Tímto snímkem z roku 1990 dokazuje scenárista a režisér Woody Allen, že mu nejen nejsou cizí nejjemnější záchvěvy ženské psychiky, ale že se v ní také dokonale vyzná. Hrdinkou jeho melancholické komedie o lásce a skrytých touhách je totiž půvabná a bohatá pětatřicátnice Alice Tateová, která až doposud vede velmi spokojený a spořádaný život. Únava, bolesti a celková nespokojenost přivedou jednoho dne půvabnou ženu až k čínskému lékaři Yangovi, jenž se zabývá alternativní léčbou, využíváním akupunktury a bylinek připravených podle starodávných receptů. Alice, unavená neměnnými povinnostmi matky tří dětí a manželky "na úrovni", přitom netuší, jaké výsledky neobvyklá léčba přinese. Jedno je ale jisté, v jejím životě se náhle začínají dít velmi podivné věci. Najednou se cítí mnohem uvolněnější, to, co vnímala jako ustálené, se bortí a věci nahlas nikdy nevyřčené se jí splní? Příběh, zachycující jistý přelom či krizi v dávno zaběhnutém stereotypu vzorné matky a manželky, natočil Woody Allen opět s humorným nadhledem a vtipem, ačkoliv v tomto snímku poněkud umírněnějším. Do hlavní role obsadil svoji tehdejší životní partnerku Miu Farrowovou, tím však výčet hvězd nekončí. Po jejím boku si zahrál i William Hurt (Doug Tate) či Alec Baldwin (v úloze Eda). (oficiální text distributora)

elanius

(13/2013, DVDRip) / Po dlhšej prestávke som sa vrátil k filmografii Woodyho. Znalec vzťahov a ženského sveta naservíroval ďalšiu zo svojich peciek. Film brutálne našliapne, povestná Woodyho ironickosť a nadhľad šlape na plné obrátky. Následne ma trochu nepripraveného zasiahlo zakomponovanie "neortodoxných" metód doktora Yanga, ale rýchlo som sa prispôsobil. Tá vložená nadprirodzenosť totižto ponúkla kopu skvelých scénok a hlavne originálnu možnosť dostať sa Alice rovno do hlavy. Ku koncu film trošičku zvolní a nasmeruje k štandardnému koncu, ale celkovo sa jendá o ďalšiu skvelú majstrovu vzťahoanalýzu. (8/10) ()

mcleod

Spojení romantická komedie nefunguje ani u Woodyho, a to je co říct. Docela nudný film bez většího nápadu, bez zajímavější atmosféry a bez propracovaných allenovských dialogů. Woody točí perfektní komedie, povedlo se mu už i několik dramatických filmů. Toto ale nebyla ani komedie (okamžiků k zasmání bylo jen pár a většina až v závěru filmu), ani drama (na to byl příběh až příliš nenápaditý), ale docela nanicovatý příběh. ()

Autogram

Ženská duša je zložitá, o tom nikto nepochybuje, a typickým príkladom je Alice. Ťažko znáša nepochopenie alebo nedôveru v jej schopnosti, až sa musí uchýliť ku krajným metódam. Čínsky šaman, ktorý lieči nadprirodzenými metódami mi do toho veľmi nepasoval, ale bez neho by sa asi príbeh nemal kam vyvíjať. Allenova vzťahovka po n-tý krát a vzdy trochu inak. ()

HiddenDragon

Velice nezny, chytry a mily snimek o vztazich, zenske povaze i zivote. Mia Farrow zde hraje skvele, humor je davkovan lehce a akorat, a pohadkove ladeni celeho pribehu tomu proste sedi. Kouzelnemu cinskemu doktorovi, ktery ma lek na vsechno, jsem celou dobu zavidel :) Jen ten konec byl mozna az moc naivni, ale jinak opravdu prijemny romanticky ladeny Allen...a ano "newyorske taxikare vubec nic nerozhazi" :-D ()

F.W.Colqhoun

Osmdesátkový Woody, s Miou Farrow v hlavní, velmi exponované roli. Bežně bych řekl „ach jo“, ale tohle se vážně povedlo. Přestože mám raději Woodyho „starší [nebo i novější], filmy – ty legrační“, jeho pokus o sondu do nitra ženy, nadto katoličky, naštěstí nekopíruje vyhrocenou ne-komediálnost raných dramatických pokusů a je tedy (přes působení obligátních nadpřirozených prvků) mnohem stravitelnější a ove výsledku i realističtější. Ambice přesunout se mimo bezpečný scénáristický prostor [maskulinní židovská existencionalita v New Yorku] sice úplně nevychází (řeší se z jiného úhlu pohledu stále to samé – nevěra, smysl života, kariéra a výsledky tohoto ohledávání nepřinášejí do repertoáru řešení postav Allenových filmů téměř nic nového) a angažování motivů jako Matka Tereza působí i na poměry možná trochu moc prvoplánové. Pokud ale máte rádi Woodyho film, stejnost filmu pokoušejícího se o odlišnost Vám nakonec může udělat jen radost, ne? ()

derryl

Změň svůj život a stane se zázrak! Zázrak ve filmu, od kterého jsem nic nečekal a dostal skvost. Zůstal dojatý a překvapený, okouzlený a přesvědčený, že Mia Farrow je ta pravá, která dojde v tomto filmu svého štěstí a stane se opravdovou matkou svých dětí a pustí přepych z hlavy a bude svobodná a svá! Stalo se! Pohádka pro dospělé od Woodyho Allena uzavřela své brány a diváci jsou spokojeni. Zázrak! ()

Piškotka

Mezilidské drama s prvky fantasy. Dobrá kombinace, jelikož bez kouzelných bylinek by film byl hodně smutný. Alice je typickou uťápnutou ženou bohatého snoba. Jediné, čeho si na ní cení je, že je matkou jeho dětí, jinak ji vidí jako puťku bez názoru a kreativity. Alice se probouzí, když spatří tajemného muže a zamiluje se navzdory katolickým zásadám. Tady vidím lidskost a povznesení se nad svým údělem. Na konci se objevuje nová a spokojená Alice. Je konečně šťastná a k tomu nutně nepotřebuje luxus a peníze. Vynikající Mia, je tak éterická i její protějšek W. Hurt s podmanivým hlasem. ()

Balet

Líbilo se mi na začátku to zesměšnění různých masérů, vizážistů a podobných lidí, bez nichž si nedokáže new yorská žena v domácnosti představit život. Byliné nápoje s kouzelným účinkem jsou jistě také originální nápad v tomhle žánru... ()

Alf

škoda úplného závěru, hlavně že následoval po scéně z večírku, ktera mi připadala opravdu geniální, tak trochu skok po hlavě... ()

VictorMartel

Osobně jsem příběhem i estetikou tohoto díla míjen. Ne tak sdělením, které mi právě dovoluje „léčebné“ drama o Alicině obratu doporučit. Retrospektivní reflexe známé z Allenových scénářů zde, za mě řečeno, nesdělují nic, co by mělo širší inspirativní uplatnění. Sympatické mi bylo, když Alice zasvětila svého nového milence do účinku zneviditelňujících bylinek a vydali se do blízkosti nakupujících, on do kabinky se supermodelkou, ona k bývalým nákupním souputnicím, jejichž rozmluva ji ještě utvrdila v tušení o lžemi protkaném manželství. Klíčovým momentem tohoto snímku je scéna před koncem, v níž se Alice manželovi vyzná z nezájmu o pokračování v tak vyprázdněném vztahu a životě, který ji vlastně unavuje. Detekce zmaru a únavy je rozuzlením celého filmu. Alice říká: „I'll tell you what it means. I'm tired of all this. I'm tired of pedicures and face-lifts, and shopping and gossip about who's in bed with who. I'm tired of the whole thing.“ ()

ddf76

Povedeny film od Wodyho. Alice Tate je vdana 16 let za velmi bohateho manzela, ktery ji podvadi. Ona sama se zamiluje do saxofonisty Joea. Navstvi dr. Yanga s bolestmi zad a on ji predepisuje magicke bylinky se zazracnymi schopnostmi. Nakonec sama prehodnoti svuj zivot a zmeni si sve hodnoty, ktere chce uplatnovat. ()

Wolvie

Jeden z nejslabších Woodyho filmů vůbec.Absolutně nezajímavá duchařská story,na které je dobrá maximálně Mia Farrow.Ve své době jedno z mých nejvýraznějších diváckých zklamání,protože do té doby mě Allen nezklamal ani jednou. ()

Biopler

Čo vám poviem? Nudil som sa teda brutálne. K žiadnej postave som si nevedel nájsť cestu, ale aspoň mi filmík odsýpal rýchlo. Allenov zatiaľ najslabší kúsok čo som videl. ()

chrispe

Alice ve mně ve finále nezanechala hlubší dojem. Mia Farrow tu hrála naivní ženské stvoření (které jsme už ale viděli v Růži z Káhiry, akorát z jiné sociální vrstvy) a fantasy prvky někdy fungovaly lépe, jindy hůře. ()

Lasombra

Téma příběhu se dotýká většiny z nás, anižbychom si to přiznali, proto mě snímek dokázal dostat, tudíž ani ne tak zpracováním jako obsahem. ()

Psycho.R

Pro mě se Alice řadí k tomu slabšímu, co Woody natočil. Nápadů zde má ještě mnoho, ale celé vyznění mě nebavilo. ()

Hydr0gen

Tak zase trochu jiný Woody- přimíchá nám trochu nadpřirozena, malinko (ale opravdu jen malinko) vážna, ubere sebe a i trošku humoru (i když...) a voila-film vyznívá jinak. Ale i tak stojí za to. ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN