V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) zmapují dosud neznámé území v Bolívii. S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. V Anglii sklízí Fawcett jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. Ale Percyho odhodlání a posedlost najít bájné město Z, je stále silnější. S podporou své oddané manželky (Sienna Miller) se v roce 1925 Percy, společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem, znovu vydávají do hluboké džungle... (Bioscop)

mr.twizta

Staromilsky dobrodruzny film riznuty biografickym snimkem. Pomale tempo a stedra stopaz urcite nebudou kazdemu po chuti, ale takhle to holt chodi, kdyz artovy reziser dostane prilezitost zpracovat ambicioznejsi latku. Pokud cekate jizdu v Indyho stylu, ruce pryc. Pokud jste ochotni pristoupit na rozvlekleji vypraveny, ale ne nezazivny pribeh, dejte zetku sanci. Diky Amazonu za tenhle odvazny krok, jako zdejsi expert na Psychora udeluji ctverec. ()

veverysiak

Neviem, prečo som si myslel, že to bude nejaká fantastika, dlhú chvíľu som bol udivený, ale potom som tomu prišiel úplne na chuť, miestami mi to hrozne pripomínalo životný príbeh Thora Heyerdahla v Kon-Tikki, výnimoční chlapi s výnimočnými snami, ktorí nehľadeli na predsudky, posmech a nepriazeň osudu, obetovali aj vlastnú rodinu pre splnenie svojich bláznivých mét a svojou tvrdohlavosťou si dokázali vynútiť rešpekt odborných neprajníkov, v tomto prípade sa chlapi nehrajú na idylické zobrazenie určite fantastickej pralesnej prírody, ale vsádzajú na naturalistické obrazy, takže 80%. ()

Indian0

Rozsiahly film osekaný a rozdelený. Toto mohlo byť niekoľko hodinové dobrodružstvo. To je tak keď z knihy točíte film a musíte sa vojsť do 1h:30min časového limitu. Divák nestihol nadviazať silnejšie emočné puto s postavami, narozdiel od čitateľa a preto film ďaleko zaostáva za knihou. Veľmi ďaleko. 50% ()

zigy

Kdyby to bylo natočeno před 40 - 50 lety, byla byl to rázem klasika! Až teda na jednu chybku, že chybí vyvrcholení.....totiž nějak to postrádá gradaci.....ale jinak je to dobrodružství ze staré školy, srozumitelné a s lidmi z masa a kostí. Dost to vypovídá i o době začátku 20. století a jejím myšlení. Oh, jak se změnil svět za tak krátkou dobu. ()

Kushina

Moc hezky film z pohledu historie a přírody. Miluju amazonii, džungli a historii jako takovou. Průběh byl sice další ale opíral se o skutečné události což mě hrozně zaujalo. 70% ()

OwenBobby

Zvláštní biografie. Odměřená jako většina britských postav ve filmu znázorněná, postupuje v zajetých kolejích životopisných filmů a příliš se nesnaží diváka emocionálně oslovit nebo v něm vzbudit strach o osud hlavních postav. Je to snad záměrně, aby celý film měl nádech jakéhosi tajemna, které doprovází zmizení Percyho Fawcetta, a ke kterému směřuje, nebo se jedná pouze o průměrný dobrodružný životopis? Nemohu se rozhodnout. 7/10 ()

bonovox

Trochu netradičným spôsobom podaný dobrodružný snímok ktorý nevsádza na nonstop akciu ale na filozofovanie. Film ako celok je málo vyvážený a zbytočné dlhý. Potešia však slušne hrajúci herci. ()

brasek

Veľkolepá nuda. Možno si film za výpravu zaslúži pochvalu a vyššie hodnotenie, ale ten príbeh... chýba tomu dobrodružné korenie a nejaký ten ustálený smer. Filmári ako keby chceli za každú cenu povedať všetko nehľadiac na kvalitu výsledného produktu. ()

Kozlowski8

Příběh britského badatele Fawcetta, který počátkem 20. století uskutečnil několik výprav do Amazonie. Při té první bylo jeho úkolem zmapovat neznámá území v Bolívii. Ty další byly spíš pokusy o naplnění jeho touhy po objevení pozůstatků dávné civilizace. Dobře natočená, výpravná podívaná, která je ale příběhově vcelku monotónní, rozvleklá a příliš dlouhá. Fawcettovy cesty tam-zpátky-tam-zpátky - de facto stále to samé, mne už v druhé půlce moc nebavily. Proto u mne sotva průměrných 55%. ()

Radek273

Slovu velkofilm se tu očividně každý vyhýbá, nicméně není to tak špatné. Jasně, k dokonalosti tu snímku chybí poměrně dost věcí, ale výpravou a .. jak to nazvat .. částečně i historickou vložkou se zařazuje mezi vcelku zdařilé kousky. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

swenyx

Badatel, který dá prakticky celý svůj život tomu, aby našel bájné město Z. Tenhle námět měl fakt velký potenciál, ale provedení nebylo zas tak velkolepý. Byl bych radši kdyby tu bylo více scén ze samotné džungle, začátek filmu byl takhle vedený a dost se mi to líbilo, ale později to pominulo a tím i moje nadšení. Prostě mi tu jednoduše chybělo více toho dobrodružství, ale i tak, když pominu pár těch hluchých míst, tak to byla celkem slušná popcornovka. ()

jpacuta

Velmi realistický, skoro až dokumentární dobrodružný film o archeologickém badateli, který obětoval rodinný život své vášni a posedlosti. Skvěle natočeno i zahráno. Takhle už je moc lidí netočí. Bravo. ()

PTuranyi

Priemerný životopisný film so síce výbornou produkciou a dobrými hereckými výkonmi, ale žiaľ slabým príbehom. Pri množstve udalostí, ktoré sa snaží film zachytiť rozdáva v podstate len omrvinky. Pomáha sa síce veľkými časovými skokmi, takže každá výprava je vlastne uťatá vo svojom vrchole a zrazu sa protagonisti ocitajú z ničoho nič doma, čo kontinuite rozprávania veľmi nepridáva. Je jasné, že pri podrobnom rozprávaní by bežný časový rámec filmu asi nestačil, ale aj o to málo sa musí deliť s opisom problémov v rámci geografickej spoločnosti a vzťahmi s deťmi a manželkou. Výsledkom je zmätené hľadanie mystického zasvätenia bez spádu. ()

zipS

Mierne utahanee, ale zaujimave (film ponuka zopar scen, ktore beriem ako oddychove scenky.. rozumej zbytocne sceny). Skoda absencie nejakej burcujucej sceny, vdaka ktorej by som si film zapamatal na dlhsie. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

31.12.2017

Ztracené město Z na obzoru

Ztracené město Z na obzoru

28.12.2014

Dlouho odkládaný projekt The Lost City of Z je pro režiséra Jamese Graye srdcovou záležitostí, spustit se ho snaží již několik let. V příběhu skutečně žijícího britského armádního důstojníka,… (více)