Reklama

Reklama

Paul

  • Česko Srážka s mimozemšťanem (více)
Trailer 1

Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (40)

Trailer 1

Recenze (1 119)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Z rozhovoru s nejmenovanou "Čaues Šardonko, viděl jsem Paula, docela sranda, jako Simon hrál v lepším, ale pořád lepší než třeba loupat bramabory." "Čau Pájo, neláká mě to, ani Paul, ani brambory." "To je ale škoda, uviděla by si například mimozemskou prdel." "Tvou prdel už jsem viděla, jdu loupat bramabory, měj se." ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

This killed Bob Dylan. Nesouhlasím se zdrženlivými až zklamanými hodnoceními a říkám: komedie par excellence. Má to ovšem několik háčků, z nichž první je ten, že to ani omylem není čistě sci-fi geekovská záležitost jako byl Galaxy Quest, ale je cílená na úzkou skupinu lidí, kteří jsou tak trochu geekové, a zároveň se rádi zasmějí - pro zestručnění řečeno - u Apatowa. Plus samozřejmě nutno vidět v původním znění pokud možno bez titulků (protože u těch se opět bojuje hrdá, leč předem ztracená bitva) a mít nakoukané spousty věcí jako třeba Star Wars. A Blízká Setkání. A BSG. A Predátora. A Vetřelce. A krom toho znát reálie typu významu slova "alien" (což je jedna z těch jednodušších věcí). A nebýt bigotní inteligentní designér. A tak vůbec:) Zkrátka Pegg a Frost to rozjeli ve velkém a na plný plyn, ale pokud chtěli vytvořit něco fakt legendárního, měli si líp rozmyslet, kam vlastně hodlají dojet. Sice jsem smíchy slzel i v momentech typu "Agente, uvědomujete si, že jste dospělý muž?", ale cítil jsem, že to může mít ještě větší grády, když se někde ještě přidá, a někde zase ubere (jako třeba u "Cejtím tvýho ptáka."). Jak jsem říkal v úvodu, nesouhlasím s relativně nízkými hodnoceními - ale naprosto je chápu. Ode mě ale Paul a jeho banda - a tím nemyslím Beatles - dostanou 80% a rád se s nimi zase někdy potkám. PS: Ani náhodou si nečiním nárok na to, že bych snad pochopil nebo vůbec pochytil všechno, co na mě jako diváka bylo nastraženo. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Další z filmů, který de facto vše podstatné, resp. potenciálně zábavné sdělil již trailerem. Vlastně ne, kecám - jedna scénka, přímo evokující staré Star Wars a "kantýnu" Mose Eisleyho, ta se do traileru nevešla - a to přitom bylo jediné (!!) místo, kde jsem se u této komedie zasmál. Jinak jen lehce zaujalo pár odkazů na Blízká setkání třetího druhu, kosmická loď ve stylu E.T. (hlavně ať to hezky barevně bliká) a pěkně vymodelovaný emzák přesně v tom duchu, jak je všichni znají ("já sem malej, ale okatej"). Fórky mě jinak naprosto míjely, ovšem věřím, že někdo jiný se v tom shlídnout mohl. Tři hvězdičky s odřenýma prsama (třema). ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Dva retardi a kurvující Ítý, utahující si z americké UFO-paranoie, zfanatizovaných kudlanek a všemožných Sci-Fi ikon, to by jeden čekal nějakou těžkou trapárnu plnou fekálního humoru a dementních vtipů. Omyl. Když v pozadí nestojí ani jeden z těch Wayansovic třeskutě vtipných negrů a chopí se toho poměrně kultivovaní angláni, které nikdo od malička nepřežíral hamburgery a nenahrazoval jim knihy slaboduchými omalovánkami pro dyslektiky, může vzniknout příjemná a inteligentní taškařice, která vyčistí a nepoškrábe! ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Trailery ve mně vyvolaly dojem, že se bude jednat o infantilní a až trapně vulgární blbost. Nicméně sci-fi mám rád, takže jsem dal Paulovi šanci, ačkoli jsem si byl skoro jistej, že ho pak zadupu do země. Ale světě div se, fakt je to docela velká sranda. Příjemná nahláškovaná komedie a jako bonus několikrát vypláznutý jazyk na křesťany. Pobavil jsem se. 75 % ()

Galerie (70)

Zajímavosti (26)

  • Seth Rogen (hlas Paula v původním znění) se přiznal, že požádal o pomoc herce Andyho Serkise, aby získal představu o tom, jak funguje oblek pro motion capture. Andy Serkis tímto způsobem ztvárnil například Gluma ve filmové sérii Pán prstenů (od r. 2002) nebo šimpanze Caesara ve filmové sérii Planeta opic (od r. 2011). (sssssycak)
  • Scéna, kde O'Reilly (Joe Lo Truglio) vystřelí obytný vůz na statek, aby explodoval, je natočena pomocí kamerového efektu, který je známý pod jménem "Dolly zoom". Jedná se o narážku na film Čelisti (1975), kde šerif Brody (Roy Scheider) podobným způsobem vyhodí do vzduchu žraloka. (sssssycak)

Související novinky

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,…

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.…

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,…

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil…

Reklama

Reklama