• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Sympatická jednohubka, která stojí na funkčním, ale bohužel silně spotřebním humoru, který člověkem povětšinou pouze propluje, aniž by dokázal zaháknout a donutit k přemýšlení o opakovaném sjíždění na domácích nosičích. Závěrečná dvacetiminutovka se však Mottolovi povedla náramně, včetně nečekaných emocí, které digitální emzák s vyhuleným hlasem dokáže vykouzlit jedním mrknutím svých galaktických kukadel. 6+/10(26.6.2011)

Další z filmů, který de facto vše podstatné, resp. potenciálně zábavné sdělil již trailerem. Vlastně ne, kecám - jedna scénka, přímo evokující staré Star Wars a "kantýnu" Mose Eisleyho, ta se do traileru nevešla - a to přitom bylo jediné (!!) místo, kde jsem se u této komedie zasmál. Jinak jen lehce zaujalo pár odkazů na Blízká setkání třetího druhu, kosmická loď ve stylu E.T. (hlavně ať to hezky barevně bliká) a pěkně vymodelovaný emzák přesně v tom duchu, jak je všichni znají ("já sem malej, ale okatej"). Fórky mě jinak naprosto míjely, ovšem věřím, že někdo jiný se v tom shlídnout mohl. Tři hvězdičky s odřenýma prsama (třema).(24.3.2013)

Dva retardi a kurvující Ítý, utahující si z americké UFO-paranoie, zfanatizovaných kudlanek a všemožných Sci-Fi ikon, to by jeden čekal nějakou těžkou trapárnu plnou fekálního humoru a dementních vtipů. Omyl. Když v pozadí nestojí ani jeden z těch Wayansovic třeskutě vtipných negrů a chopí se toho poměrně kultivovaní angláni, které nikdo od malička nepřežíral hamburgery a nenahrazoval jim knihy slaboduchými omalovánkami pro dyslektiky, může vzniknout příjemná a inteligentní taškařice, která vyčistí a nepoškrábe!(8.6.2011)

• TeeAge

| Scenár: Simon Pegg, Nick Frost | Hudba: David Arnold | Produkcia: Nira Park, Tim Bevan, Eric Fellner / Universal Pictures | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 97,984,015 $ || V mojich očiach dosť rozporuplná, samoúčelne sproste sa chovajúca psudokomédia s otravným pochcávajúcim sa vajcohlavom a dvomi životnými stroskotancami. Ajkeď som všežravý, toto mi jednoducho nechýba. Vydržal som to skoro do konca. Možno v budúcom živote mi to sadne viac. 25% | HD, EN DTS |(18.1.2011)

Megapříjemná komedie s jedním opravdu nečekaným zvratem na konci a spoustou originálních nápadů a odkazů na filmy. U mě vede melodie z baru ve Star Wars. Samotnej Paul je skvěle udělanej a ta postava je super. Drtivou většinu jeho vtípků sice bylo vidět v traileru, ale ve filmu zase objevíte jeho dobráckou stránku. Jeden z těch filmů, které vás po opakovaném zhlédnutí možná budou bavit ještě víc.(12.6.2011)

• - Během scény v baru hraje kapela stejnou píseň, jakou hraje kapela na planetě Tatooine ve filmu Hvězdné války. (sssssycak)

• - Scéna, kde Paul říká: "Kartáček na zuby? Tam kam jdeme, nebudeme potřebovat zuby!", je poctou filmu Návrat do budoucnosti, kde dr. Brown říká: "Silnice? Tam kam jedeme, nepotřebujeme silnice!" (sssssycak)

• - Pegg kvůli tomuhle filmu odmítl roli v Tarantinově Inglourious Basterds. (assass1n)