Danny a Wheeler se živí reklamou na energetický nápoj Minotaur. Wheeler je velký sukničkář a nechce se vázat, Danny je znechucený životem. Myslí si, že když požádá svoji přítelkyni Beth o ruku, jeho život nabere jiný směr. Ona ho ale odmítne. Danny pak schválně nabourá služebním vozem do sochy před školou. Za to mají jít oba na 30 dní do vězení. Mají na výběr, buď nastoupí do vězení, nebo odpracují 150 hodin prospěšných prací jako dobrovolníci, kteří se věnují dětem s problémy. Wheeler dostává na starost desetiletého Ronnieho, který používá nejostřejší vulgární výrazy a miluje ženské poprsí. Danny bude mít na starost Augieho, který je posedlý středověkem. Zprvu se zdá, že to bude peklo pro všechny... (TV Nova)

Mrkvič

Jsem moc mile překvapen. Ústřední duo mám moc rád a ani jeden z dvojice Seann William Scott a Paul Rudd mě nezklamali. Z obsazení je otravná jediná Jane Lynch, jejíž ujetá bývalá feťačka je už opravdu trochu moc. Jinak ale výboré dialogy, poučné v rozumné formě a míře a místy i hodně zábavný. No a když se na konci střetne fantasy styl se stylem KISS, nemá to prostě chybu! ()

ivan_drago

Takhle sem se už dlouho nenasmál, povedené dialogy v příběhu, který možná občas moc tlačí na emoční pilu, ale nic hrozného... Seanna-Williama i Paula mám moc rád a i když Seann William občas moc hraje Stifflera, tak je furt neodolatelnej. Děcka sou taky správně cáklí... A naprosto supr narážky na Kiss a jejich hudba také filmu prospívají. ()

Honzíno

Velké překvapení. Jak Scotta tak ani Rudda nějak zvlášť nevyhledávám a nemusím, ale zde mě dostali. Všichni herci byli skvělí a přebili mírně laciné napasování tradičních mouder a schématu do jakoby méně obvyklého prostředí. Na oddech doporučuji a i když se sprostě mluví, prasárničky se nekonají, což jsou plusové body. Tři a třičtvrtě. ()

Jizni Tlapa

Bráchové tvoří duo naprostého průměru, s několika povedenými hláškami v jinak "podivném" scénáři a s nevýrazným hudebním doprovodem a naprosto šíleně zahranými vedlejšími rolemi.... nepovedená německo-emerická kooperace.... 50% za Krále.... ()

Bobik9

Parádní komedie! Sean William Scott se tak trochu vrátil do své mega role z Prciček a i zde ji zvládl v podobném stylu. Není to taková bezduchá blbost, jak se může na začátku může zdát. Nechápu, proč tahle super záležitost nedorazila do kin. Měla by určitě úspěch, protože herci jsou příjemní, příběh je milej, scénář je vtipnej, prostě ten film se povedl. ()

ivan bohatyr

Nebylo to nic moc, průměrná komedie, ale za ty kissáky musim dat 4, jinak by to nebylo fér, když to u toho konce vybojovali, kiss_clan jedem! Šeptající oko a párek v rohlíku hrubej konec, kdo neviděl neuvěří. ()

venison

Sympatická ač trošku přisprostlá komedie o malých i velkých outsiderech.. Některé hlášky fakt rozesmály.. Paul Rudd nebyl tak slizkej, Seann William Scott hodil umírněnější verzi Stifflera.. Ale jo, fungovalo to :-) ()

terunka003

Vtipne, pozitivni, klasicke, prastene, pohodove. Klasicky dej o zvrtnuti situace a vrhnuti do prostredi noveho, plneho divnych lidi. Ale jako vzdy se hlavni hrdinove a "ty divny" spoji, vytvori pouto a na konci filmu za sebe kopou. Zde to nebylo jinak, a proto ty pribehy tak tahnou. Nic nevezmou, nic nedaji, maximalne par pohodovych minut. Plus par dobrych hlasek. "..kdybych mu navrhl zahrat si Famfrpal, udelal by se do kalhot.." ()

VasaX

Role Models ze začátku vypadají slibně, ale pak se z příběhu, potažmo scénáře jakožto jeho podkladu, vyklube klasické klišé, které jsem měli tu šanci vidět v mnoha podáních už hodněkrát. To je bohužel malé (i když v důsledku asi velké, celohvězdičkové) smutné mínus. Naštěstí Role Models mají skryté eso v rukávu, a to je mnou čím dál tím víc oblíbený Paul Rudd (i když musím uznat že jeho komediální role se točí kolem jednoho archetypu, ale o to víc mě to možná baví, má to jisté kouzlo) a zdatně sekundující Scott. Do toho další dobře dosazené role a jejich herci a máme tu bezva oddychovou komedii, se spoustou dobrých, i když ne potenciálně-kultovních, hlášek. Ale velmi luxusní oddychovka, na kterou se bez problémů a rád podívám znovu, což u mě nebývá častým zvykem. ()

Timak

no to byl teda film tohleto ... Seanna mam vazne rad a Paula jsem si pomalu začal oblibovat, ale kluci, sakra, co to je tohleto ... zasmal jsem se asi tak 3x ... bylo to příšerně přehnaný a naprosto ujetý .. ale když jsem šel psát komentář, tak jsem se začal smát a vybavoval jsem si určité pasáže, takže to beru jako pozitivní znamení a musím o jednu hvězdu zvýšit, ale slabé to je je, slabé ... 2,5* ()

hroubek

O filmu jsem věděl strašně málo a prakticky jsem nic nečekal. A jediný co se mi dostalo byla velmi příjemná lehce erková komedie, kterou jsem si náramně užil. Bylo velmi příjemné, že film byl spíše civilnější než aby se každou chvíli něco stalo hlavním hrdinům a spíše se soustředil na vztah dospěly-dítě. Výborný herci jak Rudd, William Scott tak i Jane Lynch, která popisuje svoje kokainové dýchánky nebo McLovin Mintz-Plasse a jeho neuvěřitelná radost z boje. A připočtu k tomu suprové finále s Kiss a teorii o pozorování dámských prsou vyjde mi film na který se určitě někdy ještě kouknu. ()

Mishqo

tak v podstate ničím neohúri, nič nové neprinesie, šablónovitosť a klišé funguje avšak ako celok to pôsobí milo a niektoré vtipy sa naozaj podarili, dvojzmyselnosť pracuje na plné obrátky =D ()

Master19

Oblíbené kontrasty mezi dvěma "násilím" sloučenými lidmi a klasický příběh špatný -> dobrý -> hodně špatný -> hodně dobrý. Musím ale říct, že někdy v půlce to bylo na zasloužené čtyři hvězdičky, ale pak to šlo těžce do kopru. Na druhou stranu co s tím, když to má být něco jako rodinná komedie. Pro Seanna Williama Scotta mám slabost a Paul Rudd se mi taky nepříčil. Navíc potěšil výborný král Ken Jeong, hned jsem si vzpomněl na pařby ve Vegas a Bangkoku. Tak či tak je to bohužel na vyšší hodnocení hodně ploché... ()

IvyH

Když neberu v potaz ploché charaktery a průhlednost děje a film hodnotím v diskurzu amerických komedií (posledních let), vychází mi nadprůměrná záležitost. ()

svobik

Nooo, tak se zase všichni pěkně zklidníme. Prvních zhruba čtyřicet minut (vyjma nahláškovaného úvodu) jsou totiž Role Models jednou velkou nudou, jejíž dialogy se totálně míjí účinkem, nedej bože aby snad způsobily nějaký ten úsměv na tváři. Potom se to naštěstí začne zvedat (malej černoch RULEZ!), hlášky dostanou konečně pořádný obraz a režijní nápady ukážou spoustu hravosti. I tak to ale Scott s Ruddem nedotáhnou výš než do šedesátkového průměru. Přesto však spokojenost, i když jsem čekal mnohem víc. ()

Ichabod

Tyhle komedie s herci jako Rudd, Banks a Stifflerem prostě žeru. Další důkaz jak máme fucked-up distributory, pro jejich klid, stejně bych na to do kina nešel, páč by k tomu sprasili titulky nebo to uvedli pod názvem, který by mne absolutně minul, takže jim vlastně nic nevyčítám :-))) ()

Guzo

Chvílema jsem se od srdce zasmál u povedeného vtípku (což se zas tak často nestává), chvílema trpce usmál při nějakém trapnějším a chvílema lehce nudil. Od "Stiflera" jsem prostě čekal víc.. ()

blackJag

Překvapivě příjemná a neiritující komedie, která se dost dobře dokáže obejít bez výměškovitých srandiček a většinově i hrubozrnných podtónů. Morální směr je sice pevně ukotven, své hrany má však zaoblené na přijatelnou mez a neprudí jako většina americké komediální mainstreamové produkce. Paul Rudd a S.W. Scott se do rolí pragmatického ironika a životního požitkáře bezvýhradně hodí a daří se jim vyloudit i pár hodně zábavných situací a hlášek. Režie a kamera plně odpovídající žánru. 70% ()