Jonesovi

Jonesovci

The Joneses

Komedie / Drama

USA, 2009, 92 min

Či už ide o to, že najdrahší tovar je na regáloch na úrovni očí. Či o to, že vo filmoch a seriáloch naše obľúbené postavy preferujú určité produkty. Alebo v neposlednej rade, že každé noviny a časopisy majú obstránku nejakú tú reklamu. Takže ak sa cítite ako obeť Konzumu, pozrite si že môže byť ešte aj horšie. Ak odoláte raz, skúsia to znova a znova a znova.(18.3.2012)

Originální námět, dobré herecké obsazení, předvídatelný hollywoodský konec. 70%(12.1.2013)

• Lucasion

Snad nebude tajemství a překvapení, když řeknu, že jsem na to koukal kvůli Duchovnemu. Film má neotřepaný námět. Který je určitě zajímavý. Ovšem jako komedie to neobstojí, ani kdyby se to sebevíc snažilo. Film není nějak vtipný ani humorný. Párkrát jsem se pousmál. Marketing hýbe světem a "rodina" Jonesových prostě ví jak na to. Zkrátka drsná a krutá pravda - což se taky na konci filmu ukáže. Jeden herec neutáhne film. A ani tak výtečný jako je Ducháček. (44 procent)(4.3.2013)

Uf, takový "product-placement" a skrytá reklama, která je i hlavním tématem filmu. Nápad velice dobrý, zpracování průměrné, ale stále na úrovni. Ke konci už scénáři dochází dech, ale v prvních třech čtvrtinách se jedná o svěží a zábavný film, který má co nabídnout (třeba super duo Demi Moore a David Duchovny). Pěkné, koukatelné - nic víc, nic míň.(11.9.2010)

Osobně bych dal asi o hvězdu méně, ale když o tom tak přemýšlím, nejednalo se o nic hrozného. Jen škoda, že mě film více neoslovil, nevtáhl do děje, protože ústřední námět není k zahození.(3.8.2010)

Nebylo to úplně špatné, tohle téma jsem zpracované ještě neviděl. Žánrově bych to řadil spíše k dramatu, než ke komedii, protože úsměvných momentů tam bylo opravdu málo. A jak konstatoval můj taťka, na Davida Duchovneho a Demi Moore se dobře dívá, Amber Heard jakbysmet, takže jako sobotní večerní film, proč ne?(13.1.2013)

• Avalon820

Derrick Borte získal pro svůj debut velmi nápaditou předlohu, zpracoval ji však až trestuhodně sterilně. Film doplácí na známé úsloví "devatero řemesel, desátá bída" a jeho potácení se mezi žánry má za následek skutečnost, že ve výsledku není ani komedií, ani dramatem, ani slaďákem... není zkrátka ničím. Vzhledem k tématu je potom více než zvláštní, že se nedočkáme takřka žádného překvapení, zvratu nebo zlomu - na začátku nastavená laťka je celých 92 minut stereotypně podlézána a to je vše. Herci, kteří nikterak neomráčí, však podávají solidní výkony a jsou tím jediným, co snímek navrací do vod průměru. Jinak je to totiž pouze bezbřehá nuda.(6.1.2013)

• Handle

Člověk by ani nevěřil, že z tak výborného námětu nakonec vznikne naprosto nicneříkající film. Škoda, mělo to obrovský potenciál, ale scénář stál prostě za prd.(12.1.2013)

Další film jež se řadí do kategorie těch, z nichž se mi chce zvracet a dělá se mi z jejich obsahu fyzicky i psychicky nevolno. Hodně to sráží dost kýčovitý a v kontextu se vším předešlým naprosto debilní a zbytečný závěr. Americký film ale holt prostě musí skončit „šťastně“, ať už to působí jakkoliv trapně, podlézavě a nechutně. Reklama, reklamní a PR průmysl je špatný obecně, k tomu není potřeba navlékat na něj zlomyslné berličky jako že přivádí lidi k sebevraždě a kurví mezilidské vztahy, špatná je již samotná podstata daného problému, ne jeho následky. Demi Moore je dobrá herečka, k tomu velmi krásná i navzdory věku, který na ni jde vidět.(30.8.2011)

Bylo těžký se rozhodnout, jestli 3 nebo 4*. Nápad skvělej, spád to taky mělo, ale šlo o typickej americkej kýč, kterej tomu všemu nasadil korunu. Líbilo se mi prostředí vidlákova pro bohatý, kde neni nic, jen uzavřená komunita snobů, co musej mít všechno a přitom pro to nemusej dělat nic, celej den si jen chodí po salonech nebo na golf, prostě dokonalá atmosféra pro dokonalej business. Věřim, že to funguje a řikám si, proč ne. Kdo nemá vůli a koupí si všechno, co mu někdo zabalí do pozlátka, klidně, ať ho vyždímou. Nejlepší byla kamarádka: "Ty hrnečky maj vážně pěkný:D."(14.1.2013)

CITÁT - Jsem neuvěřitelně úspěšná obchodnice......... Hned na začátku je jasné, že Jonesovi něco tají. Něco tu není v pořádku, někdo má problém. 16 minuta příběhu a já mačkám STOP/PAUSE a jdu si udělat kafe. Ne proto, že by mě to nabylo, ale proto, že tuším že pak už nebude čas. CITÁT - Vypadáš spokojeně, spal jsi dobře ?.......... Jedná se tu o psychologickou manipulaci z lidmi a různými druhy zboží. CITÁT - Proč doporučujete utrácet ?......... Rozhovor o záchodě okolo 40 minuty vás určitě rozesměje. CITÁT - Samo se zvedlo prkénko a zamávalo mi.......... Jonesovic život je velice imaginární, ale někde to musí mít své hranice. Rodina je v rozkladu, kde je chyba ? Lidi jsou však kvůli reklamě, image a chamtivosti schopni udělat téměř vše. Třeba dovést svou rodinu až na pokraj finančního a životního krachu. CITÁT - Co je tohle za život ?......... A konec příběhu ? Prostě bylo nebylo. Pravdivé story o reklamě.(23.4.2012)

NOVA HD - Po delší době snímek s originálním nápadem. Komediální drama a svět marketingu je dobré spojení. Demi Moore je opravdu sexy baba (na svůj věk určitě) a CZ dabing (zejména Petr Rychlý) tomu také dodal šťávu. 70% // (21.10.2016) UPC My Prime - I na podruhé mě film o skrytém marketingu a reklamním průmyslu fakt bavil. Skvěle vyobrazeno, jak jsou lidi schopní udělat kvůli prestiži a postavení cokoliv. Tentokrát jsem měl to štěstí na původní dabing, který byl kvalitou dosti srovnatelný s tím druhým od TV Novy, ale přece jen Rychlý je Rychlý a s ním to má větší grády. Jinak po dnešku zvedám procenta. 75%(2.1.2014)

Mám pocit, že tvůrci filmu vymysleli hodně zajímavý marketingový model, u kterého bych se ani tak moc nedivil, kdyby jednoho dne začal fungovat. Každopádně The Joneses jako film nabídnou kromě zajímavého konceptu docela solidní porci zábavy. Jen je škoda, že i když všechno vychází z hodně originální myšlenky, scénář má v určitých momentech slabší místa a vlastně celé směřování je od počátku čitelné. S takovým konceptem šla vymyslet o hodně lepší dějová linka. Ale jako oddechovka s Davidem Duchovnym a Demi Moore... Proti tomu nemám naprosto nic. Geez, I should say "icon" more often. (23.1.2011)

Parádní příklad marketingové manipulace. Asi to navrhnu do svojí diplomky :).. Ale abych se marketingu zastala, tak to není jen o tom oblbnout lidi, aby jako ovce slepě nakupovali. A tady je skvěle nasimulované, jak to zblbne i lidi, kteří v tom dělají.. jako u nás v Brně už snad není týdne, kdy by u nás ti otravní příživníci nezvonili a nevnucovali vám kraviny.. a ani 100x NE je neodradí. Ale všechno se koneckonců odvíjí od naší chamtivé povahy. Myslím, že Češi a Slováci by na toto nereagovali, my jsme zmagoření slevami, takže kdyby pokaždé Duchovny nezmínil, že to koupil ve výprodeji, jeho procenta by nestoupala. Příběh je to příjemný a konec fakt dobrý, měla jsem obavy, že tím zas všechnu to moc těch rodin zabijí, ale povedlo se jim zachovat si tvář. Ale pořád je to jen průměrně strávené odpoledne u tohoto filmu.(25.10.2012)

Příjemná oddychovka, která umí plynule přecházet z komediální polohy do polohy vážnější. Námět skvělý, ale řekl bych, že ne zcela využitý. Film spíše jede podle osvědčené šablony nenáročných komedií, ale funguje i jako satira na současnou konzumní společnost. Herecké výkony na tento typ filmu nadstandardní, Duchovny je vyloženě perfektní a přirozený jako vždy.(18.4.2015)

"Mě si lidé vážně často pletou !! Ale s Tigerem Woodsem !!" ;)(16.3.2015)

Úplně mi to připomělo The Sims 3, povolání snů. Akorát s Davidem Duchovnym místo těch beztvarých paňáců.(3.8.2010)

Taky jste čekali, že to celé bude trochu jinak? Ale tahle verze s tajnou rodinou možná byla lepší, než by se původně mohlo zdát. Pro mě stál zato hlavně konec, který byl sice trochu moralizující, ale aspoň tomuhle filmu dodal lepší (uvěřitelnější) vyznění. A nemám ráda Demi - ta ženská neumí stárnout.(6.1.2014)

8.1.2011 ~ Já tak miluju případy, kdy nic nečekám, spíš nudu a hrůzu, a jsem mile překvapován. Takové chvíle bych vyvažoval zlatem a že jich vpravdě mnoho není. A rodinka Jonesových je vážně zlatá, od papínka po dcerušku. Fakt. ~ Do takového snobštějšího městečka přijíždí noví obyvatelé. Mají velký dům, perfektní auta, přepychové vybavení, jsou krásní, mladí, charismatičtí, okouzlující. Všechno jim jde, milují se, nejsou problematičtí, prostě všechno je tak dokonalé. A nad svými sousedy doslova vyčnívají. A vyčnívají mnohem výš. Prostě TEN americký sen. ~ Jenže rodinka Jonesových nemusí takhle vypadat i uvnitř. Co když je všechno trochu jinak. Co když je za vším stopa přetvářky, lží a podvodů. Jak moc dokáže síla peněz a vnuceného chtění zacloumat s člověkem, který pro to není stavěn a jen využil možnosti, aniž by věděl, k čemu se to upisuje? A jak tohle pozlátko dokáže ovlivnit okolí? Jak takové nevinné málo dokáže způsobit nádhery i utrpení. ~ Popravdě jsem skutečně čekal nějakou pitomost. Po přečtení perexů a shlédnutí trailerů jsem čekal nějakou rádoby komediální detektivku, u které jsem nějak nechápal přívlastek drama. A skutečnost? Drama u kterého mrazí to, že to skutečně může být skutečnost a o komediální složce nemůže být ani moc řeč. ~ Demi Moor stále umí vypadat a David Duchovny si vybrat film, kde ze sebe nemusí dělat blbce a oběma jsem byl schopen a ochoten jejich postavy uvěřit. Zajímavý nápad, zajímavý scénář, jen bych měl výhrady ke konci, ten bych si představoval jinak a pro mě osobně měl končit scénou Davida na noční silnici. Ne jak přichází, ale jak odchází. Tím by si mě film získal úplně. Takhle u mě "jen" skvělý nadprůměr. ~ PS: Taky máte takovou chuťna Coca-Colu? :))(27.4.2013)

Docela zajímavá a originální komedie, která postupem času vyústí v drama. Příklad toho, když se marketingové praktiky vymknou kontrole (viz. konec). Jelikož se o marketing zajímám, tento snímek mne pohltil a já si ho perfektně užil. Velkou zásluhu na tom mají i povedené herecké výkony všech zúčastněných. Především Demi Moore se mi hodně líbila.(3.1.2014)