Otčím

Steven J. Jordan

Kostýmy:

Lyn Paolo
  • Caminzind

Doufal jsem v solidní thriller, ale dočkal jsem se jakéhosi kleštěnce, který by mohl sloužit jako polopatické instruktážní video pro ty natvrdlejší studenty prvního ročníku filmové režie. K tomu mizerně volená hudba a otravný střih. Jedinými plus jsou představitel hlavní role a kupodivu i permanentně napjatá atmosféra. 45%(14.1.2010)

Tak mě teda Otčím přímo nadchnul. Sice po všech stránkách předvídatelné jako stokrát přečtená kniha, ale i tak neskutečná zábava a toho napětí tam McCormick vecpal opravdu spoustu, navíc skvěle pracuje s gradací. Walsh si roli vyloženě užívá a tím pádem i já. Minimálně stejně kvalitní jak Disturbia, troufnu si říct, že ještě o chlup lepší. 80%(3.8.2013)

Když Susan potká Davida, ovdovělého (a přitažlivého) muže, věří - že se začalo blýskat na lepší čase. Se svým bývalým manželem se nerozešla v dobrém, a David se zdá být jeho pravým opakem - příjemný, milý, rodinně založený. Jenže po návratu syna Michaela začínají v rodině první rozpory a i když to zamilovaná Susan nevnímá, začíná se ukazovat Davidova pravá tvář. Pro to, aby měl David spokojenou rodinu, udělá cokoliv ... Nevím komu se podařilo zaškatulkovat tento film do kategorie Horor - s tím má pramálo společného. Thriller ano, ale horor to v žádném případě není (a kupodivu to není ani horor pro diváka, tento film shlédnout). Není to sice ani žádný odvaz, a ani na mne nepůsobil tak jako třeba Orphan, ale to, co jsem od filmu očekával jsem dostal. Dylanu Walshovi role muže dvou tváří dokonale padla (a přitom je to jinak velmi příjemný herec), ostatní herci už tolik prostoru nedostávají (teda kromě Amber Heard, která ve filmu dělala reklamu na plavky - oblečená byla snad jen v jedné scéně). Celkově lepší průměr, za podívaní film určitě stojí...(6.5.2010)

Původní film, natož následující díly jsou mi utajeny, takže jsem si směle mohl vychutnat tuto psychologickou hru, ve které se čeká 80 minut na závěrečné finále. Prvních 80 minut se mi nezdálo přesto nijak zbytečně natahovaných. Dost se mi líbila atmosféra filmu, která opravdu stupňovala, a náš Otčím musel postupně vyřazovat některé postavičky ze hry, aby se sám v této hře dokázal udržet. Kdybych se ovšem měl rozhodnout, který z rodinných hororů je lepší, zda-li Orphan nebo Otčím. Tak výsledek je si myslím naprosto jasný. 50% PS: Hodně filmu škodí mírná přístupnost a málo vygradované finále.(19.2.2010)

Áno. Takéto niečo som si želal vidieť dnes podvečer. Po dvoch nezdarených filmoch prišiel tento triler ako na zavolanie. To napätie sa tomu nedá uprieť. Otčim s tajomnou minulosťou sa votrie do rodiny a skoro všetci sú happy. Ale zrnko podozrenia sa stále a stále zväčšuje až kým to neskončí celkom dobrým záverom. Ja som spokojný a nemám výhrady. 75%(10.1.2010)

• Amber Heard

• - Scéna, ve které David (Dylan Walsh) strhne sprchový závěs poté, co je bodnut do krku, je odkazem na film Psycho (1960).  (siky25_25)

• - Film byl natáčen v Los Angeles, Santa Claritě a Sony Pictures Studios.  (siky25_25)

• - Videohra, kterou hrajou Michael (Penn Badgley) a Sean (Braeden Lemasters), se jmenuje "Burnout Paradise".  (siky25_25)