R-2

Příjemné pokoukání, po delší době film, který když skončí, tak ve vás zanechá otázky. Vyhovoval mi příběh i tempo děje, které je přehledné. Velice zajímavá práce střihu a kamery. Např.pro milovníky Akt X a záhad jde určitě o zajímavý kousek. ()

Mou

Na Stvrty druh som sa naozaj tesil, o to vacsie sklamanie ma cakalo v kine. Film ma vobec do deja nevtiahol, dokonca som sa miestami vazne nudil. Treba tak silno presviedcat o tom ze to je podla skutocnosti ked to podla skutocnosti nie je ? Mal som pocit ako keby islo o hrany dokument na discovery chanell. A pritom je UFO tak dobra tema... Ak niekoho UFO naozaj zaujma nech skusi dokument SECRET SPACE. ()

numan

Další z řady horrorových pseudodokumentů odstartovaných "Záhadou Blair Witch". Bude určitě hodně individuální, jak moc ho kdo zbaští, ale mě dostal. Nejslabším článkem je tu podle mě paradoxně hlavní hvězda Milla Jovovich - mám pocit, že podala nejhorší výkon svojí filmové kariéry. Možná je to tím, že na psycholožku a vystressovanou matku dvou dětí prostě nemá. Co si budem nalhávat, je to hlavně atraktivní baba s podmanivým hlasem a luxxxusní vizáží. ;o) Ale jinak dooost dobrý! ()

Matt2626

Myslím, že tu sú iba dve možné varianty názoru na film. Buď uveríte, alebo nie. Ja, som uveril... Narozdiel od Angie si myslím, že Milla Jovovic to zahrala bravúrne. Jediná otázka je, či sú tie "skutočné" zábery vo filme naozaj skutočné. Ak áno, do akej miery ovplyvnila výpoveď Abigail Taylorovej jej psychická nestabilita hodnovernosť celej udalosti... ()

nervana

Už od mala mě dost zajímaly věci kolem UFO či mimozemšťanů. Čekal jsem, že tenhle film bude jen dalším průměrným snímkem kterých se točí okolo tohoto tématu stále dost, ale nebylo to vůbec špatné, spíš naopak. Otázkou je, jak moc si režiséři nějaké věci přihodily navíc, aby to u diváka vzbudilo ještě víc otázek... Když jsem se dočetl že tu hodně lidí tvrdí, že je vše absolutně smyšlené, zde jsem našel jeden odkaz na archivní 5 let starý článek o nevyřešených případech zmizení v Nome, které se skutečně staly. Ať si udělá obrázek každý sám, ;) http://www.adn.com/2005/11/13/43046/unsolved-cases-in-nome-attract.html ()

joslin246

Mimoni ovládají poslední dobou hodně snímků. Čtvrtý druh je jeden z těch lepších. Rádoby autentické záběry mi lezly na nervy. Milla Jovovich jako starostlivá matka s prapodivnými sklony u mě obstála na výbornou. Film není odpočinkový, relaxační ani zábavný, proto nebrat lidi, co mají rádi jednoduchou podívanou.. ()

Standey

Zajímaví snímek, který mě po dlouhé době přiměl k zamyšlení. Jsem přesvědčen o tom, že ve vesmíru nejsme sami a myslím, že tohle je asi každému racionálně uvažujícímu člověku naprosto jasné. Přesto si nejsem tak úplně jist, zda tzv.UFO je ve skutečnosti tím rádoby nepřítelem lidské rasy. To ale nic nemění na faktu, že film ačkoli nebyl natočen tak úplně podle skutečnosti, byl skutečnými fakty inspirován. ()

rene75

Zvukově a technicky to nebylo špatné, na Milu je pořád hezký pohled. Kdo ale hledá neotřelý příběh, silný scénář a zajímavé rozuzlení, tak bohužel. Film který prošumí. ()

pavont

Tazko sa mi to hodnoti objektivne , ale pravdou je fakt ze to na mna silne zaposobilo a uz dlho som sa tak krasne nebal. A to mam rad, takze za seba 5*. ()

ocelotak112

asi je to trend vydelecneho paranormal activity tocit horory jako dokument a presvedcit divaka ze je to pravda a to mi verte 95 procent populace meho veku 17-21 opravdu veri ze jde o autenticke zabery a nejde jim to rozmluvit:) nicmene o pribehu tady nemuzete byt ani rec vse se toci kolem vrazdy manzela a jejiho radoby vysetrovani hypnozou a kdyz film graduje unesenim dcery ocekaval jsme aspon nejaky mimozensky kontakt vypravu do ufa kdyz uz nic ale jedine k cemu se milla dopracuje je opet hypnoza a divat se na zhypnotizovane lidi co je na tom desiveho ? vse okolo mimozemske civilizace se tady odehraje jen tak mimochodem nastesti Milla a sova maji ve filmu takove charizma ze jsem se dodival do konce :) ()

schindler

Vzhledem tomu, že mě během filmu přepadlo nepříjemné mrazení a po shlédnutí jsem šel z nejistotou i na záchod, musím dát zas jednou plný počet. Film jednoznačně táhnou reálné záběry, kterých sice není moc, ale zase stojí za to. Jak se říká, někdy méně znamená více. Vytknul bych snad jedině to, že Milla Jovovich je oproti jejímu reálnému protějšku pěkná baba a ač se ve filmu snaží sebevíc, já ji to nežeru. Škoda, mohl to hrát někdo jiný, napadá mě třeba Julianne Moore. ()

montel

Dr. Abbey Tylerová (Milla Jovovich) se v malém městě na Aljašce setkává při svých sezeních s lidmi, kteří mají poruchy spánku. Všichni do jednoho se brzy ráno probouzejí a spatřují za oknem bílou sovu, která je možná ve skutečnosti něco daleko hrůznějšího. Lidé kteří tuto sovu spatří buď záhadně zmizí nebo své chování změní na velmi agresivní...No jestli se děj filmu zakládá na pravdě můžeme jen polemizovat. Každopádně se jedná o výborný sci-fi thriller při kterém místama tuhne krev v žilách. Jisté je, že po shlédnutí bych za oknem nechtěl vidět ani holuba. 70% ()

VanThomass

Film, který si hraje na to, že je podle skutečných událostí, dokonce si ve filmu zahraje sám režisér, ovšem výsledek je místy prapodivný. Kdyby člověk i nakonec na hru filmařů přistoupil, stále je tady velké ALE a to je nedokonalý a celkem slabý scénář, co je platné, že Milla Jovovich hraje opravdu dobře, když zbytek jen jen průměrné béčko... ()

scalper

Asi ak by som film pozeral úplne nezaujato s dôverou, že sa to nikdy nemôže stať tak by to malo u mňa možno 2*. Ale treba sa v hlave prepnúť a veriť v čokoľvek. Potom budete na film pozerať s napätím a nájdete tam kopu scén, kde sa Vám všetky chĺpky zježia :) A ešte k tomu Milla Jovovich. 4* jak vyšité :) ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje