Pražský Žižkov koncem třicátých let. Hubert Hrabě, zvaný Fešák, si v dobách nezaměstnanosti vydělává svým šarmem a chytrou hlavou. Šikovné obchůdky a podnikání provádí za hranicí zákona, ovšem tak, aby neuvízl v některé z rafinovaných pastí policejního inspektora Mourka. Ten si vzal do hlavy, že Huberta dostane za mříže. Fešákovi tak nezbývá nic jiného než se svého úhlavního nepřítele zbavit. Vymyslí proto skvělý „podraz"… Komedii s nostalgií starých dobrých časů natočil v roce 1984 režisér Ivo Novák podle námětu Pavla Hanuše. Příběh žižkovského frajera možná připomene Markovy a Sequensovy Hříšné lidi Města pražského či Vabank polského režiséra Machulského. Autorům se podařilo natočit zábavný film ze zajímavého prostředí s přitažlivými hrdiny. Mimořádně šťastné bylo obsazení titulní role Karlem Heřmánkem, který svého hrdinu obdařil nonšalancí žižkovského světáka. Také Petr Kostka výborně ztvárnil roli mazaného a zavilého policisty Mourka. Panoptikum starého Žižkova zalidňují další figurky – funebrák Eman v podání Pavla Zedníčka, majitel pokoutní zápasnické arény Pašek (J. Somr), hromotlucký povaleč Karel (P. Nový) a fízlové Skákal a Holendr, které hráli Otto Lackovič a Jan Teplý. Emanovu nastávající – vnadnou a energickou Madlenku – ztvárnila Laďka Kozderková, která zároveň nazpívala ústřední píseň Petra Hapky. (Česká televize)

Anderton

Fešák Hubert a sním Karel Heřmánek posiela správu cez oceán Newmanovi a Redfordovi, aby ho zobrali do party. S jeho nápadmi by určite neprehlúpili. Konkrétne ale tento jeden sa tvári viac elegantne, akým v skutočnosti je. Je to akosi zbytočne zašmodrchané a nie tak vypointované, ako som celý film očakával. Škoda, že nevznikla s touto postavičkou celá séria malých podvodíkov, rád by som si ich pozrel (alebo vznikla a ja o tom neviem?). Čistá komercia, ktorá napríklad cez také sviatky určite v televízii poteší. ()

Marthos

Žižkovská první republika se skvělým Heřmánkem v titulní roli. Není to úplně košer, ale je z toho znát nadhled a vtip. ()

dopitak

Karel Heřmánek má ve své filmografii celkem dva dokonalé filmy z období první republiky - "Srnce" a "Fešáka", přičemž Hubert je rozhodně veselejší. Emánek Vurm a komisař Mourek, kolegové Franc a Spirk, masérský salon, cirkus a spousta bezvadných kšeftů v jednom z nejlepších českých retro filmů všech dob. ()

raroh

Imitace stylu retrofilmů Karla Kachyni, dobová hudba vybrána dobře, Kostka je nemožný, ale jinak dobré pokoukáníčko k nostalgii. ()

marhoul

Karel Heřmánek v nejlepších letech, což však neznamená, že v nejlepší formě. Formát je to totiž pořád! :) ()

Šandík

Kladem jsou slušná kamera, dobře chycená atmosféra a relativně fungující scénář. Minimálně hvězdičku ovšem Fešák Hubert ztrácí nepřesvědčivým herectvím, především mnohdy až neuvěřitelně amatérsky působícími, mechanicky odříkávanými dialogy, špatně padnoucími postsynchrony a obecně mdlou, bezvýraznou režií. Navíc se nemohu ubránit dojmu, že film do jisté míry vykrádá Sequensovy detektivní filmy (především Pěnička a paraplíčko) a v něčem také Kachyňovy filmové opusy (Láska mezi kapkami deště). Určité podobnosti lze ovšem trochu překvapivě najít i se Smoljakovým filmem "Rozpuštěný a vypuštěný", který byl uveden v témže roce. Fešák Hubert jakoby si z každého bral něco. Ze Sequense atmosféru a téma, z Kachyni civilnost a kulisy Žižkova, ze Smoljaka nadsázku a parodičnost. Novák z těchto podnětů vaří podivný kompromis, který není horký ani studený. Příliš málo bláznivý a prošpikovaný nadsázkou a přitom krajně nepravděpodobný. Vtipný jen občas a jenom poněkud... Škoda. A přitom to mohl být tak dobrý film... 70% ()

honajz

Spíše takový televizní filmeček, ze kterého mohl být klidně seriál typu odlehčených Hříšných lidí, avšak jako film je to velmi epizodické a nesourodé, kdy chybí nějaká ústřednější linka příběhu, než jen Kacafírkovy eskapády, jež by se mohly jako kolovrátek opakovat a opakovat stále dokolečka. Možná to i trochu tlačí na pilu, protože chvílemi mi byla postava Huberta nesympatická a fandil jsem policistovi, aby mu alespoň na chvíli zatnul tipec. Ostatně, pokud hlavní hrdina furt vyhrává a nemá rovnocenného soupeře, který by mu občas také políčil zdařilou pastičku, je to prostě nuda. ()

eraserhead666

"Já jsem dobrák, ale svině." Zábavně prostý film o lidech. Heřmánek je skvělý herec. Mě sice adorování první republiky docela sere, protože to nebylo tak super, jak by mohlo vypadat, ale komedie z té doby mě baví. ()

Tommassi3

"Vy byste nenašli ani svatýho Václava před Můzeem, kdybych vás pro něj poslal !! Ale já Fešáka dostanu, musím ho mít !!" ;) ()

Blofeld

Nádherná oddychovka, v níž v hlavních rolích září Karel Heřmánek, Petr Kostka a krása a mnohovrstevnatost jazyka českého. ()

Pishin

Tohle je po Smrti krasných srncu druhy film na ktery díky nezapomenutelnemu Karlu Heřmánkovi nedam dopustit. Skvela dobova atmosfera, paradni zizkovsky figurky..nemam co vytknout - tenhle film u me vzdycinky funguje. Takze vazeni pro vas dycinky pan Fesak to si pamatujte!!! 90% ()

Qasa

Obsah včetně závěru: Hubert Hrabě, žižkovský frajer, se živí sháněním falešných svědků, přiživováním se na svatbách, spolupracuje se soukromým detektivem na šmírování nevěrné manželky ... Zakládá si na tom, že má čistý rejstřík, marně ho honí detektiv, který mu chce něco přišít. Hubert na něj navlékne boudu, detektiv místo penězokazů zatkne ředitele banky a Hubert se směje. ()

NinonL

Krásný prvorepublikový Žižkov, fešák Karel Heřmánek, spousta skvělých hlášek. Kam se jenom všichni fešáci poděli? ()

Adasin

Byla to docela nuda sledovat Karla Heřmánka, jak neustále utíká spravedlnosti, navíc, když je celkem jasné, že ho dostanou a že on se z toho pak zase dostane, že ho někdo zradí a někdo ho bude krýt. Nejzábavnější na celém filmu tak bylo komando v šedých kabátech s černými buřinkami a holemi. 5/10 ()

Turiec

Fešák Hubert je veľký elegán a prefíkaný darebák. Má svoju „kanceláriu“ na alibi. Je však tŕňom v oku miestnym strážnikom, ktorí sa s ním svojou inteligenciou nemôžu porovnávať. Tento film mám jednoducho rád, je milý a vtipný aj keď hlavným hrdinom je opäť darebák. „Sfackujte ho na placato, parchanta.“ ()