• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Pohodová zábava s nejsympatičtějším mimozemšťanem tohoto roku. Paula, se skvěle padnoucím hlasem Setha Rogena, vyborně doplňuje stará známá dvojce Simon Pegg a Nick Frost. Film je prošpikovaný narážkami na všechno (cameo Spielbergova hlasu nemělo chybu) od Star Wars až po Spidermana. Výborná, v unrated verzi i těžce profuckovaná, atmosféra se táhne celým filmem a když to v závěru dopadne přesně tak jak čekáte, povzdechnete si dojetím, tyhle filmy mají prostě srdce. - Paul? - Jo. To je přezdívka, uchytila se. Moje loď spadla na... psa. To je jedno.(9.6.2011)

Žánrová pocta kultu sci-fi filmů a obecně kultu sci-fi a fenoménu geeků, v níž se nevyváženě kloubí zastydle pubertální humor (,,Cítím, jak ti stojí pták.") s humorem celkem inteligentním (střet britské a americké kultury či kritika dogmatismu fundamentálního křesťanství kupříkladu), škoda, že toho prvého je tu pohříchu moc a trochu nahrazuje to druhé. Zábava je to ale příjemná a fanouška žánru (zvláště toho mladšího) rozhodně neurazí...(11.6.2011)

Nijak výrazně mě to nezklamalo, pár hlášek bylo dobrých, ale že by to bylo něco extra? Tak to ani zdaleka. Chvílemi docela trapas, chvílemi nuda, ale celkově se to dalo v pohodě zkouknout bez výraznějšího odporu. Ovšem na víc jak 3 hvězdy to rozhodně nemá, to by to muselo vypadat úplně jinak. Pár narážek na jiné filmy, politiku nebo nábožeství bylo povedených, ale některé joky se moc nepovedly. Děj mohl být určitě pestřejší. Paul se povedl, potenciál tam byl, ale nakonec z toho vznikla jen průměrná sci-fi road-movie. 60%(29.6.2011)

No co si budem povidat, ona to v podstate zadna desne vtipna komedie neni. Dvojka nerdu na ceste za nejznamejsima ufo mistama se spoustou fanouskovskejch odkazu, takze je nutny mit neco nakoukano. Dej tak vypada jak road-movie, a svizne utika. Sem tam se povede nejakej vtipnej dialog a dvojka Pegg - Frost jsou proste super sympataci. Sedla mi tentokrat i Wiig a Hader konecne dostal trochu vetsi roli. Ale tohle vsechno by bylo nic bez sprostyho, koule ukazujiciho a vecne fuckujiciho mimozemstana, kterej je trikove dobre zvladnutej a ma skvelej hlas Rogena. Ten je tady totiz ten nejvetsi sympatak, kterej tahne celej film a ja se od zacatku do konce slusne bavil.(5.6.2011)

Koukám, že hranice se posouvají i v mimozemských civilizacích. Zatímco E.T. si se slzou v oku vystačil s odhalováním ukazováčku, Paul na nás bezostyšně vystrkuje prdel a ještě se u toho chechtá. K tomu bych rád podotkl, že mi to stačí, ufonské tykadélko pro příště vidět nepotřebuju. Naopak bych rád viděl více Velké Británie a méně USA.(19.10.2012)

• - Pegg kvůli tomuhle filmu odmítl roli v Tarantinově Inglourious Basterds. (assass1n)

• - John Carroll Lynch, který ztvárnil otce Ruth, je jen o deset let starší než představitelka jeho dcery Kristin Wiig. (Caelos)

• - Joe Lo Truglio (O'Reilly) zaskakoval během natáčení za Setha Rogena, který v té době pracoval na Zeleném sršni. Rogen pouze nasnímal některé pohyby v pre-produkci a v post-produkci Paula namluvil. (Brousitch)