Danny a Wheeler se živí reklamou na energetický nápoj Minotaur. Wheeler je velký sukničkář a nechce se vázat, Danny je znechucený životem. Myslí si, že když požádá svoji přítelkyni Beth o ruku, jeho život nabere jiný směr. Ona ho ale odmítne. Danny pak schválně nabourá služebním vozem do sochy před školou. Za to mají jít oba na 30 dní do vězení. Mají na výběr, buď nastoupí do vězení, nebo odpracují 150 hodin prospěšných prací jako dobrovolníci, kteří se věnují dětem s problémy. Wheeler dostává na starost desetiletého Ronnieho, který používá nejostřejší vulgární výrazy a miluje ženské poprsí. Danny bude mít na starost Augieho, který je posedlý středověkem. Zprvu se zdá, že to bude peklo pro všechny... (TV Nova)

Mikita

Vtipné, osvěžující se sympatickými postavami a výborným happy-endem. Některé fóry byly sice trochu navíc, ale jinak je to příjemná oddychová zábava. Celou komedii silně vytahuje vzhůru velmi povedený a vtipný závěr. Hvězdička navíc také za úžasnou Jane Lynch, kterou obdivuju díky seriálu Glee, a tady zase válí. 75% ()

decouble

Role Models jsou v podstatě klasickou americkou komedií plnou známých žánrových postupů a schémat, v které dva muži konečně projdou trnitou cestou k dospělosti. Avšak "Role Model" jsou naštěstí chytře napsaní, zasazeni do originálního - skoro epického prostředí, vtipní, navíc si lehce pohravají s popkulturou a dívat se na ústřední hereckou čtveřici je zkrátka radost (ten černoušek v KISS kostýmu je boží). Možná jsem se nechal unést, ale takový film jsem zrovna potřeboval vidět. ()

swed

Bavil jsem se, to ano, ale na druhou stranu občas i nudil (zejména v poslední třetině filmu, kde se vyprávění zvrtlo do krotké fantasy morality). "Velcí bratří" jsou postaveni hlavně na hláškách a herecké dvojce Scott-Rudd, která funguje překvapivě dobře a díky níž se film drží ve vodách solidního komediálního nadprůměru (o fous). 7/10 ()

MATADOR

I když komedií je opravdu nesčetně vždy se najde nějaká, která je tak nějak jíná. A přesně tohle je i případ Velkých bratrů, role opatrovníků a sranda s tím spojená se hodí na klidný večer. Nepřekvapí a ani neuškodí. ()

Derek

neskutocna kanonada extremne vtipnych (a extremne vulgarnych) hlasok. miestami to trocha straca tempo, ale sympataci paul a seann (pre oboch mam slabost) to vzdy vytiahnu... "fuck you, miss daisy!" ()

FilmFan24

Je vám 35 a právě zjistíte, že už deset let děláte práci, která vás vlastně vůbec nebaví a neuspokojuje. K tomu vám dá kopačky vaše milá a kolotoč událostí, které změní váš život může začít. Tak takhle to vesměs v životě chodí a takhle také začíná příběh komedie "Velcí bratři". Chytrý scénář, jak je ve výsledku znát jeho dva z hereckých autorů Paul Rudd a Ken Marino na place ještě náležitě vypilovali. Vydatně jim pomáhá v hlavní roli Seann William Scott, který si postavu věčně nadrženého Wheelera, který kromě zasunutí zbožňuje kapelu Kiss a umí už jenom pracovat v kostýmu minotaura a podporovat tak prodeje jistého energetického nápoje. Wheeler, který si život užívá je přesným opakem nespokojeného Dannyho (Paul Rudd). Co však mají společného, je průser ve firmě, kdy nabourají minotauří dodávku plnou energetických nápojů a řeší, zda jít 30 dní bručet za katr anebo přijmout roli "Velkého bratra" a odpracovat 15 hodin v sociálním programu pomáhajícím problémovým dětem. Wheeler vyfasuje drzého Ronnieho (Bobb'e J. Thompson) s kterým poslední poradce vydržel jeden den a Danny se má starat o Augieho (skvělý Christopher Mintz-Plasse alias McLovin ze "Superbad"), který v kostýmu bojovníka ze Středozemě a plastového meče nedá ani ránu. Je známo, že protiklady se přitahují a naši dva týpci udělají všecko proto, aby jako "Velcí bratři" uspěli. Fakt je, že v konečném výsledku to místy skřípe, ale i tak se povedla jedna z těch "nepřístupných" komedií, která pro mladší publikum je bez koz, vagín a fukování. U nás je na DVD uvedená "unrated" verze. Jo a kdybyste to náhodou nevěděli, tak "šeptající oko" je vagína! 3 a 1/2 * ()

runner85

Filmu veľmi uškodila druhá polovica, ten vesmírni Apač ma iritoval a mal som sto chutí to kvôli nemu vypnúť, aspoň že tu bol "Stifler" a jeho teória o prsiach a ich prevahe :D ()

Dexter1

Klasická, priemerná oddychová komédia, pri ktorej sa pobavíte, ale aj spýtate prečo je tam tak trápna scéna. Seann bol dobrý, Paul mi už lezie na nervy, ale z Chrisa niečo bude. Film si ide v dobrom tempe a jeho minutáž je tak akurát. Páčila sa mi záverečná scéna, ktorá bola vo Warp súboji-akcii, ktorej sa chcem aspoň raz v živote zúčastniť. ()

sssssycak

Rozhodně nevyužitý potenciál. Ve filmu se sešla moje oblíbená dvojice, Paul Rudd a Seann William Scott, a tak jsem od toho určitě očekávál větší nálož vtipů. Bohužel ke konci jakoby tvůrcům došel dech a závěr tak působil až moc přitrouble. ()

Kopik

Mě se to líbilo. Předvším výborné dialogy a herci jsou, to co vás u této komedie zaujme. Já jsem se zasmál, takže dobrý. Na příjemný zpetření večera doporučuju. P.S. Ten malej černoch je borec :-D ()

Dubro

Tak do TV to môžu naskrutkovať bez nejakých výčitiek svedomia, pretože na kino film obsahuje pomerne málo muziky. Plusom tejto komédie, ktorá sa až na záver vlečie skoro na neutrál, sú obe detské postavy - Christopher Mintz-Plasse a Bobb'e J. Thompson, pričom Thompson, keby chcel, by mohol niečomu priučiť aj dorastenecké „herecké eso“ Willa Smitha. To sú moje dve hviezdy a tretiu tvorí samozrejme KISS. Koniec koncov prežiť sa to dá, čo je isto veľká poklona pri tých dosť často dementných komédiách spoza veľkej vody. ()

dee-key

No ze začátku jsem měl pocit že slyšim jen snůšku amerických na sebe nenavazjících kreténských vět, ale jak došlo na LARP, začal se ten film celkem slušně vyvíjet. Je vtipný koukat se na partu nerdů, jak se bijí pěnovýma mečema a berou to zatraceně vážně :D ()

Gereth

Takhle to opravdu vypadá na larpech?.o) Smál jsem se často a smál jsem se dost. Až mi bylo líto, že se postava Paul Rudda nakonec polepšila. Ty jeho cynické hlášky byly na filmu tím nejlepším. S.W.Scott zahrál svýho průměrnýho Stifflera a ani představitele dětí to nějak výrazně nekazili. Není tu nic moc, na co byste si po nějakém čase po zkouknutí vzpomněli, ale když už vám to běží před očima, běží to rychle a bez zbytečných záseků. 65% ()

Eldrick

Upřímná moralitka pro děti, kde Sean William Scott jede ve svý zajetý škatulce Stiflera a Paul Rudd nehne ani brvou, pak tu máme vypatlanýho geeka, který žije ve svym světa PÁNA PRSTENU a ve výsledku se z toho vybleje těžce výchovná socka výpověď, že si všichni mají pomáhat. Ach ne. ()

BoredSeal

Parádní jízda, takhle už jsem se dlouho nenasmál. Humor pro společensky unavené lidi, precizně obsazené role a žádná tabu. Co dodat. 4 a půl hvězdičky. ()

HappySmile

Nemůžu se rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdička, ale nakonec asi nechám 3, protože to sice byla dobrá komedie, ale největší nářez přišel až v poslední půlhodině, do té doby to byl spíš takový průměr, ale jinak rozhodně příjemná podívaná. Na konci jsem se ale opravdu pořádně nasmála, takže doporučuju. ()

Joe321

-"I'm sort of engaged." -"I sort of have a boner." Nasmál jsem se hodně teda. Takhle zábavné jsem to nečekal. Neni tu ani moc trapností. Je tu ale hodně výborných hlášek, u kterých jsem se řezal fest. Překvapivě Scott nebyl odpornej a Rudd klasicky dobrej. Určitě pohodvá komedie na večer s kamarádama a pivem. Gag s párkem v rohlíku nebo narážky na různé filmy jsou na jedničku. -"Pick us up in two hours." -"Fuck you, Miss Daisy." ()