• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Dva retardi a kurvující Ítý, utahující si z americké UFO-paranoie, zfanatizovaných kudlanek a všemožných Sci-Fi ikon, to by jeden čekal nějakou těžkou trapárnu plnou fekálního humoru a dementních vtipů. Omyl. Když v pozadí nestojí ani jeden z těch Wayansovic třeskutě vtipných negrů a chopí se toho poměrně kultivovaní angláni, které nikdo od malička nepřežíral hamburgery a nenahrazoval jim knihy slaboduchými omalovánkami pro dyslektiky, může vzniknout příjemná a inteligentní taškařice, která vyčistí a nepoškrábe!(8.6.2011)

Z rozhovoru s nejmenovanou "Čaues Šardonko, viděl jsem Paula, docela sranda, jako Simon hrál v lepším, ale pořád lepší než třeba loupat bramabory." "Čau Pájo, neláká mě to, ani Paul, ani brambory." "To je ale škoda, uviděla by si například mimozemskou prdel." "Tvou prdel už jsem viděla, jdu loupat bramabory, měj se."(18.8.2011)

• nunka

Vidím to trochu inak ako väčšina. Vtípky na tento štýl ma nejako neberú, rovnako ani hysterické naháňačky a húliaci mimozemšťan. Ústredná dejová línia je strašne slabá, založená na dialógoch a tom, koho Frost a Pegg na svojich potulkách stretnú. Tempo začína kolísať po prvej pol hodinke a v poslednej časti už nemá čo ponúknuť. To medzitým je ukričané, bláznivé, sem tam vtipné, vulgárne a prázdne.(15.8.2011)

PRVNÍ KONTAKT PŘEDSTAVUJE VELKOU ZODPOVĚDNOST..... /// Setkání s mimozemšťanem – chápu, že je to pro vás dost divný – může vypadat všelijak. Byl to jejich osud? HLAVNĚ, ABY TEN KRYPL NEZAVOLAL DOMŮ! Je v pohodě, je přátelskej a jmenuje se Paul, (to, že se mimozemšťani nejmenujou Paul neřešte), je kapku vodrzlej a ,,muži v černým“ jim jsou v patách. Odlehčená krávovinka, která (zřejmě) nevyvolá záchvaty smíchu, ale parodujícího humoru si užijete dosytosti. DEJ MI TOHO MIMOZEMŠŤANA! NAJDI SI SVÝHO! Škoda, hlášek mohlo bejt proklatě víc! Nevím co kdo čekal. Asi to není ta největší zábava posledních let :-)), ale ujetý je to dostatečně (což dokazuje závěr). Má to svý vady, ale moje IQ mi dovolilo se bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že Orcové jsou hovada i v přítomnosti. 2.) Jsem mimoň co neví co je NERD. 3.) Nevím kdo ovlivnil světovou kulturu na (minimálně) 60 let dopředu. 4.) Chtěl bych někdy navštívit nejznámější UFO místa v Americe. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(10.6.2011)

Z poměrně zmatečného koktejlu plného průměrných geekoidních hlášek, vtipných odkazů na všemožné scifárny, a sem tam nemístných narážek na otázku křesťanství, se nakonec vyklubala příjemná jednohubka. Výsledný dojem nejvíce zachraňuje povedený konec. Paul je sice fajn, ambice se ale nepodařilo naplnit úplně tak, jak asi měli tvůrci v plánu.(21.9.2011)

• - Graeme (Simon Pegg) nosí hodinky Casio CA-53W a Clive (Nick Frost) nosí MTM Black Seal. (dyfur)

• - V úvodnej časti filmu Graeme a Clive rekonštruujú scénu z epizódy "Arena" seriálu Star Trek (od r. 1966), ktorá je považovaná za najhoršiu akčnú scénu v dejinách. Môžete ju zhliadnuť tu. (Macejko)

• - Před natáčením absolvovali herci i scénáristé stejnou cestu jako ve filmu a všechno, co na ní prožili, prý zahrnuli do scénáře (s výjimkou setkání s mimozemšťanem). [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)