Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Hakuna Matata

Nemůžu souhlasit s jinými uživateli (Isherwood, Malarkey). Je pravda, že Baruchel působí docela prkenně, ale zas tak hrozný to nebylo. Cage je vtipný, akce služná, nemůžu si stěžovat. Pro mně 70%. ()

Steam

Sem tam sa ušiel dobrý vtip , ale myšlienka o zničení sveta je už neuveriteľne obohraná platňa. A ešte je škoda, že sa zmohli len na nejaké pulzné kúzla. ()

MaxQ69

Celou tuhle béčkovou Disneyovskou akční pohádku zachraňuje celkem nadprůměrný herecký výkon Nicka Cage. Dave je jak postavička z animáku Ratatoullie, nejen, že tak vypadá, taky se tak (bohužel) chová. Celý děj je děsně předvídatelný a kýčovitý a nebýt té spokojenosti s jindy stereotypním Cagem, viděl bych to tak na 35%. ()

othoson

Stejně to zase všichni budou kritizovat, ale podle mě to mělo solidní příběh, supr postavy včetně vedlejších, poutavou akčnost, kvalitní vtipnost, takže celkově je to velice nadprůměrný film... ()

gpx

V dobách svého nevinného mládí, kdy jsem prahnul po jakémkoliv fantasy či mysteriózním filmu, bych pro VHS s timhle "filmem pro děti" vraždil. Místo toho jsem civěl na simultánně "dabovanýho" Kačera Howarda, kde kroutí zadkem nějakej retardovanej liliput. ()

Leffi

Není to přesně to, co by člověk čekal, ale rozhodně mě to neurazilo. Fantasy klišé s pár pěknými efekty a nedotaženým příběhem, kdy si prostě musím říct, že on Cage není špatnej herec, ale kéž by nešel do všeho a s kymkoliv koho mu prsknou. ()

Neuroxerus

Krásnej film, ale trochu mi to kazí...nevím jak to nazvat....jakási moderní struktura skoro každého současného filmu....jsou tam prvky, které opravdu nacházím téměř v každém filmu, na kterých jsem byl v kině v posledních dvou letech....například stejný způsob vtipkování, podobný charakter hlavních "hrdinů" (kluk, kterej vypadá a chová se jak ňouma, je z rodu merlinovců a má to být silný čaroděj? Proč? A to samé u morganovce....proč je to namyšlenej blbec, co vypadá jak teplouš? Tyhle dvě postavy mi opravdu zkazili dojem celého filmu...) v tom filmu se mi líbil začátek....sliboval jsem si od toho něco trochu "temnějšího" a "drsnějšího"....to mi u současných filmů prostě chybí:-(...na druhou stranu kouzelníci jsou tu stvárněni skvěle, a kouzla samotná vypadají taktéž úchvatně....(mnohem lepší než kouzelníci v hábitech, špičatých kloboucích a s hůlkama jako v Harrym Potterovi....nemám rád tyhle typy čarodějů...ovšem to už je jen o tom co se kmou líbí...) 4 hvězdy za skvělého Nicolase, slizkého a zlem prohnilého Molinu a za slibný začátek a pěkné stvárnění čarodějů. ()

Jamall

Vynikající začátek...a pak se vše tak nějak opakuje. Škoda. (scéna v kleci a hudbou z elektřiny je pětihvězdičková) ()

Ifcik

Na začiatku som mal pocit, že to bude naozaj stáť za to. Výborná zápletka z, ktorej sa dalo vela čerpať. Cage mal vynikajúci výraz tvráre, ale keď som ten istý "drsný" výraz videl už po stý krát začal mi liezť pekne na nervy. Trochu som nechápal jednej veci. Ak mali pravidlo, že ludia sa nesmú dozvedeť o kúzlach, tak prečo tej sprostej ženskej len tak povedal že je čarodejník. Čo jej proste nemohol vymazať pamať alebo čo? Také kúzlo neexistuje? Obmedzenosť kúziel bola uplne katastrofická! Celkový dojem filmu bol nezaujimavý. Dávam *** kvoli dobrým efektom a reálne vysvetlenej fyzike. (a ešte také malé plus tam pridal aj Cage) ()

jaqubko

Jednohubka, ktorá sa radšej mohla s prepáčením vysrať na sociálny život Baruchela a sústrediť sa na originálne využitie kúzel v epických záberoch. V prvých minútach sa to držalo, no okamžite s nástupom násťročného parchanta sa celá atmosféra rozpadla. Občas pekne načasované vtípky. Cage takisto sklamaním. Videné v češtine. 40/100 ()

Dr.Abe

Souhlas s johnyyym. Lehká podívaná (mě se tam nejvíc líbila Monica Bellucci i když tam skoro nebyla). Jinak celkem pěkné, viděl bych to podobně jak Percy Jackson, ted asi i Cislo 4... ()

Zirael

Ze začátku je to super. Netajím se tím, že Nicolase Cage nemám ráda, ale tady byl super. Takhle ošuntělej by měl zůstat pořád! Molinův záporák je skvěle slizce zahraný a Jay Baruchel je klasický hlavní hrdina - looser, jak je to v poslední době v kurzu. Ale čím víc se blíží konec, tím víc film ztrácí, o slabém finále ani nemluvím. Prostě se mi to celkově jeví jako takový film, pro děti, než pro všechny věkové kategorie jak se tváří. ()

1mikeF

Tohle jednorázové cosi že mělo stejný rozpočet jako první díl Transformers? Vypadá to, že inflace zasáhla za poslední roky filmový průmysl docela razantně... Disneyovka o nicnetušícím klukovi, který zjistí, že se stal vyvoleným a jen on může zabít prsatou verzi Voldemorta, byť nic netuší o kouzlení a jenom se mu to nějak daří díky pomoci homeless verze mladšího Brumbála. Nenáročné, nešpatné, nemastné, neslané... mám rád všechno, v čem se metají blesky. 3* ()

DansteR

"Uh, Becky, there's something I forgot to mention to you. I really have no idea how to land this thing..."...No tento film trochu neví co bude, jestli bude dobrodružné fantasy pro starší diváky nebo jen pohádka pro děti. Bohužel výsledek je smíchaní obojího. Celý děj by se dal odehrát jako fajn pohádka, ale herci jako takový a ostatní drobné (podřadné) dějové linie tomu dávají spíše ráz, který by dítě obtížneji chápalo. Kdyby jedno z toho bylo potlačeno na úkor druhého byl bych spokojenější. Až teda na tenhle hokej žánru je to fajn snímek na který se dá určitě dívat (za předpokladu že nečekáte nic duchaplného) :-D...takže 60% za film + aspoň 15% za Teresu Palmer mě nutí přidat i tu další hvězdičku. ()

faktor_xx

Film taký nemastný neslaný. Príbeh nie je zlý, námet celkom nápaditý, efekty výborné, ale slabý herecký výkon niektorých jedincov kazí celkový dojem a dialógmi neoriginálny. Cage a Molina celkom ušli, ale Baruchel a Kebbell úplný des a hrôza, hlavne Baruchel. Buď mali zostať tematicky v nejakom historickom tóne a deji alebo režisér Turteltaub mal vymeniť niektorých hercov za iných. Všeobecne ma tento film sklamal, pretože som čakal oveľa viac, hlavne od takého nápadu, ale nakoniec to skazilo dojem ako prvý jarný sneh, ktorý sa roztopí skôr ako dopadne na zem a premení sa na brečku. Jediné, čo stojí za zmienku, sú pôvabná Teresa Palmer a špeciálne efekty a všetky tie kúzla a triky, ktoré zachránili film pred úplným zapadnutím od prachu na poličke. 45% ()

japekli

Cage by měl s tou mystikou a nadpřirozenem už přestat a nebrat každou takovou nabízenou roli, zvlášť když film diváka spíš uspí než zaujme. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)