• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

relativně příjemné překvapení, které jen místy zaskřípe nějakou tou suchou hláškou, čitelností dalších okamžiků nebo zbytečně (rozuměj nevtipně) sprostou mluvou... šel jsem do toho s přáteli, rumem, vínem a velkými obavami, ale (nebo proto?) to dobře dopadlo. 70%. [2. wayFUCKý HD FEST](20.7.2011)

Brilantní komedie z pera Simona Pegga a Nicka Frosta o jednom neobvyklém setkání s mimozemskou formou života. Tvůrčí dvojice Britů Pegg/Frost zde hraje nerdy (mimoně -zdroj Wikipedie), kteří na své cestě takzvanou Oblastí 51 natrefí na svébytného mimozemšťana. To by nebylo nic zvláštního. Kolik takových filmů o setkání s E.T. jsme už viděli, že? Jenže zde máme co dočinění s velice zdařilou komedií, kde fungují především skryté odkazy na daný žánr. Pokud se tedy komedie jeví jako blbůstka pro děti, není tomu tak. Jedině dospělý jedinec se střední znalostí kultovních děl sci-fi tvorby celý film pochopí jaksi v globálu. Ono je ale ve filmu více aspektů, které vám napoví, že film není pro děti. Například mimozemšťan Paul je náruživý konzument marihuany. On vůbec Paul je docela drsný patron. Trousí hlášky s neobvyklou kadencí (na mimozemšťana), umí léčit mrtvé ptáky, aby je mohl sežrat zaživa, napovídá Spielbergovi náměty k filmům a podobně. Dále film potěší účastí hostů Jason Bateman, Sigourney Weaverová a Seth Rogen coby Paulův hlas. Další kladnou stránkou filmu je, že se nejede podle klasického schéma nebo žánrového klišé. Pokaždé pocítíme přítomnost anglického humoru, zvlášť toho Pegg-Frostovského. Simon Pegg a Nick Frost totiž před samotným psaním scénáře vyrazili po té stejné trase a vše, co na svém tripu zažili, vrazili do tohoto filmu, tedy kromě samotného Paula. Film se může stát kultem pro milovníky sci-fi, mládeži přijde vtipné, že alien je hulič, ostatní si v tom můžou najít skvělý oddychový film, který pokládá i závažné otázky na téma Bůh vs. mimozemšťané. Jinak zdařilá akční sci-fi komedie pro všechny, jen nejspíš ne pro děti. Pro mě zatím to nejlepší, co přinesl filmový rok 2011.(13.6.2011)

Parádnymi vulgárno-komickými hláškami nabitá zábavná komédia, ktorej vizualizácia Paula je fakt obdivu vhodná.......... Soundtrack David Arnold: 1. Paul Opening Sequence [1:56] ,2. Another Girl Another Planet - the Only Ones [3:00] ,3. Road Trip Number 1 [0:57] ,4. Just the Two of Us - Bill Withers [3:57] ,5. Passport [1:18] ,6. Road Trip Number 2 [1:34] ,7. Flyin Saucers Rock N Roll - Billy Lee Riley [2:02] ,8. Window Shopping [0:51] ,9. Hello It's Me - Todd Rundgren [4:20] ,10. End of the Road Trip [1:38] ,11. Dancing in the Moonlight - King Harvest [2:56] ,12. Campfire Confessions [1:24] ,13. Got to Give It Up - Marvin Gaye [6:01] ,14. A Little Talk With Paul [1:21] ,15. I Chase the Devil - Max Romeo [3:22] ,16. Chase [1:18] ,17. Cantina Band - Syd Masters/The Swing Riders [3:42] ,18. You Gotta Try [2:51] ,19. 1st Contact [1:17] ,20. Planet Claire - the B-52's [4:33] ,21. Goodbye (It's a Little Awkward) [4:42] ,22. All Over the World - Electric Light Orchestra [4:05],(27.6.2011)

Megapříjemná komedie s jedním opravdu nečekaným zvratem na konci a spoustou originálních nápadů a odkazů na filmy. U mě vede melodie z baru ve Star Wars. Samotnej Paul je skvěle udělanej a ta postava je super. Drtivou většinu jeho vtípků sice bylo vidět v traileru, ale ve filmu zase objevíte jeho dobráckou stránku. Jeden z těch filmů, které vás po opakovaném zhlédnutí možná budou bavit ještě víc.(12.6.2011)

Film samotný se dle mého veze na vlně trailerového úspěchu, protože si nepamatuju upoutávku, při které by sál rozechvívaly decibely vyřehtaných diváků. Smáli se všichni, hodně a fakt nahlas. Ale během filmu jsem už nic podobného nezažil, prvotní wau moment z Paula, jeho vzezření, chování, prupovídek (těch nejlepších) a hlas Setha trailer logicky vybalil a tak už jenom sleduju, jak se hlavní postavy převalují v klasickém hollywoodském scénáři a občas se pousměju nad nějakým fórkem. Bohužel ale ty nejvtipnější, ty fakt prďácký narvali tvůrci do těch 140-ti vteřin, který mají natáhnout lidi do sedaček multikin. Jinak prostě pohodovka, řekl bych klasická Peggovka, příjemná, herecky zábavná komedie.(12.6.2011)

• - Na stole v obytném voze je položena konzole NES, se zastrčenou hrou Super Mario World. (sssssycak)

• - V úvodnej časti filmu Graeme a Clive rekonštruujú scénu z epizódy "Arena" seriálu Star Trek (od r. 1966), ktorá je považovaná za najhoršiu akčnú scénu v dejinách. Môžete ju zhliadnuť tu. (Macejko)

• - John Carroll Lynch, který ztvárnil otce Ruth, je jen o deset let starší než představitelka jeho dcery Kristin Wiig. (Caelos)