• Česko

Srážka s mimozemšťanem

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2011, 99 min

Hloupoučké, ale vesměs zábavné. Ty dva pohromadě moc nemusim, ale amerikanizace suchému humoru prospěla a koukat se na to dá. Navíc Simona Pegga mám v oblibě, takto to tomu dost napomohlo. Že bych se nahlas smál, to vůbec, ovšem občas mě film pobavit dokázal. Ufoun Paul je správňák a je s nim sranda, na rozdíl od jiných. PS : Nick Frost mi je dlouhodbě nesympatickej a tady navíc ty dlouhý vlasy se k němu nehoděj vůbec. PPS : Takhle prázdnej Comic-Con bych vážně (ne)chtěl vidět...70%(3.9.2014)

Motolla sa pomaly stráca. Dúfam, že Superbad nebol posledný počin, ktorým u mňa zažiaril. Táto mimozemská road-movie má síce dosť vtipu, pointy, nápaditosti a hereckých vychytávok, no stále to nie je dosť šťavnaté, aby to utiahlo celovečerák. Ako polhodinová časť seriálu by to bolo nadupané, takto je to pomerne dosť rozťahané a človek len s vyplazeným jazykom čaká na poriadny vtip, či hlášku. Snáď nabudúce. 65%.(8.7.2012)

Další z filmů, který de facto vše podstatné, resp. potenciálně zábavné sdělil již trailerem. Vlastně ne, kecám - jedna scénka, přímo evokující staré Star Wars a "kantýnu" Mose Eisleyho, ta se do traileru nevešla - a to přitom bylo jediné (!!) místo, kde jsem se u této komedie zasmál. Jinak jen lehce zaujalo pár odkazů na Blízká setkání třetího druhu, kosmická loď ve stylu E.T. (hlavně ať to hezky barevně bliká) a pěkně vymodelovaný emzák přesně v tom duchu, jak je všichni znají ("já sem malej, ale okatej"). Fórky mě jinak naprosto míjely, ovšem věřím, že někdo jiný se v tom shlídnout mohl. Tři hvězdičky s odřenýma prsama (třema).(24.3.2013)

Mimozemská roadmovie, která je geniálně hloupá, plná klení a překvapivě si utahující z křesťanství. A nebýt hlavních postav, které táhnou film, tak to bude jen mizerný film o tom, jak se mimozemšťan chce dostat domů. V podstatě si to hraje na to, že geekové jsou lidé se srdcem, i když na venek vypadají šíleně. To co je film Fanboys pro fanoušky Star Wars. To je film Paul pro fanoušky relationship with aliens.(5.6.2011)

Letní Kino/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +postava Paula, hlavní herecká dvojice, humor, dialogy, scénář -hlavní padouch se ukáže až na konci a za moc nestojí, rovněž hudební doprovod mohl být výraznější/// Předně řeknu, že už dlouho jsem se tak dobře nepobavil. Paul má velkou zásobu hlášek, vtipů a humoru a nebojí se je použít. Každý z nich je odzbrojující a přestože je film sprostější (podobně jako Your Highness) není to tady na překážku, působí to přirozeně. Navíc příběh je uvěřitelný. Klidně se tohle mohlo stát. Nevěříte? Je opravdu krásné jak si s tímto námětem tvůrci poradili a teď si představte kdyby to nebyla žánrově komedie...zajímavá představa./// Celkem 87%///(22.8.2011)

• - V úlohe, ktorú vo filme stvárnila Sigourney Weaver, sa mal pôvodne objaviť mužský predstaviteľ. (MikaelSVK)

• - Hra, kterou Clive (Nick Frost) a Graeme (Simon Pegg) hrají na Comic-Conu, se jmenuje Prototype. (Rimer545)

• - Čerpací stanice, kde se Clive (Nick Frost) a Graeme (Simon Pegg) setkají s policistou, byla použita i v hororu Zombie Apocalypse (2011). (Katie016)