• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Ehm, tak toto ano! Před projekcí jsem si říkal, že Simon Pegg a Nick Frost jsou sice povětšinou zárukou zábavy, ale moc jsem toho od Paula stejně neočekával. Jaký hrubý omyl! Když si dva britští kámoši, pětatřiceletí pomalu panicové se závislostí na mimozemšťanech a scifi, vyjedou na road trip po USA, kde se chystají obrážet klišé jako Area 51, zní to jako průměrná komedie se závanem trapasu. No když po pár eskapádách potkají vulgárního a vyhulenýho mimozamšťana Paula, který je na útěku před FBI, zní to ještě trapnějc. Opět omyl přátelé! Hlášky jsou tak trefné, načasované a naspeedované odkazy na sci-fi kulty, že jsem se nejednou řechtal s otevřenou hubou jak ten debil. Připouštím pár slabších prvků, které trapné byly, ale co, hodně dlouho jsem regulérně nepobavil u regulérní komedošky. Doporučuju! 90%(10.9.2013)

• nunka

Vidím to trochu inak ako väčšina. Vtípky na tento štýl ma nejako neberú, rovnako ani hysterické naháňačky a húliaci mimozemšťan. Ústredná dejová línia je strašne slabá, založená na dialógoch a tom, koho Frost a Pegg na svojich potulkách stretnú. Tempo začína kolísať po prvej pol hodinke a v poslednej časti už nemá čo ponúknuť. To medzitým je ukričané, bláznivé, sem tam vtipné, vulgárne a prázdne.(15.8.2011)

Paul do každé rodiny. Lehce nadhodnocená taškařice, která je od podlahy ke stropu natřískaná všemožnými "fanboys odkazy" až z toho Simon Pegg a Nick Frost vychází jako pár geeků, co nemá svůj osobní život a skutečně nutně potřebuje holku. Za 104 minut se prakticky nedá rozkódovat úplně všechno, ale i tak je to film od fanoušků pro fanoušky s náběhem na kultovku ala Jay a mlčenlivý Bob vrací úder.(24.5.2011)

Žádný z mimozemšťanů, se kterým jsem ve svém civilním životě komunikoval, nebyl tak uvolněný jako Paul. Přesto si myslím, že pokud pubertálního E. T. doprovází dvojice Pegg - Frost, tak to měla být o hodně větší sranda. Jenže já jsem bavil pouze průměrně, což vylepšovaly narážky na filmovou klasiku, ale celý dojem výrazně zhoršil závěr utahaný tak, že jsem při něm málem uchřadl nudou.(27.2.2012)

Z rozhovoru s nejmenovanou "Čaues Šardonko, viděl jsem Paula, docela sranda, jako Simon hrál v lepším, ale pořád lepší než třeba loupat bramabory." "Čau Pájo, neláká mě to, ani Paul, ani brambory." "To je ale škoda, uviděla by si například mimozemskou prdel." "Tvou prdel už jsem viděla, jdu loupat bramabory, měj se."(18.8.2011)

• - Sklad v oblasti 51, kde Paul telefonuje se Stevenem Spielbergem, je ten stejný, který se objevil ve filmu Dobyvatelé ztracené archy (1981). (M.F.STUDIO)

• - Pegg kvůli tomuhle filmu odmítl roli v Tarantinově Inglourious Basterds. (assass1n)

• - Simon Pegg je kmotrem své herecké kolegyně (a mimo jiné vnučky Blythe Danner a dcery Gwyneth Paltrowové) Apple Martinové. Je to poprvé, co se se svou kmotřenkou setkal před kamerou. (sssssycak)