• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Takový sympatický film, který se ale vyvedl jen zčásti. Narážky pro geeky jsou super, najde se i pár vynikajících fórů, ale množství vtipů, které jsou nedotažené nebo vyjdou zcela naprázdno, je bohužel docela dost velký. Další ránu Paul získává v podobě scenáře, který občas vypadá jako ušitý hodně horkou jehlou a který i na komedii občas působí dost křečovitě. Bohužel musím zkritizovat i hlavní obsazení, kde Simon Pegg (nebo "Simon Peeg", jak ho překřtili na plakátech naši distributoři), jinak převelice sympatický člověk, spíš jen tak přicmrndává a hraje druhý housle sympatickýmu loserovi Nicku Frostovi a mimozemšťanovi Paulovi. I s tím jsem měl trochu problém - Seth Rogen má super hlas, ale k tomu vyhublýmu okatýmu emzákovi mi ne vždy úplně pasoval... Každopádně je to velmi pohodová komedie a finále stoprocentně funguje. ... Ale po zhlédnutí filmu mě dost zarazilo, že ho natočil režisér tak skvělých a vyvážených filmů Superbad a Adventureland. Holt každý den není posvícení... ale Paul taky slušně zasytí. (6/10)(3.7.2011)

Na Paula jsem se hrozně těšil, ale nakonec to nebylo až tak moc dobré, jak bych chtěl. Pořád to ale bylo fajnové, obsahovalo to celou řadu suprových scén a Simon Pegg s Nick Frostem ukázali, jak účesy dokážou z lidí udělat uplně jiné postavy. Spolu jim to šlape, chci s nimi víc takových filmů. Když se dva potkají a funguje jim to ve filmu tolik, jako těmahle dvoum, neměli by ty spolupráce rušit...tedy pokud jsou nápady na společný filmy. To štěstí a náhoda, že se dva takhle potkají...to se snad nedá ani vyčíslit pravděpodobností. Bud Spencer a Terence Hill by mohli povídat.(14.6.2011)

• TeeAge

| Scenár: Simon Pegg, Nick Frost | Hudba: David Arnold | Produkcia: Nira Park, Tim Bevan, Eric Fellner / Universal Pictures | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 97,984,015 $ || V mojich očiach dosť rozporuplná, samoúčelne sproste sa chovajúca psudokomédia s otravným pochcávajúcim sa vajcohlavom a dvomi životnými stroskotancami. Ajkeď som všežravý, toto mi jednoducho nechýba. Vydržal som to skoro do konca. Možno v budúcom živote mi to sadne viac. 25% | HD, EN DTS |(18.1.2011)

Sci-fi komédia Paul je komédia, ktorá si občas robí srandu aj s kultových sci-fi o mimozemšťanoch (Aliens, Predator, Blízke stretnutie tretieho druhu, E.T. a podobne). A čo sa týka tohto štýlu, tak sa jej to darí dobre. Hlavný malý zelený kamoš menom Paul je sympaťák väčší ako hlavné ľudské duo (Frost, Pegg). Srandy sa tu nájde kopec, ide len o to komu aký štýl humoru vyhovuje. Ja som sa začal naplno baviť skoro až ku koncu. Začiatok mal trošku slabší rozbeh. Na začiatku sa mi ten humor zdal taký dosť idiotský ako aj hlavné postavy, čo ma do deja vôbec nedostalo. Ale ako náhle príde na scénu hlavný šoumen už je to fajn, len niekedy to má trošku slabšie chvíľky. 70% - 3*(26.8.2011)

Stejně jako Hot Fuzz a Soumrak mrtvých, i Paul není tak vtipný jak se zdá. Respektive je to přesně ten film, při kterém se neustále usmíváte, pořád si tleskáte že jste rozpoznali nějakou narážku či že chápete, z jakého geekovského idůlku si snímek zrovna utahuje. Bavíte se, těší vás to, ale jen minimálně dojde na hlasitý smích. Takže i Paul s řadou parádních hlášek a výborných akčnějších scén nakonec končí lehkým zklamáním. Každopádně druhá shlednutí dvou výše zmíněných předchůdců pro ně vyzněla výrazně lépe, proto by i Paul měl dostat druhou šanci.(25.10.2011)

• - Seth Rogen se přiznal, že požádal o pomoc herce Andyho Serkise, aby získal představu, jak funguje motion capture oblek. Andy Serkis hrál kupříkladu Gluma v Pánu prstenů nebo Caesara ve Zrození planety opic. (sssssycak)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bol názov Change the Channel!. (MikaelSVK)

• - Hra, kterou Clive (Nick Frost) a Graeme (Simon Pegg) hrají na Comic-Conu, se jmenuje Prototype. (Rimer545)