• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

• TeeAge

| Scenár: Simon Pegg, Nick Frost | Hudba: David Arnold | Produkcia: Nira Park, Tim Bevan, Eric Fellner / Universal Pictures | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 97,984,015 $ || V mojich očiach dosť rozporuplná, samoúčelne sproste sa chovajúca psudokomédia s otravným pochcávajúcim sa vajcohlavom a dvomi životnými stroskotancami. Ajkeď som všežravý, toto mi jednoducho nechýba. Vydržal som to skoro do konca. Možno v budúcom živote mi to sadne viac. 25% | HD, EN DTS |(18.1.2011)

No co si budem povidat, ona to v podstate zadna desne vtipna komedie neni. Dvojka nerdu na ceste za nejznamejsima ufo mistama se spoustou fanouskovskejch odkazu, takze je nutny mit neco nakoukano. Dej tak vypada jak road-movie, a svizne utika. Sem tam se povede nejakej vtipnej dialog a dvojka Pegg - Frost jsou proste super sympataci. Sedla mi tentokrat i Wiig a Hader konecne dostal trochu vetsi roli. Ale tohle vsechno by bylo nic bez sprostyho, koule ukazujiciho a vecne fuckujiciho mimozemstana, kterej je trikove dobre zvladnutej a ma skvelej hlas Rogena. Ten je tady totiz ten nejvetsi sympatak, kterej tahne celej film a ja se od zacatku do konce slusne bavil.(5.6.2011)

• tron

Film pôsobí dojmom, že sa všetci po nociach sústredili na trikovú post-produkciu a keď bolo treba ráno začať nakrúcať, boli TAKÍ ochrápaní, že si poriadne nedovideli ani na koniec nosa a tak všetko len v núdzovom režime rýchlo spráskali na prvú dobrú, poobede sa išli trocha prespať a večer zasa 12 hodín makať na trikoch. Takto to URČITE nebolo, ale na mňa to tak ROZHODNE pôsobilo.(27.3.2017)

• kinej

Mimořádně nenáročná komedie, která ve mě zanechala dojem, že takový film bych snad dokázal napsat dokonce i já. Většina komiky filmu spočívá v tom, že mimozemšťan mluví a jedná vulgárně. Vzpomněl jsem si na profláklé huličské tričko, kde je mimozemšťan s nápisem: Take me to your dealer. Paul v sobě nemá víc invence než tohle tričko. Film také cituje spoustu kulturních sci-fi fenoménů, ale opravdu se jedná spíš o citace, než o jejich parodii. Také je zde přítomný geek humor, jenomže Pegg ani Frost zkrátka budou vždycky vypadat jako anlgáni pivaři, a ne jako nerdi. Takže pokud se chcete pobavit v podobném duchu, pusťte se raději znovu nějakou oblíbenou epizodu IT, nebo Big Bang. Na druhou stranu Paul nijak neurazí a pořád je koukatelnější než jiní americké komedie.(13.9.2011)

Ehm, tak toto ano! Před projekcí jsem si říkal, že Simon Pegg a Nick Frost jsou sice povětšinou zárukou zábavy, ale moc jsem toho od Paula stejně neočekával. Jaký hrubý omyl! Když si dva britští kámoši, pětatřiceletí pomalu panicové se závislostí na mimozemšťanech a scifi, vyjedou na road trip po USA, kde se chystají obrážet klišé jako Area 51, zní to jako průměrná komedie se závanem trapasu. No když po pár eskapádách potkají vulgárního a vyhulenýho mimozamšťana Paula, který je na útěku před FBI, zní to ještě trapnějc. Opět omyl přátelé! Hlášky jsou tak trefné, načasované a naspeedované odkazy na sci-fi kulty, že jsem se nejednou řechtal s otevřenou hubou jak ten debil. Připouštím pár slabších prvků, které trapné byly, ale co, hodně dlouho jsem regulérně nepobavil u regulérní komedošky. Doporučuju! 90%(10.9.2013)

• - Scéna, kde Paul říká: "Kartáček na zuby? Tam kam jdeme, nebudeme potřebovat zuby!", je poctou filmu Návrat do budoucnosti, kde dr. Brown říká: "Silnice? Tam kam jedeme, nepotřebujeme silnice!" (sssssycak)

• - Obytný vůz je typ "Beagle". HMS Beagle byla slavná loď Charlese Darwina. (sssssycak)

• - Hra, kterou Clive (Nick Frost) a Graeme (Simon Pegg) hrají na Comic-Conu, se jmenuje Prototype. (Rimer545)