Danny a Wheeler se živí reklamou na energetický nápoj Minotaur. Wheeler je velký sukničkář a nechce se vázat, Danny je znechucený životem. Myslí si, že když požádá svoji přítelkyni Beth o ruku, jeho život nabere jiný směr. Ona ho ale odmítne. Danny pak schválně nabourá služebním vozem do sochy před školou. Za to mají jít oba na 30 dní do vězení. Mají na výběr, buď nastoupí do vězení, nebo odpracují 150 hodin prospěšných prací jako dobrovolníci, kteří se věnují dětem s problémy. Wheeler dostává na starost desetiletého Ronnieho, který používá nejostřejší vulgární výrazy a miluje ženské poprsí. Danny bude mít na starost Augieho, který je posedlý středověkem. Zprvu se zdá, že to bude peklo pro všechny... (TV Nova)

Hal_Moore

Role Models berou rukavici hozenou Sex Drive a roztrhávají ji na kousíčky. Za všechno může chytřejší humor, vtipnější (a lepší) herecké obsazení a hlavně pravý Stiffler (narozdíl od Mardsena) Seann William Scott. Paul Rudd ale nezůstává pozadu a je Scottovi vyrovnaným soupeřem, Rudd však u mě boduje na jiné koleji - za scénář. Vtipné a chytré dialogy, žádné nechutnosti a nenásilně používaná sprostá mluva stejně jako chování postav a uvěřitelné kamarádství těch velkých s těmi malými překvapilo a já mu tudíž uděluji thumbs up. Jedinou postavu, která mi nějakým způsobem vadila, si zahrála Jane Lynch a trošku si to tak u mě po 40 let panic pokazila. To byla má jediná výhrada, která však stála Role Models pár krůčků k maximálnímu hodnocení. I tak u mě ale zůstává na první příčce žebříčku nejlepších komedií za rok 2008. ()

genetique

Pásová manufaktúra na tento štýl amerických komédií stále naberá na objeme výroby a pokiaľ budú koneční spotrebitelia aspoň tak otupení ako doteraz a bez povšimnutia budú prijímať a akceptovať tento druh zábavy, tak podobný štýl filmov nikdy nezanikne. Príbehovo plytké, herecky nezáživné, hudobne fajn, pár nápadov a scén síce pôsobí osviežujúco, ale tie by nestačili ani na slabšiu epizódu zo seriálu Priatelia. Ale nakoniec je to možno aj fajn, že sa stále musíme trápiť aj s takýmito odvarmi, lebo popri nich by si skutočný labužník filmových skvostov asi tak nevychutnal filmy, ktoré sa dotýkajú filmového neba. 40%. ()

Hellboy

Jak už je u apatowovských filmů železným pravidlem, první polovina je svěží, řekl bych až nápaditá, v druhé části se film pokaždé zlomí do těch nejpoužívanějších schémat, které nepřinášejí nic nového. Přesně tak je tomu i u Velkých bratrů, kde závěrečná bitva, byť za odkazování na KISS, působí již poněkud vyčpěle a zdaleka ne tak zábavně, jak to tvůrci plánovali. Věřím, že LARP je sranda, ale koukat se na něj 10 minut ve filmu mě nebaví. Jo a zdaleka nejhorší ze všech, s mou osobní nominací na nejotravnější postavu filmů z roku 2008, je Jane Lynch z Glee, která zde v podstatě opakuje svou gleeovskou postavu, přičemž v obou dílech je tak leda na pěst. Tady ale víc. ()

Le_Chuck

Priehľadné ako Augieho popolníky, vtipu pramálo, ale akosi som dostal chuť kosiť trollov veľkým polystyrénovým kladivkom za doprovodu Kissackych riffov. 70% ()

Spooner

Hodně příjemná komedie, která velmi rychle uteče a člověk se u ní pořádně zabaví. Režie je sice spíše průměrná, ale celý to stojí na výborným scénáři a hlavně vynikajících hercích. Paul Rudd má poslední dobou dobrej výběr na role a tady to jenom potvrzuje.Sean William Scott tady má asi nejlepší roli od Stiflera a náležitě si jí užívá. Nejlepší byl stejně ale Christopher "Mclovin" Mintz-Plasse, se kterým musíme do budoucna vážně počítat a do týhle role se hodil perfektně. Prostě parádní komedie plná hlášek, kde všechno funguje jak má. A ty nutné moralitky na závěr jsou tady přebity fakt vtipnou bitvou bojovou scénou, u které jsem měl celou dobu úsměv od ucha k uchu. ()

Davies182

Další z minima inteligentních a opravdu zábavných komedií; najít podobný klenot v dnešní americké produkci laciných spermo-blitko-sračko (myšleno nechutnými záběry na tyto tekutiny) komedií je čím dál tím těžší. Chápu, že teenagerů přijde na podobný žánr pochopitelně nejvíce, ale normální lidé si také občas dopřejí něco pro zasmání, aby jim při sledování nenaskákaly pupínky. Film Velcí bratři je vtipným zamyšlením se nad tím, že v životě nejsme nejdůležitější my sami, ale hlavně lidé okolo nás. Anebo by jsme jim přinejmenším měli věnovat stejnou míru pozornosti - věc názoru. Tento film svou myšlenku má a celá stopáž komedie mi utekla jako voda. Na hlavní sympatickou čtveřici postav se moc dobře dívalo, nejvíce pak překvapili dětští herci v čele s malým přisprostlým černouškem :-) a obrýleným bláznem do L(iving)A(ction)R(ole)P(laying)u. Asi to taky vyzkouším, předpoklady k tomu, zdá-se, mám! ()

pepo

Stifler by už konečne mohol prestať byť Stifflerom a mohlo to byť ešte príjemnejšie. Inak veľmi fajn komédia s výborným finále. McLovin a ten malý černoško sú fakt super. 7/10 ()

Xmilden

Jedna velká úžasná reklama na KISS. Dost povedená neortodoxní komedie, místy až šílená řekl bych. Hlavní duo herců výborné, přestože Paul Rudd se v duchu své role nesnaží na sebe strhávat pozornost. Asi prvních 30 minut jsem měl s filmem přece jen problémy, humorné okamžiky nějak moc nepřicházely a těžko jsem si zvykal že Stiffler už není takový borec jakým býval, pak se ale žačnou dít věci a tempo neupadne až do závěrečných minut. Ty už se odehrávají v klasickém schématu, ale předchází jim ultimátní bitva s molitanovými meči, která je myšlena smrtelně vážně. Make up alá KISS je hustej! PS: Ruku na srdce kdo z nás by v útlém věku nechtěl mít za kamaráda Seanna Williama Scotta. ()

lesumir

Někde jsem četl, že americkým komedii odzvonilo, ale to není tak úplně pravda. Judd Apatow je znovu vrátil na piedestál a i když je to bez něj, tak se spousta filmů nese v jeho stylu. Role Models je příjemnou fuckovací komedii. ()

Hrabka

Průměrná komedie, která těží především z ostřejších slov. S. W. Scott je v pohodě a ostatní taky. Dětské role jsou stvárněny dobře a dodávají filmu asi to nejzajímavější. Ať už jde o staršího fantasy tragéda nebo mladšího odvázaného černouška pokaždé je o zábavu postaráno. Občas je to trapas, ale dá se... 55% ()

Fiftis

Trochu slabšia komédia a dosť ma štvala tá hlúpa gay hra, ale tá bola vlastne v celom filme. Hviezdičky som dnes rozdal hlavne za hercov. Seann William Scott a Jane Lynch. Bol to film s deťmi a zrejme a pre deti, tak chápem menej ostreší text, no čakal som väčšiu odviazanosť. ()

Pepinec

Jak mi postupem času docházela trpělivost a dobrá nálada, tak mi docházely i prachy a dobré filmy v kompjůtru. Takže se dostalo i na tohle, co se nebojím prohlásit za fakt velkou ptákovinu. Něco mezi bělochem a černochem… (Filmfest Hurghada 2012, 57/67) ()

JohnnyD

Mix 90s moralizačnej komédie a 00s vulgárnej drsňárny á la Apatow/FratPack. Bohužiaľ vo výslednom efekte prevažuje sentiment (bože, tá nasladlá hudba!!!) a poúčanie nad fuckovačkami a opĺzlym humorom. Duo Rudd Scott je ale bravúrne a veľké plus za KISS! ()

sheen

No tak teda tomuto počinu se nemusím bát dát vyšší hodnocení, fakt jsem sem bavil, jak už dlouho u žádné komedie. Ten malý čerňoušek byl prostě cool!! ()

HAL

Konečně zas jednou Rkový rating u komedie neznamená že jde jen o další přitroublou komedii o teenagerech co chtěji zasunout do každé díry co potkají. Konečně zas jednou malé děti ve filmu neznamenají dráždění dávícího reflexu na nejvyšší možnou míru. A konečně zas jednou zní i ty jednoduché morality o hledání vlastní cesty bez ohledu na nechápající okolí a překonávání krize... ehm, skorostředního věku docela přijatelně, takže i ten uberhappy end není nasírací ale vlastně velice vítaný. Což je hodně pozitivní... ale je trochu škoda že kromě toho všeho příjemného to místy poněkud přestává být dostatečně vtipné... všechny scénky z Larpu jsou sice boží a bojování s (pře)výchovou dětí k obrazu zkažených skorodospělých hrdinů je taky fajn, ale kromě něj je to místy vlastně docela nuda. I když i k té fantasy bitvě a oslavě po ní bych měl výhrady, a to že je poněkud krotká... no, ale pravda, držet se víc skutečnosti tak se to ani do toho Rka nevleze :-D 7+/10 ()

Javert

Překvapivě ne tak trapné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Bavil jsem se, a to se mi u Wainova předchozího filmu nepoštěstilo. Nicméně stále se jedná o pořád dokola omílanou osnovu amerických komedií, která se v paměti dlouho neudrží. A ten příšerně kýčovitý konec ji taky dvakrát nezdobí. ()

DJ Obelix

Očekával jsem nenáročnou komedii s dobrými fórky - a to je přesně to, co jsem nakonec dostal. Komedie je o dvojici kolegů, kteří spolu pracují jako propagátoři energy drinků (místo drog) po školách a jsou zároveň odlišní jako den a noc. Bezstarostný a poživačný Wheeler (S.W.Scott) svůj job miluje, zatímco již notně znechucený Danny (P. Rudd) má s přibývajícím věkem pocit, že mu život utíká skrze prsty a jeho postoj ke všemu je veskrze negativní. A když ho jednou potká "den blbec", kdy chtěl všechno ve svém životě změnit, vyvrbí se to tak, že kvůli spáchání zločinu stojí oba hlavní hrdinové před nelehkou volbou - buď jít na měsíc do vězení, nebo si trest odpracovat formou veřejně prospěšných prací ve spolku, kdy každému bude přiděleno problémové dítě, aby byl jejich "Velkým" kamarádem. Příběh se o něco více zabývá dějovou linkou okolo Dannyho a jeho svěřence, který veškerý volný čas tráví ve fiktivním světě, ne nepodobnému bájné Středozemi. Zde jsme ostatně svědky klasických klišé, které Hollywood může nabídnout. Klišé jsou samozřejmě součástí i příběhu Wheelera, který dostane na starost malého nevychovaného černouška, který ho v jednom kuse posílá do patřičných míst a kouká ženám na prsa. Jejich příběhy jsou ovšem svižnější a S. W. Scottovi tato role padla jako ulitá (je zde notný kus ze "Stifflera"). Role Models jsou veskrze průměrnou komedií, která ale neurazí a některé hlášky a scény jsou smrtící. Chtěl jsem dát silnější tři hvězdy, ale tu čtvrtou přihazuji za výborné zakomponování skupiny Kiss do příběhu. Takže - ač tento film nepřináší do žánru zbla nic nového, dá se u ní dobře pobavit. Nic víc, nic míň... ()

sochoking

V 90tom som poznal hru ' Dračí doupě ' a tí maníci sa naozaj tak ' dusili' mečmi. Myslím tých, čo to hrali. Ale k filmu. 'Krúti' sa okolo deciek, ale to vôbec neprekáža. Naopak, malý Ronnie ( Bobb' e J. Thompson) ako Gene Simons z Kiss... no jeba!!!! Fantastické a nenásilné ' hlášky' ako : " It' s a classic case of a guy on d ground. " , alebo " Who d fuck is Martin Hamisch?! " ma konštantne držali v jednom vyškerenom úškľabku. Ale chýbalo tomu niečo. Chýbala tomu tá ' čerešniška na šľahačke' v podobe obrovskej salvy smiechu. Tá prišla v 27. minúte do konca filmu, v Burger Hous- e , ked Paul Rudd mrkne pohľadom na chlapíkov odetých do historických kostýmov- " How is it goin' ? " !!! LOL!!! Už som bol rozhodnutý za plný počet, ked tým rozmaznaným koncom to posrali a odsúdili u mňa za 4* . ()

dr.horrible

McLovin je sympaťák, či už s výzorom Harryho Pottera (väčšina filmu) alebo kissáckym make-upom. Nejaký ten nekorektný humor poteší a aj cez kopu klišé a bezmozgovosti (v podstate) rodinného filmu, to celkom stojí za pozretie. -Who the hell is Marvin Hamlisch?- ()