• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Bohužel komediální úkrok stranou. Paul totiž to nejlepší vyplácl do traileru, film tak špikuje několik skutečně výborných komediálních situací, ale zbytek prokládá tak provařenou a nezáživnou vatou, že je mi všech zúčastněných docela líto. Myslím, že scénář musel být přepisován, doplňován, protože pak mi nejde na mysl, jak může být tak originální námět natolik trestuhodně nevyužitý. Až tak úplně nenaštve nebo neurazí, to zase ne, ale na druhou stranu nedonutí si tenhle nedotažený výlet ještě někdy zopakovat!!(14.8.2011)

Film samotný se dle mého veze na vlně trailerového úspěchu, protože si nepamatuju upoutávku, při které by sál rozechvívaly decibely vyřehtaných diváků. Smáli se všichni, hodně a fakt nahlas. Ale během filmu jsem už nic podobného nezažil, prvotní wau moment z Paula, jeho vzezření, chování, prupovídek (těch nejlepších) a hlas Setha trailer logicky vybalil a tak už jenom sleduju, jak se hlavní postavy převalují v klasickém hollywoodském scénáři a občas se pousměju nad nějakým fórkem. Bohužel ale ty nejvtipnější, ty fakt prďácký narvali tvůrci do těch 140-ti vteřin, který mají natáhnout lidi do sedaček multikin. Jinak prostě pohodovka, řekl bych klasická Peggovka, příjemná, herecky zábavná komedie.(12.6.2011)

Koukám, že hranice se posouvají i v mimozemských civilizacích. Zatímco E.T. si se slzou v oku vystačil s odhalováním ukazováčku, Paul na nás bezostyšně vystrkuje prdel a ještě se u toho chechtá. K tomu bych rád podotkl, že mi to stačí, ufonské tykadélko pro příště vidět nepotřebuju. Naopak bych rád viděl více Velké Británie a méně USA.(19.10.2012)

Mimozemská roadmovie, která je geniálně hloupá, plná klení a překvapivě si utahující z křesťanství. A nebýt hlavních postav, které táhnou film, tak to bude jen mizerný film o tom, jak se mimozemšťan chce dostat domů. V podstatě si to hraje na to, že geekové jsou lidé se srdcem, i když na venek vypadají šíleně. To co je film Fanboys pro fanoušky Star Wars. To je film Paul pro fanoušky relationship with aliens.(5.6.2011)

Žánrová pocta kultu sci-fi filmů a obecně kultu sci-fi a fenoménu geeků, v níž se nevyváženě kloubí zastydle pubertální humor (,,Cítím, jak ti stojí pták.") s humorem celkem inteligentním (střet britské a americké kultury či kritika dogmatismu fundamentálního křesťanství kupříkladu), škoda, že toho prvého je tu pohříchu moc a trochu nahrazuje to druhé. Zábava je to ale příjemná a fanouška žánru (zvláště toho mladšího) rozhodně neurazí...(11.6.2011)

• - Joe Lo Truglio (O'Reilly) zaskakoval během natáčení za Setha Rogena, který v té době pracoval na Zeleném sršni. Rogen pouze nasnímal některé pohyby v pre-produkci a v post-produkci Paula namluvil. (Brousitch)

• - Seth Rogen se přiznal, že požádal o pomoc herce Andyho Serkise, aby získal představu, jak funguje motion capture oblek. Andy Serkis hrál kupříkladu Gluma v Pánu prstenů nebo Caesara ve Zrození planety opic. (sssssycak)

• - Graeme (Simon Pegg) nosí hodinky Casio CA-53W a Clive (Nick Frost) nosí MTM Black Seal. (dyfur)