Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

snupko13

Námet skvelý alebo prinajhoršom zaujímavý a takmer zachránená, no pokrútená alternatívna budúcnosť Wehrmachtu, či povesť? Ale niekto to evidentne posr... nedotiahol do konca a až na chvíľky srandy, podarenej satiry, som fakt ostal len akýsi rozpoltený. ()

complex

mne sa to páčilo, úplne inak spracovaný film, nie vhodný pre každé oko, ale ja mám takýto štýl celkom rád... niečo podchytené ako komixovka, niečo podchytené ako sin city... zaujímavé, hlavne, že to nie je tuctový film a má tažký podtext... ale niekto môže povedať, že najhorší film ()

GCaesar

Nápad nebyl špatný, ale autoři si nedělají hlavu ani s logikou, ani s řádným dějem, navíc si zjevně tak nějak neujasnili, jestli dělají komedii, drama, akční sci-fi či něco jako Sex ve městě ve filmu. Výsledek: Nákladné "Waterloo po česku".. O to větší je to škoda, že sci-fi scény nejsou většinou špatné. Finální bajonet mezi žebra filmu zaráží okamžiky, kdy zaznívá hudba 99% (ne-li rovnou 100¨%) stejná, jako ta z filmu Excalibur, přičemž to tvůrci zjevně vůbec nebylo zamýšleno jako vtip, jen zde spoléhají na špatnou paměť diváků. ()

ceftax

nehodnotím režiséra, nehodnotím herce, hodnotím film podle toho jak se mi líbil. Nízkorozpočtový, který strčí do kapsy amícké filmy za stovky milionů dolarů. Každému dle jeho gusta, mě se ten film líbil. Když porovnám např. se slaboduchým green lantern který dostal stejně procent, tak bohužel srovnávám nesrovnatelné.... p.s. green lantern byl opravdu jeden z mála filmů kdy jsem chtěl odejít z kina, protože ta stupidita byla neuvěřitelná... ()

vrgulnik

Těch 93 minut života už mi nikdo nevrátí! :-( Přiznám se, že nechápu, co vlastně kolegové na tomto filmu hodnotili? Nemůžu přece dát jednu hvězdičku kvůli efektům...? Není to hra, ale film a tam se očekává něco víc. Příběh: nula. Není ani co spoilerovat. Příběh je tak prostoduchý, že by člověk zaplakal. Na měsíci jsou 60 let ukrytí nacisti, kteří nakonec zaútočí na zem, což jim na poslední chvíli překazí naivní nacistka a černoch albín. Nestačí...? Herecké výkony: absurdní protimluv. Už dlouho jsem neviděl film, kde v podstatě neexistují herci - jen jejich absurdní karikatury. Připadalo mi to jako konkurz s amatéry, kteří by rádi, aby si jich někdo v hollywoodu všimnul. Humor: není to scifi, není to komedie, není to parodie! Co to tedy je? Pokusy o vtip vyznívají trapně. Kamera, zvuk: průměr až podprůměr. Efekty: v dnešní době nic extra. Celkový dojem je takový, že si autor zvolil absurdní téma a zpracoval ho zcela absurdním způsobem. Jak říká klasik Jára Cimrman: při sledování se u vás budou neustále střídat stavy očekávání a stavy zklamání. ()

Pavlo

Typický oddychový akčne ladený sci-fi film. Jednoduchý dej, skromné a občas parodické herecké výkony, dobré efekty (vzhľadom na financovanie to mohlo dopadnúť oveľa horšie) a taktiež dobrý hudobný doprovod. Nikoho táto snímka neurazí a rozhodne dopadla oveľa lepšie ako podobne riešený film Snakes on a Plane. ()

Shaman::..

Škoda, že zajímavý nápad nebyl podpořen i lepším scénářem. Po prvním příjemném překvapení filmu rychle ubývá dechu a směřuje k jasnému, prokouknutému cíli. Až moc je z toho cítit, že se jedná o fanouškovský film. ()

Montana

Nevěděl jsem, co si pouštím, takže jsem nemohl být zklamanej ;) Bavil jsem se výborně. Tento film asi nejvíc ocení "naše" generace, která se narodila za studené války , všude hesla o míru, přezbrojování, strašení atomovou válkou, kina a TV plný filmů o zlých nacistech. Doma se říkalo něco jinýho než na veřejnosti, ve škole vymývání mozku komunismem.... a pak revoluce... a pak samý proklamace o demokracii, amerikanizace, rasismus, neviditelná ruka trhu, reklamy, politikaření, populismus, ... a zase, lidi uvěřej všemu a nevěří ničemu... Tohle všechno jsem tam ve zkratce viděl a nahlas se tomu smál. Výborná satira s efekty. Vtipné nápady, krásný holky, výbuchy, technologie, hudba Laibach... co víc si přát na pohodový večer s pivkem? (3 a 1/2*) ()

Motyuek

Škoda, že z filmu není víc poznat, že to je vlastně parodie. Kdyby se netvářil chvílemi tak strašně vážně a téma by se ještě trochu víc odlehčilo, byla by to možná náramná sranda. Takhle jsem většinou zažíval spíš WTF momenty a zasmál se jen párkrát.SPOILER: Naprosto nejvíc mě pobavilo jak se americká prezidentka rozčiluje, když zjistí, že jiné země mají válečný vesmírný program a nadává, že všichni porušili slib aby pak suše konstatovala, že USA jej sice porušily také, ale "To my přece děláme furt". :-) ()

Allein4

Hodně ulítlé, hodně netradiční, hodně efektní... Senzačně zpracované, pěkně udělané prostředí, sympatický výběr herců... A teď nedostatky - vlastně jen dva, a to děj a námět. Jedna moje polovina chce ten film spálit, rozsekat, znovu spálit, zahrabat a zapomenout kam...a druhá polovina jásá, že to bylo skvělé sci-fi, plné velkých výstřihů, efektů a výborných narážek. Takže co s tím? Asi se raději podívejte sami a posuďte, ke které polovině se přidáte. Já se přikláním spíše k té druhé. ()

Stinger78

Naprostá šílenost, ale v dobrém slova smyslu. Natočeno až skoro v groteskoidním stylu, který ne každému bude sedět, ale já se bavil neskutečně. ()

HMTD

Tak dlouho jsem čekal na DVD s dabingem až jsem to nevydržel. Skvělí film který v mnohém překvapil. Obsahuje vtip, poučení,akci,ženy co víc si přát. ()

ggggg

Nevím, co od toho každej čekal. Při shlídnutí traileru mi bylo jasný, že to bude béčková fantasmagorie k odreagování. Po shlídnutí jsem usoudil že je to opravdu béčkovej film, ale super kvality. Satira a přehánění z toho jen čiší a to všechno zabaleno ve slušivém kabátku. Na to, jakej byl na to rozpočet, tak se animátoři a i ostatní dost činili a vesmírné bitky vypadaj fakt super. ()

flouny8 odpad!

Pojem sračka právě dostal nový rozměr. Až do teď jsem měřil debilitu filmů podle Stmívání, ale tohle je můj nový favorit. Němci na Měsíci, vybělený černoch, spousta stupidních keců...Filmaři museli být sjetý. ()

Igby

Ono je to tak prepnuté, že ak v tom niekto hľadá nejaký turbodej asi príliš úspešný nebude. Je to absurdné a ono to aj absurdné má byť. Satira miešaná z prepnutosťou najhrubšieho zrna dala vzniknúť zaujímavému snímku. Hovorím zaujímavému, pretože nerád odsudzujem niečo čo dostatočne nechápem. 2 hviezdy sú naozaj môj osobný názor, ale je to niečo iné a to sa cení. ()

Wartord

Nejvíc mě dostal vědec nápadně připomínající Einsteina v područí nacistů (cynické hahaha) a potom ta věc na konci, která vůbec nevím jak fungovala (cynické hahaha). Některé scény byly dost vtipné, zejména prezidentka Sarah Palin. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů