Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

Tanakasan79

Co je potřeba vědět, inu asi nejdůležitější je to, že by jste neměli vědět skoro nic. Ptáte se proč? Tenhle film tak nějak vybočuje a to ho dělá překvapujícím, nesrovnávat, prostě se jen bavit. ()

RAPTTTOR

Roadmovie bez motorek, ale v karavanu - ovšem tentokráte s mimozemšťanem. Pokud jste příznivci sci-fi a máte rádi i komedie, tak to bude přesně váš šálek kávy i když… asi se o něj neopaříte. Děj je složitý - asi jako švihadlo. Ale překvapující jsou tu hned dva momenty (a to jsou mimo jiné důvody proč na to koukat): 1) odhalení, kdo že je ten tajný Big Boss 2) agent pronásledující uprchlíka(y) Potěšující je i muzika v podání kapely ELO, tedy pro nezasvěcené Electric Light Orchestr, při jejichž koncertech publiku létal nad hlavami létající svítící talíř. ()

kulitschka

"Anální sondu? Na co bych to dělal, to sbírám prdy?" Čtyři hvězdičky za praštěnou zábavu, jednu dolů za místy přestřelené křečovité scénky. Na některé věty se zapomenout nedá. Paul je krásně normální bytost, není těžké si postavu oblíbit a projít celým příběhem. Záporačka na konci parádně překvapila, krásně drsná a zlá ženská. Nemůžu se zbavit vděčného pocitu za vytvoření Anglány místo Američanů. "Three tits. Awesome!" ()

pankritik61

Já se bavil nevím jak ostatní. Problém je jen v českým dabingu, který byl fakt otřesný. Paul je dobře udělanej a má spoustu hlášek. Dvojce Pegg a Frost ho skvěle doplnili. Velice slušný rodinný film. ()

Bukvicka

Pohodový, oddychový film, u kterého jsem se bavila od začátku do konce. Tento typ komedií je přímo stvořený pro mě. :-) ()

RADX1

Tak nechápu co na tom jiní vidí. Pro mne ohromě nudná trapárna a zklamání. A to jsem i tak trošičku z řad geeků. ()

Achaltekin

Nový E.T. aneb dokonalá komedie o mimozemšťanovi. Pobaví, rozpláče, možná i donutí se trošku zamyslet, ale v žádném případě se u ní nebudete nudit :) ()

LooLaa

Zajímavě rozjetá komedie, která od poloviny upadla a už se z toho nevyhrabala. Vtipné a pohotové pasáže nahrazovali postupně záběry na karavan jedoucí pustinou čím dál častěji a téma náboženství bych radši v tomto případě úplně vynechal, když výsledkem byla jen kupa sprostých slov a vtípek utek. Hezká animace Paula, parodující scénka na snad nejtrapnější Worst Fight Scene Ever a joke od Jasona Batemana: "Tyhle silnice jsou v noci zrádné, nehody jsou tu každou chvíli.", zachránili Paulovi čest. 50% ale 3* neuvidíte. Bavil sem se, toť vše... ()

CelleDino

Nebojím se dát 5 hvězd. Dobře , některé vtipy nejsou pro nás čechy až tak vtipy , ale .. s tím se počítá . Jak už zde někdo napsal ,a pod to se podepíšu i já, je to megapříjemná komedie. Hluchá místa tam najdeme , ale .. Hodnotíme li film , který je ,,plný" , označujeme ho za přeplácaný . Nene i hluchá místa jsou žádoucí (toaleta, otevřít si pivo, udělat popcorn). Doporučuji. ()

Chenile

Dle mého mnohem lepší než Ted, takže já dávám plný počet. Bavil jsem se od začátku až do konce, coz u komedii poslední dobou není uplně samozřejmost. ()

rhodos

Takový novodobý E.T., který však kouří a hláškuje jako o závod s komickou dvojicí Simon Pegg a Nick Frost, kteří jsou sympatičtí a zábavní. Všem, kterým se líbili jejich předchozí filmy tímto filmem určitě nebudou zklamaní. Alespoň já jsem se dobře bavila. Humor je decentní a film je protknut přímými i nepřímými narážkami na klasické scifi bijáky z předešlých let ( E. T. Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu ....atd). Dějová zápletka je obohacena o romantickou linii. Ostatní herci jsou také skvělí. A i když je pouze trikový, tak hlavní hrdina - mimozemšťan Paul je tak dobře zvládnutý, že mu od začátku až do konce budete držet palce, aby v pořádku dorazil "domů" a budete si přát ho také potkat. ()

Jannine

Do tohohle filmu se mi strašně dlouho nechtělo. Když jsem si řekla, tak dneska už to konečně skouknu, nakonec jsem byla ráda. Pro mě velký překvapení. Dost dobrá komedie, která zaručeně pobaví i ty, co normálně filmy s mimozemskou tématikou nevyhledávají. "Alien on board!" ()

zekon73

Díky této komedii jsem se vrátil do svých dětských let, kdy jsem viděl E.T. - mimozemšťan. Paula našla moje dcerka a nasmáli jsme stejně, jako já před lety se svými rodiči. Je mi jasné, že toto není pro každého, ale mě se to líbilo. Vše jde neuvěřitelně dopředu a o hvězdičky tu zas tak nejde. Když jsem pozoroval dcerku, jak hltá Paula, uvědomil jsem si, že já stejně a prakticky v jejích letech hltal E.T.ho. Přesně tedy vím, jak by Paula ohodnotila má dcera, ale nikdy bych po ní nemohl chtít, aby hodnotila E.T.ho, kdybych jí ho pustil. Vím přesně, že by jí ten film nic moc neříkal. Proto říkám, že Paul je skvělá rodinná sci-fi komedie, stejně, jako byl v 80. letech E.T. - mimozemšťan. ()

Sekyn

"Musíš tkát z dobrého vřetena, než upředeš báječný sen" a přesně toho se v této povedené sci-fi komedii do puntíku drželi její tvůrci. Celý film je podtržen nenásilným britským humorem ,odkazy na staré hvězdné filmy a poodkrývá Spielbergovu kleptománii ve scénářích k filmům (kdo si toho ještě nevšiml, omlouvám se za otevření očí, hlavně fanouškům Stevena Spielberga). Celý film je zkrátka bláznivě zábavný. Nemáte u něj vůbec možnost přemýšlet, protože se upřímně bavíte a vůbec netušíte, kam to celé směřuje. A jelikož ani na konci filmu nenajdete nic, co by vás zklamalo, hodnotíte více jak třemi hvězdami. Zkuste udělat v dnešní době lepší komedii ;-) ()

vanadada

Trochu víc drsná ani ne tak klasická UFOlogická komedie, jako spíše komedie netradičně parodující UFOlogii s nádechem Akt X a dalších spekulativních konspirací. Paul je velký nadprůměr v tomto žánru. ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team