tam štval Šinigami a tatík Maky. Dalším mínusem je spousta hluchých míst, kde člověk vysloveně trpí nad debilními dialogy a těší se až to bude mít za sebou. Občas mě to přišlo, že si seriál hraje na komedii a snaží se být až moc vtipný. No na mě to mělo opačný účinek (i když musím přiznat, že jsem se taky hodně nasmál). Na druhou stranu děj postupně vrcholí a poslední díly stojí za to. Nesmím také zapomenout na moji nejoblíbenější postavu Black Stara. Myslím, že bez něj bych to nevydržel sledovat až do konce, neboť on jediný v tomto seriálu opravdu stál za to. ()

Kaqes88

Pri prvých epizódach som si hovoril, že  sledujem niečo originálne a zábavné. S pribúdajúcimi dielmi ma však tento pocit postupne opúšťal. Prišlo mi to monotónne a nevýrazné, s takmer všetkými klišé, ktoré sa v žánri vyskytujú. Našťastie to nebolo až také zlé, ako to z predošlého textu vyznieva. Niektoré epizódy boli naozaj podarené, malo to zaujímavé postavy a občas aj podarený humor. Lepší priemer 60% ()