Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

ladymarmelad

Myslím že ten to film by mohl být natočen lépe.Jelikož se točil v roce 2010.Ti kdo napsali scénář(Doug Miro, Carlo Bernard, Matt Lopez)měli určitě dobrý úmysl ale nevím pokud oni nebo režisér Jon Turteltaub nedomysleli hlavní postavu Jay Baruchel. Z malého pěkného herce který tam hrál mládého Dave Stutlera dosadili né zrovna přitažlivého herce Jay Baruchel.Samozřejmě nemůže se soudit herec ale ani samotný film nebyl to co asi každý čekal.Mohli jsme tam sice vidět romantiku,napětí,akční scény ale stejně tomu podle mě a myslím že i ostatních chybí ještě něco co by tento film udělalo výborným.Podle mě je tento film dobrý ale kdyby tam přidali ještě nějakou scénu možná by byl opravdu lepší a zaujal by více lidí.Jinak obsazení dalších rolí se mi osobně líbillo hlavně druhá hlavní postava kterou hrál výborný herec Nicolas Cage kterému tato role sedla a další postavy režisér trefil podle mě také dobře. ()

keenny

Na moje pomery absolútne neprekvapivý film s predvídateľným dejom a záverom o ktorom som vedel aký bude už od začiatku filmu. Po pravde, čakal som niečo viac...i keď veľa som si od toho nesľuboval. Čarodejník v podaní Nicolasa Cagea bol dobre spravený, inak priemerný film pre priemerného diváka. ()

misiacik

Trapošina veľkého zrna, tak prerasteného, zmutovaného. Neviem kde hľadať chybu, v kom. KOmu zavesiť toto na krk a odseknúť. ()

oleg121

Od tohto filmu som nič extra nečakal, a zrejme práve preto nie som sklamaný. Vedel som, že pozerám na film plného klišé scén, najmä klasickým happyendom. Jediné, čo ma na filme lákalo bol Cage a Molina, ale dostal som viac. Vo filme som nezazrel hluché miesta, niektoré scény sú vydarené a vlastne divák sa celý film nenudí, lenže takisto sa nevie zbaviť pocitu, že to už niekde videl. Klišé je jednoducho cítiť, ale proste na to zabudnime a potom si divák naplno užije to, čo snímok ponúka. ()

spike.sg

Moje očekávání se naplnilo....asi tak do první půlky. Příběh a prostředí filmu je pěkný, dobře se na to kouká. Nicholas podal výkon hodný Balthazarovy úlohy a myslím, že už to lepší být nemohlo. Zato Jay Baruchel mi moc nesedl. Po trikové stránce byl film vinikající, třeba scéna s drakem super a osobní štít Davea, kdy se během útoků Morgany pomalu bortil, byl skvělej. Akorád v příběhu udělali chybu a sice, že tam bylo řečeno, že Balthazar napříč věkům, polapil do panenky všechny Morganiny stoupence. To jich asi moc neměla, když ve filmu byli jen 3. A co se týče konce, když pominu výše zmíněný osobní štít je to katastrofa. Posledních 20 minut je tak dětinský a trapný. Za ten konec bych rejžu nejradši nakopal. Jasně že to museli nějak dát dohromady, aby se vyplnilo všechno co se během příběhu řeklo, ale ať mi nikdo neříká, že to nešlo udělat jinak. Škoda konce jinak by to bylo úplně na jiný úrovni. 50% ()

benkos odpad!

Túto paródiu na harryho pottera som musel po pol hodine vypnúť. Tie žvásty o Merlinovi, vyvolenom a podobne sa skrátka nedali počúvať..... dlho som taký grc nepozeral ()

raiden14

čakal som moderne ponatu rozpravku, dostal som flusanec medzi oči; od zaciatku do konca som neprestaval krutit hlavou nad neskutocne dementnym scenarom a nad tym co tam robilo par hercov, trikovo je to tiez len priemer, dokonca by som povedal ze vizual je niekedy fakt otrasny - byk a celkovo vsetky monstra, postavy sa spravaju ako opice s mentalnou obrnou, jedine co na filme za nieco stalo bol celkom fajn Cage, inak, ruky preč, stiahnite si R5ku, pozrite si to pekne doma, skonstatujte ze to je kravina, ale prosim pekne, neplatte za to peniaze inak budu robit taketo veci nadalej a niekto si pomysli ze ten film je nebodaj fajn... ()

bazmo

dobré nadpriemerné fantasy .. pre jednoduchého diváka asi velmi dobré a tnáročnejší si prečítajte pár komentárov..niekde sa nájdete.. ()

Borghal

Budˇ hodnocení tohohle filmu trpí syndromem "nemáme rádi Cage", nebo od toho všichni čekají nejlepší film roku, jinak si ty zklamané komentáře vysvětlit neumím. Mě osobně film docela dost bavil po celou dobu... Konec lze předvídat skoro všude a zvlášť u tohohle typu filmů vůbec nejde nějakou myšlenku či sofistikovanou zápletku. Minus jedna hvězdička za nic převratného či nového a jsme na odpovídajících čtyřech. Navíc pro starší děti jasný favorit... 12letý brácha mé drahé polovičky byl z Čarodějova učně přímo nadšený. ()

sajnym

Fascinující pohádka plná kouzel a vizualních efektů, která pobaví. Jen co mě opravdu ničilo bylo uječené ucho Baruchel (1.merlinovec), a to jak v dabingu tak i v originale. Ale pokud člověk vypne, nebude od toho čekat buh ví jaké hlubši zamyšleni nebo něco podobného a zkousne to puberťácké ááááá, óóóóóu, nééééé apod. tak je to pohodička a v nejmenší řadě i perfektní pastva pro kukadla. ()

Michalp81

Pokus o amerického "Pottera" se opravdu nevydařil. Jediné pěkné na filmu jsou efekty, ale ty tu ostatní bídu rozhodně nenapraví. Film nezachránil ani Cage. Baruchel je naprosto tragický od úplného začátku. Další americká slátanina. ()

MATG

Film by sa mal hodnotiť objektívne, nakoľko ak by bol rozparcelovaný do rozličných etáp tak ta prvá fáza vedie, ale oproti tej poslednej je po ťažkej havárii. Film zaiste upúta, kamera, efekty a šarm no pre mňa staré a otrepané melancholické sračky v spojení s tou o zem bijúcou tuposťou na konci si film zaslúži hodnotenie aké sa mu dostalo. Osobne si myslím, že Bellucci sa skôr hodila ako krásna ikona predmetu než postava v trápnej chvíľke na konci. A po pravde si myslím, že práve vďaka nej je ten koniec práve preto taký aký je. ()

Kvetinka7

Hezka pohadka Harry Potterovskeho typu.Bavila jsem se naramne vzhledem k tomu ze jsem od toho nic zajimaveho necekala spis naopak.Zalezitost nudnou nezajimavou spatne zahranou a blbym napadem, proste neco jako ten o horicim motorkari.Ale nic takoveho se nestalo.Proste jestli ocekavate zabavny ducharsky rodinny film ala Harry Potter tak je to spravna volba. ()

Paan

Námět bezva, to ano, ale dějová linka je až moc linkou a celkově z toho až moc cítím americký schematismus a disneyovku. A proč musejí být všichni učni blbí a neposlušní, slintat po babách, myslet ptákem nebo přinejlepším horkou hlavou? Mně kdyby se prstýnek sám obtočil kolem prstu a kdybych se mohl naučit metat kouzla, tak pošlu k šípku i Victoriu Silvstedt. Aspoň teda na čas, než se všechno naučím a zpacifikuju záporáky. Pak by nebyl problém kohokoli okouzlit a to ostatní bych si mohl nechat až po filmu. ()

fyluta

Pohádka, která mě bavila od začátku do konce. Nikolas i Jay patří mezi mé oblíbence, takže opět nezklamali. super hudba - EFEKTY - a dobrej záporák k tomu .. jen ten konec :) ()

Honzyg

První půlku filmu jsem se docela i bavil. Bral jsem to jako oddychovku a přesně tak to i fungovalo. Příjemná pohádka s Nicolasem Cagem. Rádoby epický závěr ale ze tří hvězd rázem udělal dvě. ()

JARDAHONDA

Tento žánr je pro mě good....Nicolas Cage umí tyto role věrohodně a procítěně zahrát...Film měl pro mě "drive" určitě jsem se nenudil...Efekty skvělé,děj slušný....Troufám si říct,že mě to začíná víc sedět než "dětský" Harry Potter...Závěr u mě za 4 **** ()

vixina

Akosi mi celá logika príbehu - teda skĺbenie mágie a vedy - nesadla. A nech mi nikto nehovorí, že som prísna, ja som Učňovi vážne držala palce, aby to dal na tie tri hviezdy, ale neposilnil si svoju pozíciu, je mi to ľúto. Ani sem-tam fajn hlášky, či môj obľúbený Molina nepremohli deus ex machina na každom rohu (Disney by si mal konečne uvedomiť, že tak akurát učí decká, že nech robia čokoľvek, nič sa im nemôže stať) a nepríjemného Baruchela. Ten nie len že nevyzerá ako žiadny nerd, ale jeho postava je jednoducho obkukanou ukážkou "hrdinu proti svojej vôli". Tiež by som ocenila, keby sa postavami tak neplytvalo - radšej ich mať menej a precízne s nimi narábať. Príbeh bol jednoducho strašne roztekaný a nejednotný, spoliehajúc sa na triky a instantné magické svety, ktorých jedinou úlohou bolo na chvíľu sa zablysnúť a upadnúť do zabudnutia. Takejto žuvačke pre oči môžem dať max. 50%, tentoraz ich však nebude reprezentovať viac ako 2*. ()

Amy Rich Roll

Dlouho se mi nestalo, abych film vypnula po prvních 15 minutách a nedala mu šanci. Znechucená (nejen, ale zejména) vizuální přeplácaností považuji tento film za vrchol kýčovitosti. Otřesné! ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)