Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiální text distributora)

jacksax

Tento film není remake - je to samostatný film, který původní verzi využívá jen sporadicky a především obrazově. Opravdu to nelze srovnávat, neboť zdejší hlavní postava má utkvělou představu, že je Freddy Krueger. Ne opravdu není. Tento smutný, zahořklý chlapík, který vraždí z nutnosti a pomsty.... toho opravdu neznám. Jediné doporučení bych dal čtveřici producent-režisér-scénárista-hlavní postava: pánové, být vámi, dobře bych si rozmyslel pokračování... jeden omyl, vám možná prošel, při druhém.... to by se vám možná nevyplatilo jít spát. ()

davena27

Michael Bay by měl hodit bobek na produkci kultovních děl, jako jsou Noční můry neb Pátek třináctého, a raději se věnovat filmům kde americká vlajka ,zažehnání války a sladce usmívájící se děti jsou nedílnou součástí popcornové zábavy.Pro mě to mělo stejný efekt ,jako by měl Jason masku některého z řízků Teletubies. ()

majec4

Neskutocne slabe. S originalom sa to neda ani len porovnat. Naopak, hranici to s odpadom. Jednu hviezdu navyse davam vdaka poslednej scene. Fakt ma pobavila. ()

BlackHood

Nízké hodnocení je proto, že to hodnotí uživatelé, kteří viděli starou noční můru z Elm Street a remake jim tudíž nemohl nabídnout něco nového. Jestli se nechcete dívat na film ze špatnou kvalito z roku 1984, doporučuji tohle. Tohle není pro vás, stará generace!!!! Myslím, že většina čsfd je více znechucena slovem REMAKE, než ze samotného filmu. Strašidelnost 1/4 Brutalita 1/4 ()

Nolanofil

Od filmu ktorý spadá do kategórie horor, očakávam že sa budem báť, a pokiaľ toto hlavné kritérium nieje splnené, začnem si všímať nezmyselností okolo ktoré by zvyčajne zakryl strach. Ako to že postavy chodia za sebou úplne z ničoho, bavia sa o ničom a to doslova! (ako ti je? fajn a ty? fajn... situácie do akých sa dostanú a akým spôsobom ich riešia sú stupídne až hrôza. (všimnite si rozhovor lekárnika a mladého chalana...) No každopádne.. nová Nočná mora z Elm Street je horor pri ktorom sa báť nebudete, situácie, dialógy, riešenie problémov sú na mizernej úrovni a má to akurát celkom slušné efekty, čo je ale na dnešné pomery bežný štandard. ()

waits

Ďábelský plán režiséra diváka uspat a teprve tím, nikoliv dějem, ho dostat do děsuplného kontaktu s Freddiem jsem na poslední chvíli prokouknul, doplazil se k počítači a za křiku jedné z mizejících postav dávám do titulků jednu hvězdu. Ze soucitu. ()

bozka10 odpad!

Hanba ktorá nikdy nemala uzret svetlo sveta.Toto ma ako fanúšika Wesa a Roberta vyložene urazilo takáto blvanica. ()

fixaman

Oproti originálu opravdu nepřináší v podstatě nic nového.. Dokonce není ani natolik inovativní, aby si vymyslel trochu jiné způsoby vražd (původní verzi jsem viděl už dávno, ale pamatuju si scénu ve vaně, chlapíka ve vězení, holku vznášející se nad postelí atp).. Jediná inovace, kterou tvůrci do filmu vpustili je, že teenageři se budí mobilem a ne budíkem a že popíjí Red Bull.. To je ale sakra málo na nový remake.. Když ale odhlédnu od toho, že je to remake, jako film pobaví nový Freddy dobře.. Nejlepší scéna je ta, která byla v prvním teaseru.. Scéna kdy rodiče pronásledují Freddyho.. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.. Nakonec se přikláním ke čtyřem, protože jako horor to funguje dobře a alespoň Freddyho (až na masku obličeje) nezkurvili (mírnější výraz zde použít nelze) tak jako Jasona v novém Friday 13th.. ()

Petrus1 odpad!

Tak tohle se zase naopak nepovedlo! Tím mám na mysli na rozdíl od Freddy vs. Jason. Proč radši nenatočili pokračování souboje dvou největších hororových ikon a někdo měl tu potřebu natočit remake jedničky! Navíc, když někdo točí remake, tak by se měl alespoň trochu držet dějové linie, ne? Taky akorát zůstal upálenej Freddy (s naprosto otřesnou maskou a navíc upálenej tak trochu z jinýho důvodu), devče, s kterou Freddy cestuje po stěnách a stropě a břitva ve vaně. Jinak je podstata příběhu naprosto zprzněna (stejně tak jako hlavní hrdinové) – teda to, proč si Freddy vybírá zrovna „tyto“ děti. Taky to dost dlouhou dobu vypadá, že je Freddy vlastně úplně nevinnej. Freddy mi navíc připomíná spíš Voldemorta v pruhovaným svetru. Puberťáci působí strašně dramaticky, dospěle a uvědoměle. Dean má noční můry, tak se podřeže. Já bych nejradši podřezala toho, kdo to natočil. Nechápu, proč má někdo potřebu točit remaky klasických, úspěšných filmů. Já asi nesnáším remaky nebo co. Jako tušila sem, že to bude stát za hovno, jako většina remaků, jen sem chtěla vědět, jak si s tím dotyční poradí (jestli budou dokonalejší triky, vtipy…) A verdikt? Fakt to stálo za hovno! Je to hrozná sračka. Kdyby si raději vymysleli nějakýho jinýho zabijáckýho hrdinu a tak trochu Noční můru vobšlahli, možná to tak nemuselo dopadnout. Jen nás Freddy chraň, ať nikoho nenapadne točit remaky dalších pokračování. ()

KOZEL84

Nevím proč sem si to pouštěl naivně v noci.Že horory nejsou hororové už je celkem rutina,ale tohle není nic.Naprostá impotence všeho.Člověk na to čučí a je mu všechno a všichni u prdele.Bát se u toho nemůže absolutně nikdo a klidně sem si to mohl dát k snídani,ale to by taky nebyl bůhvíjaký začátek dne.Vizuál celkem ujde a maska Freddyho je mi buřt (vždyt' je to popálený ksicht).Natočit to tak nezáživně chce fakt kus debila a to ještě když hlavní roli hraje Jackie Earle Haley,od kterého sem si tolik sliboval.No nic hele-jdu spát. ()

warrenur

No...obrovske sklamanie. Ked si pomyslim, ze som chcel ist ina to do kina, som neskonale rad, ze som to prepasol. Trapas. ()

infected

Přidávám se k jednomu z mála názoru že jde o zdařilý remake.Já se bavil a tím to pro mě hasne.Určitě to dopadlo lépe než nový Halloween nebo Pátek 13.Ono se ted točí hororů jako šafránu a zvlášt v tomhle se toho moc vymyslet nedá takže nového Freddyho jen a jen vítám.Jen škoda že se nenašel symbolický štěk pro Roberta Englunda. ()

ViktorEl

Jediné čo mi na tomto filme prišlo najviac strašné bola vizáž Freddyho. To bolo fakt hrôza. Nejdem tu porovnávať pôvodný film s týmto to nemá zmysel, lebo by som musel dať odpad. Zameriam sa na klady, ktoré napíšem jednou vetou, celkom slušná réžia v podaní nováčika Samuela Bayera, sympatické herecké obsadenie a hudba. Remake, ktoré sa dalo dopozerať do konca a nenudilo, ale na druhú stranu zase len zbytočné remake. 50% ()

dawe787

Tak nečekal jsem zázraky, ale stručně bych to definoval na docela vydařenou kopii jedničky z 80.let hlavně díky lepší technologii. Co se mi nelíbilo, tak to byl ksicht Freddyho, ale jinak to ušlo. Když si vzpomenu na tu klasiku z dětství, za kterou jsem byl vděčný bohatému kamarádovi ze třídy, který to pouštěl půlce třídy s jedním ušmoleným dabingem, tak je to zase kapka nostalgie. Myslím, že dnešní generaci to už neosloví, ta je ulítlá spíše na Saw apod. ()

Meteorista

Lekavých momentů fůry. Předvídavých lekavých momentů mraky. Předem známý konec zaručen (avšak nečekal jsem ho takhle trapně nesmyslný). Američani ty horory už neumí dělat jinak, než na efekt. Hlavně že se bude americká mládež posrávat strachy a tisknout k sobě úzkostí v kinech... ()

Shamusss

Od kdy je Kruger pedofil? Od kdy se beztrestně ničí kultovní klasiky? Proč je 27 let starý film technicky nesčetněkrát lepší, než film současnosti s daleko lepšími potencionálními možnostmi? Proč jsou všechny scény v nové verzi , které se vyskytly i v původním filmu asi trilionkrát míň hrůzostrašné? Ba naopak směšné? Kdo řídí casting? Byl perzekuován? Totálně celé zlé. Nic nefungovalo. Nesourodé, bez napětí, bez temných a ''podivných'' scén. Tohle je fakt lepší zaspat, ať už vás ve snech pronásleduje pedofil Kruger, nebo Wes Craven s prackama nataženýma před sebou, lačnící po vašich penězích. ()

fisus

Panebože,to byl hnus!Bez Englunda to prostě nefunguje!Trapná maska,žádné hlášky a spousta pitomostí okolo.Nedá se ani říci,že jde o nejhorší díl série,protože tohle k filmům o Freddym vůbec nepatří!!!Michaele Bayi,co jsi to proboha produkoval za sr..ku?! ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

30.04.2010

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)