• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Z poměrně zmatečného koktejlu plného průměrných geekoidních hlášek, vtipných odkazů na všemožné scifárny, a sem tam nemístných narážek na otázku křesťanství, se nakonec vyklubala příjemná jednohubka. Výsledný dojem nejvíce zachraňuje povedený konec. Paul je sice fajn, ambice se ale nepodařilo naplnit úplně tak, jak asi měli tvůrci v plánu.(21.9.2011)

Motolla sa pomaly stráca. Dúfam, že Superbad nebol posledný počin, ktorým u mňa zažiaril. Táto mimozemská road-movie má síce dosť vtipu, pointy, nápaditosti a hereckých vychytávok, no stále to nie je dosť šťavnaté, aby to utiahlo celovečerák. Ako polhodinová časť seriálu by to bolo nadupané, takto je to pomerne dosť rozťahané a človek len s vyplazeným jazykom čaká na poriadny vtip, či hlášku. Snáď nabudúce. 65%.(8.7.2012)

Koukám, že hranice se posouvají i v mimozemských civilizacích. Zatímco E.T. si se slzou v oku vystačil s odhalováním ukazováčku, Paul na nás bezostyšně vystrkuje prdel a ještě se u toho chechtá. K tomu bych rád podotkl, že mi to stačí, ufonské tykadélko pro příště vidět nepotřebuju. Naopak bych rád viděl více Velké Británie a méně USA.(19.10.2012)

Nijak výrazně mě to nezklamalo, pár hlášek bylo dobrých, ale že by to bylo něco extra? Tak to ani zdaleka. Chvílemi docela trapas, chvílemi nuda, ale celkově se to dalo v pohodě zkouknout bez výraznějšího odporu. Ovšem na víc jak 3 hvězdy to rozhodně nemá, to by to muselo vypadat úplně jinak. Pár narážek na jiné filmy, politiku nebo nábožeství bylo povedených, ale některé joky se moc nepovedly. Děj mohl být určitě pestřejší. Paul se povedl, potenciál tam byl, ale nakonec z toho vznikla jen průměrná sci-fi road-movie. 60%(29.6.2011)

Mimozemská roadmovie, která je geniálně hloupá, plná klení a překvapivě si utahující z křesťanství. A nebýt hlavních postav, které táhnou film, tak to bude jen mizerný film o tom, jak se mimozemšťan chce dostat domů. V podstatě si to hraje na to, že geekové jsou lidé se srdcem, i když na venek vypadají šíleně. To co je film Fanboys pro fanoušky Star Wars. To je film Paul pro fanoušky relationship with aliens.(5.6.2011)

• - V čase 00:28:00 narazí do karavanu hlavných hrdinov vták a na mieste jeho nárazu (na skle vpravo hore) ostane krvavý fľak. V ďalšom zábere, keď zabrzdia, tam však už fľak nie je. (adamix)

• - Scéna, kde Paul říká: "Kartáček na zuby? Tam kam jdeme, nebudeme potřebovat zuby!", je poctou filmu Návrat do budoucnosti, kde dr. Brown říká: "Silnice? Tam kam jedeme, nepotřebujeme silnice!" (sssssycak)

• - V úvodnej časti filmu Graeme a Clive rekonštruujú scénu z epizódy "Arena" seriálu Star Trek (od r. 1966), ktorá je považovaná za najhoršiu akčnú scénu v dejinách. Môžete ju zhliadnuť tu. (Macejko)