Otčím

Scénografie:

Steven J. Jordan

Kostýmy:

Lyn Paolo

Slušná napínačka, které na dokonalosti ubírá podstatný fakt, že od začátku víte, jak to skončí. Jinak Dylan Walsh jako vraždící otčím je výborný a celý film má skvělý soundtrack. Těžko posuzovat původní verzi z osmdesátých let, ale vzhledem k tomu, že ten námět je tak jednoduchý, tak asi nemá cenu na ní ani koukat, protože by to byl ten samý film, akorát bez notebooku a mobilu. Nicméně v tomto případě platí, že v jednoduchosti je síla.(19.8.2012)

• ripo

Tak toto tu už bolo - toto ste si museli pri pozeraní fimu povedať snáď 5x. Nič nové pod slnkom, dej predvídateľný, tempo nevzrušivé, amatérsky scenár a hádam len jedna ľakačka a prekvapivá scéna. Ale tá bola hneď na začiatku a tak bolo potrebné pretrpieť ďalších 90 minút. Neodporúčam ani za hmlistých novembrových večeroch ....(29.3.2010)

Od tohto thrillero-hororu jsem nečekala moc, ale byla jsem příjemně překvapená. A to nejen skvělým výkonem Dylana Walsche v roli ujetého fotra. Jde zejména o to, že ačkoliv se nejedná o nejoriginálnější námět na světě a nic nového nepřináší, nenudila jsem se u toho - což je velmi podstatné. Má to říz, děj je hezky plynulý a k dokonalosti chybí jen málo. Rozhodně tak můžu říci, že v rámci tématu rodinného teroru je to jedna z těch nejlepších věcí. The Stepfather určitě doporučuju.(2.1.2012)

• F.man

Poměrné nuda. Člověk by čekal, že si remake odnese to nejlepší z klasiky a přidá něco svého díky aktuálnosti. No a zrovna na případě otčíma, by to mohlo být, vzhledem k celosvětovému trendu rozvodů hodně zajímavé. Že by to ale nějak dopadlo... Hlavní problém je v tom, že Nelson McCormick je špatný režisér. Snímek uplně zbytečně střídá tempa a ukazuje prázdné okamžiky aby pak zamlčel některé docela důležité. S tím tempem to mohl být záměr (cool hudba a stylové záběry při snímání mladých vs. pomalejší atmosférické záběry na otčíma a matku), který ale vůbec nefunguje. Naopak solidně ruší. McCormicka nepodrželi ani scénáristé, kteří bohužel flákají jednu botu za druhou a plácají klišé vedle klišé. Takže ze zajímavého konceptu toho vlastně moc nezůstalo. 1 - 2 hvězdy, ale díky slušnému Dylanu Walshovi, dejme tomu dvě. Who am I here?(22.8.2010)

Film silne páchnuci po "júes prodakšn", ktorá tak dlho kombinovala a motala scenár tohto filmu, nasilu vkladala ľakačky založené na neočakávaných presunoch otčíma, až to všetko domotala tak, že od polovice som sa nehorázne nudil. Však čo veď , rozuzlenie poznáme všetci, ale malé ponaučenie z filmu zostáva. A to: Kompletná a fungujúca rodina - základná stavebná bunka každej spoločnosti!(3.2.2010)

• - Role ve filmu byla nabídnuta i Terrymu O'Quinnovi , který hrál v původním filmu Stepfather. Tento horor z roku 2009 je jeho remake. (Chatterer)

• - Scéna, ve které David (Dylan Walsh) strhne sprchový závěs poté, co je bodnut do krku, je odkazem na film Psycho (1960).  (henrycruel)

• - Videohra, kterou hrajou Michael (Penn Badgley) a Sean (Braeden Lemasters), se jmenuje "Burnout Paradise".  (henrycruel)