Kronika Jacka Harrise, jednoho z průkopníků internetového obchodu, který bojoval se svou morálkou a zároveň se snažil neutopit v moři plném podvodníků, mafiánů, feťáků a pornohvězd.  V roce 1995 měl každý VCR, hudba se prodávala jen v obchodech a internet teprve čekal na svůj velký boom. Podnikatel Jack Harris (Luke Wilson) měl dokonalý život – krásnou rodinu a úspěšnou kariéru. V té době se setkal s Waynem Beeringem (Giovanni Ribisi) a Buckem Dolbym (Gabriel Macht), dvěma génii, kteří objevili způsob, jak dospělým prodávat zábavu přes internet. Jack souhlasí, že jim pomůže a brzy se stane jedním z nejbohatších podnikatelů své doby. Staňte se svědky příběhu tak skandálního, že ani nebudete věřit, že se skutečně stal. Tento příběh je důkazem, že byznys má se sexem velmi mnoho společného – cesta dovnitř je snadná, ale jak chcete ven, jde to sakra těžko. (oficiální text distributora)

3DD!3

Každých 10 vteřin prolétne mužskou hlavou nějaká chorá, perverzní, zvrácená myšlenka. Je docela podraz, že MIDDLE MENI zapadli za slávu giganta jménem THE SOCIAL NETWORK, protože jsou si v lecčem podobní a člověka prostě pořád napadá myšlenka, co kdyby Fincher radši natočil tohle. Film o šíření pornografie do všech koutů našeho krásného sluncem prozářeného světa je totiž jako vynalezení facebooku. Jen je tam víc magorů, a koksu, a napětí, a hlášek (no dobře toho možná stejně), a nahých ženských. Suchý komentář hlavního hrdiny, výborně ztvárněným Lukem Wilsonem nás provází celou tu cestu nahoru a zase zpátky. A dělá to stejně dobře jako to onehda dělal Nicolas Cage v LORD OF WAR. Tohle je raketoplán. Každý jeho start stojí strýčka Sama a daňové poplatníky 450 milionů dolarů. Hádejte, co na něm visí? Satelit za miliardu. A proč si myslíte, že ho vypouštějí? Kvůli internetu. Ale jestli myslíte, že má pomoct vašemu děcku ke vzdělání. Aby si taťulda přečetl statistiky Tigera Woodse nebo mamka s babičkou aby se naučily, jak upéct čokoládový dort, tak jste padlí na hlavu. Jděte po penězích. Pornoprůmysl za rok vydělá po celém světě 57 miliard dolarů, aniž by kdokoliv přiznal, že na něj kouká. Pryč jsou dny, kdy jsme uprostřed noci jezdili do zapadlých knihkupectví. Kdy jsme se schovávali v oddělení pro dospělé v místní videopůjčovně. Čekali na pošťáka s krabicí v hnědém obalu. Všechno, co chcete vidět, je u vás doma nebo v kanclu 24 hodin denně. A čeká to na vás. Jeho postava je v úplném protikladu dvou hovad, rovněž skvělý Giovanni Ribisi a Gabriel Macht, kteří jsou dost zfetovaní nebo nalití na to, aby s něčím takovým dokázali přijít. Jejich scény z úvodu snímku mě královsky pobavili. Za roklí prostoru a času se na jiné planetě jménem Los Angeles dva muži blížili konverzaci, která navždy změní moji životní cestu. - Jak můžeš takhle chrápat v židli? - Co? Problém je, že těm dvěma idiotům nemůžete fandit. Na koleji se těchhle debilů najde spousta. Člověk je chce zabít nebo jim pořádně namlátit, když ve tři hodiny ráno nahlas vyřizují hovor s přítelkyní (jak tyhle vymaštěnce může mít vůbec někdo rád?) a ne jim držet palce. Stejně jsou to ale ti dva co příjdou s nápadem, který si ono obdivné hvízdnutí zaslouží víc než "velký kozy". Tihle dva idioti ale netuší, že za ani ne rok se z nich stanou multimilionáři. A změní internet na to, čím je dnes. A jak to už na světě bývá, kreténi si vždycky nějáké trable najdou. Obvykle to bývá ruská mafie a tady tomu není jinak. S ní přichází zmiňované problémy i náš hrdina. Celá operace je naprosto diskrétní a profesionální. Nikdy nezapomínáme, že je to obchod. Pečlivě dbáme na to, že je dobře postaráno jak o poskytovatele obsahu, tak o předplatitele obsahu. Takhle se snažíme dělat obchod. Měl celou tu šlamastiku rozplést, ale jen se do ní přimotal a už nemohl ven. Táta od rodiny, který chtěl vydělat peníze. Problém byl, že měl za partery ty dva dementy a ti dmýchají děj, kde to jenom jde. Vždycky když to sklouzne do jakési pohody, příjdou oni dva. Díky nim se naštěstí divák nemá šanci nudit. Což je žádoucí. A taky je na co se dívat. Laura Ramsey si mě získala už MAD MENECH a v téhle mile jednoduché roli, ve které selhala jen v tom jediném a nejdůležitějším, je moc působivá. Stejně jako celý film. Je dobře, že tu máme pravdivý příběch naší generace pro další generace. Moc internetu je opravdu neuvěřitelná. () (méně) (více)

Kaka

Jeden z mnoha. Není to špatný film, jen v té záplavě moderně vypadajících atraktivně znějících snímků se poměrně snadno přehlédne. A to i přesto, že Luke Wilson hraje nejlépe, co jsem měl tu možnost vidět a dost možná má i nejlepší roli, kterou kdy mohl dostat. Zbytek už je jen solidně odvedené řemeslo a vše co k danému žánru patří. Tzn. vypravěč typu "jak to všechno začalo + nějaké to moudro na konci", nablýskané káry, drahé obleky a několik bábovek na parketě. Částečná inspirace The Social Network je tu jasně viditelná, ale nijak to nedráždí do očí. ()

JohnCZ

Film s hodně zajímavou tématikou a neméně dobrým zpracováním. Čekal jsem komedii, ale dostal jsem úplně něco jiného. Dostal jsem film založený na skutečných událostech. Film o chlápkovi, který se dostal k velkým prachům aby se vzápětí dostal do problémů s ruskou mafií a koneckonců i s vlastní rodinou. Middle Men mají skvělé tempo, napětí a velice slušné herecké výkony. Myslím, že si těch 5* rozhodně zaslouží. ()

Rex Mundi

Prvá polovica sa vliekla a bola takmer až nezáživná - na konci divák možno ocení, že všetky podrobnosti príbehu boli pekne zrozumiteľne vysvetlené a spätne aj detaily získajú svoje čaro, nič to však nemení na tom, že málo chýbalo, aby sme film prestali pozerať už na začiatku. Výsledok bol napokon ľahko nadpriemerný, príjemný, úsmevný. Trocha vtipu aj absurdity spolu s atraktívnou tematikou (porno, pozadie a podsvetie) v kombinácii s poctivým filmárskych remeslom stvorilo osviežujúcu malú drámu, ktorá je predovšetkým komédiou... s typickým šťastným koncom :-) ()

peiton

Je mi jasné,že porno priemysel a jeho špinavé zákulisie býva docela nebezpečným ,,športom".Tu navyše ako sa ukázalo,ešte novinku ani nestihli poriadne zaviesť na trh a už im šlapala po krku ruská mafia.Len nie som si celkom naisto u scenára a síce,že ho skutočne dokázal takto napísať sám život.Spetne si to prehrávam v hlave a príde mi to trocha pritiahnuté za vlasy,aby všetko do seba tak dokonale zapadalo a o pozitívnom závere pre všetky strany ani nehovoriac..ale budiš,budem chcieť tomu veriť. ()

• Postava pornoherečky Audrey Dawns, ktorú stvárnila Laura Ramsey, bola inšpirovaná pornoherečkou Anette Dawn. (toi-toi)
  • Christopher Mallick prohlásil, že film se na festivalu v Santa Barbaře velmi líbil režisérům Oliveru Stoneovi a Paulu Thomasi Andersonovi. Druhý jmenovaný ho dokonce označil za nejlepší snímek, který v minulých pěti letech viděl. (Othello)
  • Silueta dívky z filmového plakátu patří Hollie Winnard. (Adrai)