• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

• Amarcord_1

40% - Dvě hvězdy za herecké obsazení, které jediné mě motivovalo k dokoukání tohototo filmu. Jinak jsem byl zklamán a místy i otráven. Ve scénáři se totiž mísí nešťastná kombinace infantilností a vulgarit. Jinými slovy: Děj, dialogy, archetypy postav a způsob vyprávění jsou totiž jak vystřižené z tzv. rodinných komendíí a filmů pro děti. A tak vysoká míra samoúčelných sprosťáren mi k takovému filmu sedí asi jako pivo s přesnídávkou. Člověk identifikuje ingredience, pochopí snahu autorů, ale po prvních pár soustech si pomyslí své jak o autorech, tak o konzumentech takové patlaniny. Jeden z filmů, při kterém si připadáte jako Vulkánec a jeho vysoká hodnocení pak považujete za fascinující paradox lidské evoluce.(6.5.2012)

• nunka

Vidím to trochu inak ako väčšina. Vtípky na tento štýl ma nejako neberú, rovnako ani hysterické naháňačky a húliaci mimozemšťan. Ústredná dejová línia je strašne slabá, založená na dialógoch a tom, koho Frost a Pegg na svojich potulkách stretnú. Tempo začína kolísať po prvej pol hodinke a v poslednej časti už nemá čo ponúknuť. To medzitým je ukričané, bláznivé, sem tam vtipné, vulgárne a prázdne.(15.8.2011)

Z poměrně zmatečného koktejlu plného průměrných geekoidních hlášek, vtipných odkazů na všemožné scifárny, a sem tam nemístných narážek na otázku křesťanství, se nakonec vyklubala příjemná jednohubka. Výsledný dojem nejvíce zachraňuje povedený konec. Paul je sice fajn, ambice se ale nepodařilo naplnit úplně tak, jak asi měli tvůrci v plánu.(21.9.2011)

Letní Kino/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +postava Paula, hlavní herecká dvojice, humor, dialogy, scénář -hlavní padouch se ukáže až na konci a za moc nestojí, rovněž hudební doprovod mohl být výraznější/// Předně řeknu, že už dlouho jsem se tak dobře nepobavil. Paul má velkou zásobu hlášek, vtipů a humoru a nebojí se je použít. Každý z nich je odzbrojující a přestože je film sprostější (podobně jako Your Highness) není to tady na překážku, působí to přirozeně. Navíc příběh je uvěřitelný. Klidně se tohle mohlo stát. Nevěříte? Je opravdu krásné jak si s tímto námětem tvůrci poradili a teď si představte kdyby to nebyla žánrově komedie...zajímavá představa./// Celkem 87%///(22.8.2011)

Z rozhovoru s nejmenovanou "Čaues Šardonko, viděl jsem Paula, docela sranda, jako Simon hrál v lepším, ale pořád lepší než třeba loupat bramabory." "Čau Pájo, neláká mě to, ani Paul, ani brambory." "To je ale škoda, uviděla by si například mimozemskou prdel." "Tvou prdel už jsem viděla, jdu loupat bramabory, měj se."(18.8.2011)